Wisła Kraków

1

Lech Poznań

0

• Koniec meczu. Lech nie był w stanie odpowiedzieć na bramkę Wisły i Biała Gwiazda jest już niemal pewna Mistrzostwa Polski. Może je zdobyć już w niedzielę w derbach Krakowa! Lech nie ma już szans na obronę tytułu.

• Żurawski za Meliksona.

• Trzy minuty doliczone.

• Jirsak w miejsce Małeckiego.

• Żółta kartka dla Cezarego Wilka.

• Żółta kartka dla Stilicia.

• Strzał Murawskiego broni Pareiko. Wisła coraz bliżej celu.

• Po bramce dla Wisły Lech nie rzucił się do ataków. Wisła kontroluje spotkanie.

• Sivakow za Kirma.

• Stilić za Injaca

• Bramka Genkova i Wisła na prowadzeniu! Po zagraniu z prawej strony Cezarego Wilka, Bułgar obrócił się z piłką i strzałem w długi róg zdobył kolejną bramkę w Ekstraklasie.

• Jak dotąd najlepsza okazja dla Wisły. Piękne bezpośrednie podanie Małeckiego do Kirma, zwieńczone lekkik strzałem Słoweńca prosto w ręce bramkarza Lecha.

• Ładne uderzenie Małeckiego sprzed pola karnego broni Kotorowski. Groźna akcja Wisły.

• Daleki wrzut z autu w pole karne Wisły, było tam dwóch lechitów, ale radzą sobie obrońcy.

• Ależ okazja Kirma! Wdarł się w pole karne z prawej strony i uderzył z ostrego konta. Mógł podawać do lepiej ustawionego Genkova, a tak piłka przeszła obok długiego słupka.

• Kotorowski interweniuje po strzale Meliksona.

• Dobra wrzutka w pole karne Wisły na głowę Ubiparipa, ale Serb na spalonym.

• Ucierpiał w starciu Arboleda, ale to raczej nic poważnego.

• Zmiana w Lechu. Murawski za Wołąkiewicza.

• Melikson ostro wrzucał z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut z autu. Po podaniu przed polem karnym przedzierał się Kirm, ale otoczony przez rywali stracił piłkę.

• Rzut wolny z narożnika pola karnego z 30 metrów, ale złe wykonanie Małeckiego.

• Krótko rozegrany stały fragment i wrzutka Meliksona w pole karne, ale bez efektu.

• Uderzał Małecki i wywalczył rzut rożny.

• Pierwsze minuty po przerwie bez wyraźnej przewagi żadnej z drużyn.

• Początek drugiej połowy.

• Krakowska drużyna ostatni raz wygrała z Kolejorzem w marcu 2008 roku. W kolejnych ośmiu pojedynkach piłkarze Wisły schodzili z murawy, aż sześć razy pokonani. Dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. Czy Wisła przełamię tą niechlubną passe? Dowiemy się już za niespełna godzinę.

• Warto wspomnieć o tym, że klub nie zezwolił kibicom na prezentację oprawy, która była przygotowana ze względu na medialno-polityczną nagonkę na środowisko kibicowskie. Ze względu na to na dzisiejszym meczu płot nie jest ozdobiony żadnymi flagami Wisły, a doping kibiców ogranicza się do hasła : Piłka Nożna dla Kibiców!

• Koniec pierwszej połowy. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy bramki.

• Zmiana na "szpicy" Lecha. Ubiparip za Rudnevsa.

• Z lewej strony dośrodkowywał groźnie Palijc.

• Bardzo ostre wejście Sobolewskiego, który zaatakował Henriqueza. Zakończyło się na upomnieniu przez sędziego.

• Po koronkowej akcji wiślaków, Patryk Małecki strzelał technicznie minimalnie nad poprzeczką Kotorowskiego.

• Kew Jaliens chwilowo poza płytą boiska z powodu drobnego urazu.

• Wrzutka z prawej strony Małeckiego, padła łupem Manuela Arboledy. Po chwili Radosław Sobolewski był bliski uprzedzenia Kotorowskiego po wrzutce Kirma.

• Żółta kartka dla Wołąkiewicza za faul na Małeckim.

• Wisła zepchnęła Lecha do defensywy. Ograniczają się oni tylko do szybkich kontr.

• Groźne strzały głową wiślaków. Chwile, potem Genkov pada w polu karnym, jednak sędzia puszcza grę.

• Żółta kartka dla Luis Henriquez.

• Lech stara się wciągnąć wiślaków na swoją połowę długim rozgrywaniem piłki przez obrońców. Wiślacy odgryzają się szybkimi kontrami.

• Patryk Małecki miał dogodną sytuację do strzału, jednak w decydującym momencie nieczysto trafił w piłkę.

• Groźny atak Wisły. Na prawej stronie szarżował Maor Melikson, jednak obrońcy Kolejorza poradzili sobie z jego dośrodkowaniem.

• Rzut wolny z około 35 metrów dla Lecha. Kiełb strzela w światło bramki, jednak problemu z tym strzałem nie miał bramkarz Wisły.

• W odpowiedzi strzał Jakuba Wilka zza pola karnego. Wysoko nad bramką.

• Groźnie z lewego narożnika pola karnego strzelał Patryk Małecki.

• Już w pierwszej minucie dwa rożne dla Lecha. Jednak nie przyniosły zagrożenia pod bramką Pareiki. W odpowiedzi wiślacy uzyskali...rzut rożny.

• Rozpoczynają Lechici.

• Obie jedenastki już na boisku. Na trybunach głośne ''Jak długo na Wawelu”.

• Spotkanie poprowadzi Robert Małek z Zabrza. Na liniach asystować mu będą Krzysztof Myrmus i Marcin Lis, sędzią technicznym spotkania będzie Tomasz Wajda.

• Spotkanie rozpocznie się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego w weekend kibica Wisły, Bartka Pałki.

• Na ławce rezerwowej Wisły w dniu dzisiejszym zasiądą : Jovanic, Sivakov, Garguła, Jirsak, Rios, Burliga, Żurawski. Trener Bakero w obwodzie zostawił następujących piłkarzy: Burić, Gancarczyk, Murawski, Stilic, Ślusarski, Ubiparip, Możdzen.

• Najwyższe zwycięstwo Wisły w meczach z Lechem to 8-0, datowane na 30 maja 1976 roku. Natomiast rekord piłkarzy Lecha w meczach z Białą Gwiazdą to wynik 4-1, uzyskany czterokrotnie, między innymi w tym sezonie.

• Przed stadionem trwa akcja ''Wisła to MY! Pomóżmy sami sobie!”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc finansową dla młodych adeptów różnych sekcji sportowych Towarzystwa Sportowego Wisła.

• Witam serdecznie ze stadionu przy ul. Reymonta. Już o 20.00 pewnie krocząca po mistrzostwo Polski Wisła Kraków podejmie Lecha Poznań. Na relację z tego spotkania zaprasza Kacper Reński.