Wisła Kraków

2

VfL Wolfsburg

1

• Sędzia kończy spotkanie. Wisła Kraków wygrywa w meczu sparingowym z Wolfsburgiem. Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji i przede wszystkim upragnione sytuacje podbramkowe oraz gole.

• A Wolfsburg jeszcze straszy Wisłę. Po strzale jednego z zawodników Miśkiewicz ofiarnie wybija futbolówkę

• Kibice na koniec odśpiewują jeszcze hymn "Białej Gwiazdy".

• Ucierpiał Sarki. Zmuszony jest opuścić plac gry. Zmienia go Kościelniak

• Sarki strzela wprost w interweniującego golkipera drużyny gości.

• Schodzi Głowacki. Zastępuje go Kuczak. Prawdopodobnie kapitan Wisły doznał jakiegoś urazu.

• Głowacki rzuca się wprost pod nogi strzelającego zawodnika gości, co ratuje jego drużynę przed groźną sytuacją dla Wolfsburga.

• Schodzi Klose, który doznał urazu. Jego miejsce na boisku zajął Sprenger.

• Szybka akcja Wisły i... jęk zawodu na trybunach. Nalepa odgrywał do Sarkiego, a ten z pierwszej piłki uderzał na bramkę - obok słupka

• 5 398 - tylu widzów przyszło dziś na Reymonta, by obejrzeć to spotkanie.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Schafer. Burliga wybija piłkę na aut.

• Wisła Kraków - WolfsburgWisła Kraków - Wolfsburg

• Podanie z lewej strony i strzał Scheidhauera - piłka musnęła górną siatkę bramki.

• Uryga zmienia na placu gry Boguskiego

• PRZEPIĘKNA bramka Sarkiego! Huknął z dystansu i nie dał żadnych szans bramkarzowi dzisiejszego rywala.

• Guerrier przytomnie podawał do znajdującego się w polu karnym Fryca. Ten zagrywał do Małeckiego, ale "Mały" został uprzedzony przez zawodnika gości.

• Mogła być ciekawa akcja Wisły. Sarki zagrywał do Małeckiego, ale obrońcy Wolfsburga sprytnie przejęli futbolówkę, niwecząc ofensywne zapędy gospodarzy

• I żółty kartonik dla Scheidhauera za faul na Guerrierze.

• Żółta kartka dla Medojevica za brzydki faul na Burlidze.

• Scheidhauer pojawił się na boisku. Schodzi Trasch.

• I mamy bramkę dla drużyny gości! Po strzale jednego z zawodników piłkę dobijał Medojevic i tym samym wyrównał wynik!

• Rzut wolny dla Wisły wykonywał Garguła. W polu karnym głową piłkę uderzał Fryc, ale połapali się we wszystkim gracze Wolfsburga

• Z dystansu strzelać próbował Lopes. Jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę o dobre dwa metry

• I Diego został zastąpiony przez Palaciosa-Martineza

• Lopes zastąpił Naldo

• A Fryc zastąpił Kamińskiego

• W przerwie nastąpiły zmiany. Nalepa zastąpił Jovanovica

• Początek spotkania i już mamy bramkę! Guerrier popędził lewą stroną i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości!

• Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

• Tymczasem, podczas przerwy na murawie odbywał się konkurs. Zwycięzcy wygrali... samochód.

• I na koniec pierwszy strzał Wisły. Bunoza w pole karne podawał do osamotnionego Sarkiego. Ten odrobiny bez wyczucia uderzył piłkę tak, że poszybowała ona w trybuny. Sędzia Musiał zaprasza obie drużyny na przerwę.

• Znamienny obrazek. Małecki pomknął z piłką lewą stroną i... rozłożył ręce. Nie miał nawet do kogo zagrywać.

• Rzut wolny dla Wolfsburga. W prawy róg bramki strzelał Diego, ale piłka opuszcza boisko

• To jedynie sparing, ale z pewnością każdy, kto dziś zdecydował się przyjść na stadion przy Reymonta oczekiwał więcej emocji, podbramkowych sytuacji i strzałów. Kibice mają prawo czuć się rozczarowani.

• Zaskakujący strzał Diego zza pola karnego. Miśkiewicz wyciągnął się próbując sięgnąć piłkę, ale ta, na szczęście dla Wisły, minęła słupek bramki i wyszła na aut

• Ciekawa akcja Wolfsburga. Po podaniu z lewej strony, piłkę głową uderzał Naldo. Nieco za mocno i nieco za wysoko. Futbolówka opuściła plac gry

• Za mocne zagrania Małeckiego w kierunku Guerriera. Zawodnik Wisły nie miał szans na dojście do piłki

• Z kolei teraz, po raz pierwszy od początku spotkania, wiślacy zagościli na połowie Wolfburga większą liczbą zawodników. Jednak to tyle, bo efektów takiego stanu rzeczy brak.

• Pierwsza w miarę składna akcja przeprowadzona przez gospodarzy. Z piłką pognał Sarki, ale w pole karne zagrywał na oślep. Żaden z jego kolegów z drużyny nawet nie miał szans, by przejąć futbolówkę

• Naldo przebiegł z piłką między wiślakami niczym między pachołkami i zagrywał prostopadle do kolegi z drużyny. Przytomnie zachował sie Bunoza i nie pozwolił na oddanie strzału

• Timm Klose nie miał żadnych problemów i przeszkód, by oddać strzał na bramkę Miśkiewicza. Wiślacy zagubieni są we własnym polu karnym, a gracze gości bez żadnych trudności dochodzą do sytuacji strzeleckich

• Potężny strzał Schafera. Gdyby tylko piłka szła w światło bramki, byłby gol niespotykanej urody

• Z kolei wiślacy mają poważne problemy, by wyjść z piłką z własnej połowy...

• Diego zagrywał na lewą stronę do kolegi z drużyny, lecz połapał się w tym wszystkim Guerrier i spokojnie przejmuje futbolówkę

• Ofiarnie walczy w środku pola Dawid Kamiński. Jednak osaczony z każdej strony w końcu traci piłkę

• Atmosfera pikniku zarówno na trybunach, jak i na boisku. Zawodnicy rozgrywają piłkę jak na treningu, a wśród kibiców cisza. Nie prowadzony jest doping, serce sektora C - wiślackiego "młyna" jest dziś puste.

• Wisła - WolfsburgWisła - Wolfsburg

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy i tym samym rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą a Wolfsburgiem.

• Arbiter wyprowadza już obie drużyny na murawę.

• Kibice wywiesili transparent z hasłem: Wolność dla ultrasów. Wiele wskazuje na to, że podczas dzisiejszego meczu nie będzie prowadzony zorganizowany doping.

• Sędzią sparingowego meczu pomiędzy Wisłą a Wolfsburgiem będzie Tomasz Musiał. Arbiter ten co prawda nie gwiżdże w ligowych meczach "Białej Gwiazdy, ale coraz chętniej sędziuje krakowianom w spotkaniach towarzyskich. Tak było choćby w pojedynku z Ruchem Chorzów rozegranym przy Reymonta przed startem obecnego sezonu.

• Do składu "Białej Gwiazdy" po kontuzji wraca Marko Jovanović. Dziś wystąpi on w wyjściowym składzie drużyny.

• Ławka rezerwowych gości: Patrick Drewes, Kevin Scheidhauer, Felipe Lopes, Federico Palacios-Martinez, Mortiz Sprenger, Paul Seguin

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Patryk Fryc, Alan Uryga, Dominik Kościelniak, Kamil Kuczak

• Rywal "Białej Gwiazdy", to niemiecki przeciętniak. Obecnie okupuje 14. lokatę w Bundeslidze i zgromadził na swoim koncie 9 punktów. Mimo to pewnym jest, że nie będzie to łatwy mecz dla wiślaków.

• Pogoda w Krakowie jest dziś wyśmienita. Mimo to, na dwadzieścia minut przed meczem, frekwencja przy Reymonta jest marna.