• Zagłębie Lubin było dzisiaj lepsze, ale Lech wykorzystał swoją szansę i to on może się cieszyć z wywalczenia jednego punktu. Zagłębie świetnie wygląda na początku sezonu, ale dzisiaj zabrakło skuteczności.

• Koniec meczu w Lubinie! Zagłębie remisuje z Lechem Poznań 1:1.

• Tornike Gaprindaszwili zagrał prostopadle do Kacpra Chodyny, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

• Marek Mróz wrzucił na głowę Arkadiusza Woźniaka, ale ten znowu niecelnie!

• Kacper Chodyna popędził lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Mateusz Grzybek dośrodkował na głowę Arkadiusza Woźniaka, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Marek Mróz zmienił Dawida Kurminowskiego.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Zagranie w pole karne Lecha, ale teraz arbiter zauważył faul na graczu gości.

• Natomiast Michał Gurgul pojawił się w miejsce Afonso Sousy.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Artur Sobiech zmienił Mikaela Ishaka

• Prostopadłe podanie w pole karne "Kolejorza", ale arbiter pokazał spalonego.

• "Kolejorz" poczuł krew i teraz to on zaczyna naciskać bramkę rywala. Gospodarze oddali pole gry rywalom.

• Znakomita wrzutka z rzutu rożnego wprost na głowę Mihy Blażića, który uprzedził spóźnionego bramkarza i wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Miha Blazić doprowadza do wyrównania!!!

• Wrzutka z prawej strony w pole karne Zagłębia, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Natomiast Arkadiusz Woźniak pojawił się w miejsce Tomasza Pieńko.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Tornike Gaprindaszwili zmienił Damjana Bohara

• Damjan Bohar ucierpiał po starciu w środku pola, ale prawdopodobnie za chwilę wróci do gry.

• Bartłomiej Kłudka oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Filip Bednarek.

• Kacper Chodyna z żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Kacper Chodyna pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala i uderzył wprost w plecy innego z graczy Lecha.

• Zmiana w Lechu Poznań. Alan Czerwiński zmienił Antonio Milića.

• Joel Pereira mocno wstrzelił piłkę pod bramkę Zagłębia, ale tam świetnie interweniował bramkarz.

• Kolejny kontratak "Miedziowych". Damjan Bohar wpadł w pole karne Lecha i uderzył wprost w bramkarza gości.

• Damian Dąbrowski także z żółtą kartką.

• Świetna, kombinacyjna akcja Zagłębia. Piłka trafiła do Kacpra Chodyny, który uderzył mocno, ale znakomicie interweniował Filip Bednarek!

• W ostatnich minutach dużo ostrej walki i mało gry w piłkę. Oby piłkarze szybko wrócili na dobrą drogę.

• Natomiast Filip Szymczak pojawił się w miejsce Kristoffera Velde.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Jesper Karlstroem zmienił Dino Hotića

• Filip Bednarek z żółtą kartką za krytykowanie decyzji arbitra.

• Zła wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce "Kolejorza".

• Po akcji prawą stroną boiska Zagłębie wywalczyło rzut rożny.

• Dawid Kurminowski mocno ucierpiał po starciu z Radosławem Murawskim.

• Antonio Milić także z żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Mikael Ishak ukarany żółtą kartką za krytykowanie decyzji arbira.

• Radosław Murawski ukarany czerwoną kartką po brutalnym faulu na Dawidzie Kurminowskim!

• Dino Hotić dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale tam spokojnie poradzili sobie obrońcy i bramkarz.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Na murawę wracają piłkarze obu drużyn. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Świetny mecz w Lubinie i zasłużone prowadzenie Zagłębia. Na podobne emocje liczymy w drugiej połowie meczu.

• Wrzutka z rożnego bez zagrożenia i koniec pierwszej połowy.

• Dino Hotić źle wrzucił z rzutu wolnego, za chwilę ponowił próbę i teraz będzie rzut rożny dla "Kolejorza".

• Kolejna żółta kartka dla młodego gracza Zagłębia. Tym razem ukarany Bartłomiej Kłudka.

• Tomasz Pieńko ukarany żółtą kartką za faul pod bramką rywala.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• W odpowiedzi w pole karne gospodarzy wpadł Kristoffer Velde, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrał pojedynek! Ależ znakomity mecz w Lubinie!

• Znakomite uderzenie z dystansu Tomasza Makowskiego, które wybił przed siebie Filip Bednarek, do dobitki dopadł Dawid Kurminowski i pakował piłkę do bramki rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dawid Kurminowski daje prowadzenie Zagłębiu!!!

• Damjan Bohar świetnie zagrał w pole karne gości do Kacpra Chodyny, ale ten fatalnie przyjął piłkę i chwilę później ją stracił!

• Oblężenie bramki Lecha, Dawid Kurminowski z bliskiej odległości trafił wprost w rywala, a chwilę później kolejny zablokowany strzał gracza gospodarzy!

• Kolejna przerwa w grze. Tym razem spowodowana użyciem przez kibiców środków pirotechnicznych.

• Mikael Ishak pograł z Kristofferem Velde, ale "Kolejorz" ostatecznie łatwo stracił piłkę.

• Znakomite podanie w pole karne Zagłębia do Mikaela Ishaka, ale Szwed na spalonym.

• Joel Pereira dostał piłkę w polu karnym rywali, minął rywala i uderzył celnie, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował obrońca!

• Dośrodkowanie Dino Hotića ponownie bez zagrożenia.

• Kristoffer Velde dostał piłkę w polu karnym "Miedziowych", minął rywala, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Dobra akcja Zagłębia, do piłki przed polem karnym gości dopadł Dawid Kurminowski, ale uderzył wprost w Filipa Bednarka!

• Koronkowa akcja Lecha, ale Mikael Ishak ruszający do podania był na pozycji spalonej.

• Teraz nieco więcej gr w środku pola. Jedna i druga drużyna zamyka drogę do groźnego podania.

• Afonso Sousa próbował wrzucić w pole karne gospodarzy, ale za podaniem nie ruszył żaden z partnerów.

• Tomasz Pieńko pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Lecha, minął obrońcę, ale uderzył minimalnie obok słupka!

• Elias Andersson z impetem ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował na pole karne, ale tam do piłki nie doszedł Filip Marchwiński.

• Krótka przerwa w grze. Kibic biega po murawie.

• Bartłomiej Kłudka sfaulowany przed własnym polem karnym przez Kristoffera Velde.

• Zagłębie Lubin próbuje utrzymać się przy piłce w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale tam bramkarz uprzedził Filipa Marchwińskiego.

• Złe wykonanie rzutu rożnego, ale do piłki dopadł jeszcze Bartłomiej Kłudka, który mocno uderzył z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Filip Bednarek!

• W odpowiedzi ofensywna akcja gospodarzy i rzut rożny z drugiej strony boiska.

• Wrzutka Dino Hotića z narożnika boiska nieudane.

• Afonso Sousa dostał piłkę w polu karnym "Miedziowych", ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Prostopadłe podanie do Dino Hotića, ale tego uprzedził rywal.

• Rozpoczynamy batalię w Lubinie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie wypełnionego po brzegi stadionu w Lubinie! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Warto odnotować, że dzisiaj w Lubinie zapowiadany jest komplet publiczności i zarazem będzie to rekord frekwencji na nowym stadionie Zagłębia Lubin, który został otwarty w marcu 2009 roku.

• Natomiast oto zestawienie Zagłębia Lubin:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa.

• W zeszłym sezonie starcia obu drużyn były bardzo wyrównane. W Lubinie padł remis 1:1 po bramkach Łukasza Łakomego dla Zagłębia i Mikaela Ishaka dla Lecha. Natomiast w Poznaniu to "Miedziowi" wygrali 2:1 po trafieniach Dawida Kurminowskiego i Łukasza Łakomego. Dla "Kolejorza" jedynego gola zdobył Artur Sobiech.

• Dodatkowo Lech Poznań poradził sobie w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy[zdjecie=1 oblej=1] z litewskim Żalgirisem Kowno wygrywając oba spotkania. W Poznaniu gospodarze wygrali 3:1, natomiast na Litwie podopieczni Johna van der Broma pokonali rywali 2:1. W dotychczasowych spotkaniach Lecha świetnie zaprezentowali się Filip Marchwiński, Dino Hotić i Elias Andersson. Dzisiaj wszyscy są w pierwszym składzie "Kolejorza".

• Natomiast Lech Poznań w tym sezonie rozegrał już cztery oficjalne mecze i również wszystkie wygrał. "Kolejorz" w lidze pokonał Radomiak Radom i Piast Gliwice, ale w obu spotkaniach rywale postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Losy meczu w Gliwicach ważyły się do ostatniej minuty, natomiast Radomiak w Poznaniu za sprawą własnej nieskuteczności nie zdołał strzelić chociaż jednej bramki.

• Zagłębie Lubin świetnie rozpoczęło sezon PKO Ekstraklasy. "Miedziowi" w pierwszych dwóch meczach zgromadzili komplet punktów wygrywając po 2:1 z Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław. W obu spotkaniach Zagłębie przegrywało, ale zdołało odwrócić losy meczu, co pokazuje że podopieczni Waldemara Fornalika są bardzo mocni mentalnie w tym sezonie. Dzisiaj drużyna z Lubina powinna zagrać jak równy z równym z "Kolejorzem".

• Dzisiaj deszczowo niemal w całej Polsce, ale to idealna pogoda do gry w piłkę i śledzenia PKO Ekstraklasy!

• Witamy serdecznie! Czas zacząć niedzielne granie w 3. kolejce PKO Ekstraklasy. Zagłębie Lubin na własnym obiekcie zmierzy się z Lechem Poznań. Na relację na żywo z tego niezwykle interesującego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Lech Poznań ONLINE. Niepokonani "Miedziowi" w 3. kolejce podejmą na własnym stadionie trzecią drużynę zeszłego sezonu - zespół "Kolejorza", który przypomnijmy również dwie poprzednie serie gier zakończył z kompletem punktów. Kto utrzyma się na zwycięskiej ścieżce? Czy drużyna z Dolnego Śląska sprawi sensacje? Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Zagłębie Lubin - Lech Poznań w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w niedziele o 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Lech Poznań ONLINE

Lech Poznań nowy sezon PKO Ekstraklasy rozpoczął jak burza. Mimo pewnych problemów zwłaszcza w pierwszej połowie inauguracyjnego spotkania z Piastem Gliwice zdołali odwrócić losy spotkania za sprawą dubletu Filipa Marchwińskiego (2:1).

W drugiej kolejce przy Bułgarskiej nie dali najmniejszych szans Radomiakowi Radom wygrywając 2:0.
Bramki w tym meczu zdobywali Mikael Ishak oraz Filip Szymczak, a w kapitalny sposób przywitał się nowy nabytek drużyny z Wielkopolski - Dino Hotić, który zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla "Kolejorza".

Dodatkowo drużyna prowadzona przez Johna van den Broma pewnie wyeliminowała w czwartek litewski Żalgiris Kowno (3:1, 2:1) i przygotowuje się już do spotkania III rundy eliminacji Ligi Konferencji ze Słowackim Spartakiem Trnava.

W dalszym ciągu poznańska lokomotywa nie skorzystała z prawa przełożenia meczu ligowego. Przypomnijmy, że z tego prawa skorzystali już zarówno Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa w poprzedniej kolejce.

Z kolei Zagłębie Lubin prowadzone przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski - Waldemara Fornalika jeszcze meczu na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w bieżącym sezonie nie przegrała.

Dwa pierwsze mecze to dwa zwycięstwa (2:1) "Miedziowych" z Ruchem Chorzów oraz Śląskiem Wrocław.

Do drużyny z Dolnego Śląska przyszło w letnim okienku dokładnie siedmiu nowych piłkarzy.

"Miedziowych" wzmocnili m.in. Serhij Bułeca, Damian Dąbrowski, Juan Munoz, Mikkel Kirkeskov oraz Michał Nalepa ze spadkowicza z Ekstraklasy w poprzednim sezonie - Lechii Gdańsk.

Przede wszystkim największym sukcesem transferowym ekipy Fornalika było sprowadzenie wspomnianego Bułecy. 24-latek jest wychowankiem Dynama Kijów, a ostatnie dwa lata jednak spędził na wypożyczeniu w Zorii Ługansk.

Poprzedni sezon w jego wykonaniu był naprawdę owocny. W 30 spotkaniach strzelił siedem goli oraz zaliczył dziewięć asyst. Jak się zaprezentuje przed własna publicznością w spotkaniu z Lechem w niedziele?

Z kolei do "Kolejorza" przyszło dokładnie pięciu nowych piłkarzy na czele z rekordem transferowym w postaci - Ali Gholizadeha, który jednak do dyspozycji holenderskiego szkoleniowca ma być dopiero we wrześniu z uwagi na uraz, którego nabawił się jeszcze w poprzednim klubie.

Dodatkowo do stolicy Wielkopolski przyszli jeszcze Elias Andersson, Filip Dagerstal oraz Miha Blazić.

W poprzednim sezonie w meczach bezpośrednich między tymi drużynami lepiej wypadł zespół "Miedziowych", który najpierw przy Bułgarskiej wygrał 2:1, a potem bezbramkowo u siebie zremisował z "poznańską lokomotywą".

Mecz Zagłębia Lubin z Lechem Poznań w trzeciej kolejce poprowadzi sędzia Damian Kos z Wejherowa. System VAR będą obsługiwać Tomasz Kwiatkowski oraz Michał Obukowicz. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Bartosz Heinig i Dariusz Bohonos.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia: Nie pamiętam, aby jedna z drużyn miała anulowane dwa gole po analizie wideo. W sumie strzeliliśmy dzisiaj pięć goli, ale końcowy wynik to tylko 2:1. Stracona bramka nieco nas usztywniła i źle na nas wpłynęła. W drugiej połowie od początku dążyliśmy do wyrównania, a później zdobycia zwycięskiego gola. Bramka Bartka Kłudki była ozdobą tego spotkania

John van den Brom, trener Lecha: Zmiana nie wynikała z urazu czy kontuzji. W przerwie stwierdziłem, że to dobry moment, aby dokonać roszady. Mieliśmy dobry wynik, nasza gra wyglądała dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o defensywę. Postanowiliśmy dać odpocząć Miliciowi przed meczem w niedzielę. Uważam, że podjedliśmy dobre decyzje, jeśli chodzi o zmiany. To wszystko ze względu na kolejne ważne mecze, które przed nami

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Lech:
Zagłębie: Luis Mata, Marko Poletanović, Damian Dąbrowski, Sokratis Dioudis (urazy), Juan Munoz i Jarosław Jach (zagrał w rezerwach)
Lech: Filip Dagerstal, Ali Gholizadeh (urazy), Joao Amaral czy Bartosz Salamon (zawieszenie).

Zagłębie Lubin - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Rafał Nahorny. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!