Wisła Kraków 2 - 0 Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków

2

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec meczu! Wisła w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem. Zyskując dwubramkową zaliczkę może spokojnie szykować się na rewanż w Białymstoku.

• Zmiana w Wiśle. Sikorski zastępuje Kosowskiego żegnanego gromkimi brawami.

• Żółta kartka dla Ukaha za faul na Jaliensie

• Smolarek zastępuje Plizgę

• Żółta kartka dla Stolarskiego

• Ciekawostką jest, że obecnie na boisku w drużynie "Białej Gwiazdy" znajduje się 7 zawodników z Polski. To nie był tak częsty widok jeszcze niedawno.

• Błąd zawodnika Jagielloni, piłkę w polu karnym przejął Wilk i podawał do Chrapka, który nie wykorzystał szansy i przeniósł piłkę nad poprzeczką

• Zmiana w zespole Jagielloni: Frankowski zastępuje Min Kyun Kima. Kibice witają byłego zawodnika Wisły brawami.

• Kolejna zmiana w drużynie "Białej Gwiazdy". Chrapek wchodzi na boisko za Boguskiego.

• Małecki uderzał na bramkę Słowika. Piłka musnęła jednak jedynie boczną siatkę.

• Zmiana także w drużynie Jagielloni. Schodzi Bandrowski, zastępuje go Grzyb.

• Zmiana, wywołany przez kibiców Stolarski zastępuje Ilieva

• Cóż za okazja! Uderzał jeden z zawodników Jagielloni, piłka odbiła się od słupka, a kolejny strzał zablokował Kosowski. Świetna szansa dla białostoczan.

• Wielki rozpęd Bandrowskiego, strzał i piłka... nad bramką

• Kolejna kartka, tym razem dla Plizgi

• Żółtą kartką ukarany Głowacki

• Sędzia dyktuje rzut karny dla Jagielloni i nie ma gola.... Pareiko broni strzał Kupisza!!!!!

• Podanie Alexisa Norambueny do Tomasza Kupisza,ale Kew Jaliens wygrywa pojedynek ze skrzydłowym Jagi.

• Sędzia Rynkiewicz rozpoczyna drugą odsłonę spotkania

• Podczas meczu kibice Wisły kilkukrotnie głośno wspierali Pawła Stolarskiego, młodego zawodnika Wisły, który dzisiejsze spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych zespołu "Białej Gwiazdy". W Krakowie z ciekawością oczekiwany jest jego występ w seniorskiej drużynie.

• Wisła prowadzi do przerwy z Jagiellonią 2:0 po dwóch bramkach Rafała Boguskiego. W końcu kibice przy Reymonta doczekali się bramek i lepszej niż ostatnio postawy swoich ulubieńców. Jagiellonia prezentuje się słabo i musi wiele poprawić po przerwie, by móc starać się o korzystniejszy rezultat.

• Koniec pierwszej części spotkania.

• GOOOOOOOOOOL! BOOOOOOGUSKI! Kosowski uderzał na bramkę, a piłkę po wybiciu bramkarza dobił Boguski.

• Żółta kartka dla Pazdana

• Sobolewski zagrywał na lewą stronę do Małeckiego, a ten idealnie "wyłożył" piłkę do Boguskiego. Napastnikowi Wisły pozostało skierować futbolówkę do bramki

• BOGUUUUUSKIIII I GOOOOOOOL!!!!!!!

• Piłkę z dystansu uderzał Pazdan - w znaczącej odległości od bramki

• Tymczasem groźnie było pod bramką Wisły. Plizga urwał się obrońcom Wisły, ale ostatecznie sprawę wyjaśnił Pareiko

• Niezłą dyspozycję prezentuje dziś Kosowski. Kibice "Białej Gwiazdy" z pewnością mają nadzieję, że któreś z jego dośrodkowań w końcu otworzy wiślakom drogę do bramki

• Żółta kartka dla Chaveza

• Wisła zdecydowanie przeważa. Choć z dużej chmury mały deszcz: dość liczne akcje nie przynoszą żadnych korzyści bramkowych.

• Jovanic ładnie minął białostoczan, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata

• Zbyt głębokie podanie do napastników Jagiellonii Białystok. futbolówkę bez problemu łapie Pareiko.

• Długie podanie w kierunku Ilieva - bezskuteczne.

• Podaniem w pole karne szukał kolegów Patryk Małecki. Jednak żaden z zawodników nie pokusił się o powalczenie o piłkę - przejmuje ją Słowik

• Rzut wolny dla Wisły po faulu na Kosowskim. "Kosa" dośrodkowywał, a piłkę głową musnął... Głowacki

• Zaczęła Jagiellonia i to jej zawodnicy oddali pierwszy strzał na bramkę. Pareikę postraszyć próbował Norambuena.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok!

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę.

• Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków kontynuuje akcję z darmowymi wejściówkami dla najmłodszych. Już na dzisiejszym meczu dzieciaki za darmo będą mogły obejrzeć mecz z trybun stadionu przy Reymonta.

• W drużynie białostoczan nie ma znaczących problemów kadrowych. Jedyna obawa pojawiła się, gdy z treningu zszedł Alexis Norambuena, ale szkoleniowiec Jagielloni zapewnił, że nie doznał on poważnego urazu i dziś ten zawodnik znalazł się w podstawowym składzie.

• Niepewny jest występ kontuzjowanego ostatnio Łukasza Garguły. Natomiast w 18 meczowej znalazło się miejsce dla Osmana Chaveza, który także borykał się z urazem. Z kolei z powodu niezałatwionych formalności wizowych, z pewnością zabraknie dziś nowego nabytku „Białej Gwiazdy”, Emanuela Sarkiego.

• „Franek” wywróżył, że miecze w Pucharze Polski skrzyżują drużyny Wisły i Jagielloni. Po meczu tych drużyn w lidze udzielając wywiadu stwierdził, że być może wróci jeszcze na Reymonta, gdy krakowianie i białostoczanie trafią na siebie w Pucharze. Tak też się stało.

• To moja ostatnia runda w karierze, więc w czwartek najprawdopodobniej rzeczywiście zagram po raz ostatni przy Reymonta – mówił przed meczem napastnik białostoczan, Tomasz Frankowski, piłkarz niegdyś związany z drużyną „Białej Gwiazdy”.

• Puchar Polski jest dla wiślaków jedyną szansą na osiągniecie jakiegokolwiek sukcesu w rozgrywkach na polskich boiskach i drogą ku europejskim występom. Fakt ten podkreślał szkoleniowiec Wisły, Tomasz Kulawik - Puchar Polski jest dla nas jedyną drogą do europejskich rozgrywek.

• Pewny dobrej dyspozycji swojego zespołu jest trener Jagielloni, Tomasz Hajto - W pełni skoncentrowani, zaangażowani pojedziemy do Krakowa i przywieziemy korzystny wynik.

• Radością nie tryskają także fani z Białegostoku. Jagiellonia fatalnie rozpoczęła sezon wiosenny. Białostoczanie ulegli Podbeskidziu 0:4 i zajmują 11. lokatę w lidze.

• Wisła Kraków obecny sezon zaliczyć musi do wybitnie nieudanych. Katastrofalna gra drużyny przekłada się na dorobek punktowy. Krakowianie zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli, co niezbyt optymistycznie nastraja kibiców „Białej Gwiazdy” przed pojedynkiem w Pucharze Polski.

• To pierwsze spotkanie ćwierćfinałowego dwumeczu. Rewanż zostanie rozegrany 12 marca o 18:00 w Białymstoku.

• Już dziś o godzinie 20 Wisła Kraków będzie podejmować drużynę Jagielloni Białystok w rozgrywkach o Puchar Polski. Zapraszamy na relację live w Ekstraklasa.net!