Wisła Kraków

1

Legia Warszawa

2

• Legia w kontrowersyjnych okolicznościach wygrywa przy Reymonta 1:2. Mnóstwo błędów po stronie przyćmiło atmosferę piłkarskiego widowiska. Warszawianie po zwycięstwie w Krakowie są coraz bliżej zdobycia mistrzowskiego tytułu.

• Koniec meczu! I awantura na murawie...

• Kontuzja Sarkiego.

• Cóż za fatalny kiks Małeckiego! Kolejne dobre podanie Sarkiego, z piłką minął się Sikorski, a spudłował "Mały"

• Świetne podanie Sarkiego z prawej strony i bramka Sikorskiego strzelona głową.

• Gra została wznowiona.

• Sędzia zdecydował się zatrzymać spotkanie. Dym po odpaleniu rac przeszkadza w grze.

• Sektor fanów Legii wygląda teraz niezwykle efektownie. Warszawscy kibice odpalili race i zaprezentowali sektorówkę o treści: Legio kochamy cię. Zawsze wierni kibice".

• Sarki zmienia Boguskiego

• Wisła w natarciu. Krakowianie przypuszczają zmasowany atak na bramkę gości. Kibice "Białej Gwiazdy" mają nadzieję na gola swojego zespołu.

• Ładne zagranie Kosowskiego do Garguły, ten oddał strzał, lecz piłka nieznacznie mija bramkę Kuciaka

• Żewłakow w miejsce Choto

• Szykowała się ciekawa akcja Wisły. Lecz Boguski zaskoczył chyba i siebie samego, piłka wychodzi poza boisko

• 24 655 - tylu widzów pojawiło się dziś na meczu przy Reymonta

• Z dystansu strzelał lub... podawał Małecki. Chyba sam zawodnik wie co było jego zamiarem. Piłka wyszła na aut

• Rozpoczynamy drugą połowę

• Głowackiego po przerwie zmienia Chrapek.

• Legia Warszawa prowadzi w Krakowie 0:2. Kibice "Białej Gwiazdy" mają prawo być rozgoryczeni, jeśli chodzi o pierwszą bramkę dla gości. Jak pokazują powtórki, piłka po zagraniu Jędrzejczyka była już zdecydowanie poza płytą boiska i bramka została zdobyta nieprawidłowo. Lecz pretensje o drugiego gola wiślacy mogą mieć już tylko do siebie.

• Koniec pierwszej odsołony spotkania

• Zamieszanie w polu karnym. Pareiko interweniował w polu karnym i w starciu z bramkarzem Wisły ucierpiał Kosecki. Jednak sprawa została już wyjaśniona.

• Burliga dogrywał do Małeckiego. Ten zagrywał jeszcze do Boguskiego, lecz wiślak w dogodnej sytuacji nie potrafił trafić w bramkę

• Rzut wolny dla Wisły wykonywał Garguła. Piłkę piąstkował Kuciak, dobijał jeszcze Sobolewski, ale poradził sobie z tą sytuacją bramkarz Legii.

• Wiślacy nie mają pomysłu na rozmontowanie warszawskiej obrony. Do tej pory na próżno szukać groźniejszych strzałów gospodarzy.

• Maszok, wracaj do zdrowia! – transparent o takiej treści zawisnął dziś przy Reymonta. Przywieziono go prosto z Gdańska i wyraża solidarność z jednym z poszkodowanym w wypadku autokaru lechistą, Kubą. Więcej o nim pisaliśmy tutaj

• GOOOOOOOOOOOOL! DWALISZWILI!

• Fani obu zespołów zaprezentowali ładne oprawy. Wiślacy nad hasłem: Żyją w nas stale, te lata w glorii i chwale ułożyli z kartonów "X", co miało być zapewne nawiązanie do sukcesów, które święciła Wisła podczas, gdy młyn znajodwał się na dawnym sektorze X. Z kolei legioniści do swojej oprawy także użyli kartonów, z których ułożyli herb klubu i dopełnili go hasłem: Coraz bliżej Mistrza.

• Póki co, w natarciu Wisła. Krakowianie raz po raz przedzierają się pod pole karne gości.

• Żółta kartka dla Vrdoljaka

• Szansa dla Wisły! Małecki dogrywał do Boguskiego, lecz piłkę po jego strzale broni Kuciak

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa!

• Sędzia wyprowadza oba zespoły na murawę.

• Z kolei po stronie gości nie zobaczymy kontuzjowanych Bartosza Bereszyńskiego Jakuba Rzeźniczaka, Michała Kopczyńskiego i Michała Efira. Nie wystąpi również Astiz, przymusowo odpoczywający z powodu nagromadzenia żółtych kartoników.

• W drużynie Wisły zabraknie dziś kontuzjowanego Michała Czekaja oraz Cwetana Genkova, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

• Dobitnie na temat zamiarów Legii w meczu z „Białą Gwiazdą” wypowiedział się piłkarz klubu z Łazienkowskiej, Miroslav Radović. Chcemy dobić Wisłę – wyznał.

• Mówił o tym szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”, Tomasz Kulawik - Gramy z Legią, chcemy zagrać dobry mecz i pokazać się z jak najlepszej strony, by zatrzeć niekorzystne wrażenie, jakie zostawiliśmy po sobie, niefortunnie przegrywając z Piastem Gliwice. Wiemy, kim jest nasz przeciwnik, dlatego żadnego z piłkarzy nie muszę specjalnie motywować. Renoma drużyny warszawskiej jest niepodważalna.

• Gdy legioniści zdobędą komplet punktów, powiększą niedużą przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań. W przypadku, kiedy ze zwycięstwa cieszyć będą się wiślacy, choć trochę wynagrodzą swoim kibicom ostatnią fatalną porażkę w meczu z Piastem.

• Nie bez odpowiedzi pozostaną fani Wisły. Oni również podczas spotkania zaprezentują swoją oprawę. Póki co, widać tylko hasło: Żyją w nas stale, te lata w glorii i chwale.

• Do Krakowa przyjechała spora – dwutysięczna! – grupa fanów z Warszawy. Kibice Legii szykują skomplikowaną oprawę tego spotkania. Jaką? Przekonacie się śledząc relację LIVE u nas!

• Sektor gości około półtorej godziny przed meczem (fot. Legia.Net): Legia

• Mecz w Krakowie będzie bardzo prestiżowy, niezależnie od pozycji Wisły w tabeli. W poprzednich latach spotkania tych drużyn decydowały o losach tytułu mistrzowskiego. Na stadionie przy Reymonta czeka nas sporo walki – zapowiedział trener gości, Jan Urban.

• Wisłę i Legię znacznie dzieli pozycja w tabeli. Lecz jak wiadomo, klasyki rządzą się swoimi prawami i każdy rezultat jest możliwy. Jedno jest jednak pewne: liczymy na to, że piłkarze obu ekip stworzą ciekawe widowisko.

• Sektor gości jest już niemal wypełniony. Legioniści szykują specjalną oprawę, która będzie prawdopodobnie podwieszana pod dach. Wiślacy też coś szykują, więc zapowiada się to bardzo ciekawie!

• Kilka minut temu oba zespoły wybiegły na rozgrzewkę na murawę boiska. Na razie mamy taką sobie pogodę przy Reymonta.

• Obie drużyny grają podobnym systemem - czterech obrońców, dwóch defensywnych pomocników oraz trójka pomocników i jeden nominalny napastnik. Bardziej ofensywne może być zestawienie Legii, bo ani Ljuboja, ani Dwaliszwili nie są tytanami defensywy.

• Mało kto spodziewał się, że Dickson Choto może rozegrać jeszcze mecz w pierwszym składzie Legii Warszawa. Tymczasem Jan Urban postawił na stopera z Zimbabwe w prestiżowym spotkaniu z Wisłą Kraków. Więcej o zestawieniu obu zespołów tutaj.

• Ławka rezerwowych Legii: 84. Wojciech Skaba, 5. Janusz Gol, 6. Michał Żewłakow, 9. Marek Saganowski, 17. Tomasz Brzyski, 18. Michał Kucharczyk, 37. Dominik Furman

• Ławka rezerwowych Wisły: 12. Michał Miśkiewicz, 15. Emanuel Sarki, 17. Daniel Brud, 20. Michał Chrapek, 23. Daniel Sikorski, 24. Alan Uryga, 41. Paweł Stolarski