Wisła Płock

0

GKS Katowice

2

• Koniec spotkania. GKS Katowice w pełni zasłużenie pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 2:0.

• Ostatnia zmiana w meczu: Michal Farkas za Chmiela.

• Kolejną żółtą kartkę ogląda zawodnik gości, tym razem Chmiel.

• Strzał rozpaczy Ricardinho przechodzi na poprzeczką bramki strzeżonej przez Sabelę.

• Za niesportowe zachowanie kartką ukarany Napierała.

• Daniel Feruga zastępuje Goncerza.

• Wyczałkowski nieprzepisowo zatrzymał Chwalibogowskiego.

• Strzelca drugiej bramki dla GKS-u - Zacharę, zastępuje Bartłomiej Chwalibogowski.

• Fantastyczna akcja Chmiela, który przedryblował kilku obrońców, wpadł w pole karne ale okazał się gorszy od Kamińskiego. Kapitalna parada golkipera Wisły!

• Bezradna Wisla. Nieco rozpaczliwe uderzenie z rzutu wolnego Edisona trafiło w mur obrońców.

• Kontratak GKS-u zaprzepaścil zbyt głębokim dośrodkowaniem Rakels.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Joao Paulo za Gueye.

• W podobnej sytuacji z dośrodkowaniem poradziła sobie katowicka defensywa.

• Ricardinho rozgrzal nieco bezrobotnego ostatnio Sabelę, jednak z uderzeniem z ponad 30 metrów nie miał problemu.

• Nudny zrobił się nam mecz w Płocku. Z pewnością powody do zadowolenia ma grupka kilkudziesięciu kibiców GieKSy, którzy pojawili się na dzisiejszym meczu.

• Seria niecelnych zagrań z obu stron. Wydaje się, że przy takiej grze Wisły, wynik jest już rozstrzygnięty.

• Wprowadzony kilka minut temu Sekulski ogląda żółty kartonik.

• Który to już raz w tym spotkaniu strzelał Pitry? Ta próba, podobnie jak pozostałe, także niedokładna.

• Druga zmiana w ekipie miejscowych: Łukasz Sekulski wchodzi za Bilińskiego.

• Kilka podań wymienili między sobą na prawej flance zawodnicy z Katowic, całą sytuację wykończył nieprecyzyjnym strzałem Rzepka.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Mnożą się faule z obu stron, brakuje sytuacji podbramkowych.

• Jest gol dla Wisły, lecz arbiter słusznie dopatrzył się pozycji spalonej u Ricardinho.

• Błędów wystrzegają się katowiccy stoperzy. Niezwykle solidnie prezentuje się para Kowalczyk - Napierała.

• Wysokie ustawienie przyjezdnych przynosi widoczne rezultaty. Szybko odzyskana pilką, kontrę wykańcza Rakels niecelnym uderzeniem.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej polowy. GKS zasłużenie prowadzi z Wisłą w Płocku 2:0.

• Minuta doliczona.

• Tym razem Kamiński poradził sobie z uderzeniem Rakelsa.

• Gospodarze podłamani, spadło tempo spotkania. Katowiczanie spokojnie rozgrywają piłkę w strefie obronnej.

• Próbują skonstruować groźną akcję płocczanie ale w ich szeregach widoczna jest spora niedokładność. Radzą sobie z tymi nieśmiałymi próbami bez większych problemów obrońcy GieKSy.

• Biliński zmarnował teraz sytuację sam na sam z bramkarzem!

• GOOOOLL!!! 2:0!! Cóż za uderzenie Mateusza Zachary! Po rykoszecie piłka całkowicie zmyliła bramkarza.

• Przypomniał o sobie Biliński, lecz Witold Sabela nie musial interweniować przy tym strzale.

• I mamy pierwsza zmianę w Wiśle. Za Jaronia wchodzi ofensywnie usposobiony Ricardinho, który dość nieoczekiwanie ponownie zasiadł na ławce.

• Długo rozgrywaja piłkę goście. Podopieczni Libora Pali nie mają jak na razie sposobu na mądrze grający GKS.

• Pierwszą żółtą kartką w spotkaniu ukarany zawodnik Wisly, Jacek Góralski.

• Rzepka na głowę Pitrego i poprzeczka ratuje gospodarzy!

• Prowadzą grę katowiczanie. Widać determinację w ich poczynaniach.

• W odpowiedzi tuż nad poprzeczką uderzał Matar Gueye.

• Przyjezdni starają się pójść za ciosem. Na prawej stronie przedzieral się Tomasz Rzepka, piłka trafila do Pitrego, który uderzył niecelnie.

• GOOOOLLL!!! Zasłużone prowadzenie GKS-u!!! Adrian Napierała najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i pewnie uderzył główką!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Wisły niemal zakończyło się bramką, bowiem ostrą piłkę na drugi słupek posłał Chmiel.

• Piłka wrzucona z prawej strony przez Tomasza Hołotę trafiła do Denissa Rakelsa, Łotysz uderzył z główki a fantastycznie obronil bramkarz gospodarzy!

• Aktywny jest Pitry, który nieustannie pokazuje się kolegom do gry. Po jednej z takich akcji minął obrońcą, huknął błyskawicznie, lecz piłka po nogach obrońcy wyszła na korner.

• Ależ było groźnie! Uderzenie z rzutu wolnego Przemysława Pitrego przeszło tuż obok bramki Kamińskiego!

• Dłużej przy pilce utrzymują się przyjezdni. Wisła w tym fragmencie meczu skupia się na kontrach. Właśnie po jednej z nich strzelał Kamil Biliński, ale bez zagrożenia dla bramkarza.

• Chłodno dzisiaj w Płocku. Typowo jesienna pogoda z pewnością znalazła przełożenie na frekwencję. Wygląda na to, że na trybunach zasiada niespełna dwa tysiące widzów.

• Szczęścia z ponad 20 metrów próbował Damian Chmiel, ale uderzenie daleko obok bramki Wisły.

• Wyróżnia się na boku defensywy doświadczony Ariel Jakubowski. Jak na razie jest nie do przejścia dla zawodników GieKSy.

• Zamieszanie w polu karnym katowiczan. Zawodnicy i kibice Wisły domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Zdecydowany początek Nafciarzy. Matar Gueye ustawiony bardzo ofensywnie wypuścił Patryka Kamińskiego i będzie pierwszy rzut rożny.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Piłkarze obu zespołów wyszli już na murawę. Za chwilę zaczynamy.

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, za niecałe 10 minut pierwszy gwizdek sędziego Piotra Wasilewskiego.

• Oba zespoły w tabeli dzielą trzy punkty. Jeśli GKS myśli o opuszczeniu strefy spadkowej musi to spotkanie wygrać. Wisła zwycięstwem może zapewnić sobie przewagę nad strefą spadkową i komfort psychiczny.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• GKS Katowice, po pechowej porażce na własnym stadionie z bydgoskim liderem rozgrywek, ma zamiar udowodnić, że kryzys z początku sezonu ma już za sobą i teraz zacznie piąć się w górę tabeli. Jak na razie GKS zajmuje jednak miejsce w czerwonej strefie i nadrzędnym celem na najbliższą sobotę jest zwycięstwo w Płocku, które ma dać podopiecznym trenera Góraka miejsce poza strefą spadkową.

• Spore nadzieje z debiutanckim sezonem swojej drużyny na zapleczu Ekstraklasy wiązali kibice Nafciarzy. Wisła jednak po dobrym starcie rozgrywek wyraźnie spuściła z tonu i teraz pełni rolę ligowego przeciętniaka, który jako niewygodny rywal jest w stanie sprawić niejedną niespodziankę, ale również potrafi w kiepskim stylu przegrać spotkanie, w którym jest uważana za faworyta.

• Witamy w relacji live z Płocka, gdzie miejscowa Wisła podejmuje GKS Katowice.