Wisła Kraków 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Sensacja w Krakowie stała się faktem. Beniaminek po wykończeniu w Warszawie Legii, w Krakowie pokonał mistrza Polski. Osiągnął to dzięki odważnej grze w pierwszej części spotkania oraz wyjątkowo mądrej grze w bloku defensywnym. Wisła w swoich poczynaniach ofensywnych była żałośnie bezsilna.

• Koniec spotkania!

• Stuprocentowa okazja Wisły. Piłka przypadkowo dochodzi do Diaza, który w sytuacji sam na sam nie trafia w piłkę!

• Żółtą kartką ukarany Maciej Rogalski.

• Po dośrodkowaniu Andraża Kirma na bramkę uderzał Junior Diaz. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Bielszczan.

• Żegnany gwizdami Lamey schodzi z boiska. W jego miejsce Diaz.

• Z trybun słychać pierwsze gwizdy.

• Adam Cieśliński wchodzi na plac gry zmieniając Demjana.

• Wisła nie może sobie poradzić z mądrze grającą obroną Podbeskidzia. Zazwyczaj zagrywają wszerz boiska nie stwarzając zagrożenia pod bramką gości

• Rogalski wchodzi za fantastycznie dziś grającego Cohena.

• Palijc uderza obok słupka Zajaca.

• Garguła uderza z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką bramki Podbeskidzia.

• Sikora za Patejuka

• Żółta kartka dla Cezarego Wilka

• Podbeskidzie nie wychodzi praktycznie ze swojej połowy już od jakichś 5 minut.

• Dośrodkowanie Kirma przypadkowo stało się groźnym strzałem. Po rykoszecie od obrońcy bramkarz Bielszczan odbił piłkę.

• Druga zmiana Maaskanta. Jovanovic wchodzi za Chaveza.

• CHavez i Demjan zderzyli się głowami. Ten drugi leży na murawie. Przerwa w grze.

• Wiśle z każdą minutą będzie grało się co raz bardziej nerwowo.

• Biton strzela zza pola karnego. Zajac nie musiał interweniować.

• Kolejny celny strzał Patejuka. Strzał pomocnika Podbeskidzia na rzut rożny odbija Pareiko.

• Groźna kontra Podbeskidzia. Demjan przyjął piłkę w polu karnym mając Chaveza "na plecach" odwrócił się i uderzył z dala od bramki Wisły.

• Wisła nie ruszyła jakby się można było spodziewać do szaleńczych ataków.

• Zaczynamy!

• Obie jedenastki już na murawie. Mamy nadzieję na emocje w drugich 45 minutach.

• W przerwie meczu pokaz swoich niecodziennych umiejętności daję kibicom Krzysztof Homoncik.

• W Krakowie pachnie sensacją! Choć Podbeskidzie po bramce mocno cofnęło się, wiślacy nie są w stanie zagrozić bramce Zajaca. Wyjątkiem była sytuacja z 31 minuty, kiedy to po błędzie jednego z obrońców Podbeskidzia, wiślacy zdobyli gola, którego nie uznał sędzia Marciniak.

• Koniec pierwszej części gry.

• Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

• Szybka zmiana Maaskanta. Boguski za Nuneza.

• Patejuk za pierwszym razem obija mur, jednak poprawka sprawiła już duże problemy Pareice.

• Rzut wolny z blisko 20 metrów dla Górali

• Zza pola karnego Zajaca próbował zaskoczyć Andraż Kirm.

• Żółtą kartką ukarany Dariusz Łatka.

• Wisła przejmuje kontrolę nad grą. Chcą jak najszybciej odpowiedzieć na trafienie Dancika.

• Piłka w bramce Zajaca, jednak sędzia nie uznaje bramki gwiżdżąc faul Palijca. Według nas prawidłowo zdobyta bramka!

• Dobra kombinacyjna akcja Wisły zakończona nie celnym dośrodkowaniem Kirma.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Patejuk. W polu karnym z trudnej sytuacji głową do bramki piłkę skierował Juraj Dancik. Sensacyjne otwarcie wyniku!

• GOOOOL! Dancik!

• Dobra wrzutka Cohena z rzutu wolnego pada łupem estońskiego bramkarza krakowian.

• Wydaje się, że Wisła uspokoiła sytuację i teraz częściej prowadzi grę. Sytuacji podbramkowych, jednak jak na lekarstwo.

• Po wrzutce Lameya, Biton uderza głową obok słupka Zajaca.

• Kibice Podbeskidzia jak na razie oszczędzają gardła. Możliwe, że są zdziwieni ofensywną grą swoich ulubieńców.

• Kolejny celny strzał na bramkę Pareiki. Strzelał Robert Demjan.

• O dziwo przewagę w posiadaniu piłki na ten moment mają goście.

• Groźnie po rzucie rożnym główkował Juraj Dancik, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla Górali.

• Pierwsze minuty to wyrównana gra w środku pola. Obrona Podbeskidzia jest ustawiona bardzo wysoko.

• Zaczynają wiślacy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

• Spotkanie poprowadzi Pan Szymon Marciniak. Na pewno będzie to dla niego ciężkie spotkanie ze względu na ciążącą presję, która wynika z kontrowersji jakich dostarczyły nam ostatnie dwa spotkania Białej Gwiazdy.

• Pod dach stadionu zostaje wciągnięta koszulka legendarnego zawodnika Białej Gwiazdy - Antoniego Szymanowskiego.

• Zapraszamy do typowania wyniku spotkania w komentarzach.

• W sektorze gości na tą chwilę zasiada około 250 kibiców z Bielsko Białej.

• Drużyna z Krakowa podejdzie do tego spotkania w mocno okrojonym skłądzie. W dalszym ciągu zabraknie: Meliksona, Małeckiego, Sobolewskiego, Bunozy i Genkowa. W drużynie Podbeskidzia nie zagra Dariusz Kołodziej.

• Na ławce rezerwowych w drużynie gospodarzy zasiądą: Jovanic, Boguski, Diaz, Jovanovic, Czekaj, Brud. Trener Góralczyk natomiast w obwodzie zostawił następujących piłkarzy: Bąk, Sourek, Cieśliński, Rogalski, Koman, Król, Sikora

• Pamiętamy, co się stało w Pucharze Polski w tamtym roku, więc to jest powód, dla którego traktujemy tę drużynę bardzo poważnie. Wiemy, co mamy robić – mówił przed meczem Robert Maaskant

• Dzisiejszy mecz to idealna szansa dla krakowian na zrewanżowanie się za wpadkę z poprzedniego sezonu, kiedy to mistrzowie Polski ulegli na własnym obiekcie Góralom 0-1 w rozgrywkach Pucharu Polski z którego po późniejszym remisie w Bielsku zostali wyeliminowani.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Reymonta, gdzie już o godzinie 18 rozpocznie się mecz Wisły Kraków z beniaminkiem Ekstraklasy, Podbeskidziem Bielsko Biała. Na relację LIVE zapraszają Kacper Reński oraz Kasia Guzik.