4

• Koniec spotkania. Legia deklasuje Zagłębie Lubin.

• Żółta kartka dla Gancarczyka.

• Dwie minuty doliczone.

• Borysiuk zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego i zmieścił piłkę tuż przy słupku. 4:0!

• Zagłębie Lubin - Legia Warszawa Legia ma dzisiaj pełne prawo do świętowania.

• Dalekie podanie zza połowy do Ljuboji. Serbski napastnik spokojnie wyprzedził obrońców, przyjął piłkę perfekcyjnie i równie perfekcyjnie uderzył. Isailović był bez szans.

• Ljuboja i 3:0!

• Dużego pecha miał dzisiaj Żyro, który przebywał na boisku niecały kwadrans. Teraz na boisko już nie wrócił, zmieniony przez Kucharczyka.

• Ljuboja wyszedł z kontrą, jednak wykończył ją niecelnym strzałem z pola karnego.

• Po wrzutce z rzutu rożnego piąstkował poza pole karne Isailović. Żyro tymczasem został zniesiony na noszach.

• Ładne uderzenie Żyro sprzed pola karnego sparował Isailvoić. Młody zawodnik Legii dodatkowo ucierpiał w tym starciu i jest opatrywany.

• Okazję miał Woźniak, ale źle uderzył i od bramki Kuciak.

• Sprytnie zagrana w pole karne Legii piłka padła łupek Kuciaka, który uprzedził rywali, asekurowany do tego przez obrońców. Nie mają pomysłu na sforsowanie obrony gości Miedziowi.

• Wrzutkę Gola z lewej strony w pole karne pewnie wyłapał Isailović.

• Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

• Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

• Ostatnia zmiana trenera Hapala. Gancarczyk w miejsce Galkeviciusa.

• Po wrzutce z kornera głowami zderzyli się Komorowski z Reiną, a piłkę wyłapał Isailović.

• Dogranie w pole karne do Ljuboji, ale uprzedził go Rymaniak, wybijając na rzut rożny.

• Druga zmiana także w Zagłębiu. Rakowski za Rachwała.

• Druga zmiana w Legii. Michał Żyro wszedł w miejsce Wolskiego.

• Po dograniu Rymaniaka z prawej strony niekryty Sernas uderzył z 11 metrów niecelnie nad bramką. Najlepsza okazja Zagłębia zmarnowana.

• Ljuboja za mocno zagrał piłkę do Wolskiego i od bramki rozpocznie Isailović.

• Po stracie Gola, Galkevicius próbował wypuścić Woźniaka, ale uprzedził go Kuciak.

• W dobrej sytuacji Rybus oddał strzał na bramkę, ale zdołał wybić piłkę Isailović.

• Zmiana w Zagłębiu. Woźniak zmienia Małkowskiego.

• Kolejna akcja Legii, jednak tym razem poradzili sobie defensorzy Miedziowych.

• Żółta kartka dla Pawłowskiego.

• Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

• Wolski przekombinował z zabawą z piłką w polu karnym i w efekcie zamiast oddać strzał stracił piłkę.

• Żółta kartka dla Rymaniaka za wejście wyprostowaną nogą.

• Okres spokojniejszej gry w środku pola. Legia stara się kontrolować przebieg spotkania.

• Rzut rożny dla Legii. Obrońcy wybijają piłkę przed pole karne, gdzie uderza jeden z piłkarzy Legii, ale wprost w Horvatha.

• Horvath brzydko faulował Rybusa, ale skończyło się na upomnieniu.

• Początek drugiej połowy.

• Zmiana w zespole Legii. Gol zmienił Vrdoljaka, który w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. Opaskę kapitańską przejął Żewłakow.

• Zagłębie Lubin - Legia Warszwa Jak na razie Zagłębie ma duże problemy z powstrzymaniem zawodników Legii.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie jak najbardziej zasłużone prowadzenie Legii.

• Po ładnej akcji Radović zagrał w pole karne do Ljuboji, który przyjął piłkę, obrócił się z nią i posłał ją w róg bramki. Niestety był na spalonym.

• Było groźnie pod bramką Legii. :Po wrzutce z rzutu wolnego obok bramki głową uderzył Horvath.

• Jak zaczarowani stali w polu karnym obrońcy Zagłębia, patrząc jak zza ich pleców do piłki zagranej równolegle do bramki z prawej strony dochodzi Vrdoljak, który wpakował ją obok wściekłego i bezradnego Isailovicia. Nic nie usprawiedliwia takiej postawy defensorów Miedziowych.

• Vrdoljak wykorzystał niezdecydowanie obrońców i podwyższył prowadzenie!

• Ależ okazja Sernasa. Po błędzie obrony Legii napastnik wyszedł sam na sam, minął Kuciaka i z ostrego kąta posłał piłkę obok bramki.

• Po zagraniu Ljuboji Radović ścigał się z Rymaniakiem, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Vrdoljak zagrał prostopadłą piłkę do Rybusa, ten wyprzedził obrońców, jednak nie zdołał oddać strzału, tylko odegrał piłkę wzdłuż bramki. Ljuboja nie poszedł jednak w tempo za akcją i nie zdążył zamknąć podania.

• Za zagranie ręką żółtą kartkę otrzymał Sernas. Akcja przypomniała trochę sytuację z meczu Górnika z Polonią Warszawa, tyle że wtedy skończyło się bramką Nakoulmy, a nie kartką...

• Costa dwukrotnie próbował wrzucać piłkę w pole karne do Pawłowskiego, ale dobrze interweniowali stoperzy Legii.

• Legioniści rozgrywają piłkę na własnej połowie, nie dopuszczając do niej gospodarzy.

• Po przechwycie piłki Wolskiego na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Ljuboja, ale na rzut rożny sparował Isailović.

• 1:0 dla Legii po perfekcyjnie rozegranym rzucie wolnym! Rybus strzelcem gola po pięknej asyście piętą Ljuboji.

• Po początkowym okresie wyraźnej dominacji Legii, do głosu starają się dochodzić coraz częściej gospodarze.

• Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony pola karnego Legii. Pawłowski zacentrował, ale wybił głową Wawrzyniak.

• Po stracie Borysiuka Zagłębie próbowało wyjść z kontrą, ale w porę interweniowali stoperzy gości.

• Wolski ucierpiał po interwencji wślizgiem na goniącym piłkę Costcie, ale szybko wrócił do gry.

• Żółta kartka dla Kowalczyka za zagranie ręką, którym przerwał kontrę Legii wyprowadzaną przez Rybusa.

• Żółta kartka dla Vrdoljaka za faul. W efekcie kapitan Legii nie zagra w kolejnym spotkaniu.

• Rzut wolny dla Legii 40 metrów od bramki. Po rykoszecie spokojnie łapie piłkę Isailović.

• Bardzo ładnie uderzył sprzed pola karnego Pawłowski, ale instynktownie odbił przed siebie piłkę Kuciak.

• Uderzył z dystansu Borysiuk, jednak ponad bramkę.

• Wolski ograł Rymaniaka z lewej strony pola karnego i wyłożył piłkę Rybusowi, który lewą nogą z pierwszej piłki uderzył bardzo niecelnie. Doskonała okazja Legii.

• Atak Legii, jednak Ljuboja złapany na spalonym.

• Atak Zagłębia. Piłkę przed polem karnym dostał Pawłowski i wygrał starcie z Wawrzyniakiem, jednak stracił równowagę. Zdołał oddać piłkę do Galkeviciusa, ten długo zwlekał z oddaniem strzału i w końcu oddał piłkę Rachwałowi, który uderzył sprzed pola karnego bardzo niecelnie.

• Z dużą swobodą wymieniają podania legioniści i ciągle utrzymują się przy piłce. Zagłębie nie wymieniło jeszcze kilku składnych podań.

• W pierwszych minutach więcej piłką operuje Legia. Zagłębie próbuje przeszkadzać.

• Costa zagrał piłkę do Sernasa, ale ten źle ją przyjął i z potencjalnie dobrej okazji nic nie wyszło.

• Od środka rozpoczęła Legia.

• Zespoły są już na boisku. Za chwile początek spotkania.

• Osobą łącząca oba kluby, jest były trener Zagłębia i Legii, Jan Urban, którego w lubińskim zespole zastąpił właśnie Hapal. Szkoleniowiec oglądał ostatni pojedynek obu swoich byłych zespołów. Jak ocenia szanse dzisiaj? - Byłem na tamtym meczu i do straty pierwszej bramki Zagłębie grało dobrze. Po golu widać było jednak wyższość podopiecznych Skorży. Czy dziś będzie tak samo? W naszej lidze te mecze wyjazdowe różnie się układają. Legia nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Na szali po jej stronie są umiejętności. Zagłębie, by ją wyrównać, będzie musiało wykazać się ogromnym zaangażowaniem - uważa były piłkarz m.in. Osasuny Pampeluna.

• Gospodarze zagrają dziś o bardzo ważne punkty. Zwycięstwo pozwoli im opuścić strefę spadkową, więc podopieczni Pavla Hapala z pewnością mają o co grać.

• Faworytem dzisiejszego spotkania są bez wątpienia goście, którzy niecałe dwa tygodnie temu w zaległym spotkaniu 1. kolejki rozbili u siebie Zagłębie 3:0. Później przyszły jednak porażki z Koroną Kielce i PSV Eindhoven i dziś Legioniści będą chcieli się za nie zrehabilitować.

• Na rezerwie Legii zasiądą natomiast: Wojciech Skaba, Michał Żyro, Janusz Gol, Michał Kucharczyk, Tomasz Kiełbowicz, Artur Jędrzejczyk i Inaki Astiz.

• Poznaliśmy także ławki rezerwowych obu zespołów. Rezerwowymi Zagłębia będą: Aleksander Ptak, Mouhamadou Traore, Janusz Gancaczyk, Adrian Rakowski, Błażej Telichowski, Kamil Wilczek i Arkadiusz Woźniak.

• Witamy w relacji ze spotkania "czerwonej latarni" Ekstraklasy, Zagłębia Lubin, z wiceliderem, Legią Warszawa. Znamy już składy obu zespołów. Za pół godziny pierwszy gwizdek arbitra.