• Piech kolejny raz brzydko fauluje rywala.

• Ostatnie 5 minut meczu. W tym spotkaniu już nic się nie może zmienić.

• Nakładka Lubomir Guldana jednak bez reakcji sędziego

• Podgórski trafił z 17 metrów w mur

• Adam Banaś opuszcza boisko po drugiej żółtej kartce za faul na Murawskim

• Murawski blisko zahaczony przez Adriana Błąda. Sędzia w końcu odgwizduje faul zawodnika gospodarzy

• Ostatni kwadrans meczu przed nami. Czy coś tutaj jeszcze piłkarskiego zobaczymy?

• Dośrodkowanie Błąda i mamy korner z którego jednak nic nie wynika. Po chwili strzela Jeż i dobrze broni Trela

• Brzydkie spotkanie nam się zrobiło w ostatnich minutach. Dużo przerywanej gry, dużo fauli.

• Klepczyński za Izvolta

• Hanzel ogląda żółtą kartkę

• Rymaniak żółta kartka. Jednak za co wie tylko sędzia.

• Woźniak za Piątka

• Banaś otrzymuje żółtą kartkę. Jednak to chyba pomyłka sędziego

• Trela opatrywany po brzydkim faulu Arkadiusza Piecha. Sędzia jednak nie reaguje.

• Król za faul

• Kwiek za niesportowe zachowanie

• Przybecki za Oleksego

• G o o o o o o o o o o o o l l l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !Ruben Jurado wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem !!!!

• Błąd faulowany w narożniku boiska przez Hanzela

• Zmartwiony Orest Lenczyk siedząc na ławce w skupieniu ogląda poczynania swoich podopiecznych

• Piast mimo wszystko powinien dążyć do zdobycia drugiej bramki aby nie powtórzyła się sytuacja z meczu z Cracovią.

• Obraz już prawie 10 minut drugiej połowy wygląda tak, że Zagłębie nie potrafi przedostać się pod bramkę Treli i oddać celny strzał a Piast kontroluje mecz jak do tej pory.

• Czekamy aż piłkarze pojawią się na boisku po przerwie

• Piast po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi. Zagłębie musi coś zmienić aby liczyć na jakieś zdobycze punktowe.

• Gwizdy żegnają gospodarzy. Łatwe prowadzenie gości 1:0 po bramce Hanzela. Zapraszamy po przerwie.

• Znów kartka dla gości. Ukarany Horvath

• Król przegrywa z Oleksym i od bramki rozpoczynają gospodarze

• Ostatnie minuty przebiegają pod dyktando gości. Zagłębie jest zagubione.

• Seria kornerów dla gości

• Kapitalne uderzenie Murawskiego z 20 metrów Gliwa wybija na róg!

• Uderzenie Podgórskiego z 11 metrów z woleja Gliwa wypluwa przed siebie ale tym razem zdążył przed dobitką Rubena.

• Kolejne niedokładne zagranie gospodarzy i od bramki zaczyna Dariusz Trela.

• Po pierwszych 30 minutach zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia zespół z Gliwic. Zagłębie prezentuje się fatalnie.

• Sędzia odgwizduje faul Hanzela ale raczej był to błąd arbitra. Strzał Kwieka jednak trafia w mur.

• Indywidualna akcja Rubena zatrzymana przez Banasia

• Piech na spalonym po podaniu od Rymaniaka

• Rymaniak kopiuje wyczyn Zbozienia sprzed kilku minut

• Ogromne zamieszanie w polu karnym po wolnym Podgórskiego ostatecznie wyjaśnia Banaś.

• Rymaniak dośrodkowuje w pole karne ale Zbozień spokojnie klatką piersiową podaje do Treli

• Ostro potraktował Rubena Jurado Banaś ale sędzia nie reaguje

• Ruben Jurado na 7 metrze sam przed Gliwą ale sędzia pokazuje pozycję spaloną Hiszpana

• Izvolt otrzymuje żółtą kartkę za faul w środku boiska

• Zagłębie nie potrafi stworzyć groźnej okazji pod bramką Treli. Jak do tej pory wszystko kończy się na linii obrony niebiesko-czerwonych.

• Zagłębie na swojej połowie. Piast prowadzi atak pozycyjny na połowie rywali.

• Abwo zgrywa piłkę po dalekiej wrzutce w pole karne jednak Horvath ekspediuje piłkę daleko

• Podgórski uderza z woleja z 7 metrów ale Gliwa tym razem łapie piłkę

• Oleksy w starciu z Rubenem wybija piłkę na aut

• G o o o o o l l l l l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Błąd po strzale Łukasza Hanzela popełnia Gliwa, który wypuszcza piłkę z rąk i były zawodnik Zagłębia dobija swój własny strzał do siatki!!!!!

• Walczył przy linii bocznej Podgórski z Cotrą. Sędzia wskazuje na aut dla Zagłębia

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Kwiek wpadł w pole karne, zagrał do Piecha ale były zawodnik Ruchu nie doszedł do piłki.

• Hanzel został nabity piłką przez Banasia. Gdyby piłka nie uderzyła tak mocno Piast miałby groźną okazję na bramkę.

• Murawski w środku pola zagrywa niedokładnie i piłkę łapie Gliwa.

• Murawski fauluje pod polem karnym Zagłębia Oleksego

• Już drugi rzut wolny dla gości ale Podgórski dośrodkowuje niedokładnie. Po kontrze Abwo na pozycji spalonej.

• Początek meczu to spokojne badanie sił. Piast próbuje osiągnąć optyczną przewagę.

• Rozpoczynamy mecz!!!

• Mecz rozpocznie Piast.

• Witamy na boisku oba zespoły. Losowanie, przywitanie i zaczynamy!!!!

• Do meczu już tylko kilka minut - czekamy aż Tomasz Radkiewicz wyprowadzi obie "11" na boisko

• Mglisto w Lubinie - jak niekorzystne warunki wpłynął na obraz gry.

• Strzelec pierwszego gola w pierwszym meczu obu drużyn Miłosz Przybecki spotkanie zacznie na ławce rezerwowych.

• Hanzel i Horvath po stronie Piasta oraz Oleksy po stronie Zagłębia to piłkarze, którzy nie tak dawno grali po przeciwnej stronie barykady a dziś wychodzą w podstawowych "11" swoich nowych zespołów. Jak się odnajdą? Czy pogrążą swoje byłe drużyny?

• Rezerwowi Zagłebia: Tomasz Ptak, Jiri Bilek, Adrian Błąd, Sebastian Bonecki, Filip Jagiełło, Miłosz Przybecki, Arkadiusz Woźniak

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szumski, Adrian Klepczyński, Carles Marc Martinez, Patrick Dytko, Kamil Wilczek, Rabiola, Wojciech Kędziora

• Na początku wspomnieliśmy, że Piast spotykał się z Zagłębiem także w spotkaniu sparingowym. Oto jego skrót zamieszczony na oficjalnej stronie klubu z Gliwic:

• Arbitrem spotkania jest Tomasz Radkiewicz. Młody arbiter jak do tej pory bardzo dobrze sobie radzi jako rozjemca na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Po pierwszej kolejce w naszym serwisie pojawił się taki komentarz: Młodzi arbitrzy wykorzystują szansę

• Cóż...pora zrobić ciepłą herbatkę, usiąść i przeczytać naszą zapowiedź tego spotkania, która zamieszczona jest tutaj

• Czy Marcin Brosz znów zaskoczy składem?

• Zobacz jak wyglądało pierwsze ligowe spotkanie między tymi zespołami rozegrane w lipcowe upalne niedzielne popołudnie tutaj

• Oba zespoły w tym sezonie już grały kilka razy ze sobą. W lecie dwukrotnie - najpierw w lidze, potem w PP a ostatnio w meczu sparingowym. Będzie to więc czwarty pojedynek między tymi zespołami w ostatnim czasie.

• Zaczynamy relację na żywo z pierwszego meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Lubinie miejscowe Zagłębie zagra z Piastem.