Wisła Kraków

3

Ruch Chorzów

2

• Spotkanie było bardzo emocjonujące. Mistrz Polski musiał bardzo się natrudnić, aby dopisać sobie kolejne zwycięstwo. Kolejny raz nie zawiódł Biton, a dobrą partię rozgrywali Kirm i Iliev. Trzeba pochwalić także piłkarzy Ruchu, którzy udowodnili, że miejsce zajmowane w tabeli nie jest przypadkiem. Żegnamy się ze stadionu przy Reymonta.

• Koniec spotkania. Wisła inkasuje trzy punkty po bardzo emocjonującym meczu.

• Biton leży na murawie. Przerwa w grze.

• Kępa trawy uratowała Wisłę! Stuprocentową sytuację miał Zieńczuk, jednak w ostatnim momencie piłka odbija się od kępy trawy i obrońcy doskakują do piłkarza Ruchu i wybijają piłkę.

• Ostatnia zmiana trenera Maaskanta. Palijc wchodzi za Kirma.

• Abbot za Strake.

• Ruch w ataku pozycyjnym. Rzadko spotykane na stadionie przy Reymonta, aby mistrz Polski był w tak głębokiej defensywie.

• Dudu cieszy się z bramki Wiślacy cieszą się już z trzeciej bramki.

• Diaz zdobywa bramkę strzałem głową z najbliższej odległości. Druga połowa jest bardzo emocjonująca!

• Gol Diaz!!!!! 3-2 ale emocje.

• Wysiadła część oświetlenia na stadionie, jednak nie przeszkadza to w grze.

• Lisowski za Piecha.

• Żółtą kartką ukarany Jaliens.

• Dobrze wyprowadzona kontra Ruchu. Maciej Jankowski znajduję się w sytuacji sam na sam z Pareiko i nie daje mu szans, pokonując go płaskim strzałem.

• Gool Jankowski! remis

• Biton nie jest już jedynym strzelcem Wisły w Ekstraklasie.

• Fantastyczna asysta Ilieva po której Kirm mija bramkarza i zdobywa bramkę strzelając do pustej bramki. Piłkę w ostatniej chwili próbował obrońca Ruchu dobijając ją do własnej bramki, jednak bramkę zapisujemy Kirmowi.

• Gool! KIRM!

• Na plac gry wchodzi były piłkarz Wisły, Marek Zieńczuk. Zastąpił on Wojciecha Grzyba

• W drużynie Wisły wyraźnie widać brak rozgrywającego. Jirsak nie posiada umiejętności, aby zastąpić Meliksona.

• Wisła próbuje przejąć inicjatywę, jednak Ruch co rusz odgryza się groźnymi próbami wyjścia do kontr

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Lewczuk, który strzałem głową obok słupka pokonuje bramkarza Wisły.

• Gol Lewczuk!

• Groźnie pod bramką gospodarzy. Szarżował Janoszka, jednak piłkę po jego dośrodkowaniu wybija Diaz

• W dalszym ciągu bardzo aktywny jest Iliev. Szyndrowski nie ma z nim dziś łatwego życia.

• Kibice gości prezentują flagi na kijach.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę tego spotkania.

• Kibice na sektorze, gdzie zasiadają najgłośniej dopingujący fani Wisły w przerwie meczu urządzili sobie pokaz latających papierowych samolotów.

• Pierwsza odsłona tego spotkania była dość wyrównana. Piłkarze obu drużyn nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji, ale gra prowadzona jest w szybkim tempie. Dobrą zmianę dał Iliev, który rozruszał skrzydła krakowian. Chorzowianie w drugiej połowie muszą zaryzykować, jeżeli chcą wywieźć dziś z Krakowa jakiekolwiek punkty.

• Przerwa!

• Kontra Wisły zakończona niecelnym strzałem Ilieva.

• Dośrodkowywał Jovanovic, piłkę wybił Perdijc wprost na głowę Bitona. Ten uderza w poprzeczkę by po chwili dobić swój strzał i wyprowadzić miejscowych na prowadzenie.

• Kolejny gol w tym sezonie Izraelczyka. Niesamowita skuteczność

• GOOOL! BITON!

• Chavez pada na murawę. Potrzebna pomoc medyczna. Nad piłkarzami Wisły wisi dziś chyba jakieś fatum.

• Piłka w bramce po strzale Bitona! Jednak sędzia boczny podnosi chorągiewkę. Spalony!

• Rzut wolny dla Ruchu z około 30 metrów. Dobra okazja do dokładnego dośrodkowania.

• Kontrowersyjna sytuacja. Łatwe jak się wydawało dośrodkowanie Perdijc łapie w ostatniej chwili. Kibice za bramką domagali się uznania gola.

• Melikson bardzo szybko doznał kontuzji i musiał zejść z boiska Maor Melikson bardzo szybko musiał opuścić boisko.

• A jednak kontuzjowany Melikson opuszcza plac gry. Za niego Jirsak.

• Za chwilę kolejna zmiana w obozie wiślaków. Trener Maaskant nie ma dziś łatwo. Boisko zapewne opuści kontuzjowany Jovanovic

• Po błędzie Chaveza na strzał zza pola karnego zdecydował się Jankowski. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Radosław Sobolewski w walce o piłkę Piłkarze toczą zaciętą walkę o piłkę.

• Ruch jak na razie nie pozwala Wiśle na wiele. Wysokie miejsce chorzowian w tabeli to nie przypadek.

• Piech ładnie wypuszczony prostopadłym podaniem, jednak niesamowitą szybkością popisuje się Jovanovic.

• Mecz jak na razie nie zachwyca nas poziomem. Praktycznie żadnych sytuacji strzeleckich z obu stron.

• Kontuzjowanego Małeckiego zmienia Ivica Iliev.

• Małecki zdecydowanie utyka. Już szykuje się do wejścia Iliev

• Pierwsze akcje z dwóch stron. Najpierw z ostrego kąta próbował strzelać Piech, potem Melikson próbował uruchomić Bitona prostopadłym podaniem.

• Przerwa w grze. Na uraz narzeka, również Melikson.

• Patryk Małecki za linią boczną. Możliwe, że złapał jakąś kontuzję.

• Pierwsze minuty to chaotyczna gra po obu stronach. Żadna z drużyn nie potrafi potrzymać dłużej piłki.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice Wisły zaprezentowali efektowną kartoniade wraz z transparentem: Armia Wisły

• Zaczynają wiślacy.

• Sędzia Adam Lyczmański wyprowadza oba zespoły na murawę. Kibice Wisły odśpiewują hymn „Białej Gwiazdy”.

• Kibice Ruchu już zaczęli żywiołowy doping. To pierwsza ekipa, która zapełniła w całości "nowy" sektor gości na Reymonta.

• Kibice „Białej Gwiazdy” liczą, że formę i passę strzelecką podtrzyma jedyny strzelający dla Wisły w lidze zawodnik, Dudu Biton. Zważając na fakt, że Izraelczyk dostał powołanie do reprezentacji swojego kraju, z pewnością będzie chciał pokazać, że decyzja o podarowaniu mu szansy wystąpienia w barwach Izraela nie była pochopna.

• Od 1997 roku Ruch Chorzów nie potrafi pokonać „Białej Gwiazdy” na jej własnym terenie. Czy uda im się ta sztuka dziś? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

• Szykuje się walka także na trybunach. Sektor gości jest szczelnie zapełniony. Wszyscy kibice z Chorzowa mają na sobie identyczne niebieskie koszulki.

• Ławka Ruchu: Pesković, Zieńczuk, Abbott, Smektała, Grzelak, Lisowski i Josl.

• Ławka Wisły: Jovanić, Paljić, Jirsak, Wilk, Lamey, Brud i Iliev.

• Na ławce tylko Ivica Iliev, w wyjściowym składzie za to Andraż Kirm.

• Znamy już składy obu zespołów. W ekipie gospodarzy w wyjściowym składzie bohater "afery" ostatnich dni, Maor Melikson. Jak poradzi sobie z presją i zaprezentuje się przeciwko Niebieskim?

• Witamy w relacji ze stadionu przy ulicy Reymonta w Krakowie, gdzie Wisła podejmuje Ruch Chorzów. Pogoda dzisiaj sprzyja grze, miejmy nadzieję, że piłkarze dostosują się do aury i stworzą dobre widowisko.