1

GKS Bełchatów

0

• Dziękujemy, że byliście państwo z nami podczas tej relacji! Miłej niedzieli!

• Po tym zwycięstwie Wisła Płock awansowała aż o pięć pozycji i w tej chwili plasuje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 19. punktów. Na prowadzeniu na tą chwilę natomiast mimo porażki pozostaje GKS Bełchatów z 24. punktami na koncie.

• Spotkania 1. ligowe mają to do siebie, że gdy jedna połowa jest ciekawa, to druga niestety bardzo nudna. Najlepszym przykładem był dzisiejszy mecz, za wyjątkiem ostatnich minut.

• Koniec spotkania! Wisła Płock wygrywa na własnym stadionie 1-0 z GKS-em Bełchatów w meczu 13. kolejki 1. ligi.

• Kolejna piłka meczowa dla Bełchatowa! Ponownie Paweł Baranowski doszedł do strzału po dośrodkowaniu w pole karne. Tym razem uderzeniem z woleja trafił w boczną siatkę.

• Dziedzic niemal od połowy boiska wyszedł sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, zawodnik Wisły jednak zwolnił i został "wyczyszczony" przez obrońcę rywala.

• W końcówce spotkania limit zmian wykorzystuje także Wisła Płock. Tomasz Grudzień zmienia Pawła Kaczmarka.

• Zagranie piłki w pole karne Wisły, gdzie Paweł Baranowski uprzedził Seweryna Kiełpina i strzałem głową trafił w poprzeczkę! To mogła być piłka meczowa.

• Szybka kontra gospodarzy. Sekulski znalazł się przed polem karnym gości, ale jego strzał pewnie obronił Arkadiusz Malarz.

• Bełchatów w żaden sposób nie potrafi zdobyć bramki, a na pewno nie zrobi tego po rzucie rożnym. Dzisiaj każde zagranie z narożnika boiska przez graczy Bełchatowa wędruje wprost w ręce Seweryna Kiełpina.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Mateusza Maka zastępuje Bartłomiej Bartosiak.

• Fatalne pudło Janusza Dziedzica! Napastnik Wisły przeniósł piłkę bardzo wysoko nad poprzeczką bramki rywala.

• Zagranie ręką Marcina Flisa we własnym polu karnym i sędzia Sebastian Tarnowski wskazuje na jedenasty metr.

• Około dziesięciu minut do zakończenia spotkania. Ta druga połowa jest ciekawa chyba tylko dla kibiców Wisły i Bełchatowa...

• Wisła Płock już niemal tylko ogranicza się do defensywy. Ten wynik wyraźnie im pasuje i nie zamierzają się odkrywać, by nie stracić głupiej bramki. Na połowę rywala wychodzą najwyżej czterema zawodnikami.

• Druga zmiana także w barwach Wisły Płock. Zmęczonego Marcina Krzywickiego zastępuje Łukasz Sekulski.

• Przed chwilą nastąpiła zmiana w drużynie GKS-u Bełchatów. Zmęczonego Patryka Rachwała zastąpił Damian Szymański.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Maka do strzału głową doszedł Paweł Baranowski i tylko fantastyczna interwencja Seweryna Kiełpina uratowała zespół Wisły od straty bramki.

• Gra jest co chwilę przerywana brzydkimi faulami w środku pola. To nie sprzyja płynnej grze i dzisiaj mamy tego bardzo dobry przykład.

• Pierwsza zmiana w ekipie Wisły Płock. Boisko opuszcza Filip Burkhardt, a w jego miejsce melduje się Piotr Wlazło.

• Znakomita okazja Wisły Płock! Marcin Krzywicki z impetem wpadł w pole karne Bełchatowa, ale jego mocny strzał minimalnie minął słupek bramki Malarza.

• Kolejne ciekawe podanie Mateusza Maka, jednak jego brat nie wyczuł linii spalonego i zamiast cieszyć się z bramki to musiał z powrotem wracać do własną połowę.

• Znowu zrobiło się nieco ciekawiej po akcji Mateusza Maka, wpadł w pole karne rywala, zagrał piłkę do środka, a tam zderzyło się dwóch piłkarzy Bełchatowa i nici z bramki wyrównującej.

• Poziom spotkania w drugiej połowie wyraźnie spadł. GKS Bełchatów dąży do zdobycia wyrównującej bramki, ale robi to bardzo nieudolnie. Wisła natomiast ogranicza się niemal tylko do obrony, co robi bardzo skutecznie.

• Mateusz Mak z impetem wpadł w pole karne Wisły Płock, gdzie został przewrócony przez obrońcę gospodarzy. Arbiter nie zdecydował się jednak wskazać na jedenasty metr.

• Podniosła się wrzawa na stadionie w Płocku po tym jak Krzywicki umieścił piłkę w siatce rywali, ale sędzia Sebastian Tarnowski nie mógł uznać gola z powodu wcześniejszego spalonego. Dobra decyzja arbitra.

• Bartłomiej Sielewski został ukarany żółtą kartką za ostre wejście wślizgiem w Prokić'a.

• Drugą połowę podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczynają gospodarze. Rozklepali rywala w ich polu karnym, ale Wilusz wybił piłkę poza plac gry.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Oba zespoły już wyszły z szatni. Przed rozpoczęciem pierwszej połowy Kamil Kiereś przeprowadza pierwszą zmianę w swoim zespole. Michała Renusza zastępuje Andreja Prokić.

• W statystykach przeważają goście, ale w tej najważniejszej rubryce widnieje wynik 1-0 dla Wisły. My do relacji live wrócimy za kilka minut, a Wam polecamy pyszny niedzielny rosołek.

• Spotkanie dość ciekawe, zwłaszcza pierwsze pół godziny, które było bardzo ofensywne w wykonaniu obu zespołów.

• Koniec pierwszej połowy spotkania, a więc do przerwy Wisła Płock prowadzi na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów 1-0 w meczu 13. kolejki 1. ligi polskiej.

• Sędzia doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy. Ten czas już powoli i nieuchronnie mija.

• Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Marcin Krzywicki ukarany przez sędziego za faul na rywalu bez piłki.

• Znakomita sytuacja gości! Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Wacławczyka do strzału głową doszedł Baranowski, cudowną paradą popisał się Seweryn Kiełpin. Dobijający strzał kolegi Maciej Wilusz natomiast trafił wprost w bramkarza Wisły.

• Niewiele dzieje się ciekawego dzisiaj na stadionie imienia Kazimierza Górskiego w Płocku. "Nafciarze" oddali inicjatywę gościom, ale ci nie potrafią z tego skorzystać.

• Jako pierwszy do notesu sędziego wędruje nazwisko Wacławczyka za faul w środkowej strefie boiska.

• GKS Bełchatów stara się doprowadzić do wyrównania, ale obrona Wisły prezentuje się dzisiaj bardzo solidnie i nie pozwalają dojść rywalom do pozycji strzałowej.

• Rzut wolny dla GKS-u Bełchatów w narożniku pola karnego Wisły. Kamil Wacławczyk mocno zacentrował piłke w pole karne Wisły, futbolówkę wypiąstkował jednak Seweryn Kiełpin.

• Fantastycznie zagrana prostopadła piłka ze środka pola w kierunku Dziedzica. W ostatniej chwili Wilusz wybił piłkę na aut.

• Mateusz Mak próbuje w pojedynkę zagrozić bramce "Nafciarzy". Skoczyło się na rzucie rożnym, z którego nie było zagrożenia.

• Troszeczkę siadło tempo gry. To było do przewidzenia po pierwszych bardzo dynamicznych minutach tego spotkania. Częściej przy piłce Wisła.

• Bełchatów mógł przeprowadzić szybką kontrę, ale Kamil Wacławczyk zwolnił atak swojej drużyny. Gdy wydawało się, że akcja spaliła na panewce piłkę przejął Marcin Flis i z impetem wpadł w pole karne rywala. Zabrakło mu już jednak boiska na oddanie skutecznego strzału.

• GKS próbował skonstruować ciekawą akcję, wszystko skończyło się jednak w polu karnym, gdzie był faulowany jeden z obrońców Wisły.

• Goście nie mogą wyjść z własnej połowy. Wisła mocno usiadła na rywala.

• Ciekawie rozegrany stały fragment gry po którym Filip Burkhardt doszedł do pozycji strzałowej na środku pola karnego, ale uderzył za lekko i Arkadiusz Malarz mógł spokojnie interweniować.

• Wisła Płock dość szybko objęła prowadzenie, ale nie zamierza cofać się do defensywy. Mamy rzut rożny dla "Nafciarzy"

• Krzysztof Janus otrzymał piłkę na trzydziestym metrze przed bramką rywala, wymanewrował czterech obrońców rywali i wszedł "jak w masło" w pole karne Bełchatowa. Tam oddał strzał, który wpadł do bramki i mamy pierwszego gola w tym spotkaniu!

• Mamy świetną bramkę dla Wisły Płock!

• Mieliśmy ciekawy rzut wolny dla "Nafciarzy" na osiemnastym metrze przed bramką Bełchatowa, ale gracze gospodarzy przekombinowali i nic z tego nie wyszło.

• W Płocku oglądamy bardzo ciekawe spotkanie, oba zespołu postawiły dzisiaj na ofensywę i akcje przenoszą się z jednej pod drugą bramkę.

• Piłka zagrana z rzutu rożnego przez Mateusza Maka, do strzału doszedł Marcin Flis, ale jego uderzenie głową nie zagroziło bramce Kiełpina.

• Znakomita szansa gości! Mateusz Mak zagrał fantastyczną prostopadłą piłkę do Renusza, ten próbował lobować bramkarza, ale zbyt lekko i obrońcy Wisły wyjaśnili całe zdarzenie.

• GKS Bełchatów pierwszy raz dłużej utrzymał się przy piłce na połowie rywala, ale stracili ją na dwudziestym metrze przed bramką rywala.

• Drużyna Wisły Płock od początku meczu utrzymuje się na połowie rywala, ale goście wciąż dość umiejętnie bronią się pod własną bramką i nie pozwalają przedostawać się rywalom pod własne pole karne.

• Na razie oba zespoły próbują się badać, więcej dzieje się na połowie Bełchatowa, ale Wisła nie może przedostać się pod pole karne rywala.

• Rozpoczyna się to spotkanie. Wisła Płock na niebiesko, natomiast goście w białych kostiumach.

• Dzisiaj oprócz meczu w Płocku zostaną rozegrane jeszcze spotkania pomiędzy Arką Gdynia z Kolejarzem Stróże, oraz GKS-em Katowice z Olimpią Grudziądz

• To spotkanie rozgrywane jest w ramach 13. kolejki rozgrywek 1. ligi. W tej kolejce zostało rozegranych pięć meczy. Energetyk ROW Rybnik zremisował z Dolcanem Ząbki 2-2, Okocimski Brzesko bezbramkowo zremisował z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, Flota Świnoujście przegrała z GKS-em Tychy 0-1, Sandecja Nowy Sącz wygrała ze Stomilem Olsztyn 1-0, a Miedź Legnica zremisowała z Chojniczanką Chojnice 2-2.

• Ławka rezerwowych Wisły Płock: Daniel Szczepankiewicz, Grzegorz Wawrzyński, Łukasz Sekulski, Tomasz Grudzień, Marko Radić, Piotr Wlazło, Łukasz Nadolski

• Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Mateusz Szymorek, Piotr Witasik, Damian Szymański, Kamil Poźniak, Andreja Prokić, Bartłomiej Bartosiak

• W zeszły weekend GKS Bełchatów zremisował na własnym stadionie po bardzo ciekawym spotkaniu z Energetykiem ROW Rybnik 2-2, a Wisła Płock, trochę niespodziewanie przegrała w Jaworznie z GKS-em Tychy,

• Już za około dwadzieścia minut rozpocznie się pierwsze niedzielne spotkanie 1. ligi polskiej pomiędzy Wisłą Płock, a GKS-em Bełchatów. Mecz ten zapowiada się ciekawie, gdyż drużyna z Bełchatowa jest aktualnym liderem tabeli i przyjeżdża na bardzo ciężki teren beniaminka z Płocka, który już nie raz pokazał, że potrafi nieźle grać w piłkę.