PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

Zagłębie Lubin

3

Lech Poznań

0

• Pan Szymon Marciniak nie przedłużył tego spotkania i Zagłębie wygrało pewnie 3-0. Bramki w tym spotkanie zdobywali Dąbrowski (dwie) oraz Arkadiusz Woźniak. Dziękuję za uwagę i zapraszam na relację ze spotkań Zagłębia w Lubinie już w nowym sezonie a może w europejskich pucharach!

• Arkadiusz Woźniak pokonał Jasmina Buricia z najbliższej odległości po składnej akcji całego zespołu.

• GOOOOOL!!!!

Arkadiusz Woźniak !!

Zagłębie - Lech 3-0

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Krzysztof Piątek a w jego miejsce wchodzi Michal Papadopulos.

• Jasmin Burić ratuje swój zespół wybijając piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Rakowskiego.

• Marcin Kamiński zastępuje Tetteha . Była to ostatnia zmiana trenera Urbana w tym meczu.

• Adrian Rakowski zastępuje Filipa Starzyńskiego na ostatnie minuty meczu.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda 9489 widzów.

• Łukasz Janoszka opuszcza boisko. W jego miejsce na placu boju pojawia się Damian Zbozień

• Zagłębie spuśiło teraz z tonu i to Lech dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Zagłębie Lubin w tym momencie dzięki ewentualnemu zwycięstwu nad Lechem i dzięki innym wynikom awansuje na trzecią pozycję w lidze !

• Robert Gumny został ukarany żółtą kartką za faul na Lubomirze Guldanie.

• Lech miał przed chwilą najlepszą okazję do zdobycia bramki. Kownacki idealnie dograł w pole karne do Szymona Pawłowskiego ale pomocnik Kolejorza w sytuacji sam na sam z Polackiem nie potrafił pokonać bramkarza Zagłębia, który wybił piłke na rzut rożny.

• Miedziowi nie zwalniaja tempa i widać, że nie zamierzają poprzestać na dwóch bramkach. Są zespołem lepszym i udowadniają, że w tym sezonie są jedną z lepszych drużyn w Ekstraklasie.

• Obrońca Zagłębia technicznym uderzeniem zza pola karnego pokonał Jasmina Buricia. Piłka zanim wpadła do bramki to odbiła się jeszcze od słupka. Bramkarz Lecha był bez szans.

• GOOOOOOOL !

Maciej Dąbrowski X2 !!

Zagłębie prowadzi już z Lechem Poznań 2-0 .

• Trener Jan Urban ma jeszcze do wykorzystania tylko jedną zmianę .

• Kebba Ceesay zastępuję narzekającego na uraz Tomasza Kędziorę.

• Na stadionie w Lubnie rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

• Tomasz Kędziora wrócił na boisko ale zasygnalizował, że będzie potrzebna zmiana.

• Lech Poznań wszedł w drugą połowę zbyt statycznie i zbyt wolno próbuje konstruować swoje akcje. Miedziowi prezentują się jak na razie dużo lepiej.

• Tomasz Kędziora po starciu z Łukaszem Piątiem zwija się z bólu na połowie Lecha.

• Trener Jan Urban szybko reaguje na boiskowe wydarzenia. Dawid Kownacki melduje się na boisku zastępując Bille Nielsena.

• Zagłębie ruszyło z impetem od początku drugiej połowy i szybko mamy efekty takiej gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego , w polu karnym najlepiej odnalazł się Maciej Dąbrowski i wpakował piłkę do bramki Kolejorza.

• GOOOOOL !!!!!

Maciej Dąbrowski wyprowadza Zagłębie na prowadzenie!

• Miedziowi napierają na bramkę Lecha od pierwszego gwizdka Pana Marciniaka w drugiej połowie!

• Zagłębie przed pierwszą szansą w drugiej połowie! Łukasz Piątek przedarł się pod bramkę Buricia ale jego strzał był chybiony.

• Obie drużyny wyszły na drugą część meczu w takich samych składach.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania w Lubinie. Do przerwy Zagłębie remisowało 0-0 z Lechem.Za około 50 minut zobaczymy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie

• Dołączają do nich piłkarze Lecha Poznań i za chwilę zaczynamy drugą odsłonę tego spotkania !

• Piłkarze Zagłębia Lubin są już na boisku!

• Koniec pierwszej połowy spotkania w Lubinie. Zagłębie bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań w przedostatniej kolecje Ekstraklasy.

• Filip Starzyński uderzył mocno na bramkę Jasmina Buricia ale bramkarz Lecha z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Paulus Arajuuri sfaulował Krzyśka Piątka 20. metrów od bramki Lecha i to Miedziowi będą mieli ostatnią okazję na zdobycie bramki.

• Arbiter główny przedłużył pierwszą część spotkania o conajmniej 60 sekund.

• Szymon Pawłowski uderzył zza pola karnego ale pewną interwencją popisał się Martin Polacek.

• Tomasz Kędziora zaatakował Arkadiusza Woźniaka od tyłu i został za to zagranie ukarany żółtą kartką.

• Kolejna dobra akcja Lecha. Maciej Gajos po raz kolejny sprawdził umiejętności bramkarza Zagłębia ale to Martin Polacek był górą i wybił piłkę na rzut rożny.

• Przed szansą na zdobycie bramki stanął Nielsen ale jego strzał minimalnie minął bramkę Zagłębia.

• Arkadiusz Woźniak ma dzisiaj dużo polotu w swojej grze i co raz popisuje się nietuzinkowymi zagraniami.

• Ależ piękna akcja Zagłębia. Miedziowi zagrali na jeden kontakt. Ale piłkę w polu karnym wybili Lechici.

• Lech Poznań doszedł do głosu i co raz powazniej zagraża Zagłębiu. Kolejorz gra odważniej i widać w jego grzez więcej chęci .

• Maciej Gajos trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego !

• Jarosław Kubicki sfaulował Szymona Pawłowskiego na 17. metrze i będzie dobra okazja dla Lecha ze stałego fragmentu gry.

• Lubomir Guldan został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Szymonie Pawłowskim.

• Więcej emocji mamy na trybunach bo oba zespoły są wspierane głośnym i kulturalnym dopingiem przez swoich fanów.

• Dzisiejsze spotkanie jak na razie jest bardzo wyrównane i żadne z zespołów nie potrafi narzucić swojego stylu gry przez co mamy mało okazji podbramkowych a więcej gry w środku pola.

• Młody pomocnik Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak, sprawia jak na razie najwięcej problemów defensorom Zagłębia.

• Nicki Bille Nielsen dobrze dośrodkował w pole karne Zagłębia. Do piłki wyskoczył Jóźwiak ale jego strzał głową , obronił Martin Polacek.

• W odpowiedzi szybka akcja Zagłębia i po raz kolejny Burić ratuje swój zespół!

• Ależ Martin Polacek miał szczęście! Wydawałoby się że miał łatwą piłkę do złapania ale prawie wbił ją sobie do bramki!

• Z dystansu spróbowł swoich sił Jarosław Kubicki ale jego strzał był zbyt lekki i pewnie interweniował Jasmin Burić.

• Arkadiusz Woźniak chciał dogrywał piłkę na trzeci metr przed bramką Lecha ale piłkę wybili obrońcy Kolejorza.

• Ze stadionem w Lubinie przywitali się kibice Lecha, głośno krzycząc "Kolejorz ! Kolejorz!

• Tomasz Kędziora starał się dośrokować piłkę w pole karne Zagłębia ale Jarosław Kubicki wybił ją na rzut rożny.

• Miedziowi cały czas walczą o europejskie puchary i to oni powinni kreować grę w dzisiejszym meczu.

• Piłka w siatce bramki Jasmina Buricia ale arbiter główny odgwizdał spalonego, na którym był Łukasz Janoszka.

• Zagłębie rozpoczęło to spotkanie ale to Lech przejął szybko piłkę i próbował jako pierwszy stworzyć akcję.

• Spotkanie rozpoczynają piłkarze Zagłębia Lubin

• Lech zagra dzisiaj w niebiesko-białych strojach a zespół Zagłębia będzie grał w pomarańczowych trykotach.

• Arbitrem głównym jest Pan Szymon Marciniak.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko około 5 minut !

• Na trybunie prasowej można usłyszeć oprócz języka polskiego, również język niemiecki czy angielski. Może się wydawać, że są to obserwatorzy z zachodnich klubów, którzy siedzą z notatnikami oraz aparatmi.

• Na trybunach oprócz fanatyków Zagłębia Lubin, obecni są również kibice Lecha Poznań. Mimo zakazu wyjazdowego, zostali wpuszczeni na stadion przez włodarzy Zagłębia.

• Wiadomo, że w Lechu na pewno nie zagrają Karol Linetty oraz Darko Jevtić. Pierwszy ma spuchnięty staw skokowy i sztab szkoleniowy nie chcę pogłębiać urazu, a drugi ma naciśnięty mięsień dwugłowy uda.

• Przed dzisiejszym spotkaniem trener Zagłębia nie może narzekać na kontuzje zawodników, ponieważ tylko przechodzący rehabilitację Janem Vlasko nie będzie mógł zagrać.

• Historia spotkań na stadionie Zagłębia w spotkaniach z Lechem nie jest najlepsza. W ostatnich jedenastu meczach tylko trzy razy udało się Miedziowym pokonać Kolejorza. Jednak to gospodarze będą faworytami tego spotkania, ponieważ są w lepszej formie i mają o co walczyć.

• Rezerwowi Lecha Poznań : Mateusz Lis - Vladimir Volkov, Dariusz Dudka, Tomas Kadar, Kebba Ceesay, Dawid Kownacki, Marcin Kamiński.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin : Konrad Forenc - Damian Zbozień, Krzysztof Janus, Paweł Żyra, Jarosław Jach, Adrian Rakowski, Michal Papadopulos.

• Oba zespołu podejdą do tego meczu w zupełnie innych nastrojach. Miedzowi mimo porażki w pierwszych dwóch meczach w grupie mistrzowskiej wygrali kolejne trzy - odpowiednio z Ruchem, Legią i Pogonią. W tabeli zajmują czwarte miejsce, ale dzięki zwycięstwu klubu z Łazienkowskiej w Pucharze Polski pozycja tuż za podium gwarantuje udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Jeśli wygrają z Lechem, a w innych spotkaniach padną korzystne dla nich wyniki, to zapewnią sobie udział w europejskich pucharach.

• Witam serdecznie ze stadionu Zagłębia Lubin!
    Przed nami arcyciekawe spotkanie w przedostatniej kolejce obecnego sezonu. Miedziowi po raz ostatni w obecnych rozgrywkach zaprezentują się przed własną publicznością a ich przeciwnikiem będzie drużyna Lecha Poznań. Zapraszam serdecznie na ostatnią w tym sezonie ekstraklasową relację live z Lubina !