• Roberto Alves - 4
    • Leandro - 3 (66 Lisandro Semedo - 3)
    • Luis Machado - 3 (81 Daniel Pik – brak oceny)
    • Maurides - 4 (81 Michał Feliks – brak oceny)
  • Po tej wygranej Radomiak awansował na trzecią pozycję w tabeli, a Zagłębie pozostaje na ósmym miejscu. Mecz, w którym nie widzieliśmy wielu spektakularnych akcji, ale w najważniejszym elemencie to piłkarze z Radomia byli skuteczniejsi.

• Wybrzmiał ostatni gwizdek. Bramka Rossiego kwadrans przed końcem dała trzy punkty Radomiakowi.

• Dośrodkowanie Hinokio na głowę Kopacza, ale kapitan Zagłębia uderzył nad bramką. To była piłka meczowa!

• Zmiana taktyczna w Radomiaku. Na kilkadziesiąt sekund wbiega Łukasik, a z murawy schodzi Cele.

• Gaprindaszwili ze świetną okazją. Uderzenie zmiennika jednak w środek i Majchrowicz bez problemu obronił strzał.

• Świetna próba Łakomego. Plasowane zagranie w pole karne nie znalazło jednak adresata. Uderzenie Woźniaka na zamknięcie akcji, ale obok bramki Majchrowicza.

• Ciekawa kontra Radomiaka. Strzał Pika zablokowany i goście przed szansą z rzutu rożnego.

• Goście skutecznie się bronią. Mądrze poukładana defensywa pod okiem Rossiego i Cichockiego nie popełnia błędu, a Zagłębie bez zaskoku kontruje swój atak.

• Zagłębie szuka swoich szans na bramkę. Długa wymiana piłki zakończona niecelnym podaniem prostopadłym Woźniaka. Piłka dla Radomiaka.

• Nie ma już na murawie Doleżala. Wszedł Kobusińki.

• ...schodzi również Maurides, wchodzi Feliks.

• Zmiany także w Radomiaku. Schodzi Machado, wchodzi Pik...

• ...zmieniony także Giorbelidze, wchodzi na murawę Bartolewski.

• Piotr Stokowiec szuka szans na odwrócenie wyniku i dokonuje zmian. Schodzi Dieng, wbiega Bohar...

• Wyrzut z autu. Dawid Abramowicz niczym Łukasz Piszczek w swoim prime wyrzucił piłkę na kilkanaście metrów. Bierne zachowanie piłkarzy Zagłębia i pod bramką znalazł się ten, który główką potrafi grać - Raphael Rossi. Radomiak wyszedł na prowadzenie kilkanaście minut przed końcem spotkania.

• BRAMKA! RADOMIAK NA PROWADZENIU!

• Radomiak zaatakował! Abramowicz zagrał do Mauridesa, ale strzał napastnika zablokowany. Przed gośćmi daleki wrzut z autu.

• Przed Zagłębiem szansa z rzutu rożnego. Uderzenie Giorbelidze zakończyło się blokiem jednego z piłkarzy Radomiaka, a piłka powędrowała za linię końcową.

• Piłka po stronie Zagłębia, ale brakuje przyśpiesza akcji i momentu zaskoczenia rywala. Wrzutki piłkarzy gospodarzy kończą się interwencjami Majchrowicza.

• Radomiak nie pozwala podchodzić wyżej piłkarzom Zagłębia. Akcje gospodarzy kończą się strzałami, ale niewiele z tego wynika.

• Schodzi kapitan Radomiaka. Leandro żegna się z piłkarzami, a na murawie pojawia się Semedo.

• Żółtą kartkę obejrzał kolejny piłkarz Radomiaka, Nascimento. Faul na Łakomym nie uszedł uwadze sędziego.

• ...zszedł również Chodyna, a na placu pojawił się Hinokio.

• Pierwsza zmiana w meczu. Schodzi Starzyński, w jego miejsce Gaprindaszwili...

• Ależ niewiele zabrakło. Akcja Nascimento-Aleves-Machado i uderzenie tego ostatniego nad słupkiem. Powinien to być strzał celny. Zagłębie może odetchnąć.

• Zagłębie zamknięte teraz we własnym polu karnym. Abramowicz poszukał szans w uderzeniu z lewej strony, ale strzał zablokowany. Znów korner dla przyjezdnych.

• Niezła okazja gości! Alves odnalazł Leandro po lewej stronie i groźny strzał Brazylijczyka. Piłka dla Radomiaka. Rozpoczną z rzutu rożnego.

• Leży na murawie obrońca Radomiaka, Grzybek. Ucierpiał w starciu z Diengiem, ale gwizdek sędziego milczy.

• Zagłębie zamknięte na własnej połowie. Pierwszy raz w drugiej połowie Radomiak zaatakował i podszedł wyżej.

• Abramowicz ukarany żółtą kartką za zatrzymanie Łakomego, który rozpoczynał ciekawie zapowiadającą się kontrę.

• Odważne wyjście Rossiego pod bramkę Zagłębia. Stoper gości pogubił się w ostatniej chwili i świetnie zapowiadająca się akcja została zażegnana.

• Ależ szansa Zagłębia. Zgranie Kopacza przed bramkę Radomiaka, ale nie miał kto tego zamknąć. Dobry fragment Zagłębia.

• Chodyna spróbował zaskoczyć Majchrowicza strzałem z dystansu, ale uderzenie dalekie od ideału. Zaczną goście od bramki.

• Starzyński uruchomił Chodynę długim zagraniem, ale akcja spaliła na panewce.

• Bez zmian w obydwu zespołach. Zaczynamy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy. Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut

• Dobra okazja Zagłębia! Zamieszanie w polu karnym, Majchrowicz wychodzi do bezpańskiej piłki, próbuje ją złapać, ale zawodnik gospodarzy jest pierwszy przy futbolówce. Uderzenie na bramkę, ale niestety niecelne

• Strzały:

• Zagłębie: 2
    • Radomiak: 3
  • Wrzutka Makowskiego z prawej strony. Majchrowicz wychodzi i łapie piłkę

• Groźna kontra Radomiaka - Dawid Abramowicz centruje mocno po ziemi na skraj pola bramkowego. Piłka jednak nie znajduje żadnego zawodnika Radomiaka. Bieszczad łapie piłkę

• Makowski podał na wolne pole z nadzieją, że Doleżal zdąży do tej piłki. Obrońca Radomiaka był pierwszy

• Najlepsza sytuacja meczu! Łakomy dośrodkował w kierunku pola karnego. Woźniak wpadł w pole karne i uderzył z pierwszej piłki. Majchrowicz popisał się piękną interwencją

• Chodyna próbował prostopadłego podania do Starzyńskiego, ale obrońca Radomiaka w porę przeciął podanie

• Ależ sytuacja! Niesygnalizowany strzał Filipa Starzyńskiego z dystansu. Piłka trafia w poprzeczkę!

• Cichocki ukarany żółtą kartką

• Radomiak od pierwszej minuty atakuje rywala wysokim pressingiem

• Zaczynamy mecz Zagłębie Lubin - Radomiak Radom!

• Za kilka chwil zaczynamy spotkanie. Piłkarze pojawiają się na murawie

• Mariusz Lewandowski: "Mamy swój plan, nie panikujemy, chcemy kontynuować to, co sobie zakładamy. Muszę tylko tonować nastroje w drużynie, żeby zespół nie "odleciał", bo tak jak mówiłem jeszcze niczego nie wygraliśmy"

• Kacper Chodyna: "Te mecze nie wyglądały do końca tak jak chcieliśmy. Dopiero czwarta i piąta kolejka wyglądały lepiej. Myślę, że z przebiegu tych pięciu kolejek, możemy być zadowoleni, jeżeli zobaczymy, że mamy osiem punktów. Zwycięstwa dodają dużo pewności siebie. W pojedynkach oraz gierkach (na treningu) widać, że każdy jest pewny siebie i wygląda to coraz lepiej"

• Skład gości:

• Skład gospodarzy:

• W kampanii 2022/23, Lewandowski udowadnia, że dziennikarze nie mieli racji - po przeciętnym początku sezonu, Radomiak wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań - gra jest szybka, atrakcyjna i wyważona. Radomiak jest zespołem, który oddaje najwięcej strzałów na bramkę rywala, dlatego wierzymy, że także w tym spotkaniu nie zabraknie emocji, zapewnionych przez drużynę Lewandowskiego.

• Kiedy Mariusz Lewandowski przejmował Radomiaka, wielu kibiców i ekspertów była sceptyczna co do wyboru byłego reprezentanta Polski na trenera ekipy z Radomia. Mówiło się, że 43-latek nie ma dużego doświadczenia i jego poprzednie przygody trenerskie nie obfitowały w sukcesy

• To co może wyróżniać Zagłębie to gra defensywna. Za zespołem z Lubina pięć spotkań - w aż trzech z nich zachowali czyste konto. Łącznie stracili tylko trzy bramki (najmniej w lidze). Radomiak może mieć nie lada problemy, aby sforsować ten blok defensywny

• Ekipa Piotra Stokowca weszła w sezon dość słabo - remis na inaugurację ze Śląskiem oraz przegrana z Legią w drugiej kolejce. Od wspomnianej porażki ze stołeczną drużyną, wyniki się poprawiły - siedem punktów w trzech meczach

• Za 20 minut zaczynamy pierwszy niedzielny mecz Ekstraklasy. Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania Zagłębie Lubin - Radomiak Radom!

©Wojciech Wojtkielewicz

Zagłębie - Radomiak ONLINE. Radomiak ma za sobą bardzo dobre tygodnie. W meczu z Lechią pokazali, że są w stanie grać ofensywną i atrakcyjną piłkę. Dzisiaj Zagłębie Lubin postara się pokrzyżować te plany - zespół Piotra Stokowca zachował już trzy czyste konta w tym sezonie. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Radomiak na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Radomiak Radom ONLINE

Ekipa Piotra Stokowca weszła w sezon dość słabo - remis na inaugurację ze Śląskiem oraz przegrana z Legią w drugiej kolejce. Od wspomnianej porażki ze stołeczną drużyną, wyniki się poprawiły - siedem punktów w trzech meczach.
To co może wyróżniać Zagłębie to gra defensywna. Za zespołem z Lubina pięć spotkań - w aż trzech z nich zachowali czyste konto. Łącznie stracili tylko trzy bramki (najmniej w lidze). Radomiak może mieć nie lada problemy, aby sforsować ten blok defensywny.

- Te mecze nie wyglądały do końca tak jak chcieliśmy. Dopiero czwarta i piąta kolejka wyglądały lepiej. Myślę, że z przebiegu tych pięciu kolejek, możemy być zadowoleni, jeżeli zobaczymy, że mamy osiem punktów. Zwycięstwa dodają dużo pewności siebie. W pojedynkach oraz gierkach (na treningu) widać, że każdy jest pewny siebie i wygląda to coraz lepiej - Kacper Chodyna.

Kiedy Mariusz Lewandowski przejmował Radomiaka, wielu kibiców i ekspertów była sceptyczna co do wyboru byłego reprezentanta Polski na trenera ekipy z Radomia. Mówiło się, że 43-latek nie ma dużego doświadczenia i jego poprzednie przygody trenerskie nie obfitowały w sukcesy. W kampanii 2022/23, Lewandowski udowadnia, że dziennikarze nie mieli racji - po przeciętnym początku sezonu, Radomiak wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań - gra jest szybka, atrakcyjna i wyważona. Radomiak jest zespołem, który oddaje najwięcej strzałów na bramkę rywala, dlatego wierzymy, że także w tym spotkaniu nie zabraknie emocji, zapewnionych przez drużynę Lewandowskiego.

- Mamy swój plan, nie panikujemy, chcemy kontynuować to, co sobie zakładamy. Muszę tylko tonować nastroje w drużynie, żeby zespół nie "odleciał", bo tak jak mówiłem jeszcze niczego nie wygraliśmy" – wyjaśnił trener.

Arbitrem głównym tego meczu będzie sędzia Piotr Lasyk. Pomagać mu będą Michał Obukowicz, Bartłomiej Lekki (asystenci), Piotr Idzik (sędzia techniczny), Tomasz Musiał, Arkadiusz Kamil Wójcik (VAR).

Ostatnie bezpośrednie mecze:
06.05.2022 Radomiak Radom - Zagłębie Lubin 1:6 (Ekstraklasa)
22.11.2021 Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:2 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Radomiak Radom
Zagłębie Lubin: -
Radomiak Radom: Jakubik D. (kontuzja), Matos T. (kontuzja)

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Radomiak Radom w Canal+ Sport. Mecz skomentują Robert Skrzyński oraz Remigiusz Jezierski . Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Zagłębie Lubin - Radomiak Radom transmisja