Wisła Kraków

0

Górnik Zabrze

2

• Kibice Wisły śpiewają "Czy wygrywasz, czy nie...". Za uwagę dziękuje Piotrek Adamczyk. Zapraszam do śledzenia kolejnych relacji live na Ekstraklasa.net.

• Wisła niespodziewanie przegrywa 0:2 z Górnikiem. Krakowianom zabrakło agresji i pomysłu. Zabrzanie solidnie prezentowali się w kontratakach.

• Szymon Marciniak kończy spotkanie.

• Siwakow wysoko nad bramką.

• Wejście Riosa ożywiło ofensywę krakowian. Argentyńczyk przewrotką obok bramki.

• Żółta kartka dla Marciniaka.

• Zahorski zmienia Gasparika.

• Strzał Riosa zablokowany.

• Kolejny piłkarz Wisły udziela ostrej reprymendy Siwakowowi. Tym razem Małecki nie przebiera w słowach.

• Branco ośmieszony przez Sikorskiego, którego strzał z 14 metrów broni Pareiko.

• Sikorski otrzymuje żółtą kartkę.

• Wisła rozłożona na łopatki. Sikorski znalazł sposób na pokonanie Pareiki. Asystował Jeż.

• Rios melduje się na boisku. Żurawski żegnany gwizdami.

• Wisła mało agresywnie zarówno w ataku, jak i w obronie. Podopieczni Maaskanta pozwalają na swobodne rozgrywanie piłki zawodnikom Nawałki.

• Jeż wrócił do gry po pomocy masażystów.

• Jeż leży na boisku, Wisła nie przerywa gry.

• I znowu Pareiko! Nie dał pokonać się z kilku metrów. Po chwili wiślacy marnują kontrę.

• Świetne uderzenie Nowaka z 25 metrów. Pareiko wybija na rzut rożny.

• Bemben schodzi. Pazdan na murawie.

• Sobolewski ukarany żółtą kartką.

• Gospodarze grają bez ataku.

• Wisła bije głową w mur. Górnik czeka na okazje do kontrataków.

• Melikson zaszalał na lewym skrzydle i wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego. Stały fragment gry niewykorzystany.

• Nowak zastępuje Kwieka.

• Siwakow minimalnie chybił z główki.

• Jirsak schodzi. Zastępuje go Sivakov, który ostatnio jest bez formy.

• Kibiców Wisły irytuje fan Górnika, który co kilka minut uderza w dzwonek pasterski.

• Gasparik niecelnie z 30 metrów.

• Jagiellonia Białystok przegrywa 0:3 z Polonią Bytom. Gdyby zawodnicy Wisły o tym wiedzieli, ruszyliby do ataku z większym impetem.

• Jeż świetnie prostopadle podaje do Gasparika. Słaby strzał broni Pareiko.

• Po rozegraniu z rzutu rożnego piłka zmierzająca do bramki po strzale Żurawskiego zostaje wybita.

• Paljić z rzutu wolnego obok bramki. Piłka odbija się jeszcze od zawodnika Górnika. Rzut rożny.

• Gasparik przerywa kontrę i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Jaliens fatalnie się myli! Chavez w porę przychodzi z interwencją i wybija piłkę spod nóg Sikorskiego. Gdyby nie Honduranin, Pareiko nie miałby nic do powiedzenia.

• Chavez po raz kolejny wygrał pojedynek z Sikorskim. Honduranin prezentuje się dobrze.

• Wodecki powinien pokonać Pareikę z 14 metrów. Estończyk broni,

• Fair play ponad wszystko. Chavez przybił piątkę z Sikorskim po jednym ze starć.

• Rios zaczął rozgrzewać się. Pewnie zmieni niewidocznego Żurawskiego.

• Strzał Kirma nieprzyzwoicie niecelny. Piłka wychodzi na aut.

• Po bardzo dobrym rozegraniu piłki w środku pola Paljić dośrodkowuje niecelnie z lewego skrzydła.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Zawodnicy wybiegają na boisko.

• Jeżeli prowadzenie zabrzan utrzyma się do końca, będzie to ich pierwsze od 21 lat zwycięstwo na stadionie Wisły. Krakowski zespół po raz ostatni przegrał na swoim obiekcie z Górnikiem 28 kwietnia 1990 roku (0:1). Od 17 ligowych spotkań krakowianie nie dali pokonać się 14-krotnemu mistrzowi Polski.

• Zawodnicy Adama Nawałki od ośmiu meczów wyjazdowych nie zdołali zgarnąć pełnej puli. Ostatni raz z trzema oczkami wracali do Zabrza po wizycie… w Krakowie. 11 września pokonali 3:2 Cracovię.

• Twierdza przy Reymonta zostanie zdobyta? Podopieczni Roberta Maaskanta 1 października zremisowali bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław i od tamtej pory nie doświadczyli straty punktów na własnym obiekcie. W siedmiu spotkaniach zdobyli komplet punktów.

• Optycznie przeważa Wisła, lecz to Górnik zdobył gola. Ofensywa gospodarzy stwarza sytuacje, ale brakuje pomysłu na ich zakończenie.

• Koniec pierwszej części gry.

• Arbiter dolicza dwie minuty.

• Pareiko świetnie wyłapał strzał Sikorskiego po kontrze.

• Zabrzanie czekają na gwizdek kończący pierwszą połowę. Wisła próbuje rozgryźć obronę Górnika atakami pozycyjnymi.

• Rzut rożny niewykorzystany. Piłka zawędrowała aż pod nogi Stachowiaka.

• Jaliens wybija na rzut rożny dośrodkowanie Magiery.

• Dośrodkowanie Jeża z rzutu rożnego wybija Jaliens.

• Gasparik w dziecinny sposób ograł Branco przy linii końcowej, ale dośrodkował niecelnie.

• Górnik nie forsuje tempa gry.

• Małecki przewrotką obok bramki.

• Druga kartka dla zawodnika Górnika zawyży średnią indywidualnych upomnień. Zabrzanie są jednymi z najbardziej przepisowo grających zawodników w Ekstraklasie. Ze średnią 1,74 żółtej kartki na mecz plasują się na trzecim miejscu w klasyfikacji fair play. Pierwsze dwa miejsca zajmują odpowiednio Lechia Gdańska i Zagłębie Lubin.

• Danch ukarany żółtą kartką.

• Cikos nie może kontynuować gry. Branco zmienia Słowaka, który rozgrywał dobre spotkanie.

• Paljić z rzutu wolnego wprost w ręce Stachowiaka.

• Górnik niespodziewanie obejmuje prowadzenie! Gasparik trafia do bramki. Chavez nie zablokował dośrodkowania z prawej strony. Gdzie byli Cikos i Jaliens?

• Melikson z pięciu metrów nie trafił do bramki.

• Nasiąknięta murawa sprawia, że piłka coraz wolniej się toczy. Nie zanosi się na koniec deszczu. Widać pioruny, słychać grzmoty.

• Jak on tego nie strzelił? Kirm z trzech metrów nie wpakował piłki do bramki.

• Lepsze wrażenie sprawia Wisła. Częściej utrzymuje się przy piłce. Przeprowadza groźniejsze akcje.

• Anemiczne uderzenie Żurawskiego kilka metrów obok słupka.

• Niecelny strzał Sikorskiego z woleja.

• Bemben ukarany żółtą kartką.

• Rozgrzewkę rozpoczął Branco. Być może zastąpi Cikosa.

• Strzał Wodeckiego zablokowany. Świetne podanie Sikorskiego.

• Groźny strzał Meliksona zza linii pola karnego. Kibice widzieli piłkę w bramce. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jaliens był bliski zdobycia gola.

• Słowak powrócił do gry.

• Cikos nie podnosi się z murawy po faulu Gasparika.

• Wiślacy utrzymują się przy piłce. Próbują rozegrać atak pozycyjny.

• Robert Jeż niecelnie.

• Kibice zajmujący rzędy najbliżej boiska przesiadają się wyżej. Ulewa na Reymonta.

• Dośrodkowanie Górnika w pole karne. Od bramki Pareiko.

• Goście rozpoczęli spotkanie.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę.

• W Krakowie zaczęło padać.

• Po słonecznych poranku i godzinach południowych, niebo zachmurzyło się. Zanosi się na deszcz.

• Wiślacy źle wspominają ostatnie ligowe starcie z Górnikiem. W Zabrzu przegrali 0:1 po golu Aleksandra Kwieka. - Powiem to, co mówiłem zawodnikom: w mojej opinii mecz z Górnikiem był najgorszym spotkaniem, jakie zagraliśmy w tym sezonie - przyznał na konferencji prasowej Robert Maaskant, szkoleniowiec gospodarzy.

• Na murawie pojawiają się koszykarski Wisły Can-Pack Kraków, które zdobyły mistrzostwo Polski. Prezentują zwycięski puchar.

• W Górniku problem z kontuzjami mają Grzegorz Bonin, Mariusz Przybylski i Michał Jonczyk. Adam Banaś już wznowił treningi z drużyną, lecz nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

• Wiślacy będą musieli poradzić sobie bez Tsvetana Genkova, który nie zdążył wyleczyć się na dzisiejsze spotkanie. Poza nim, na powrót do pełni zdrowia czekają Rafał Boguski, Gordan Bunoza oraz Nourdin Boukhari. Nie zagra również zawieszony przez klub Wojciech Łobodziński.

• Ławka rezerwowych Górnika: Sebastian Nowak, Michał Pazdan, Piotr Gierczak, Mateusz Zachara, Bartosz Kopacz, Tomasz Zahorski, Gabriel Nowak.

• Ławka rezerwowych Wisły: Milan Jovanić, Michail Sivakov, Łukasz Garguła, Serge Branco, Andres Rios, Mateusz Kowalski, Cezary Wilk.

• Po wczorajszym zwycięstwie Zagłębia Lubin nad Lechem Poznań, Górnik znajduje się na dziewiątej pozycji. Ma trzy punkty straty do zajmującej ostatnie miejsce na podium Lechii Gdańsk.

• Wisła prowadzi w tabeli Ekstraklasy z trzypunktową przewagą nad drugą Jagiellonią Białystok.

• Witamy na Reymonta 22, gdzie dziś staną naprzeciw siebie ekipy Wisły Kraków i Górnika Zabrze.