Wisła Kraków

3

ŁKS Łódź

2

• Wisła Kraków zwycięża dziś 3:2. Kibice „Białej Gwiazdy” w końcu doczekali się lepszej gry swojego zespołu i cennych 3 punktów! Fani Łódzkiego Klubu Sportowego wracać będą do Łodzi w nie najlepszych nastrojach. Ich ulubieńcy przegrywają mecz i niezwykle trudno będzie im utrzymać się w Ekstraklasie.

• Żółta kartka dla Łabędzkiego

• Żółta kartka dla Lameya

• Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Zmiana w drużynie Wisły. Jaliens zastępuje Gargułę

• Saganowski strzela na bramkę, lecz prosto w ręce estońskiego bramkarza

• Garguła wrzucał piłkę w pole karne o Genkova. Jednak szybszy Velimirovic, który przejmuje futbolówkę.

• Łobodziński do Saganowskiego, ten strzela, lecz sprawę wyjaśnia Pareiko.

• Łabędzki zagrywał w pole karne, lecz jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Na boisko wchodzi Sasin. Zmienia Gieraga.

• Żółta kartka dla Diaza

• Saganowski zagrywał piłkę, lecz futbolówka trafia w ręce Pareiki.

• Nunez ukarany żółtą kartką.

• Zagranie do Patryka Małeckiego. Zawodnik strzela głową, lecz piłkarz ŁKS-u blokuje jego strzał

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Małecki wchodzi na boisko za Meliksona

• Mało kto spodziewał się, że ŁKS będzie dziś tak blisko wyrównania. Szykuje się emocjonujące 20 minut meczu.

• Pierwszy kontakt z piłką Kujawy i już bramka!

• GOOOOOL !! Hattrick Genkova!!!!

• Długa piłka od Czekaja w kierunku Ilieva. Podanie było jednak za mocne, pomocnik Wisły nie doszedł do piłki.

• Wiślacy w natarciu, ŁKS spokojnie czeka na okazję do kontrataku.

• Jedna zmiana w drużynie gości. Marek Gancarczyk zastępuje Stąporskiego.

• Arbiter rozpoczyna drugą połowę meczu!

• W trakcie dzisiejszego meczu kręcone są sceny do filmu fabularnego. Oprócz aktorów, reżyser planuje także ująć kibicujących fanów "Białej Gwiazdy".

• Wisła ma wyraźną przewagę, czego wyrazem są dwie zdobyte bramki. Kibice zgromadzeni przy Reymonta z pewnością nie żałują, że przyszli dziś wspierać swój klub. Bowiem "Biała Gwiazda" w końcu pokazuje się z niezłej strony i bardzo ciężko będzie ŁKS-owi zdobyć tu choć jeden punkt.

• Sędzia kończy pierwszą odsłonę gry.

• Niezły strzał Iwańskiego zza pola karnego. Piłka jednak przechodzi obok bramki.

• Żółtą kartką ukarany Iliev. Sędzia uznał, że próbował wymusić rzut karny

• Dobre zagranie Meliksona do Garguły lecz ten za późno wystartował do piłki i futbolówka w rękach bramkarza.

• Dośrodkowywał Melikson, do piłki jednak nie doszedł napastnik Wisły

• Świetnie wykonany rzut rożny. Melikson dośrodkowywał na głowę Diaza, na raty piłkę łapał Velimirovic

• Melikson wdarł się w pole karne, strzelał, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości

• Kirm strzałem głową próbował pokonać bramkarza gości, lecz piłka ląduje w rękach golkipera.

• Piłkę do siatki skierował Stąporski, lecz sędzia nie uznał bramki. Wcześniej jego partner był na spalonym

• Iliev znakomicie podawał na wolne pole do Kirma, ten zagrał do wychodzącego Genkova. Bułgar bez problemu pokonał bramkarza gości.

• GOOOOOL! Genkov po raz drugi!!!!

• Przed znakomitą okazją Genkov! Po jego strzale głową piłka nieznacznie minęła bramkę.

• Melikson perfekcyjnie do Kirma, lecz świetnie broni Velimirovic

• Zza pola karnego strzelał Bonin. Potężny strzał nie przyniósł jednak gola - piłka przeszła obok bramki

• Stąporski zagrywał w pole karne, lecz żaden z jego partnerów z zespołu nie zamknął tej akcji

• Dobra sytuacja dla Wisły. Melikson zagrywał w pole karne do Genkova, lecz ten nie potrafił oddać strzału.

• Wiślacy próbują przeprowadzać skuteczne ataki, lecz ich akcje kończą się przed polem karnym gości.

• Strzał zza pola karnego Łobodzińskiego. Bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Pareikę.

• Saganowski podawał do Iwańskiego, lecz ten posłał piłkę nad bramką gospodarzy.

• Po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował bułgarski napastnik gospodarzy. Ten mecz rozpoczął się wyśmienicie dla krakowian.

• GOOOOOOL! Genkov!

• Pierwszy strzał na bramkę Pareiki. Pokonać golkipera próbował Stąporski.

• Melikson dobrze zagrywał do wychodzącego Genkova, lecz połapali się we wszystkim obrońcy ŁKS-u.

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy pojedynek pomiędzy Wisłą Kraków a ŁKS-em Łódź!

• Sędzia Jarzębak wyprowadza obie jedenastki na murawę. Kibice Wisły, tradycyjnie już, odśpiewują hymn.

• W ostatnim pojedynku tych dwóch drużyn, zwycięska do szatni schodziła „Biała Gwiazda”. Krakowianie wygrali 1:2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Szałachowski, dla Wisły strzelali Michael Lamey oraz Dudu Biton. Co ciekawe, żaden z tych zawodników nie znalazł miejsca w wyjściowej jedenastce swojej drużyny.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. Po raz pierwszy będzie on sędziować Wiśle. Prowadził za to dwa spotkania z udziałem łódzkiego klubu. Jedno z nich zakończyło się porażką łodzian, drugie remisem.

• Wisła Kraków kontynuuje akcję „Powrót legend na Reymonta”. Przy okazji dzisiejszego spotkania pod dach jednej z trybun wciągana jest właśnie koszulka z nazwiskiem pomocnika „Białej Gwiazdy”, Józefa Kotlarczyka. Zawodnik ten reprezentował barwy krakowskiego klubu w latach 1927-1939, rozgrywając przy tym 244 spotkania ligowe.

• Problemy kadrowe nie ominęły także zespołu gości. Kontuzji nabawił się bramkarz, Bogusław Wyparło, a żółte kartki nagromadzone przez Antoniego Łukasiewicza, wykluczyły go ze składu ŁKS-u na dzisiejszy mecz.

• Gospodarze do dzisiejszego meczu przystępują osłabieni. Zabraknie dwóch defensorów: Bunozy i Chaveza, którzy zmagają się z kontuzjami. Na boisko nie wybiegnie również kapitan drużyny, Cezary Wilk, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

• Ławka rezerwowych Wisły: Jovanic, Jaliens, Małecki, Biton, Lamey, Szewczyk, MIchalski. Ławka rezerwowych ŁKS: Olszewski, Salski, Papikyan, Sasin, Kujawa, Jurkowski, Gancarczyk

• W ostatnich pięciu kolejkach Wisła zdobyła jedynie trzy punkty. Gorszą zdobyczą punktową mógł "pochwalić" się jedynie GKS Bełchatów, który jednak wczoraj pewnie pokonał Jagiellonię. Czy krakowska drużyna, również przełamię się w dzisiejszym spotkaniu i nareszcie zainkasuje trzy punkty? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

• Wczoraj swoje spotkania wygrało Zagłębie Lubin oraz GKS Bełchatów. Ze względu na te rezultaty wydaje się, że walka o pozostanie w lidze rozegra się między Lechią, Cracovią oraz właśnie Łódzkim Klubem Sportowym.

• Witamy ze stadiony przy ulicy Reymonta, gdzie już za blisko pół godziny fatalnie grająca krakowska Wisła podejmie walczący o ligowy byt Łódzki KS.