Wisła Kraków 0 - 0 Jagiellonia Białystok

0

Jagiellonia Białystok

0

• Na koniec można było jeszcze usłyszeć "Piłka nożna dla kibiców", co skandowali zarówno fani Wisły jak i Jagielloni.

• Wisła Kraków bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok. Jeden punkt to niewiele dla obu zespołów. Szczególnie duży niedosyt czuć mogą fani Białej Gwiazdy, którzy domagali się od swoich piłkarzy zdobycia kompletu punktów w meczu na własnym obiekcie. Mimo to, zawodników pożegnali piosenką "Czy wygrywasz, czy nie..."

• Sędzia kończy mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok

• REWELACYJNA okazja Meliksona! Izraelczyk miał piłkę meczową, wyprzedził obrońców Jagielloni i strzelał na bramkę Słowika, lecz niecelnie.

• Kibice na stojąco odśpiewują po raz kolejny hymn Białej Gwiazdy

• Kędzior zmienił Smolarka

• Frederiksen zmienił Bunozę

• Żółta kartka dla Ukaha

• Tymiński strzelał sprzed pola karnego, lecz piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Pareiki.

• Strzelał Boguski, lecz na jego drodze pojawił się... Sikorki i dzięki niemu piłka nie zdołała dolecieć do bramki Słowika.

• Boguski zmienia Ilieva

• Bunoza ukarany żółtą kartką

• "My chcemy gola..." domagają się kibice Białej Gwiazdy.

• Frankowskiego zmienia Plizga. "Franek" żegnany jest przez kibiców Wisły brawami.

• Garguła zagrywał w pole karne, a piłkę głową uderzał Sikorski. Słowik bez problemu wyłapuje futbolówkę.

• Melikson zagrywał na prawą stronę do Ilieva, lecz pomocnika Wisły uprzedził obrońca gości.

• Iliev zagrywał do Meliksona, a strzał Izraelczyka nogami wybronił Słowik.

• Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Zahorski, zmienia go Dzalamidze

• Żółta kartka dla Jaliensa.

• Żółta kartka dla Modelskiego

• Zmiana w Wiśle. Genkov wchodzi na boisko za Chrapka

• Na bramkę uderzał Bunoza, lecz czujny w ten sytuacji Słowik złapał futbolówkę.

• Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy do ataku ruszyli gospodarze. Z kolei z ofensywą pospieszyli również fani Jagielloni, którzy mimo zakazu pojawili się na trybunach i głośno zaakcentowali swoją obecność

• Najpierw Sikorski uderzał na bramkę Słowika, następnie piłkę z linii bramkowej białostoczanie wybijali po strzale Ilieva, w końcu piłki dopadł Wilk, lecz ta nie znalazła drogi do bramki.

• Arbiter rozpoczyna drugą połowę spotkania.

• Tymczasem w przerwie meczu na murawie odbył się konkurs. Młodzi wiślacy podbijali piłkę. Wygrał chłopiec, który wykonał 50 podbić.

• Wisła zdecydowanie przeważa, lecz do tej pory nie może tego udokumentować. Właściwie niewiele jest czystych, efektownych sytuacji, ale przede wszystkim kibicom zgromadzonym przy Reymonta brakuje goli. Miejmy nadzieję, że druga odsłona spotkania przyniesie zmiany w tym zakresie.

• Sędzia Borski kończy pierwszą połowę.

• Mocno zza pola karnego uderzał Wilk - zacznie ponad bramką

• Chrapek ze znacznej odległości uderzał na bramkę Słowika - piłka przeszła nieznacznie obok słupka bramki.

• Żółtą kartką ukarany Głowacki.

• Żółta kartka dla Tymińskiego.

• Melikson rewelacyjnie podawał do Ilieva, ten zagrywał równoległe do bramki gości, lecz nikt nie przeciął jego podania

• Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

• Sikorski sprytnie zagrywał w polu karnym do Gagruły, lecz ten ostatni nie zrobił z tego żadnego użytku

• Zaskoczyć Pareikę próbował Smolarek. Jednak jego strzał zza pola karnego nie znalazł drogi nawet w światło bramki gospodarzy.

• Czekaj ukarany żółtą kartką.

• Świetnego dośrodkowania od Ilieva nie wykorzystali wiślacy. Zdaje się, że najbliżej przejęcia piłki był w tej sytuacji Sikorski, lecz niestety dla gospodarzy nie udało mu sie.

• Ciekawe podanie Bunozy do Sikorskiego zdołał przeciąć obrońca Jagielloni.

• Obu drużynom jakby nie spieszy się do zdobycia bramki. Nie mieliśmy właściwie jeszcze żadnej klarownej sytuacji na objęcie prowadzenia.

• Nie wyszedł ten rzut rożny Wiśle, skończyło się na spalonym Garguły.

• Wisła wywalczyła rzut rożny, po próbie Wilka piłkę wybił Norambuena.

• Na bramkę wiślakow z dystansu strzelał Norambuena. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

• Sikorski zagrywał piłkę na lewe skrzydło do Bunozy, ten popędził z piłką w kierunku pola karnego gości, lecz jego dośrodkowanie przecięli obrońcy Jagielloni.

• Uaktywnili się kibice Jagielloni, którzy zasiedli na sektorze wraz z kibicami Wisły.

• Rzut wolny dla Wisły. Piłkę w pole karne zagrywał Garguła, lecz wszystko wyjaśniają obrońcy Jagielloni.

• Piłka przypadkowo trafia do Meliksona, ten mocno dośrodkowuje, lecz żaden z jego kolegów nie dochodzi do tego podania

• Zza pola karnego strzelał Iliev - ponad bramką.

• Melikson ryzykownie podawał piłkę do Czekaja, lecz obrońca Wisły zdążył do niej zanim futbolówkę zdołał przejąć Frankowski.

• Iliev ładnie wypuścił piłkę do Meliksona - ten oddał strzał, lecz piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę gości.

• Sędzia Borski gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok!

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę. Kibice odśpiewują hymn Białej Gwiazdy.

• Na meczu zabraknie oficjalnej delegacji kibiców Jagielloni Białystok. Zostali oni ukarani zakazem wyjazdowym.

• Kibice Wisły podczas tego meczu postanowili zaprezentować flagę upamiętniającą tragicznie zmarłego kibica Białej Gwiazdy - Dziekana. Na płótnie jest jego podobizna wraz z podpisem "Ś.P. Dziekan"

• Również w dniu dzisiejszym w hali TS Wisła zorganizowana została akcja krwiodawstwa. Ci, którzy zdecydowali się wziąć w niej udział otrzymali upominki – m.in. książkę pt. „Z Białą Gwiazdą w sercu. Wiślacka legenda: Henryk Reyman 1897-1963” czy zdjęcie z autografem Tomasza Adamka.

• SKWK działa również na innej płaszczyźnie. Dziś przed meczem można było zapisać się na wyjazd na Marsz Niepodległości w Warszawie.

• Dzięki aktywności Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, na tym meczu pojawi się także niemała delegacja młodych fanów Białej Gwiazdy. Dzieciaki za darmo obejrzą mecz z sektora E11. Co więcej, nie jest to odosobniona i pierwsza tego typu akcja, a jej kontynuacja. Ostatni raz doping młodych wiślaków usłyszeć można było podczas meczu z Lechią. Wtedy to dzieci zaprezentowały oprawę, którą przygotowały w Dniu Dziecka.

• W parze ze słabą postawą piłkarzy idzie nie najlepsza frekwencja kibiców na trybunach. By to zmienić, krakowski klub na dzisiejszy mecz przygotował promocję: na mecz z Jagiellonią Białystok studenci mogą nabywać bilety w cenie 5 zł.

• Do tej pory Wisła Kraków zdołała wygrać dwa mecze, jeden raz zremisowała, a czterokrotnie schodziła do szatni pokonana. Białostoczanie są za to w formie zdecydowanie remisowej: czterokrotnie dzielili się punktami z rywalami, raz zgarnęli komplet „oczek”, a porażki doznawali w dwóch meczach.

• Odkąd Jagiellonia zasiliła szeregi Ekstraklasy, za każdym razem, gdy mierzyła się z Wisłą w Krakowie, nie udawało jej się wygrać. Dziś będzie walczyła nie tylko o punkty, ale także o przełamanie fatalnej passy. Z kolei Biała Gwiazda z pewnością będzie chciała podtrzymać korzystną dla siebie statystykę.

• Zresztą gdańska Lechia w pewien sposób paradoksalnie łączy oba zespoły. Jest to zespół, z którym Białostoczanie po raz ostatni wygrali ligowy mecz na wyjeździe. Było to… niespełna rok temu.

• Kibice krakowskiego klubu niemal miesiąc czekali na to, by móc oglądać poczynania Wisły z trybun stadionu przy Reymonta. Ostatni raz Biała Gwiazda prezentowała się swoim kibicom podczas meczu z Lechią Gdańsk 22 września, wygrywając 1:0.

• Kibice Wisły obie drużyny wychodzące na rozgrzewkę powitali brawami.

• Oba zespoły spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Biała Gwiazda zajmuje 13. miejsce w tabeli, tym samym sąsiadując z Jagiellonią, która okupuje 12. lokatę. Obie drużyny zebrały do tej pory dokładnie tyle samo punktów – 7.

• Już dziś o godzinie 18.00 przy Reymonta Wisła Kraków podejmować będzie Jagiellonię Białystok. Zapraszamy na relację LIVE w Ekstraklasa.net!