Wisła Kraków

1

Piast Gliwice

2

• Po meczu na swoich ulubieńców czekali młodzi kibice Wisły w sektorze szkolnym. Na rozdanie autografów zdecydował się jednak tylko jeden z wiślaków - Cezary Wilk. Taką postawą piłkarze "Białej Gwiazdy" z pewnością nie zachęcą do przychodzenia na ich mecze..

• Wisła Kraków doznaje pierwszej porażki na wiosnę. Jest to dla krakowian szczególnie bolesne, że dzieje się na własnym obiekcie i po sytuacji, gdy to wiślacy prowadzili przez większość spotkania. Gliwiczanie wracają do domu z 3 punktami, czym uszczęśliwili swoich kibiców, którzy w ponad 600 osób zawitali do Krakowa.

• Sędzia kończy mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Piastem Gliwice

• Żółtą kartką ukarany Jovanovic

• Kontrowersyjna sytuacja. Wydawało się, że pojedynek główkowy z bramkarzem wygrał Genkov, lecz sędzia widział to inaczej i odgwizdał faul na golkiperze Piasta.

• Lazdins opuszcza boisko. Krzycki pojawia się na murawie

• Fatalne zagranie Bunozy do Pareiki. W efekcie piłkę mogli przejąć gliwiczanie, lecz na szczęście dla wiślaków tak się nie skończyło

• I już dwie szanse Sarkiego na zdobycie bramki! Dwukrotnie podanie znalazło go w polu karnym lecz dwa razy górą obrońcy Piasta.

• Sarki zastępuje Chrapka

• Kosowski znów próbował strzału z dystansu. Szumski wybił piłkę przed siebie, dobijał Małecki, lecz nic z tego nie wyszło.

• Ciekawostką jest, że przed meczem z Piastem trener Wisły, Tomasz Kulawik zamknął trening krakowian. Zawodnicy mieli ćwiczyć stałe fragmenty gry, które miały być tajną bronią wiślaków w tym spotkaniu. Tymczasem oni sami tracą dwa gole po rzucie wolnym oraz rzucie rożnym.

• A wcześniej Garguła zmienił Ilieva

• GOOOOL! Rzut rożny i do bramki trafia Urban

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice i po dośrodkowaniu Podgórskiego piłkę do bramki pakuje Zbozień.

• GOOOOOL! ZBOZIEŃ!

• Żółta kartka dla Genkova

• Genkov wycofał piłkę do Kosowskiego, a ten potężnie huknął... piłka na aut.

• Jovanovic dośrodkowywał, lecz żaden z jego kolegów nie był bliski przejęcia tej piłki

• Niezła okazja na kontrę Wisłę i fatalne zachowanie "Kosy". Pomocnik krakowian zagrał wprost pod nogi obrońcy Piasta

• Kosowski uderzał z 40 metrów. Piłkę bez problemu łapie Szumski

• A Urban wchodzi za Jurado

• Robak zmienia Docekala

• Szykuje się zmiana w szeregach Piasta.

• Świetne odegranie Ilieva do Bunozy. Obrońca WIsły wpadł w pole karne gości, dośrodkował i z trudem piłkę wybijają obrońcy Piasta

• Zagranie z prawej strony Jovanovica do znajdującego się w polu karnym Genkova. Bułgar za krótko odegrał do Chrapka i tym samym akcja Wisły spaliła na panewce

• Małecki efektownie piętą zagrywał do Ilieva, lecz piłkę przejmują obrońcy gości

• Żółta kartka dla Matrasa

• Piłkę głową na bramkę gliwiczan uderzał Bunoza. Futbolówka minęła poprzeczkę.

• Chrapek strzelał z dystansu, piłka odbiła się od zawodnika Piasta i wyszła na aut

• Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

• Na płycie boiska odbywa się konkurs dla dzieci. Maluchy muszą pokonać slalom i strzelić do bramki.

• Jak informuje spiker, Wisła Kraków podpisała umowę o współpracy z Górnikiem Jaworzno. Przedstawiciele tego klubu obecni są dziś na meczu.

• Krakowianie prowadzą jedną bramką, lecz to zawodnicy z Gliwic przez dłuższy czas utrzymują się przy piłce. Gdy do tej statystyki dołączą jeszcze większa skuteczność, wiślacy mają się czego obawiać. Tymczasem nad stadionem przy Reymonta wyszło słońce. Miejmy nadzieję, że pojawią się także kolejne gole.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Po 45 minutach Wisła Kraków prowadzi z Piastem Gliwice 1:0 po bramce Ilieva.

• Piast próbuje skonstruować akcje zagrażającą bramce Pareiki. Póki co ich starania kończą się przed polem karnym lub pozycją spaloną.

• Nieźle zapowiadającą akcje Wisły przerwali gliwiczanie. Zagranie Małeckiego do Ilieva przeciął Lazdins

• Gdy Piast znajduje się przy piłce, atakuje duża ilością piłkarzy, co stwarza okazję na kontrę wiślakom, którzy skrzętnie to wykorzystują.

• Kosowski wycofał piłkę do Wilka, lecz jego strzał z głębi pola karnego zablokowany

• Cóż za zamieszanie w polu karnym gości! Dośrodkowanie Kosowskiego, najpierw strzał głową Chaveza, później dobitka innego wiślaka i słupek ratuje gości przed utratą drugiej bramki.

• Niezłe wykonanie rzutu rożnego przez wiślaków. Piłkę końcami palców wybija Szumski

• Zmarnowany stały fragment gry. Futbolówkę wybijają wiślacy

• Rzut wolny dla Piasta po faulu na Jurado.

• Ładna akcja Ilieva i Kosowskiego, lecz ostatecznie ten drugi marnuje sytuację. Piłkę przejmują zawodnicy Pasta

• Podgórski podchodzi do piłki, lecz źle wykonany karny i Pareiko brani strzał!!

• Rzut karny dla Piasta po faulu Pareiki!

• Żółta kartka dla Chaveza

• Na bramkę uderzał Cicman. Pareiko wybija piłkę na rzut rożny

• Strzał z dystansu tym razem po drugiej stronie boiska. Szczęścia próbował Iliev. Bezskutecznie.

• Strzał z dystansu Lazdinsa. Bez żadnego zagrożenia dla bramki krakowian

• Piłka znów w siatce. Sędzia jednak nie uznał gola - Małecki na spalonym.

• Matras źle wybił piłkę - wróciła do Kosowskiego, który dograł do Ilieva,a ten dopelnil formalnosci.

• GOOOOOL! ILEEEV!

• W pole karne zagrywał Oleksy, lecz żaden z jego kolegów nie przechwycił piłki

• Kosowski przerzucił piłkę na prawą stronę. Tamtędy wiślacy chcieli skonstruować atak, lecz udaremnili to zawodnicy gości.

• Do ataku ruszyli gospodarze. Obrońców Piasta postraszyć próbował Małecki, lecz nic nie wyszło z jego starań.

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Piastem Gliwice.

• Sędzia wyprowadza obie drużyny na murawę.

• Przy okazji dzisiejszego meczu można było wspomóc lechistów poszkodowanych w wypadku autokaru. Więcej szczegółów, można znaleźć tutaj

• Na płocie kibice Wisy wywiesili transparent o treści KAZEK W. BEZ KOMENTARZA. Hasło skierowane jest do komentatora Canal+, Kazimierza Węgrzyna. Fanom Wisły nie podoba się jego sposób komentowania meczów "Białej Gwiazdy". Na szczególną krytykę naraził się komentując mecz Lechii z Wisłą, gdy domagał się dopingu od kibiców, którzy oddając cześć zmarłym kolegom nie dopingowali zespołu w pierwszej połowie.

• Na dzisiejszy mecz Stowarzyszenie kibiców Wisły Kraków ufundowało darmowe wejściówki dla najmłodszych kibiców. Powoli staje się to już chlubną tradycją.

• Gdy z tarczą do Gliwic wracać będą goście, przesuną się oni na 5. miejsce w tabeli, wyprzedzając tym samym warszawską Polonię.

• W przypadku dzisiejszego zwycięstwa Wisły, krakowianie zrównają się z punktami z Piastem. W tyle pozostawiając Jagiellonię i Lechię.

• W ostatnim pojedynku obu drużyn, górą okazali się piłkarze Piasta. Wówczas pokonali wiślaków 2:0, a bramki strzelali Tomasz Podgórski oraz Tomasz Kędziora.

• Dzisiejsze spotkanie będzie dopiero szóstym meczem rozegranym pomiędzy „Białą Gwiazdą” a Piastem Gliwice. Do tej pory trzykrotnie zwyciężali krakowianie, raz wygrywali zawodnicy z Gliwic, a raz padł remis.

• Nie boimy się Wisły! Czujemy się mocni i zarażamy się w szatni przekonaniem, że to żadna sztuka wygrać z każdym w Ekstraklasie. Nie jesteśmy chłopcami do bicia, dlatego cel przed meczem z "Białą Gwiazdą" jest oczywisty – powiedział przed meczem kapitan gliwiczan, Tomasz Podgórski.

• Ławka rezerwowych Piasta: Szmatuła, Bzdęga, Krzycki, Sidgy, Murawski, Urban, Robak

• Ławka rezerwowych Wisły: Miśkiewicz, Garguła, Burliga, Stolarski, Uryga, Sarki, Sikorski.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Wisły Kraków z Piastem Gliwice. Początek meczu już za kwadrans!