• Serhij Krykun - 3 (Damian Kądzior - 4)
    • Michał Chrapek - 3
    • Michael Ameyaw - 2 (Miłosz Szczepański - 4)
    • Jorge Felix - 3 (Jakub Holubek - bez oceny)
  • Gliwiczanie wybijają na uwolnienie i sędzia Krzysztof Jakubik gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie remisuje z Piastem Gliwice (1:1).

• To może być piłka meczowa. Mateusz Grzybek szykuje się do dalekiego wyrzutu z autu.

• Damjan Bohar ruszył lewą stroną. Bez problemu poradził sobie z nim Arkadiusz Pyrka.

• Marek Mróz skosił Grzegorza Tomasiewicza w środku pola. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Jakuba Holubka z lewej strony. W to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Krzysztof Jakubik dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Tomasz Makowski podaje na prawą stronę... za plecy Mateusza Grzybka.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Zagłębia. Bartosz Kopacz poszedł odważnie środkiem i podaje na lewą stronę, gdzie był Damjan Bohar. Ten wystawia piłkę na 20. metrze Markowi Mrozowi, ale jego strzał blokuje Jakub Czerwiński.

• Michał Chrapek uderza z linii 16. metra obok dalszego (lewego) spojenia.

• Damian Dąbrowski uruchomił prostopadłym podaniem Kacpra Chodynę. Ten zagrywa płasko zbyt blisko bramki. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

• Bartosz Kopacz upomniany żółtą kartką za faul. Faulował Patryka Dziczka i jeszcze powiedział coś w stronę arbitra.

• ... a za Bartłomieja Kłudkę pojawia się Mateusz Grzybek.

• Podwójna zmiana w Zagłębiu: Damjan Bohar zastępuje Mateusza Wdowiaka...

• Jakub Holubek zmienia Jorge Feliksa.

• [WIDEO] 73. MINUTA. GOL GRZEGORZA TOMASIEWICZA

• Frantisek Plach "trzyma" wynik! W jednej akcji najpierw odbija piłkę czubkiem buta (robiąc pajacyka) po uderzeniu Mateusza Wdowiaka, a po chwili pewnie łapie futbolówkę po wrzutce z prawej strony!

• Niezłe dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova w "szesnastkę". Arkadiusz Woźniak wygrał walkę w powietrzu z Jakubem Czerwińskim, ale nie dość, że barkiem odbił piłkę, to jeszcze faulował defensora Piasta.

• Seria zostanie przedłużona?

• Damian Kądzior upomniany żółtą kartką za faul.

• Lekko oszołomiony Patryk Dziczek udaje się za linię boczną. Za moment wróci na plac gry.

• Tomasz Makowski huknął ile fabryka dała! Trafia w twarz Patryka Dziczka, który padł na murawę jak rażony piorunem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Gospodarze chcą wrócić na prowadzenie. Z dośrodkowaniem Kacpra Chodyny radzi sobie Ariel Mosór.

• Po mocnym dośrodkowaniu Damiana Kądziora niepewnie interweniował Sokratis Dioudis. Piłka spada pod nogi Grzegorza Tomasiewicz,a który uderza bez przyjęcia i po "obcierce" od pleców Tomasza Makowskiego wpada do siatki!

• PIAST WYRÓWNUJE! GOL GRZEGORZA TOMASIEWICZA!!!

• Atak Piasta lewą stroną przynosi rzut wolny Piłkę ustawia Damian Kądzior, do bramki jednak ponad 30 metrów.

• Ariel Mosór bez kalkulacji wybija piłkę na aut, przerywając rajd Mateusza Wdowiaka.

• Zagłębie Lubin - Piast Gliwice

• 8 Strzały 10
    • 4 Strzały celne 3
  • NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Ależ zakotłowało się przed bramką gospodarzy! Po wrzutce z praweog narożnika Patryk Dziczek z bliska obija poporzedzką, Jakub Czerwiński trafia w stojącego przed linią bramkową Damiana Dąbrowskiego, dobitka również zablokowana, nerwowo interweniował Sokratis Dioudis i ostatecznie wyszli szczęśliwie z opresji zawodnicy Waldemara Fornalika!

• Frantisek Plach wychodzi przed pole karne, by wybić piłkę przed pędzącym Kacprem Chodyną. Skrzydłowy Zagłębia był jeszcze na spalonym.

• Damian Kądzior zmienia Serhija Krykuna.

• Marek Mróz podaje w pole karne do Mateusza Wdowiaka, który najpierw urwał się rywalowi, a strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Sokratisa Dioudisa!

• Bartłomiej Kłudka przedarł się prawą stroną Wrzuca w pole karne, gdzie piłkę wybija Jakub Czerwiński.

• ... a za Serhija Bułecę na murawie melduje się Marek Mróz.

• Tomasz Makowski zmienia Marko Poletanovicia...

• Defensywa Zagłębia

• Sokratis Dioudis pewnie broni strzał Miłosza Szczepańskiego z ok. 25 metrów.

• Grzegorz Tomasiewicz w roli lewoskrzydłowego podaje do Miłosza Szczepańskiego. Ten wrzuca przed bramkę, gdzie Jorge Feliksa uprzedza... Aleks Ławniczak.

• Dobre dośrodkowanie Alexandrosa Katranisa w pole karne. Aleks Ławniczak uprzedza rywala, wybijając piłkę głową.

• Miłosz Szczepański zmienia Michaela Ameyawa.

• Grzegorz Tomasiewicz podaje do środka, gdzie był Jorge Felix. Ten rozciąga grę do prawej strony, po czym w "szesnastce" piłkę dostaje Serhij Krykun. Ten zagrywa mocno przed bramkę gdzie zabrakło adresata.

• Mateusz Wdowiak decyduje się na strzał z dalszej odległości. Frantisek Plach pewnie interweniuje.

• Składna akcja Zagłębia prawą stroną. Alexandros Katranis nie dał się ograć.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin prowadzi z Piastem Gliwice po bramce Aleksa Ławniczaka.

• Klasyczny gol do szatni!

Mocne dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie Aleks Ławniczak mocnym uderzeniem głowa kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM ALEKS ŁAWNICZAK!!!

• Dobre dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova w pole karne. Jakub Czerwiński podbija piłkę po uderzeniu Juana Munoza. Rzut rożny.

• Po krótkim rozegraniu z Mikkelem Kirkeskovem gliwiczanie wybijają piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego.

• Jakub Czerwiński wybija na rzut rożny po wrzutce Damiana Dąbrowskiego.

• Patryk Dziczek wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając w polu karnym Juana Munoza. Jak nie idzie z gry, to może ze stałego fragmentu?

• Prosta strata gości mogła dać szansę piłkarzom Waldemara Fornalika na przeprowadzenie. Sęk w tym, że podanie Mateusza Wdowiaka do Serhija Bułecy było niedokładne.

• W odpowiedzi Mateusz Wdowiak uderza zza linii 16. metra w środek bramki. Frantisek Plach piąstkuje.

• Nieatakowany Patryk Dziczek przedarł się środkiem. Zostawia piłkę Michałowi Chrapkowi, którego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Lubinianie w wysokim pressingu. Mikkel Kirkeskov oddaje piłkę gościom za linią środkową.

• Bartłomiej Kłudka przebiegł z piłką prawą stroną. Wrzuca na dalszy słupek do Mateusza Wdowiaka, który prędzej spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji, niż tego, że Arkadiusz Pyrka nie trafi w piłkę głową. Ta odbiła się od głowy zdezorientowanego Wdowiaka i wpadła do "koszyczka" Frantiska Placha.

• Defensywa kluczem

• A teraz Serhij Krykun zbiega na lewej stronie pola karnego do prawej nogi. Uderza w stronę bliższego rogu, ale bramkarz Zagłębia nie dał się zaskoczyć!

• Serhij Bułeca rozrzuca grę do lewej strony, gdzie był Mikkel Kirkeskov. Duńczyk podaje niedokładnie w pole karne do Mateusza Wdowiaka. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Marko Poletanović pognał środkiem, zostawiając rywali w blokach. Sęk w tym, że przerzut na lewą stronę był bardzo niedokładny.

Chodzi o to, by pierwsze podanie nie było ostatnim

- skomentował to zagranie współkomentujący mecz Wojciech Jagoda.

• Sokratis Dioudis pewnie interweniuje na linii pola bramkowego. Łapie piłkę uprzedzając nadbiegającego Michaela Ameyawa.

• A teraz Mikkel Kirkeskov wybija wybija z "szesnastki" po zagraniu z lewej strony.

• Goście ruszyli w trzech. Jroge Felix dostaje dobre prostopadłe podanie w pole karne, ale zagrał niedokładnie na lewo do Serhija Krykuna. Chyba więcej pożytku byłoby z uderzenia z kilkunastu metrów.

• Gliwiczanie spokojnie rozgrywają na własnej połowie. Piłkarze Zagłębia nie kwapią się do wysokiego pressingu.

• Arkadiusz Pyrka tym razem znalazł miejsce na dośrodkowanie. Piłkę niepotrzebnie chciał "skorpionem" zagarnąć Michael Ameyaw. W ten sposób podbił piłkę tak, że była poza zasięgiem kolegów znajdujących się przed bramką "Miedziowych".

• Arkadiusz Pyrka podłączył się do akcji ofensywnej. Nie poradził sobie na skrzydle z Mateuszem Wdowiakiem. Zmuszony wycofuje piłkę na własną połowę.

• W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Aleks Ławniczak. Sporo brakowało mu do celu.

• Wrzutka na dalszy słupek, skąd do zgranej piłki dopada Jakub Czerwiński. Jego strzał nie sprawił problemu bramkarzowi.

• Zdecydowana większość akcji goście przeprowadzają lewą stroną Alexandros Katranis ruszył do podania, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Michael Ameyaw miał sporo miejsca na prawej stronie. Wrzuca w pole karne do Serhija Krykuna, który uderza z powietrza obok lewego słupka!

• Mocne zagranie Kacpra Chodyny do Juana Munoza. Z Hiszpanem przed własnym polem karnym poradził sobie aktywny Alexandros Katranis.

• Spokojny początek spotkania w Lubinie.

• Alexandros Katranis przeciągnął dośrodkowanie. Sokratis Dioudis spokojnie łapie piłkę.

• Michał Chrapek nie sięgnął piłki w polu karnym po dośrodkowaniu Alexandrosa Katranisa z lewej strony. Po chwili strzał nie sprawił problemu Sokratisowi Dioudisowi.

• Krzysztof Jakubik gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice w jedenastej kolejce poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlc. System VAR będą obsługiwać Tomasz Kwiatkowski oraz Daniel Stefański. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Arkadiusz Kamil Wójcik i Tomasz Niemirowski.

• Skład Piasta Gliwice

• Z kolei Piast Gliwice długo nie mógł się przełamać. W minionym tygodniu gliwiczanie wreszcie wygrali i to dwa razy. Najpierw w ramach meczu Pucharu Polski pokonali Wieczystą Kraków 4:0, a potem Widzew Łódź 3:2. Zawodników szczególnie ucieszyło to, że wreszcie strzelali bramki i to z akcji.

• Skład Zagłębia Lubin

• Zagłębie w trwającej kampanii spisuje się rewelacyjnie. Po dziesięciu rozegranych meczach "Miedziowi" mają na swoim koncie 19 punktów po sześciu zwycięstwach, jednym remisie oraz tylko trzema porażkami.

Zagłębie - Piast LIVE! Podopieczni Vukovicia znowu zaskoczą?

Zagłębie - Piast LIVE! Podopieczni Vukovicia znowu zaskoczą? ©arkadiusz gola

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Goście do sobotniego spotkania w Lubinie będą przystępować po pasjonującym meczu z Widzewem Łódź, który udało się im wygrać 3:2. Czy utrzymają się na zwycięskiej ścieżce? Sprawdź gdzie oglądać mecz w TV i internecie. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24! Pierwszy gwizdek o godz. 17:30.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE

Podopieczni Waldemara Fornalika potrafili nawet wygrać z aktualnym liderem tabeli Śląskiem Wrocław (2:1) oraz urwać punkty Lechowi Poznań na własnym stadionie (1:1). Dlatego drużyna z województwa dolnośląskiego plasuje się na wysokim szóstym miejscu i do liderującej drużyny Jacka Magiery brakuje im zaledwie trzech "oczek".

Po drodze jeszcze "Miedziowi" pewnie sobie poradzili w I rundzie Pucharu Polski z Sokołem Kleczew po emocjonującym meczu zakończonym wynikiem 3:2 dla ekstraklasowego zespołu.

Drużyna byłego trenera Legii Warszawa Aleksandara Vukovicia w bieżącej kampanii zajmuje 10. miejsce w tabeli i m.in. do "Miedziowych", czyli sobotniego rywala traci siedem punktów.

W bezpośrednich pojedynkach w poprzednim sezonie pomiędzy tymi drużynami był remis. W pierwszym meczu lepiej zagrali zawodnicy Zagłębia wygrywając 1:0 w Gliwicach, a w rewanżu już górą był Piast, który w Lubinie zwyciężył 2:0.

Trener Zagłębia Lubin, Waldemar Fornalik: Był to dla nas bardzo trudny mecz, bardzo intensywny. Drużyna Górnika już w poprzednich spotkaniach prezentowała się bardzo dobrze. Ktoś może powiedzieć, że dopisało nam szczęście… być może w niektórych sytuacjach tak. Natomiast szczęście pomaga, kiedy mu się wyjdzie naprzeciw

Trener Piasta Gliwice, Aleksandar Vuković: Wiemy że czeka nas bardzo trudny mecz z wartościowym rywalem, który jest zupełnie inną już drużyną niż w poprzednim sezonie. Widać też, że zespół ten jest budowany w przemyślany sposób. Ich gra wygląda coraz lepiej, ale jesteśmy na to przygotowani, postawimy się i postaramy się udowodnić swoją wartość

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Piast:
Zagłębie: Jarosław Jach
Piast: Kamil Wilczek, Jakub Czerwiński, Tihomir Kostadinov (urazy)

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!