1

Legia Warszawa

0

• Dziękujemy Państwu za uwagę, to wszystko ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.

• Wisła zwycięża mimo tego, że w meczu próżno szukać okresów jej dominacji. Legia zapłaciła najwyższą cenę za skrajną nieporadność w wykończeniu i jedna sprawna kontra wiślaków pozbawiła ją szansy na wywiezienie choćby jednego punktu z Krakowa. Podopieczni Franciszka Smudy kontynuują passę jedenastu meczów bez porażki w lidze!

• TO JUŻ KONIEC! Sędzia Marciniak kończy mecz, Wisła pokonuje Legię 1:0 po bramce Pawła Brożka i awansuje na trzecie miejsce w tabeli!

• Guerrier, Guerrier, Guerrier, Guerrier, Guerrier, Guerrier, kiwka, strzał, świetnie broni Skaba! Rzut rożny dla Wisły! Stadion szaleje!

• Faul w środku pola i kartka dla Brozia ratuje wiślacką obronę od tarapatów.

• Żółta kartka dla Burligi (Wisła).

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Na boisko wejdzie Paweł Stolarski, schodzi żegnany huraganową owacją strzelec bramki - Paweł Brożek!

• Było bardzo groźnie! Helio Pinto mógł wyrównać, Michał Miśkiewicz wygarnia piłkę spod jego nóg i przyciska ją mocno do murawy!

• Boguski przekombinował z Brożkiem pod polem karnym legionistów, piłka wychodzi z boiska. Wisła musi bardziej szanować piłkę.

• Błąd Brzyskiego, Wisła ma aut na połowie Legii.

• ...Wawrzyniak wszedł za Żyrę. Skrzydłowy Legii ma o czym myśleć - w 23. minucie mógł wyprowadzić Legię na zasłużone prowadzenie.

• Pinto za Furmana (Legia)...

• To były ułamki sekund. Garguła błyskawicznie dojrzał Brożka i sprezentował mu wysmienitą, prostopadłą piłkę. "Brozio" na pełnej szybkości pociągnął piłkę, aż znalazł się oko w oko ze Skabą i ze stoickim spokojem posłał piłkę obok bramkarza Legii! Rzeźniczak był bezradny!

• GOOOOOOOL!!! Paweł Brożek i 1:0 dla Wisły!

• Faul Dwaliszwilego w ofensywie.

• Mecz dalej jest wyrównany z lekkim wskazaniem na Legię. Wisła odgryza się kontrami, lecz to nadal Legia stwarza prawdziwe zagrożenie pod bramką gospodarzy.

• Furrrrmaaaan! Niesygnalizowana petarda mija Miśkiewicza, choć bramkarz "Białej Gwiazdy" musiał wyciągnąć się jak struna.

• Sposób rozgrywania kontr przez Wisłę powoli zaczyna irytować, teraz na bombę z dobrych trzydziestu metrów decyduje się Patryk Małecki. Skaba ściąga piłkę na ziemię i łapie bez większych problemów.

• Do kontry Legii podłącza się Łukasz Broź i to on napędza stracha Miśkiewiczowi! Wiślak wybija piłkę.

• Sprint Guerriera lewą stroną, Haitańczyk nie czeka na kolegów w polu karnym i sam strzela na bramkę Skaby. Legionista broni, ale kąt i tak chyba był za duży.

• Chavez i Dwaliszwili. Dwaliszwili i Chavez. Musimy pisać o wyniku tego pojedynku? Napastnik Legii jest bezradny, od własnej bramki Miśkiewicz.

• Z dalszej odległości próbował Jodlowiec - strzał legionisty leniwie turla się na aut bramkowy.

• Teraz obrona Wisły była na tyle skomasowana, żeby przeszkodzić Dwaliszwilemu w egzekucji czegoś, co śmiało można byłoby nazwać rzutem karnym. Gruzin z jedenastu metrów strzela prosto w Głowackiego!!!

• Miśkiewicz decyduje się na wyjście do dośrodkowania i dobrze piąstkuje piłkę. Legia w natarciu.

• Małą dziurę w wiślackiej obronie wykorzystuje Furman i uderza bez większego namysłu, Miśkiewicz odbija w bok!

• Nabuzowany Patryk Małecki zdobywa trochę pola na prawej flance - jego podanie już jest fatalnej jakości. Próba odzyskania, gwizdek sędziego, faul.

• Wisła nabawiła się chyba traumy pola karnego Legii. Garguła zagrał do Boguskiego, napastnik Wisły nawet nie próbował podawać dalej tylko łupnął z 20 metrów nad bramką.

• Furman skiepścił proste podanie do Kucharczyka. Piłka za linią końcówą, od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

• Najbardziej rozpalonym człowiekiem na stadionie jest chyba Jan Urban. Szkoleniowiec Legii dał się ponieść meczowej gorączce i dyryguje legionistami w koszulce z krótkim rękawem.

• Przytomne zgranie głową Brożka do Małeckiego w polu karnym, strzał tego ostatniego ociera się o obrońców Legii i Wisła ma korner. Nic z niego nie wynika.

• Będzie potrzebna pomoc medyczna dla Osmana Chaveza. Wiślak przypłacił walkę o piłkę z Żyrą lekkim urazem.

• Stoperzy Wisły przysnęli i Dwaliszwili w ekwilibrystyczny sposób oddał strzał na bramkę Miśkiewicza. Obrona bramkarza Wisły równie akrobatyczna!

• Patryk Małecki wrócił się za straconą niecelnym podaniem piłką - sędzia Marciniak uznał, że wiślak faulował.

• Brożek centruje w kierunku Guerriera, Haitańczyk sięga piłki szczupakiem, niecelny strzał.

• A wspomiany wcześniej Guerrier zastępuje Michała Chrapka.

• Sarki nie zawojował dzisiejszego meczu, zmieni go Patryk Małecki.

• Daleki strzał Brzyskiego, Miśkiewicz nawet nie ruszył się w kierunku piłki.

• Rzut rożny dla Legii po niepewnej interwencji Chaveza.

• Na boisku za kilka chwil zjawi się Wilde-Donald Guerrier.

• Chavez prędzej skoczy z mostu Grunwaldzkiego, niż przepuści Dwaliszwilego. Gruzin nie może się przedrzeć w pobliże pola karnego Wisły.

• Niesamowita sytuacja. Garguła dośrodkowuje z rożnego, główka Głowackiego trafia pod nogi Boguskiego, ten z pięciu metrów stempluje poprzeczkę! Nie-by-wa-łe!

• Mecz z trybun ogląda Cléber Guedes de Lima, były piłkarz Wisły ciepło przywitany teraz przez fanów "Białej Gwiazdy".

• Stjepanović wygrywa walkę o piłkę w narożniku boiska, błyskawiczne zagranie do Boguskiego, wiślak zbyt nieporadny z piłką.

• Sarki dośrodkowuje w ręce Skaby.

• Podanie Żyry przecina Stjepanović, długa piłka na Brożka. Odważnie wychodzi Skaba i interweniuje dalekim wykopem.

• W przerwie nastąpiła jedna zmiana w zespole Legii, Henrik Ojamaa zszedł z boiska, zastąpił go Michał Kucharczyk.

• Czas na drugą połowę meczu Wisły z Legią!

• Pierwsi na drugą połowę wybiegli legioniści, zaraz dołączyli do nich wiślacy.

• Frekwencja na meczu wynosi dokładnie 32 458 osób - to bezapelacyjny rekord nowego stadionu Wisły.

• Kibice w Krakowie oglądają bardzo dynamiczny mecz, w którym akcja przenosi się z bramki pod bramkę. Legia zauważalnie przeważa i miała doskonałą okazję do zdobycia prowadzenia - Wisła oddała tylko jeden strzał w światło bramki. Gdyby nie doświadczona i dobrze dysponowana wiślacka obrona, podopieczni Franciszka Smudy mogliby wpaść w poważne tarapaty.

• Ofiarną główkę Głowackiego przechwycił Furman i spróbował strzału z dystansu. Sędzia Marciniak chyba z litości dla pudła legionisty zakończył I połowę.

• Ojamaa kręci młynki w wiślackim polu karnym. Osman Chavez wybija mu piłkę od tyłu, moment później Bunoza fauluje. W pole karne za chwilę dośrodkuje Brzyski. Albo strzeli, bo kto mu zabroni?

• Karygodne krycie Wisły we własnym polu karnym. Piłka trafia do nieobstawionego Dwaliszwilego, jednak mur obronny Wisły jest twardszy niż ten chiński. Strzał odbity!

• Kiepski dzisiaj Burliga znowu robi autostradę na swojej stronie boiska. Ratuje się faulem i Legia dośrodkuje z narożnika boiska.

• Do sprytnego "balonu" Garguły zrywa się Sarki, Skaba w porę przeczuł, co się święci i w towarzystwie Dossy Juniora złapał piłkę w ręce.

• Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, wiślacy za często zapraszają legionistów do własnego pola karnego. Strzela Żyro, raz, drugi, potem Ojamaa, wszystko zablokowane przez obronę Wisły!

• Mamy mecz, szanowni Państwo. Skaba wyszedł na chwilę z bramki "piłować drzewo", Sarki próbuje go lobować. Zabrakło umiejętności.

• Wisła budzi się z letargu! Rzut rożny, główka Głowackiego grzęźnie w polu karnym, całym ciałem rzuca się na nią Paweł Brożek. Dobre ustawienie Skaby ratuję Legię od straty gola!

• Władimer Dwaliszwili nie ufa już Żyrze i wybiera strzał po ziemi z 16 metrów. Po ziemi, w ręce Miśkiewicza, ale zawsze w światło bramki, dlatego próbę Gruzina opatrzymy czerwonym wykrzyknikiem.

• Warto dodać, że "Brzytwa" był w takiej odległości od wiślackiej bramki, że jego trafienie chyba pokazałby wszystkie wieczorne dzienniki telewizyjne na tej szerokości geograficznej.

• Długa piłka z rzutu rożnego, prosto na Tomasza Brzyskiego! Legionista nożycami strzela na bramkę Wisły, Miśkiewicz przenosi piłkę nad poprzeczką! Ale to mógł być gol!!!

• Głowacki właśnie habilitował się z nękania Żyry. Kolejna bezbłędna interwencja wiślackiego kapitana.

• Boguski sprytnie ogrywa Brozia, ale Rzeźniczak już nie daje się oszukać!

• Zdradliwy strzał Stjepanovicia leniwie toczy się w kierunku bramki Legii, niedużo brakowało do zaskoczenia Skaby!

• Boguski osaczony przez dwóch legionistów, sędzia boczny sygnalizuje faul i Szymon Marciniak przychyla się do jego interpretacji tego starcia. Dośrodkowanie Garguły z rzutu wolnego bez historii.

• Jodłowiec pozwala sobie na dużo przed polem karnym Wisły. Żyrę dobrze pilnuje Głowacki i salwuje się wybiciem podania na korner.

• Brożek niepotrzebnie przepuszcza podanie w pole karne, tam nikogo nie było...

• Rzut rożny wiślaków wyekspediowany przez Juniora i spółkę z pola karnego Legii.

• Stuprocentowa okazja Michała Żyry! Idiotyczna strata Rafała Boguskiego, Łukasik serwuje idealne podanie Żyrze. Burliga gubi krycie, pomocnik Legii sam na sam z Michałem Miśkiewiczem strzela prosto w jego ręce!

• Bunoza wyprzedza obronę Legii na lewym skrzydle, zagrywa do Brożka, snajper Wisły nie może opanować piłki i traci ją na rzecz Dossy Juniora. W grze wiślaków bardzo brakuje dokładności w ataku i obronie.

• Znowu strata Stjepanovicia - na szczęście Macedończyka, Ojamaa wypuścił piłkę prostopadle wprost w ręce Miśkiewicza.

• Profesorska interwencja Głowackiego przecina cwane podane Dwaliszwilego do Żyry, wybitą piłkę przejmuje Brzyski, strzela... obok bramki!

• Garguła chciał bardzo szybko wznowić grę po faulu na Brożku, czujny sędzia nie pozwala na takie rozwiązanie. Po zagraniu do Brożka, ten fauluje i rzut wolny wykonuje Skaba.

• Rzadki obrazek - Henrik Ojamaa fauluje w ofensywie Osmana Chaveza w walce o piłkę. Estończyk ma zdrowie, żeby walczyć z masywnym stoperem Wisły.

• Strzał Łukasika z dystansu odbity od nóg Głowackiego.

• Ostoja Stjepanović nie patyczkuje się z Broziem i odbiera mu piłkę. Kontra Wisły nieudana.

• Małe zamieszanie w polu karnym legionistów. Pretensje do piłki rościł sobie Chrapek, wszystko wyjaśnione przez Jakuba Rzeźniczaka.

• Ryzykowne zachowanie Stjepanovicia na włąsnej połowie. Junior przejmuje i posyła drugą piłkę w kierunku Brozia, ta pada łupem Bunozy.

• Skąd my to znamy! Brożek umiejętnie zastawia Dossę Juniora, powalony legionista kładzie się na murawę... Zagranie w bok do Boguskiego niedokładne.

• Rzut wolny dla Legii z narożnika boiska, niebezpieczną piłkę Brzyskiego piąstkuje Miśkiewicz!

• Boguski prawie doszedł do piłki po rykoszecie, na miejscu był Rzeźniczak.

• Żyro musi wracać za uciekającym prawym skrzydłem Gargułą, legionista fauluje i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Strzał Stjepanovicia z rzutu wolnego odbija się od muru. Odbitą piłkę przejmuje Paweł Brożek i wpada z nią w pole karne, sędzia odgwizduje spalonego snajpera Wisły.

• Ładne rozegranie Chrapka z Gargułą, Dossa Junior fauluje wiślaka.

• Rzeźniczak główkuje, pudło kapitana Legii! Od bramki Michał Miśkiewicz.

• Teraz próba Żyry z dystansu, strzał legionisty po rykoszecie. Rzut rożny dla Legii z drugiej strony, główka wiślaków, trzeci korner z rzędu!

• Żyro urywa się lewą stroną i zagrywa do Dwaliszwilego, Gruzin uprzedzony przez Głowackiego. Korner dla Legii!

• Ruszyli! Hit 11. kolejki w Krakowie rozpoczął się! Wisła gra z Legią!

• Trójkolorowe serpentyny na murawie, ale coś nam podpowiada, że to jeszcze nie koniec atrakcji ze strony kibiców Wisły.

• Sędzia Marciniak wyprowadza obie jedenastki na murawę. Zaraz zaczynamy mecz niepokonanej "Białej Gwiazdy" z liderem tabeli T-Mobile Ekstraklasy!

• Fanatycy rzucają sobie zwinięte serpentyny, chyba wraz z pierwszym gwizdkiem na murawie pojawi się mnóstwo konfetti.

• "Conquest of Paradise" z głośników na stadionie Wisły. Utwór Vangelisa to kilkunastoletnia tradycja, ale przed takimi meczami brzmi naprawdę wyjątkowo.

• Do początku meczu mniej niż kwadrans, stadion powoli zapełnia się po brzegi. Emocje w Krakowie sięgają zenitu!

• Na murawie przemawia prezes TS Wisła, Ludwik Miętta-Mikołajewicz, postać zasłużona dla wielu wiślackich sekcji na przestrzeni ostatnich kilku dekad.

• Na wiślackich trybunach w ramach akcji biletowej zasiądzie dzisiaj 4 tysięcy uczniów lokalnych szkół.

• Już za moment około 1 000 sportowców z trzynastu sekcji Towarzystwa Sportowego "Wisła" zawita na stadion i zaprezentuje się kibicom. Wśród nich m.in. koszykarki, futsalowcy i przedstawiciele wielu innych dyscyplin indywidualnych i zespołowych.

• Legioniści na rozgrzewce. Sektor fanatyków Wisły powoli się zapełnia, większość kibiców ma czerwone koszulki, co daje niesamowity efekt.

• Stadion jest przepasany dookoła niebiesko-biało-czerwonymi-szarfami, oprawa czeka na sektorze C i na przeciwległej trybunie. Czeka nas dzisiaj 90 minut najlepszej atmosfery, jaką można sobie w ogóle wyobrazić. TUTAJ kibicowska historia meczów Wisły z Legią.

• Drużyna Wisły właśnie wybiegła na przedmeczową rozgrzewkę.

• Zachęcamy do zajrzenia na nasz facebookowy fanpage WislaKrakow.Ekstraklasy.net - znajdziecie tam komentarze, sondy, zdjęcia i wszystko to, co nie mieści się w relacji.

• Na murawie już Michał Miśkiewicz, najskuteczniejszy bramkarz w Ekstraklasie - do tej pory puścił tylko 5 goli.

• Bramkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę. Powitanie od kibiców "Białej Gwiazdy"' chyba takie same, jak na każdym stadionie w Polsce, ale za to jakie głośne!

• Rezerwowi Legii: Wienczatek, Wawrzyniak, Pinto, Kucharczyk, Cichocki, Raphael Augusto.

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Fryc, Małecki, Stolarski, Kamiński, Guerrier.

• Zapowiedź hitu kolejki autorstwa Kasi Guzik można przeczytać pod TUTAJ.

• Spotkanie przy ulicy Reymonta obejrzy komplet widzów. Do wczoraj wyprzedano wszystkie 32,5 tysiąca biletów. Dotychczasowy rekord nowego stadionu Wisły wynosi 24 655 fanów.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. O 15:30 Wisła Kraków w jednym z najciekawszych pojedynków tej rundy podejmie tu Legię Warszawa. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!