Wisła Kraków

1

Lechia Gdańsk

0

• Sędzia kończy spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Biała Gwiazda zwycięża na własnym boisku i dopisuje sobie trzy punkty. Goście nad morze wracać będą zapewne w nie najlepszych nastrojach. Tymczasem, zapraszamy na niedzielne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Genkow oddał strzał na bramkę rywala, lecz futbolówka przechodzi nad poprzeczką

• Burliga otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę

• Groźnie było pod bramką Wisły, Traore przed niezłą szansą na wyrównanie. Obronną ręką, z odrobiną szczęścia wychodzą z tej sytuacji krakowianie.

• Zmiana w Wiśle. Uryga wchodzi na boisko za Meliksona

• Strzał z dystansu jednego z lechistów. Piłkę na raty łapie Pareiko

• Zmiana w Lechii. Za Machaja pojawił się Ricardinho

• Sektorówkę kibice Lechii dopełnili racami. Całość wygląda bardzo ciekawie

• Traore oddaje strzał na bramkę gospodarzy - prostu w ręce estońskiego bramkarza

• Melikson dośrodkowywał z lewej strony, lecz piłkę wyłapuje Buchalik

• Kibice Lechii prezentują efektowną sektorówkę z napisem: Pirotechnika jest bezpieczna i obrazem kibica z racą i z dzieckiem na ręku.

• Dwójkowa akcja Meliksona z Genkowem, lecz w końcowej jej fazie połapali się lechiści i żaden z zawodników Wisły nie zdołał oddać strzału na bramkę

• Z przewrotki próbował uderzać Traore... bez efektu

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, sytuację wyjaśnia Bunoza i wybija piłkę na bezpieczną odległość

• Bunoza uderzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Genkowa i minęła bramkę Buchalika

• Iliev zmienia Boguskiego

• Surma strzelał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od pleców Czekaja i wylądowała prosto w rękach Pareiki

• Strzał z dystansu Wiśniewskiego - pewnie broni Pareiko.

• Zmiana w Wiśle. Daniel Sikorski zastępuje Szewczyka.

• Brożek strzelał z dystansu, lecz piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę strzeżoną przez Pareikę.

• Kacprzycki za Deleu

• Dobry strzał Bieniuka, lecz piłka musnęła jedynie boczną siatkę

• Żółta kartka dla Bunozy

• Szewczyk strzelał zza po karnego - piłka nad poprzeczką.

• Niezłe dośrodkowanie Jaliensa, jednak do piłki nie dochodzi Genkow.

• Wisła Kraków - Lechia GdańskWisła Kraków - Lechia GdańskWisła Kraków - Lechia Gdańsk

• W przerwie nastąpiła zmiana w Lechii. Wiśniewski zastąpił Rasiaka.

• Rozpoczynamy 2 połowę meczu!

• Trwa właśnie ogłoszenie wyniku konkursu na Wiślacką Miss. Miss Piłkarzy została Małgorzata, a Miss Kibiców Kinga.

• Wisła Kraków prowadzi z Lechią Gdańsk 1:0 po trafieniu Cwetana Genkowa. Sam mecz porywający nie jest, piłkarze obu zespołów nie serwują widowiska na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie lepiej.

• Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

• Melikson dośrodkowywał, do piłki doszedł Czekaj, lecz nie zdołał oddać strzału

• Żółta kartka dla Bieniuka.

• Melikson ukarany żółtą kartką

• Melikson dośrodkowywał, a strzelał... Piotr Brożek. Zawodnik chciał głową wybić piłkę, a ta odbiła się od poprzeczki poleciała na aut

• Strzelał Machaj, piłka otarła się jeszcze o nogi Rasiaka i wyszła na aut.

• Mamy pierwszy strzał Lechii w tym meczu. W bramkę celował Machaj, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Frederiksen strzelał z dystansu - bardzo niecelnie i bardzo niegroźnie.

• Szewczyk popisał się rajdem z lewej strony boiska. Zakończył go strzałem, lecz piłka przeleciała obok bramki Buchalika.

• Żółta kartka dla Burligi

• Melikson dośrodkowywał z rzutu rożnego, głową strzelał Czekaj, lecz niecelnie i piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Od momentu zdobycia przez Wisłę bramki obraz gry nie za wiele się zmienił. W dalszym ciągu piłkarze obu zespołów nie raczą nas żadnym konkretnymi akcjami...

• Strzał z dystansu Wilka, Buchalik wyłapuje piłkę.

• Genkow podaniem starał się znaleźć kolegów w polu karnym gości, lecz lechiści połapali się we wszystkim. Będzie rzut rożny

• Strzałów na bramkę mamy jak na lekarstwo. Dla przykładu, Lechia nie oddała jeszcze żadnego.

• Boguski podawał w kierunku Genkowa, lecz ten nie zdążył do piłki - uprzedził do bramkarz Lechii

• Jak już akcja, to skuteczna. Melikson dośrodkowywał, Genkow strzelał i mamy 1:0 dla Białej Gwiazdy. Wisła po raz pierwszy w tym sezonie od początku spotkania nie musi odrabiać strat.

• GOOOOOOOOOOOOL! Genkoooow!

• Strzał zza pola karnego Wilka, lecz piłka wychodzi poza boisko

• Jedni i drudzy próbują konstruować ataki, lecz każdy z nich kończy się przed polem karnym przeciwnika. Bramkarze są właściwie bezrobotni.

• Obie drużyny rozpoczęły raczej niemrawo i nie dane jest nam oglądać póki co żadnych konkretnych akcji pod którąkolwiek z bramek...

• Kibice Lechii ku pamięci Dawida Zapiska rozwiesili flagę z wizerunkiem chłopca, na której przypomnieli jego słowa: Żeby żyć trzeba mi dymu rac, tego dopingu, głosów z tysięcy gardeł na stadionie.

• Atakować próbuje Wisła, jednak piłka po wrzutce Meliksona ląduje w rękach Buchalika

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk!

• Piłkarze i kibice minutą ciszy uczczą pamięć zmarłego niedawno 14-letniego Dawida Zapiska.

• Sędzia Jarosław Rynkiewicz wyprowadza obie jedenastki na boisko.

• Przed meczem kibice Wisły rozdawali ulotki informujące o nawiązaniu współpracy Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków z krakowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Pierwszą inicjatywą będzie spotkanie zorganizowane 18 października, którego tematem przewodnim jest „ Dlaczego walczyliśmy? - Rzeczpospolita Polska 1939-1945.”

• W trakcie przerwy poznamy Wiślacką Miss Kibiców oraz Wiślacką Miss Piłkarzy. Tę pierwszą wybierają fani w głosowaniu smsowym, drugą – wyselekcjonowali zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy.

• Wisła Kraków uhonorowała i zaprezentowała na murawie swojego długoletniego fotografa - Kazka K., który z rąk Macieja Żurawskiego odebrał pamiątkową koszulkę Białej Gwiazdy.

• Zawodników obu drużyn wyprowadzać dziś będą dzieci, które wygrały pierwszą edycję konkursu rysunkowego „Trzy Maskotki Wielkich Miast”, organizowanego wspólnie przez Wisłę, Lechię oraz Śląsk.

• Pewną ciekawostką jest, że piłkarze Lechii po raz pierwszy w historii… udali się do Krakowa na mecz samolotem.

• Statystyki przemawiają na korzyść gospodarzy. Odkąd Lechia wróciła w szeregi Ekstraklasy, oba zespoły mierzyły się ośmiokrotnie. Siedem razy wygrywała Wisła, raz zdołali zwyciężyć biało-zieloni. Bilans bramek to 21:5 na korzyść krakowian.

• W zespole Lechii gra Piotr Brożek, były gracz Białej Gwiazdy. Przed meczem wspominał, że spotkanie to będzie dla niego szczególne - Każdy mecz jest dla mnie ważny, ale gra przeciwko swojej byłej drużynie – to na pewno coś innego.

• Kibicom prezentują się właśnie na murawie siatkarki TS Wisła Kraków.

• Swojego nastawienia przed meczem nie krył szkoleniowiec gdańszczan - Jesteśmy żądni zdobycia kolejnych punktów, które po frajersku uciekły nam w meczu z Piastem Gliwice – stwierdził.

• Pracuję i spokojnie podchodzę do tej całej sytuacji. W trudnych momentach pokazuje się charakter i dlatego ja się nie poddaję. Jestem typem człowieka, który chce wygrywać – mówił przed meczem trener Probierz.

• Oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli i z pewnością dla obu będzie niezwykle ważne, by dziś zwyciężyć przy Reymonta. Wiślacy chcą odkupić winy i zgarnąć trzy punkty. Z kolei lechiści pragną podtrzymać passę wygranych meczów wyjazdowych w lidze.

• Już o 18.00 w 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy zmierzą się drużyny Wisły Kraków i Lechii Gdańsk. Zapraszamy na relację LIVE w Ekstraklasa.net!