Olimpia Grudziądz

1

• Koniec spotkania. Olimpia wywozi z Płocka trzy punkty.

• Jeszcze strzał Pisarczuka z dystansu. Piłka leci nad bramką Wisły.

• Akcja rezerwowych. Ruszkul otrzymał dobre podanie od Frańczaka, ale przegrał pojedynek z Kiełpinem.

• Z rzutu wolnego strzelał Smoliński. Uderzenie gracza Olimpii było jednak niecelne.

• Obie drużyny pograją jeszcze cztery minuty.

• Schodzi strzelec bramki Adam Cieśliński. Za niego Adrian Frańczak.

• Woźniak sfaulował Janusa. Po dośrodkowaniu w "szesnastkę" Olimpii niebezpieczeństwo oddala Piotr Ruszkul. Rzut rożny.

• Sielewski zastępuje Góralskiego.

• Ruszkul dopiero pojawił się na boisku, a już obejrzał żółtą kartkę za faul na Hiszpańskim.

• Sekulski przewrócił się w polu karnym rywali po interwencji Kłusa. Sędzia nakazał grać dalej.

• A Ruszkul Szczota.

• Sekulski zmienia Radicia.

• Mimo gry w osłabieniu personalnym gospodarze potrafią od czasu do czasu stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Grudzień podał w pole karne do Janusa, ale jego strzał został zablokowany.

• Banasiak ucierpiał chwilę wcześniej i opuścił boisko z powodu urazu.

• Marcin Woźniak zmienia Adama Banasiaka.

• Stefańczyk poturbował Cieślińskiego. Rzut wolny dla gości.

• Bardzo aktywny w ostatnim fragmencie gry Janus znów dośrodkował w "szesnastkę" gości. Uderzał dopiero co wprowadzony Grudzień - niecelnie.

• Z rzutu wolnego z 16. metra uderzał Krzysztof Janus. Futbolówka odbija się od muru i spada pod nogi Burkhardta, który jednak minimalnie się pomylił. Piłka mija bramkę Fabiniaka.

• Tomasz Grudzień zmienia Arkadiusza Mysonę. Czy świeży zawodnik jest w stanie wnieść coś nowego w poczynania gospodarzy?

• Staniek ukarany żółtą kartką.

• Kiełpin niedokładnie wybija piłkę.

• Gawęcki już doszedł do siebie. Wracamy do gry.

• Mocno poturbowany po tym spotkaniu będzie Dariusz Gawęcki. Ucierpiał w starciu z rywalem i konieczna będzie przerwa w grze.

• Nie udało się za pierwszym razem, za drugim było już lepiej. Znów Janus na prawej stronie - tym razem faulowany przez Kłusa. Dośrodkował, wiadomo, Burkhardt. Szczot "czyści".

• Janus uciekł prawym skrzydłem, ale nie poradził sobie z defensywą gości.

• No i się Dziedzic doigrał. Kolejny faul i druga żółta kartka. Wisła w bardzo trudnej sytuacji.

• Z kornera zagrywał niezmordowany Burkhardt. Staniek oddala jednak niebezpieczeństwo.

• Po faulu na Szczocie z 20 metrów od bramki Kiełpina rzut wolny wykonywał Banasiak. Piłkę piętą trącił Cieśliński, a ta trafiła do Smolińskiego. Uderzenie byłego gracza Legii było jednak nieczyste i w efekcie niecelne.

• Po kolejnym dośrodkowaniu Burkhardta w bramkę Fabiniaka trafić próbował Magdoń. Nie trafił.

• Po drugiej stronie boiska Fabiniak pewnie łapie kolejne dośrodkowanie.

• Gawęcki zmarnował sytuację sam na sam po super podaniu Rogalskiego. Zawodnik Olimpii uderzył prosto w bramkarza gospodarzy.

• Wracamy do gry. Wznawiają gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Goście prowadzą do przerwy w Płocku 1:0.

• W Płocku obie drużyny pograją jeszcze przez minutę.

• Za słabo uderzył jednak Burkhardt. Fabiniak spisuje się bez zarzutu.

• 20 metrów od bramki Fabiniaka zawodnika Wisły sfaulował Piter-Bucko. Żółta kartka dla piłkarza Olimpii.

• Magdoń faulowany przez Cieślińskiego.

• Magdoń posłał długie podanie do Hiszpańskiego. Za długie...

• Tym razem dośrodkowania spróbował Janus. Fabiniak pewnie chwyta piłkę.

• Strzelał Gawęcki. Gospodarze zablokowali jednak uderzenie zawodnika Olimpii.

• Znów piłkę w pole karne rywali "dokręcał" Burkhardt. Fabiniak był jednak nieprzepisowo zatrzymywany przez rywala. Rzut wolny dla gości.

• Dobrze w defensywie spisał się Marcin Staniek, który wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Burkhardta strzelał Marko Radić, ale piłkarze Olimpii zablokowali uderzenie rywala.

• Dziedzic fauluje Pisarczuka. Rzut wolny dla gości.

• Hiszpański huknął z 16 metrów i trafił w poprzeczkę. Dobitka Burkhardta nieznacznie minęła bramkę Olimpii. Było groźnie.

• Z rzutu wolnego w "szesnastkę" gości dośrodkowywał Burkhardt. Dobrze w obronie zachował się jednak Rogalski.

• Gawęcki już się pozbierał i... sfaulował Fabiana Hiszpańskiego.

• Krótka przerwa w grze. Gawęcki nieco ucierpiał w tym starciu.

• Żółta kartka dla Dziedzica za faul na Dariuszu Gawęckim.

• Wisła chce szybko odrobić straty. Takimi dośrodkowaniami zagrożenia pod bramką Fabiniaka gospodarze na pewno jednak nie stworzą. Magdoń wybitnie nie popisał się w tej sytuacji.

• W pole karne płasko dośrodkował Banasiak, a Cieśliński strzałem w okienko zapewnił gościom prowadzenie.

• Olimpia prowadzi w Płocku! Cieśliński!

• Sędzia odgwizdał faul Cieślińskiego na Stefańczyku. Rzut wolny dla Wisły.

• Gospodarze nie pozostają dłużni. Dośrodkowywał Arkadiusz Mysona a głową strzelał Krzywicki. Futbolówkę chwyta jednak Fabiniak.

• Teraz po drugiej stronie boiska piłkę w "szesnastkę" wrzucał Adam Banasiak. Futbolówka trafiła na głowę Macieja Rogalskiego, ale strzał zawodnika Olimpii był jednak niecelny.

• Teraz odważniej Wisła. Jacek Góralski zagrał do Dziedzica, a ten "zwrócił" futbolówkę. Chwilę później prostopadłe podania "Górala" nie doszło jednak do Krzywickiego. Obrońcy skutecznie interweniują.

• Po próbach Smolińskiego przyszedł czas na Szczota. Uderzenie z 20 metrów było celne, ale nie zaskoczyło Kiełpina.

• Teraz piłka znalazła się w rękach golkipera broniącego bramki po drugiej stronie boiska. Fabiniak łapie futbolówkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

• I kopia sytuacji sprzed chwili. Jeszcze raz strzela Smoliński, znów piłkę chwyta Kiełpin.

• Znów uderzał Smoliński. Tym razem z ok. 20 metrów i celnie, ale w środek bramki. Seweryn Kiełpin pewnie broni.

• Dziedzic "spalił". Piłka dla Olimpii.

• Pierwsze minuty raczej spokojne. Żadna z drużyn nie forsuje tempa.

• Dariusz Gawęcki nie popisał się precyzją podając do Roberta Szczota. Piłka dla gospodarzy.

• Z wolnego uderzał Filip Burkhardt. Golkiper Olimpii broni strzał zawodnika gospodarzy.

• Faul Michala Pitera-Bucko na Januszu Dziedzicu. Rzut z wolny z odległości 30 metrów od bramki Bartosza Fabiniaka.

• Strzałem z 11 metrów odpowiedział Marcin Smoliński. Uderzenie było jednak bardzo niecelne.

• Pierwszy akcent ofensywny Wisły. Do dośrodkowania Krzysztofa Janusa nie doszedł jednak Marcin Krzywicki.

• Gramy. Rozpoczęli goście.

• Piłkarze już na boisku. Za chwilę sędzia Wojciech Krztoń zagwizda po raz pierwszy.

• Zachęcamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Olimpii: Daniel Osiecki, Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Marcin Woźniak, Sławomir Mazurkiewicz, Adrian Frańczak, Piotr Ruszkul

• Ławka rezerwowych Wisły: Marcin Kwiatkowski, Grzegorz Wawrzyński, Bartłomiej Sielewski, Łukasz Sekulski, Tomasz Grudzień, Łukasz Nadolski, Piotr Wlazło.

• Witamy z Płocka, gdzie Wisła podejmie w meczu 9. kolejki 1. ligi Olimpię Grudziądz. Pierwszy gwizdek już za nieco ponad kwadrans.