0

Lech Poznań

3

3 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z meczu Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Przy okazji zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Dobranoc!

• Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:0. Wszystkie gole w dzisiejszym meczu padły w pierwszej połowie. Świetne zawody rozegrał dzisiaj m.in. Darko Jevtić.

• Koniec spotkania w Lubinie. Zagłębie przegrało u siebie z Lechem Poznań 0:3.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Piłka odbija się od muru i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

• Adam Buksa ukarany żółtą kartką za faul na Janie Bednarku.

• Dalekie zagranie Darko Jevticia do Marcina Robaka. 33-latek oddał zbyt lekki strzał i piłkę pewnie złapał bramkarz Zagłębia.

• Paweł Gil doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

• Jevtić zbyt mocno zagrał na wolne pole do Marcina Robaka. Napastnika Lecha zdążył ubiec Konrad Forenc. Po chwili kolejna akcja Lecha i strzał Robaka na rzut rożny odbija golkiper "Miedziowych".

• Łukasz Janoszka zagrywa w pole karne do Dorde Cotry, jednak uderzenie Serba zostało zablokowane.

• Dorde Cotra zwlekał z dośrodkowaniem w pole karne i "tylko" rzut rożny dla gospodarzy.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Krzysztof Janus dośrodkowuje w pole karne, główka Buksy i futbolówkę łapie golkiper Lecha.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębie, jednak Bednarek sfaulował wychodzącego z bramki Konrada Forenca.

• Szybka odpowiedź gości. Darko Jevtić wywalczył rzut rożny.

• Do piłki podchodzi Krzysztof Janus. Mocno uderza, ale strzał broni Matus Putnocky!

• Jan Bednarek ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Zagłębia Lubin! Bednarek sfaulował Adama Buksę!

• Ostatnia zmiana również w ekipie "Kolejorza". Dawida Kownackiego zastępuje Marcin Robak, który przewodzi w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy.

• Filip Jagiełło zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłkę pewnie złapał golkiper Lecha Poznań.

• Ostatnia zmiana w zespole Piotra Stokowca. Krzysztof Janus zastępuje na placu gry Arkadiusza Woźniaka.

• Wycofanie Makuszewskiego na dziesiąty metr, jednak dobrze spisała się defensywa gospodarzy.

• Protesty Łukasza Janoszki. Zawodnik lubinian ukarany żółtym kartonikiem.

• Kolejna zmiana w drużynie Zagłębia Lubin. Filip Jagiełło wchodzi na boisko za Martina Nespora.

• Najpierw próbował Martin Nespor, a chwilę potem Jarosław Kubicki! Oba strzały wybronił jednak Matus Putnocky.

• Potężne uderzenie z dystansu Macieja Gajosa! Kapitalnie wybronił jednak Konrad Forenc i goście będą wykonywać kolejny rzut rożny.

• Darko Jevtić! Szwajcar zdecydował się na indywidualną akcję, oddał mocny strzał na bramkę Zagłębia i Konrad Forenc odbija piłkę na rzut rożny.

• Mocne uderzenie Arkadiusza Woźniaka z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki gości.

• Zmiana również w drużynie "Miedziowych". Michala Papadopulosa zastępuje na murawie Adam Buksa.

• Druga roszada w ekipie Lecha Poznań. Radosława Majewskiego zmienia Abdul Aziz Tetteh.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębie. Główka Łukasza Trałki, piłkę paruje na bok Konrad Forenc, a Guldan wybija na rzut rożny.

• Darko Jevtić sfaulowany przez Lubomira Guldana. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Aleksandar Todorovski dośrodkował piłkę w pole karne Lecha, główkował Michal Papadopulos, ale piłkę pewnie złapał Matus Putnocky. Coraz odważniej grają podopieczni Piotra Stokowca.

• Zbyt mocne podanie do Łukasza Janoszki i ostatecznie piłka wyszła za linię końcową boiska.

• Michal Papadopulos przewraca się w polu karnym Lecha, jednak nie ma mowy o rzucie karnym! Gramy dalej.

• Rzut rożny dla "Miedziowych". Dośrodkowaną piłkę pewnie złapał golkiper "Kolejorza".

• Akcja Łukasza Janoszki, jednak wykopem od bramki rozpocznie Matus Putnocky, ponieważ 29-letni pomocnik zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i ta opuściła plac gry.

• Zamieszanie w polu karnym Lecha Poznań. Woźniak dograł z prawego skrzydła do Michala Papadopulosa, jednak strzał czeskiego napastnika został zablokowany!

• Maciej Makuszewski odebrał piłkę na prawym skrzydle, dośrodkował futbolówkę w pole karne, jednak Dawid Kownacki oddał niecelny strzał głową.

• Bezpośrednie uderzenie Jarosława Jacha na bramkę Lecha, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Łukasz Janoszka sfaulowany przez Łukasza Trałkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Zmiana wymuszona urazem. Na drugą połowę nie wyszedł Paulus Arajuuri, natomiast na placu gry zameldował się Lasse Nielsen.

• Wracamy do gry! Przy piłce gospodarze.

• Dziś również padnie tyle bramek?

• Lech do przerwy wygrywa z "Miedziowymi" 3:0, a tak naprawdę mogło być już nawet 5:0 dla podopiecznych Nenada Bjelicy. Najlepszym piłkarzem "Kolejorza" jest jak na razie Darko Jevtić, który wysoką formę prezentuje od kilku kolejek.

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębie Lubin przegrywa u siebie z Lechem Poznań aż 0:3.

• Efektowna kontra Lecha, jednak Darko Jevtić w decydującym momencie podał piłkę za plecy Dawida Kownackiego. Mogło być groźnie!

• Paweł Gil doliczył trzy minuty do pierwszej części spotkania.

• Dawid Kownacki znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem, jednak pojedynek wygrał golkiper Zagłębia!

• Mogło być już 4:0 dla gości! Dośrodkowanie Tomasza Kędziory w pole karne Zagłębia, Maciej Makuszewski oddaje strzał głową i piłka minimalnie przelatuje obok słupka!

• Żółtą kartką ukarany Dorde Cotra.

• Mocne dośrodkowanie Tomasza Kędziory w pole karne "Miedziowych", jednak Lubomir Guldan ratuje sytuację.

• Łukasz Piątek został sfaulowany na własnej połowie przez Łukasza Trałkę.

• Szybka odpowiedź gospodarzy, jednak Łukasz Janoszka oddał niecelny strzał na bramkę Lecha.

• GOOOL! 3:0 dla Lecha Poznań! Jevtić idealnie dośrodkował piłkę do Dawida Kownackiego. Młodzieżowy reprezentant Polski głową pokonał golkipera Zagłębia Lubin!

• Zablokowane dośrodkowanie Łukasza Janoszki i piłka znów trafia do bramkarza "Kolejorza".

• Wrzutka w pole karne Lecha, Jarosław Jach zgrał głową piłkę do Nespora. Napastnik Zagłębia próbował oddać strzał, jednak piłkę pewnie wyłapał Matus Putnocky.

• Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia Lubin.

• Woźniak dośrodkował w pole karne Lecha, piłkę głową uderzył Martin Nespor, ale ta trafiła w posiadanie gości.

• Faul Tamasa Kadara. Rzut wolny dla Zagłębia Lubin. Do piłki podchodzi Arkadiusz Woźniak.

• Dawid Kownacki sygnalizował, że został sfaulowany przez Jarosława Jacha, jednak Paweł Gil nie dopatrzył się przewinienia. Dobra decyzja 40-letniego arbitra.

• Radosław Majewski sfaulowany przez Jarosława Kubickiego. Żółta kartka dla zawodnika "Miedziowych".

• Piłka po rzucie rożnym wraca do Darko Jevticia. 23-letni Szwajcar dośrodkował piłkę lewą nogą w pole karne. Nikt nie dotyka futbolówki i... ta wpada do bramki Zagłębia Lubin!

• GOOOOL! 2:0 dla Lecha Poznań, strzelcem gola Darko Jevtić.

• Wracamy do gry. Kolejny rzut rożny dla Lecha Poznań.

• Przerwa grze spowodowana odpaleniem rac na stadionie.

• Aleksandar Todorovski znalazł się na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne Lecha, jednak Martin Nespor oddał niecelny strzał głową.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, jednak Konrad Forenc skutecznie wybił piłkę. Po chwili Jevtić zdecydował się na indywidualną akcję, jednak nikt nie wykorzystał jego podania i ostatecznie futbolówkę przejęli podopieczni Piotra Stokowca.

• Faul Łukasza Piątka na Radosławie Majowskim. Rzut wolny dla Poznaniaków.

• Paulus Arajuuri i Tamas Kadar nieco lekceważąco zagrali na własnej połowie i piłkę przejęli gospodarze. Jednak obyło się bez zagrożenia pod bramką Lecha.

• Dośrodkowanie Darko Jevticia w pole karne i ostatecznie piłkę wypiąstkował golkiper Zagłębie Lubin.

• Interwencja Łukasza Janoszki w defensywie i kolejny korner dla Lecha Poznań.

• Darko Jevtić oddał kąśliwy strzał z kilkunastu metrów, Konrad Forenc wybił piłkę przed siebie, a Paulus Arajuuri bez większego problemu wpakował futbolówkę do bramki "Miedziowych".

• GOOOOL! Świetny początek Lecha Poznań. Strzelcem gola Paulus Arajuuri.

• Dalekie podanie Kadara do Macieja Makuszeskiego. Ten zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, jednak podanie zostało zablokowane i Lech będzie wykonywał rzut rożny.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Tomasza Kędziory z prawego skrzydła. Aut dla Zagłębia Lubin.

• Maciej Makuszewski zbiegł z prawego skrzydła do środka, jednak podał niecelnie na lewe skrzydło do Tamasa Kadara.

• Pierwszy gwizdek Pawła Gila! Od środka rozpoczęli zawodnicy Lecha Poznań.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry.

• Początek spotkania już za około 10 minut. Mamy nadzieję, że będziemy świadkami bardzo interesującego widowiska!

• Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil z Lublina. 40-latek zadebiutował w Ekstraklasie w roli sędziego 30 lipca 2005 roku w meczu pomiędzy Koroną Kielce i Odrą Wodzisław Śląski.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Czas na prezentację piłkarzy rezerwowych:

Ławka Zagłębia: Martin Polacek, Adrian Rakowski, Adam Buksa, Filip Jagiełło, Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Jan Vlasko.

Ławka Lecha: Jasmin Burić, Maciej Wilusz, Dariusz Dudka, Abdul Aziz Tetteh, Kamil Jóźwiak, Lasse Nielsen, Marcin Robak.

• Najlepszym strzelcem Zagłębia w tym sezonie ligowym jest Krzysztof Janus, który strzelił 4 gole. Z kolei w barwach „Kolejorza” najlepszym strzelcem jest Marcin Robak, który zdobył 10 bramek. 33-letni napastnik jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy.

• Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Zagłębia Lubin. „Miedziowi” wygrali wówczas 2:0, a na listę strzelców wpisali się Michal Papadopulos i Filip Starzyński.

• Natomiast Zagłębie Lubin uzbierało do tej pory jedno „oczko” mniej, dlatego „Miedziowi” plasują się obecnie na 7. pozycji w tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali dwa mecze z rzędu: ze Śląskiem Wrocław i Koroną Kielce.

• Po 16 kolejkach Lech Poznań zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25 punktów. Poznaniacy wygrali trzy ostatnie spotkania: z Wisłą Płock, Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław.

• Początek spotkania pomiędzy Lechem Poznań i Zagłębiem Lubin już o 20:30! Na relację tekstową z tego meczu zaprasza Marcin Trzyna.