• Konrad Stępień - 3
    • Michał Walski - 2, (Artur Siemaszko - 2)
    • Marcel Pięczek - 3, (Jordan Majchrzak - 3)
    • Kamil Zapolnik - 3, (Muris Mesanović - 2)
  • Zagłębie Lubin zagrało dzisiaj dojrzalej od przeciwnika i zasłużenie wygrało mecz. Puszcza była bardzo nieskuteczna i chaotyczna.

• Koniec meczu w Lubinie! Zagłębie wygrywa z Puszczą Niepołomice 1:0.

• Dobre dośrdodkowanie, ale spokojnie interweniuje bramkarz.

• Artur Siemaszko dobrze wrzucił ze stojącej piłki, ale ta wybita na rzut rożny.

• Bartosz Kopacz z żółtą kartką.

• Konrad Stępień także z żółtą kartką.

• Kolejna wrzutka w pole karne Zagłębia, ale tym razem pewnie interweniował bramkarz.

• Piotr Mroziński ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Znakomita wrzutka na głowę Romana Jakuby, a ten z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu Lubin. Filip Kocaba zmienił Tomasza Makowskiego.

• Artur Craciun ukarany drugą żółtą kartką i musi opuścić boisko!

• Tomasz Makowski ucierpiał po starciu w środku pola.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Arkadiusz Woźniak zmienił Dawida Kurminowskiego.

• Artur Craciun ukarany żółtą kartką.

• Po akcji prawą stroną boiska zakotłowało się w polu karnym Zagłębia. Do piłki dopadł Jordan Majchrzak, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Ostatnia zmiana w Puszczy Niepołomice. Jakub Stec zmienił Jakuba Serafina.

• Tomasz Pieńko dostał piłkę w polu karnym gości, minął rywala i oddał mocny strzał, który świetnie wybronił Kewin Komar!

• Nieco rozregulowała nam się gra w ostatnich minutach meczu.

• Jordan Majchrzak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Michał Nalepa pojawił się w miejsce Kamila Kruka.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Marek Mróz zmienił Serhija Bułecę

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Zmiana w Puszczy Niepołomice. Jakub Bartosz zmienił Mateusza Cholewiaka.

• Świetna akcja Dawida Kurminowskiego prawą stroną, dograł do Tomasza Pieńko, ale ten nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym rywali.

• Zmiana w Puszczy Niepołomice. Muris Mesanović zmienił Kamila Zapolnika.

• Jordan Majchrzak oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował bramkarz.

• Zakotłowało się pod bramką Zagłębia, ale uderzenie Konrada Stępnia świetnie wybronił bramkarz!

• Kolejne świetne rozegranie stałego fragmentu gry przez Puszcze, ale zabrakło dokładności przy decydującym podaniu.

• Wrzutka trafiła do Kamila Kruka, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza Puszczy.

• Faul na graczu Zagłębia na połowie gości.

• Kolejne zagranie w pole karne gości, ale tym razem Kacper Chodyna nie opanował piłki.

• Serhij Bułeca przypadkowo zagrał w pole karne do Kacpra Chodyny, ten stanął sam na sam z bramkarzem i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kacper Chodyna otwiera wynik meczu w Lubinie!!!

• Znakomicie rzut rożny rozegrała Puszcza. Wrzutka trafiła do Kamila Zapolnika, ten stanął w sytuacji sam na sam, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Natomiast Artur Siemaszko zastąpił Michała Walskiego.

• W Puszczy Niepołomice dwie zmiany. Jordan Majchrzak pojawił się w miejsce Marcela Pięczka

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Tomasz Pieńko zmienił Damjana Bohara.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Lubinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Gospodarze wydają się być lepszą drużyną, ale nie potrafią przekuć przewagi na wynik. Puszcza czasami się odgryza i czeka na swoje okazje.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Lubinie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Dawid Kurminowski oddał strzał na bramkę Puszczy, ale ponownie świetnie interweniował Kewin Komar!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Mateusz Cholewiak oddał strzał z dystansu, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

• Znowu Zagłębie zaczyna naciskać. W końcówce pierwszej połowy gospodarze chcą wyjść na prowadzenie.

• Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale jeden z graczy gości sfaulował rywala.

• Marcel Pięczek pokusił się o strzał z dystansu, jednak trafił wprost w najbliższego rywala.

• Zagranie w pole karne beniaminka, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Wracamy do gry.

• Dośrodkowanie ze stojącej piłki bez zagrożenia.

• "Miedziowi" wywalczyli rzut wolny na połowie przeciwnika.

• Kamil Kruk ukarany żółtą kartką.

• Puszcza stara się oddalić ciężar gry od własnego pola karnego. Teraz trochę więcej walki w środku pola.

• Tomasz Makowski wpadł w pole karne gości, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Wydawało się że dobry kontratak Zagłębia, ale gospodarze zwolnili akcję i stracili szansę na zaskoczenie rywala.

• Kamil Zapolnik ucierpiał po jednym ze starć.

• Kamil Zapolnik dostał piłkę przed polem karnym gospodarzy, ale podał niecelnie.

• Serhij Bułeca pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z linii pola karnego, ale ponownie interweniował Kewin Komar!

• bohar

• Po wrzutce w pole karne gości Kacper Chodyna oddał strzał na bramkę, świetnie interweniował Kewin Komar, a przy dobitce fatalnie spudłował Damjan Bohar!

• Dawid Kurminowski dostał piłkę przed polem karnym Puszczy, ale łatwo ją stracił.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce. Puszcza od kilku minut tylko biega za futbolówką.

• Damjan Bohar wrzucił z lewej strony w pole karne Puszczy, ale o mało nie umieścił piłki w bramce rywala. Na miejscu czujnie Kewin Komar.

• Damjan Bohar oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale posłał piłkę wysoko nad bramką rywali.

• "Miedziowi" próbują przejąć kontrolę nad meczem. Gospodarze utrzymują się przy piłce.

• Dobra wrzutka w pole karne gospodarzy, ale Kamil Zapolnik nie zdołał skierować piłki do bramki.

• Puszcza wywalczyła faul blisko pola karnego Zagłębia.

• Rozpoczynamy batalię w Lubinie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• zagłębie

• Natomiast oto zestawienie Puszczy Niepołomice:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem tego spotkania będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku.

• To będzie pierwsze starcie obu drużyn w historii. Jeszcze nigdy te drużyny nie spotkały się w oficjalnym meczu.

• Natomiast Puszcza Niepołomice na początek sezonu bardzo łatwo przegrała dwa mecze, ale potem udało jej się wygrać ze Stalą Mielec i urwać punkty Legii Warszawa. Dzisiaj beniaminek z Niepołomic ponownie będzie chciał sprawić niespodziankę i nie przegrać meczu w Lubinie.

• Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon od dwóch zwycięstw i remisu z Lechem Poznań. Wydawało się, że "Miedziowi" będą jedną z mocniejszych ekip na początku sezonu ligowego. Jednak przed tygodniem Zagłębie gładko przegrało w Krakowie z Cracovią. Dzisiaj zespół z Lubina jest zdecydowanym faworytem, ale beniaminek zaczyna powoli się rozkręcać.

• Witamy serdecznie! Na inaugurację 5. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Na relację na żywo z tego spotkania zapraszam Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Zagłębie - Puszcza LIVE! Komar powstrzymuje Miedziowych. Pudło Bohara
1/4
przejdź do galerii

Zagłębie - Puszcza LIVE! Komar powstrzymuje Miedziowych. Pudło Bohara ©PAP, Sebastian Borowski

Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice ONLINE. Czas na pierwszy mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Rozpoczniemy ją w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie podejmie "Żubry" z Niepołomic. Beniaminek po słabym starcie zaczął punktować. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Puszcza na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice ONLINE

Do Lubina przyjedzie rozpędzona Puszcza Niepołomice. Podopieczni Tomasza Tułacza są na fali - wygrali bowiem mecz przed dwoma tygodniami ze Stalą Mielec 1:0, i było to ich pierwsze, premierowe zwycięstwo w Ekstraklasie. Tydzień później nie przestraszyli się Legii Warszawa i zremisowali z wicemistrzem Polski 1:1. Dziś czas na mecz z "Miedziowymi", którzy będą celować w komplet.

Drużyna Waldemara Fornalika może się podobać od początku sezonu. Bilans 7 punktów po trzech meczach jest naprawdę imponujący, zwłaszcza, że Zagłębie mierzyło się ze Śląskiem Wrocław w meczu derbowym, a także z Lechem Poznań, z którym "Miedziowi" wywalczyli punkt. W 4. kolejce z kolei Zagłębie poległo w starciu z Cracovią 1:2 i była to pierwsza porażka ekipy z Dolnego Śląska.

Mecz w Lubinie otwierający 5. serię gier będzie dla Zagłębia spotkaniem, w którym podopieczni Waldemara Fornalika będą musieli sięgnąć po komplet. Z pewnością inny wynik jak wygrana "Miedziowych" będzie odbierana jako niespodzianka.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia: Wszyscy mamy świadomość, że ten mecz nam nie wyszedł. Pamiętamy mecz z Lechem Poznań (1:1 - red.), gdzie drużyna bardzo wyglądała. Myślę, że jesteśmy świadomi tego, że nie chcemy by taki mecz, jak przed tygodniem się powtórzył. Do meczu z Puszczą przystępujemy po tygodniu solidnej pracy.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy (po meczu z Legią): Jesteśmy zadowoleni z tego punktu, bo bardzo dużo wysiłku kosztowała nas ta zdobycz. Wiemy z kim się mierzyliśmy, dlatego jest satysfakcja. Zawsze w meczach u siebie będziemy dążyli do tego, by wygrywać i stawiać większy opór prz eciwnikowi. Pogratulowałem zawodnikom konsekwencji i dobrej drugiej połowy.

Sędzią meczu Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice będzie Łukasz Kuźma, arbiter z Białegostoku. Piotr Podbielski i Mikołaj Kostrzewa będą mu asystować na liniach, a Maciej Pelka będzie sędzią technicznym. Z kolei za VAR odpowiadać będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

Gdzie oglądać mecz Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice w telewizji?

Spotkanie będzie transmitowane w CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 oraz w CANAL+ Family. Komentuje duet Piotr Laboga - Mateusz Rokuszewski. Pierwszy gwizdek już o godz. 18:00. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej LIVE w GOL24!