Wisła Kraków U-19

2

Cracovia U-19

1

• Dla "Pasów" do siatki trafił Dawid Gala. To wszystko ze stadionu przy ulicy Reymonta, mecz rewanżowy w środę na boisku Cracovii. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo i do zobaczenia!

• Koniec meczu! Po bramkach Tomasza Zająca z rzutu karnego i Dominika Kościelniaka Wisła wygrywa pierwszy finałowy mecz Centralnej Ligi Juniorów z Cracovią 2:1!

• Wcześniej, faul Przemysława Lecha w ofensywie kończy się żółtą kartką dla wiślaka.

• Potężny strzał Kolanki po rykoszecie wychodzi na rzut rożny! Piłka poszybowała centymetry od prawego słupka bramki Cracovii!

• Tomasz Zając zaplątany w dryblingu w polu karnym Cracovii gubi piłkę.

• Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry. W końcowych minutach meczu walka toczy się głównie w środku pola, "Pasy" desperacko walczą o wyrównującego gola.

• Dogranie Surmy mija czyhającego w polu karnym Kiebzaka.

• Jakub Dziubas wszedł na murawę w miejsce Dawida Kamińskiego (Wisła).

• Po zdradliwym lobie Szywacza Kobyłka miał kłopoty - ostatecznie jednak piłka w rękach bramkarza Cracovii.

• Oskar Wąsikowski za Kamila Kuczaka (Wisła).

• Tomasz Zając zwiódł dwóch stoperów Cracovii i w idealnej sytuacji trafia w słupek! Nie ma gola dla Wisły!

• Zmiana w Cracovii - boisko opuścił strzelec gola Dawid Gala, w jego miejsce Marcin Szymczak.

• GOOOL! Kontaktowa bramka dla Cracovii! Strzał Dawida Gali odbija się rykoszetem od któregoś z obrońców Wisły i zaskakuje Mateusza Zająca! Wreszcie odpowiedź "Pasów" na dominację wiślaków!

• Zając rozkraczył się w polu karnym Cracovii i nie doszedł do kolejnej piłki. Defensywa "Pasów" przy okazji tego natarcia wiślaków była chyba na rybach.

• Trzeba było trzech obrońców "Pasów", żeby zatrzymać rajd Kościelniaka - tak czy owak, któryś z wiślaków przy okazji znajdował się na pozycji spalonej.

• Co za sytuacja! Kuczak nie doszedł do dośrodkowania Kamińskiego, ale piłka zagrana przez wiślaka z prawego skrzydła zatańczyła pod bramką Kobyłki! To mógł być kuriozalny gol!

• Mały "ping-pong" w polu karnym wiślaków kończy się przytomnym wybiciem Jakuba Bartosza.

• Kolejny rzut rożny dla Cracovii po wybitym dośrodkowaniu Dawida Surmy.

• Desperacki strzał Dawida Surmy z 20 metrów mija okienko wiślackiej bramki o kilka metrów.

• Koniec słonecznej pogody w Krakowie - nad stadionem Wisły zaraz zacznie padać deszcz.

• Jakub Bartosz zmienia Grzegorza Gulczyńskiego (Wisła) zaraz po tym, jak jego rzut wolny został wybity na korner przez obronę Cracovii.

• Żółty kartonik za faul na Tomaszu Zającu obejrzał Dawid Surma (Cracovia).

• Wreszcie dobra okazja dla Cracovii, mając przed sobą tylko Zająca Surma strzela w bramkarza "Białej Gwiazdy"!

• Co tu komentować - w krótkim czasie przewaga Wisły zamieniona na dwa gole. Rzut karny dla "Białej Gwiazdy" co prawda dyskusyjny, lecz z przebiegu meczu premierowa bramka gospodarzom się jak najbardziej należała.

• Cracovia rzuca się do odrobienia strat i ma rzut rożny po przerwanej szarży Dawida Gali lewym skrzydłem.

• GOOOOL! 2:0 dla Wisły! Wspaniała solowa akcja Dominika Kościelniaka, na małej powierzchni ogrywa dwóch obrońców Cracovii i z ostrego kąta strzela między nogami Kobyłki!

• Zając próbował zaskoczyć Kobyłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, kolejny korner po tym, jak bramkarz "Pasów" przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Błyskawiczny kontratak Wisły, Zając zagrywa w tempo do Kuczaka, niechybną bramkę dla "Białej Gwiazdy" udaremnia Dudek!

• Cracovia wrzuca piłkę z autu na wysokości pola karnego Wisły, futbolówka trafia w pewne ręce Mateusza Zająca.

• Zając! Płaski strzał wiślaka z dystansu mija słupek bramki Cracovii o kilkadziesiąt centymetrów.

• Wisła idzie za ciosem! Z ostrego kąta uderzał Kamiński, piłka pofrunęła obok słupka!

• GOOOL! 1:0 dla Wisły! "Podcinka" Zająca z rzutu karnego i "Biała Gwiazda" prowadzi w juniorskich derbach Krakowa!

• Rzut karny dla Wisły!

• Gulczyński stanął oko w oko z Kobyłką, uderzenie wiślaka było trochę nonszalanckie, nogami wybija bramkarz Cracovii!

• ...a w miejsce Krzysztofa Ropskiego (Cracovia) wszedł Szymon Kiebzak.

• Dawid Surma zmienił Sebastiana Klimczyka (Cracovia)...

• "Pasy" rozpoczynają drugą odsłonę juniorskich derbów Krakowa! Mamy dwie zmiany w nieskutecznym zespole gości.

• Gwizdek sędziego Borskiego wzywa piłkarzy obu drużyn na boisko, za kilka minut start drugiej połowy meczu. W finałowych derbach Krakowa jesteśmy póki co świadkami bezbramkowego remisu.

• Sędzia Borski kończy bezbramkową pierwszą połowę finału CLJ! Mimo absolutnej dominacji na boisku, młodzi wiślacy nie są w stanie strzelić "Pasom" pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu.

• Jest czego żałować! Zając do końca czekał na dogranie od Kościelniaka i gdyby podanie od jego kolegi nie było tak silne, pewnie wyszedłby sam na sam z Kobyłką!

• Wielka kotłowanina pod bramką Wisły, Klimczyk ma ogromne pretensje do Mateusza Zająca. Kibice "Białej Gwiazdy", mówiąc dyplomatycznie, nie podzielają jego zdania.

• Mateusz Zając wygrywa groźny pojedynek z Ropskim na skraju pola karnego. Było niebezpiecznie pod wiślacką bramką.

• Tempo meczu odrobinę straciło na impecie, na kilka chwil przed końcem pierwszej części gry Wisła może żałować, że nie wykorzystała swojej przewagi nad rywalami.

• Kościelniak ruszył do górnej piłki jak strzała, przed przejęciem futbolówki ubiegł go Kobyłka.

• Piłka mija wszystkich zainteresowanych oprócz Kujawy... wślizg wiślaka obok bramki!

• Z murawy zbiera się faulowany Kościelniak, Zając spróbuje zaserwować swoim kolegom dośrodkowanie z dwudziestu kilku metrów.

• Klimczyk decyduje się na strzał z bardzo marnym skutkiem - uderzenie pomocnika "Pasów" ląduje dobre kilka metrów nad bramką Zająca.

• Żółta kartka dla Michała Bierzały (Wisła), Cracovia ma szansę zacentrować w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego.

• Zając próbował powtórzyć swoje precyzyjne uderzenie - tym razem piłka trafia w boczną siatkę i od własnej bramki rozpocznie Damian Kobyłka.

• Po strzale Zająca piłka co prawda wpadła do siatki, ale gwizdek sędziego Borskiego jest nieubłagany - będzie powtórka rzutu wolnego.

• Któryś z obrońców Cracovii zagrywa ręką niemal na linii pola karnego. Do rzutu wolnego już szykuje się Tomasz Zając. Do bramki "Pasów" jest jakieś kilkanaście metrów.

• Oba kornery dla Wisły wybite przez obronę Cracovii. Za nami pół godziny finałowego spotkania CLJ, wciąż bez obiecujących okazji do otworzenia wyniku ze strony obu zespołów.

• Przed kolejnym rzutem rożnym dla wiślaków będzie potrzebna pomoc medyczna dla Tomasza Zająca. I napastnik "Białej Gwiazdy", i Mariusz Panek już wracają na boisko.

• Przemysław Lech podprowadził piłkę przy nodze na dwudziesty metr i huknął nad poprzeczką!

• Kobyłka musiał na chwilę wyjść z bramki, żeby zażegnać niebezpieczeństwo pod polem karnym Cracovii.

• Do górnej piłki wystartował Zając, jednak był na spalonym. Wisła ma miażdżącą przewagę, której póki co nie jest w stanie przekuć w sytuacje bramkowe.

• W morderczej walce o piłkę w narożniku boiska Gala i Klimczyk gorsi od wiślackich obrońców.

• Z centrą Kamińskiego mija się Patryk Moskal, do piłki dochodzi Kościelniak, łamie do środka i z kilkunastu metrów uderza płasko i prosto w ręce Kobyłki.

• Nic z tego - defensywa Wisły bez większych problemów wybija dośrodkowanie posłane w pole karne.

• Faul na Klimczyku 35 metrów od wiślackiej bramki, Cracovia ma szansę zagrozić gospodarzom.

• Dośrodkowanie Zająca z rzutu wolnego wybite przez obrońców Cracovii, potężna poprawka niskiego napastnika Wisły za wysoko, żeby zagrozić bramce gości.

• "Pasy" swoje ostatnie mistrzostwo zdobyły w 1990 i mają na swoim koncie trzy takie trofea. Zaraz po Wiśle i razem z Hutnikiem, Jagiellonią, ŁKS-em i Polonią Bytom są najbardziej utytułowanym klubem w Polsce, jeśli chodzi o juniorów starszych.

• Z dwójki dzisiejszych finalistów bardziej utytułowanym zespołem jest "Biała Gwiazda" - gospodarze mają w swoim dorobku dziewięć tytułów MP juniorów starszych, ostatni z nich zdobyty w 2000. Warto dodać, że Wisła to ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów młodszych.

• Dudek sfaulował Gulczyńskiego w okolicy koła środkowego, sędzia odgwizduje rzut wolny dla Wisły.

• Świetny rajd Zająca pod samą bramkę Cracovii, w kluczowym momencie płaskie podanie wiślaka wybija Kobyłka. Jeszcze jeden korner dla Wisły kończy się wybiciem przez defensywę Cracovii.

• Po rzucie rożnym dla Wisły na piłkę nabiegał Bierzało, główka stopera "Białej Gwiazdy" nad bramką.

• Zwód Zająca w brazylijskim stylu wystarczył, żeby ograć Bartosza, lecz młody wiślak odbił się od Barczuka jak od ściany.

• Świetny odbiór Kościelniaka w środku pola przerywa kontrę "Pasów". Kamiński pudłuje ze znacznej odległości.

• Wisła kompletnie rozgościła się na połowie Cracovii, nie wiem, goście nie przeprowadzili jeszcze ani jednego kontrataku.

• Przebój Kamińskiego prawą flanką kończy się mocnym dośrodkowaniem - zbyt mocnym, żeby którykolwiek z wiślaków mógł je przejąć w polu karnym.

• Kobyłka przejmuje dośrodkowanie Kościelniaka, zanim zagrana przez niego piłka dociera do Tomasza Zająca. W pierwszych minutach finałowego meczu Wisła ma zdecydowaną przewagę.

• Po kornerze dla Wisły strzelał Lech, refleks Kobyłki ratuje Cracovię przed stratą bramki! Z dalszej odległości dobijać próbuje Kamiński i znowu Kobyłka przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Rajd Kościelniaka lewą stroną boiska, z centrą swojego kolegi o centymetry mija się Kuczak. Niewiele zabrakło!

• Rzut wolny Zająca z około 30 metrów mocny i precyzyjny, ale na posterunku bramkarz Cracovii, Damian Kobyłka.

• Daleki wyrzut Kolanki wybity przez obronę "Pasów" już z własnego pola karnego.

• Pierwsza szarża Tomasza Zająca, wiślacy mają rzut z autu na wysokości pola karnego Cracovii.

• Kibice "Białej Gwiazdy" uczcili początek meczu oprawą skierowaną do lokalnego rywala i kilkoma świecami dymnymi, czerwony dym z sektora fanatyków zasnuwa właśnie połowę młodych wiślaków.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Borskiego rozpoczyna pierwszy mecz finałowy Centralnej Ligi Juniorów w Krakowie!

• "Mazurek Dąbrowskiego" rozbrzmiewa na stadionie Wisły przed finałowym meczem CLJ. Kraków czeka na mistrzostwo Polski juniorów starszych od czternastu lat, ostatni raz to trofeum zdobyła Wisła w sezonie 1999/2000.

• Trójka sędziowska ze stolicy wyprowadza obie jedenastki na murawę stadionu przy ulicy Reymonta. Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Cracovia zagra na błękitno.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest znany sędzia międzynarodowy Marcin Borski z Warszawy.

• U gości najskuteczniejszy jest Mariusz Panek, strzelec pięciu goli w fazie pucharowej CLJ.

• Gwiazdą "Białej Gwiazdy" jest dzisiaj Tomasz Zając - niedawny debiutant z Ekstraklasy w fazie finałowej CLJ strzelił już siedem bramek.

• Zapowiedz dzisiejszego finałowego spotkania można przeczytać TUTAJ.

• Na sektorze wiślackich fanatyków już kilkuset kibiców - najzagorzalsi fani "Białej Gwiazdy" zawieszają bojkot na mecze juniorów.

• Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Eryk Ceglarz, Szymon Kiebzak, Hubert Król, Paweł Piątek, Dawid Surma, Marcin Szymczak. Rezerwowi Wisły: Kais Al-Ani, Oskar Wąsikowski, Jakub Dziubas, Jakub Janur, Jakub Bartosz, Adrian Wójcik, Jakub Mordec.

• Składy na dzisiejszy mecz: Wisła: Mateusz Zając - Bartłomiej Kolanko, Krystian Kujawa, Michał Bierzało, Remigiusz Szywacz - Dominik Kościelniak, Przemysław Lech, Dawid Kamiński, Grzegorz Gulczyński, Kamil Kuczak - Tomasz Zając Cracovia: Damian Kobyłka - Patryk Moskal, Krzysztof Barczuk, Michał Bartosz, Kacper Kapera - Tomasz Dudek, Dawid Gala, Mariusz Panek, Sebastian Klimczyk, Krzysztof Szewczyk - Krzysztof Ropski

• Witamy w relacji na żywo z pierwszego spotkania finału Centralnej Ligi Juniorów, w którym zmierzą się Wisła Kraków i Cracovia!