Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Goście przegrali...

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Goście przegrali trzy razy z rzędu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO!

• Damian Dąbrowski - 3
    • Kacper Chodyna - 4 (Arkadiusz Woźniak - 3)
    • Serhij Bułeca - 4
    • Tomasz Pieńko - 4 (Damjan Bohar - bez oceny)
    • Dawid Kurminowski - 3 (Juan Munoz - 3)

• Bartosz Klebaniuk - 4
    • Linus Wahlqvist - 3
    • Danijel Loncar - 3 (Paweł Stolarski - 3)
    • Mariusz Malec - 3
    • Leo Borges - 3 (Leonardo Koutris - bez oceny)
    • Joao Gamboa - 3 (Luka Zahović - 3)
    • Alexander Gorgon - 3
    • Wahan Biczachczjan - 2 (Mariusz Fornalczyk - bez oceny)
    • Adrian Przyborek - 3 (Rafał Kurzawa - 2)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Efthymis Koulouris - 3
  • Koniec meczu! Zagłębie Lubin skromnie pokonuje Pogoń Szczecin po bramce Bartosza Kopacza! :Miedziowi" z trzynastoma punktami na koncie zajmują drugie miejsce w tabeli! Liderem jest - z takim samym dorobkiem - Śląsk Wrocław

• Ostatnia akcja w meczu. Rafał Kurzawa wrzuca w pole karne do Luki Zahovicia, który zgrywa głową przed bramkę do rękawic Sokratisa Dioudisa. Co więcej, uczynił to z pozycji spalonej.

• Damian Dąbrowski ucierpiał w starciu w środku pola. Ten pokazuje, że jest w miarę wszystko w porządku.

• Rafał Kurzawa upomniany żółtą kartką. Faulował Arkadiusza Woźniaka.

• Anemiczny strzał Juana Munoza nie sprawił problemu Bartoszowi Klebaniukowi.

• Zupełnie niedokładne zagranie Rafała Kurzawy w pole karne. Spodziewał się, że Efthymis Koulouris ruszy do piłki. Ten liczył na zagranie do nogi.

• Marcin Szczerbowicz dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Damjan Bohar zmienia Tomasza Pieńkę.

• Michał Nalepa z żółtą kartką za faul.

• [WIDEO] 78. MINUTA. GOL BARTOSZA KOPACZA (1:0)

• Ta kontra powinna dać wyrównanie!!!

Rajd Mariusza Fornalczyka prawą stroną, który podaje płasko w pole karne do Efthymisa Koulourisa! Ten niepotrzebnie przełożył piłkę do prawej nogi i został zablokowany!

• Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Po nim zupełnie nieudanie uderzył Damian Dąbrowski.

• Luka Zahović padł na murawę po tym, jak został przypadkowo trafiony ręką w twarz przez Tomasza Makowskiego.

• Gramy do końca! Zagłębie, gramy do końca

- zaznaczyli swoją obecność także kibice "Miedziowych".

• Tomasz Pieńko wygrał dwie przebitki na lewej stronie. Przy drugiej za mocno trącił sobie piłkę.

• Nie milknie doping kibiców.. gości. Chcą ponieść zawodników, którzy mogą przegrać CZWARTY mecz w lidze z rzędu!

• ... a za Wahana Boczachczjana pojawia się Mariusz Fornalczyk.

• Leonardo Koutris zmienia Leo Borgesa..

• Mocne dośrodkowanie lewego narożnika boiska. Na 5. metrze najwyżej wyskoczył Bartosz Kopacz, który uderzył głową! Piłka odbiła się od poprzeczki i ZZA LINII BRAMKOWEJ wypchnął ją Bartosz Klebaniuk!

• GOL DLA ZAGŁĘBI! STRZELCEM BARTOSZ KOPACZ!!!

• Dobra próba Juana Munoza z kilkunastu metrów. Linus Wahlqvist w ostatniej chwili zablokował Hiszpana! Rzut rożny.

• 8 285 widzów w Lubinie na meczu Zagłębia z Pogonią Szczecin. W tym liczna grupa kibiców "Portowców".

• ... a za Dawida Kurminowskiego pojawia się Juan Munoz.

• Arkadiusz Woźniak zmienia Kacpra Chodynę...

• Ostre starcie Luki Zahovicia z Bartoszem Kopaczem ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Przeraźliwy krzyk obu zawodników; Słoweniec został upomniany żółtą kartką

• Kamil Grosicki zagrywa mocno do Leo Borgesa. Bartosz Kopacz wślizgiem wybije za linię boczną.

• Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

• 11 Strzały 4
    • 4 Strzały celne 1
  • Po chwili Kamil Grosicki zagrywa na środek "szesnastki" do Luki Zahovicia. Słoweniec nie złożył się odpowiednio do strzału; "świecę" "gasi" Sokratis Dioudis.

• Rafał Kurzawa wypuścił prostopadłym podaniem Leo Borgesa. Ten mocnym dośrodkowaniem w okolice prawego narożnika pola bramkowego wrzuca do Efthymisa Koulourisa, który kontruje uderzeniem głową nieznacznie obok dalszego słupka!

• Ajj. Kacper Chodyna podaje przed pole karne do Dawida Kurminowskiego. Ten wystawia Serhijowi Bułece, który oddaje piłkę. Zagrał jednak za plecy... Na dodatek na spalonym był Kacper Chodyna.

• "Żółtko" na koncie Wahana Biczachczjana. Ormianin skosił Mikkela Kirkeskova równo z trawą.

• "Portowcom" przyda się wsparcie kibiców. Tylko ten wynik...

• Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spokojnie łapie Bartosz Klebaniuk.

• MATEUSZ GRZYBEK!!!

Huknął z "szesnastki" w stronę dalszego okienka! Bartosz Klebaniuk trącił piłkę na tyle, by ta poleciała tuż nad poprzeczką!

• Bartosz Klebaniuk odbija piłkę do boku po technicznym uderzeniu Damiana Dąbrowskiego z rzutu wolnego! Piłka zmierzała do siatki przy prawym słupku!

• Linus Wahlqvist upomniany żółtą kartką za faul ok. 25 metrów od własnej bramki. Faulował Serhija Bułecę.

• ... a za Adriana Przyborka na murawie melduje się Rafał Kurzawa.

• Luka Zahobić zmienia kontuzjowanego Joao Gamboę...

• Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Tym razem na boisku leży Joao Gamboa. Do rozgrzewki ruszyli Rafał Kurzawa i Luka Zahović.

• Efthymis Koulouris podaje w pole karne do Alexandra Gorgona. Austriakowi odskoczyła jednak piłka w momencie przyjęcia! A miałby sytuację sam na sam z Sokratisem Dioudisem!

• Linus Wahlqvist przez moment poza boiskiem. Zaraz powinien na nie wrócić Linus Wahlqvist

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Pogoni zajmuje się Linusem Wahlqvistem. W pierwszej połowie, z powodu urazu, boisko opuścił inny defensor, Danijel Loncar.

Szwed będzie grać z opatrunkiem na głowie.

• Gospodarze wybijają piłkę za linię boczną.

• TurboGrosik posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie Alexander Gorgon był zablokowany. I jeszcze jeden korner dla "Portowców".

• Na lewej stronie pograli teraz Kamil Grosicki i Leo Borges. Dośrodkowanie Brazylijczyka z pola karnego zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Tomasz Pieńko urwał się lewą stroną! Minął dwóch zawodników, by z narożnika pola karnego uderzyć "tylko" w boczną siatkę!

• Strzał Dawida Kurminowskiego zza pola karnego zablokowany. Kontrę gości przerywa faulem taktycznym Michał Nalepa. Kartki za to nie dostał.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Na razie bilans bezpośrednich spotkań po stronie "Portowców"

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębia z Pogonią Szczecin. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie był Michał Nalepa. Ten efektownie złożył się do trącenia piłki w stronę bramki. Spokojnie interweniuje Bartosz Klebaniuk, choć trochę ucierpiał w starciu z obrońcą Zagłębia.

Ale sędzia gwizdkiem zaprasza obie strony na przerwę. Zagłębie bezbramkowo remisuje z Pogonią.

• +2' Adrian Przyborek upomniany żółtą kartką za faul na lewej stronie, blisko linii bocznej pola karnego.

• +1' I mamy pierwszy CELNY STRZAŁ w wykonaniu gości! Efthymis Koulouris dostaje piłkę na 20. metrze. Przełożył do lewej nogi, po czym uderzył w środek bramki! Sokratis Dioudis zdołał się "odwinąć" i obronić!

• Marcin Szczerbowicz dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Damian Dąbrowski wymienił podania z Serhijem Bułeca. Dośrodkowanie pierwszego z nich było zbyt głębokie i Bartosz Klebaniuk spokojnie łapie piłkę.

• Joao Gamboa w walce o piłkę faulował... Dawida Kurminowskiego i Tomasza Makowskiego. Rzut wolny dla "Miedziowych" z prawej strony. Do bramki ok. 35 metrów.

• Tomasz Makowski zapoczątkował kontrę Zagłębia. Posyła dokładne podanie na lewą stronę do Tomasza Pieńki, który podholował kilkanaście metrów, po czym zagrał na 20. metr do Serhija Bułecy. Ukrainiec uderza płasko dość daleko od bramki Pogoni.

• Wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie Pawła Stolarskiego. Sokratis Dioudis spokojnie łapie piłkę w narożniku pola bramkowego.

• Dobre dośrodkowanie Wahana Biczachczjana z rzutu wolnego. Lubinianie byli wyżsi przed bramką i wybijają piłkę przed pole karne. Wrzutkę Adriana Przyborka łapie Sokratis Dioudis.

• Atak Pogoni również przerwany przez spalonego.

• Dalekie wybicie Bartosza Klebaniuka. Piłkę przejmują "Miedziowi". Na prawej stronie pograli Kacper Chodyna i Dawid Kurminowski. W momencie odegrania ostatniego z wymienionych sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Kamil Grosicki zagrywa z lewej strony, niemal z linii końcowej, w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Ten był jednak skutecznie odcięty od piłki.

• Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do Tomasza Pieńki. Ten ścigał się z dwoma obrońcami Pogoni a dodatkowo za "szesnastką" interweniował Bartosz Klebaniuk. Co ważne - czysto przejął piłkę na wślizgu.

• Miał być rozwój, jasne cele
    Dla Was jednak to za wiele.
    Ciągle ciężko, wszędzie koszty
    Palisz Mroczek wszystkie mosty

- transparent o takiej treści powiesili kibice "Portowców".

• Zdaniem sędziego Mateusz Grzybek pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki. Kartki nie ma.

• 6 Strzały 1
    • 2 Strzały celne 0
  • Z dośrodkowaniem poradzili sobie szczecinianie. Jeszcze strzał zza pola karnego nie sprawił problemu Bartoszowi Klebaniukowi.

• Paweł Stolarski zmienia kontuzjowanego Danijela Loncara.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny "Portowców" zajmuje się Danijelem Loncarem.

• A teraz spróbował Tomasza Makowski! Był od bramki ok. 25 metrów, uderzył płasko i piłka po rykoszecie mija o CENTYMETRY prawy słupek!

• Po chwili Serhij Bułeca zbiega z piłką z lewej strony do środka. Uderza jednak (z ok. 20 metrów) obok bramki.

• KAPITALNA PARADA BARTOSZA KLEBANIUKA!!!

Mocne dośrodkowanie Kacpra Chodyny z prawej strony w pole karne, skąd Tomasz Pieńko uderzył głową w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna bramkarz Pogoni odbija do boku!

• Tomasz Makowski w roli prawoskrzydłowego został osaczony przez Alexandra Gorgona i Kamila Grosickiego. W prosty sposób stracił piłkę. Jednak kontra "Portowców" została przerwana tuż przed linią 16. metra.

• Tomasz Pieńko próbował przedrzeć się lewą stroną. Kilka metrów za linią środkową zyskał "tylko" aut.

• Danijel Loncar zagrywa mocno na wolne pole... do nikogo. Goście za szybko pozbywają się piłkę.

• Tymczasem nieco ponad 20 lat temu...

• Kapitan Pogoni wrzuca w pole karne, gdzie było trochę zamieszania. Zarówno Efthymis Koulouris jak i Leo Borges nie uderzyli w stronę bramki. Po chwili piłkę po wrzutce z prawej strony spokojnie łapie Sokratis Dioudis.

• Alexander Gorgon faulowany na prawej stronie. Przy piłce są Kamil Grosicki i Wahan Biczachczjan.

• W odpowiedzi crossowe zagranie Linusa Wahlqvista do Kamila Grosickiego, który zbiegał na skraj "szesnastki". Zdecydowanie bliżej do piłki miał Sokratis Dioudis.

• Tomasz Pieńko!!! Widział daleko wysuniętego Bartosza Klebaniuka, który wybiegł w okolice lewego narożnika pola karnego. Skrzydłowy "Miedziowych" przejął piłkę i uderzył wolejem nieznacznie obok bramki!

• Prostopadłe podanie do Kacpra Chodyny. Bez problemu poradził sobie z nim Mariusz Malec. Dla uspokojenia wycofał do Bartosza Klebaniuka.

• Adrian Przyborek zbiega z piłką z prawej strony do środka. Podaje do Wahana Biczachczjana, który wystawia koledze, ale strzał z ok. 20 metrów został zablokowany.

• Tomasz Makowski rozrzuca grę na prawo do Mateusza Grzybka. Ten podaje za mocno w pole karne do Kacpra Chodyny. Piłkę spokojnie łapie Bartosz Klebaniuk.

• Po krótkim rozegraniu Serhij Bułeca wrzuca na 6. metr, gdzie wysoko wyskoczył Bartosz Kopacza. Ten uderza głową wysoko nad bramką.

• Leo Borges przerywa atak zawodników Waldemara Fornalika wybiciem za linię końcową. Wcześniej składną dwójkową akcję przeprowadzili Mateusz Grzybek i Kacper Chodyna.

• Kolejny atak Zagłębia prawą stroną. Płaskie zagranie w pole karne do Dawida Kurminowskiego, który nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Mocne prostopadłe podanie do Dawida Kurminowskiego. Ten w roli prawoskrzydłowego odrobinę za mocno przeciągnął dośrodkowanie w "szesnastkę" do Tomasza Pieńki.

• Ormianin ponownie posyła piłkę na bliższy słupek. Tomasz Makowski ponownie wybija głową, ale przed pole karne. Kontra Zagłębia przerwana została jednak faulem ok. 20 metrów od własnej bramki.

• Wahan Biczachczjan wrzuca na bliższy słupek. Tomasz Makowski główkuje na rzut rożny.

• Lubinianie wybijają piłkę za linię końcową po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego.

• Wysoki pressing niemal całym zespołem przyniósł efekt w postaci rzutu wolnego z prawej strony. Faulowany był Adrian Przyborek.

• Na gwizdek Marcina Szczerbowicza spotkanie ze środka zaczynają gospodarze! Od razu pełną ławą rzucili się na nich szczecinianie!

• Kapitanami są Bartosz Kopacz i Kamil Grosicki.

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Decyzją PZPN mecz w Lubinie poprowadzi sędzia Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). 38-latek zadebiutuje na tym szczeblu.

• Zagłębie ugrało dotąd dziesięć punktów w sześciu meczach. Gra w kratkę. W zeszłej kolejce uległo Koronie Kielce, przegrywając 0:2. Czarna seria Pogoni w ekstraklasie zaczęła się natomiast 13 sierpnia. Po domowej porażce z Radomiakiem Radom (0:2) nastąpiły wpadki z ŁKS Łódź (0:1) i Śląskiem Wrocław (0:2) w środę, w zaległym spotkaniu.

• Skład Pogoni Szczecin

• Entuzjazmu nie wywołało nawet sensacyjnie powołanie dla Kamila Grosickiego do reprezentacji Polski, bo skrzydłowy w ogóle nie gra tak jak powinien. Dlatego tylko efektowne zwycięstwo w Lubinie poprawi nastroje.

• Skład Zagłębia Lubin

• Atmosfera wokół Pogoni jest naprawdę gęsta. Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji drużynę opuścił Mateusz Łęgowski, defensywa znowu dała "popis", kibice zaczęli narzekać na stadionowe piwo, a Dante Stipica wszczął awanturę po odrzuceniu oferty transferowej, przez co został zesłany do rezerw...

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Niedzielny maraton z 7. kolejką PKO Ekstraklasy trwa dalej! Po zwycięstwie Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok (2:1) przenosimy się do Lubina, gdzie za 25 minut Zagłębie zmierzy się z Pogonią Szczecin. W ostatnich tygodniach gospodarze nie są w stanie ustabilizować formy. Natomiast przyjezdni będą szukać przełamania po tym, jak przegrali trzy ostatnie mecze w lidze.

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin poprowadzi Marcin Szczerbowicz...

Zagłębie - Pogoń LIVE! Szczecinianie przegrali trzy razy z rzędu

Zagłębie - Pogoń LIVE! Szczecinianie przegrali trzy razy z rzędu ©Andrzej Szkocki

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Portowcy mają za co się rehabilitować i za kim gonić. Ostatnio przegrali w lidze trzy razy z rzędu. Jak wypadną na niewdzięcznym terenie? Relacja LIVE w niedzielę od godziny 15:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia: - Pogoń ze Śląskiem stworzyła kilka sytuacji, których nie potrafiła zamienić na bramki. Jest poniżej zdobyczy punktowej. Ma duży potencjał w ofensywie, potrafi kreować.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Wszyscy musimy patrzeć w tym samym kierunku. Szczególnie teraz nie możemy pozwolić sobie na marnowanie energii na jakiekolwiek sprawy, które rozpraszają naszą koncentrację i utrudniają przygotowania do kolejnego i następnych meczów. Chcemy jak najszybciej wrócić do regularnego wygrywania i w tym celu wszyscy każdego dnia muszą dawać sto procent siebie na boisku i poza nim. Tylko tak będziemy w stanie osiągać nasze cele.

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin:
Zagłębie: Poletanović, Ławniczak, Wdowiak, Kłudka
Pogoń: Stipica, Wędrychowski, Zech

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Pogoń 0:1 (Ekstraklasa, 11.03.2023)
Pogoń - Zagłębie 3:0 (Ekstraklasa, 27.08.2022)

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisja na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie mecz w aplikacji Canal+ Online. Komentują Piotr Glamowski oraz Adam Szała. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!