Zagłębie Lubin

2

Ruch Chorzów

2

• Koniec meczu. Zagłębie Lubin-Ruch Chorzów 2-2. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Doliczone 3 minuty.

• Korner dla Zagłębia.

• Rykoszet po strzale Błąda- piłka wychodzi na rzut rożny.

• Zagłębie próbuje zdobyć zwycięską bramkę- chorzowianie umiejętnie się bronią.

• Po okresie gry, w którym dużo się działo, teraz odrobina spokoju i nudy. Oby nie do końca spotkania.

• I ostatnia zmiana w spotkaniu. Panka za Starzyńskiego.

• Ostry mecz. Kolejny kartonik dla Tymińskiego

• Małkowski w miejsce Wilczka.

• Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Lewińskiego. Ruch ostatni kwadrans będzie grał w osłabieniu.

• Kolejna żółta kartka- tym razem ukarany Banaś.

• Kowalczyk za Papadopoulosa.

• Jankowski zagrał przed pole karne, gdzie znajdował się wprowadzony chwilę wcześniej Tymiński, który uderzeniem lewą nogą pokonuje Kozioła.

• 2-2!Tymiński!

• .. oraz dla Baszczyńskiego- za dyskusje z arbitrem.

• "Żółtko" dla Papadopoulosa.

• Dobra akcja oskrzydlająca Zagłębia zakończona niedokładnym podaniem Błąda. Przechwytuje je Pesković.

• Tymiński wchodzi w miejsce Malinowskiego.

• Janoszka wchodzi w miejsce Smektały.

• Bramka padła po uderzeniu głową Wilczka, który wykorzystał dobrą wrzutkę z rożnego.

• I mogło być 3-1! Błąd w sytuacji sam na sam uderza obok bramki.

• 2-1!Wilczek!

• Przejęcie piłki przez Błąda i jego szarża lewą stroną. Próba dośrodkowania zablokowana, będzie korner.

• Pierwsza zmiana. Błąd w miejsce Cotry

• Faul Wilczka na Malinowskim. Trochę spokoju na boisku.

• Kolejne niecelne uderzenie- próbował Papadopoulos.

• Żółta kartka dla Godala.

• Kolejna dobra akcja gospodarzy. Cotra z ostręgo kata uderza wysoko ponad bramką.

• Piłka trafia do dobrze ustawionego w polu karnym Costy. Ten jednak na spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Przewaga w pierwszej połowie należała do Ruchu i została udokumentowana bramką. Jedna chwila zagapienia sprawiła jednak, iż do przerwy mamy remis. Po przerwie czeka nas zapewne wiele emocji.

• Koniec I połowy. Zagłębie Lubin-Ruch Chorzów 1-1.

• Dośrodkowanie z lewej strony Costy, zgranie głową Wilczka i potężne uderzenie Pawłowskiego. Mamy wyrównanie.

• 1-1! Pawłowski!

• Jeż upada w polu karnym po kontakcie z rywalem- gwizdek sędziego jednak milczy.

• Żółta kartka dla Jankowskiego.

• Za nami prawie 40 minut gry, a gospodarze nie stworzyli jeszcze żadnej groźnej akcji. Bardzo dobrze gra dziś Ruch.

• Szybka kontra Ruchu przerwana odważnym wślizgiem. Będzie korner.

• Dużo gry w środkowej strefie boiska- obie drużyny walczą, jednak groźnych sytuacji jak na lekarstwo.

• Baszczyński bliski szczęścia po precyzyjnym dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

• Seria rzutów rożnych dla przyjezdnych.

• Zieńczuk uderza z 20 metrów- o tym strzale chciałby jak najszybciej zapomnieć. Piłka wędruje wysoko nad poprzeczką.

• Akcja lewą stroną boiska chorzowian zakończona nieudanym zagraniem Konczkowskiego.

• Spokojniejszy fragment gry. Zadowolony z wyniku Ruch cofnął się, lecz gospodarze nie kwapią się do ataku.

• Żółta kartka dla Lewińskiego.

• Zasłużone prowadzenie Niebieskich- po niemrawym początku to oni przejęli inicjatywę i stworzyli dwie groźne okazje. Jedna z nich zakończona bramką.

• Dośrodkowanie z prawej strony Starzyńskiego trafia idealnie na głowę Jankowskiego. Piłka po uderzeniu z trudnej pozycji wpada do siatki. Piękna bramka.

• 0-1! Jankowski!

• W odpowiedzi Pawłowski uderza w boczna siatkę.

• Strzał z dystansu Zieńczuka zablokowany.

• Mogło być 0-1! Długie podanie do Jankowskiego, ten przyjmuje sobie na klatkę piersiową, odwraca i uderza lewą nogą. Piłka przechodzi centymetry obok lewego słupka.

• 7 minut za nami- piłkarze ani razu jeszcze nie pojawili się w okolicy pola karnego rywala.

• Na razie piłkarze pokazują więcej agresji niż umiejętności czysto piłkarskich- miejmy nadzieję, że szybko się to zmieni.

• Sporo fauli w pierwszych fragmentach meczu.

• Przewaga w posiadaniu piłki u gospodarzy.

• Zaczynamy!

• Już za chwilę początek tego spotkania.

• „W Chorzowie mówi się o pucharach, ale spokojnie z tymi oczekiwaniami. Mierzmy zamiary na siły. Jedziemy do Lubina po korzystny wynik, a przede wszystkim chcielibyśmy udowodnić, że wpadka na starcie z Lechem była tylko wypadkiem przy pracy” - trener Jacek Zieliński

• „Mecze w Pucharze Polski traktujemy dokładnie tak samo, jak rozgrywki ligowe. Są dla nas równie ważne i na pewno zrobimy wszystko, by awansować do półfinału” - zapowiedział trener Pavel Hapal.

• Faworytem dzisiejszej potyczki jest Zagłębie, które w pierwszym meczu rundy wiosennej Ekstraklasy pokonało u siebie Pogoń Szczecin 3:0. Chorzowianie natomiast doznali sromotnej klęski na własnym stadionie z Lechem Poznań- wynik 0:4 na pewno nie nastraja pozytywnie przed dalszą częścią sezonu.

• Dla obu drużyn jest to ostatnia szansa, by powalczyć o awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie, zatem możemy się spodziewać wielu emocji.

• Już o godzinie 18.30 w Lubinie rozpocznie się pierwszy mecz ¼ finału Pucharu Polski, w którym miejscowe Zagłębie podejmie wicemistrza Polski, Ruch Chorzów.