Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Czas na derby...

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Czas na derby Dolnego Śląska! Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [15.12.2023]

PKO Ekstraklasa, 19. kolejka
2023-12-15 20:30

Zagłębie Lubin

1

Śląsk Wrocław

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Jasmin Burić - 3
    • Mateusz Grzybek - 3
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Luis Mata - 2, (Bartłomiej Kłudka - 3)
    • Kacper Chodyna - 3, (Tomasz Pieńko - 2)
    • Marko Poletanović - 3, (Tomasz Makowski - bez oceny)
    • Serhij Bułeca - 3
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Mateusz Wdowiak - 3
    • Dawid Kurminowski - 3, (Juan Munoz - 4)

• Rafał Leszczyński - 4
    • Martin Konczkowski - 3
    • Łukasz Bejger - 3
    • Aleks Petkov - 3
    • Patryk Janasik - 3
    • Piotr Samiec-Talar - 4
    • Petr Schwarz - 3, (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Jehor Macenko - 2, (Aleksander Paluszek - 3)
    • Burak Ince - 3, (Daniel Łukasik - 3)
    • Mateusz Żukowski - 3, (Michał Rzuchowski - 4)
    • Erik Exposito - 4
  • Koniec meczu w Lubinie! Śląsk udanie rewanżuje się Zagłębiu i wygrywa 2:1!

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Patryk Szwedzik zastąpił Petra Schwarza.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Czwarta zmiana w szeregach Zagłębia. Tomasz Makowski zastąpił Marko Poletanovića.

• Juan Munoz dostał piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy i oddał sytuacyjne uderzenie, które zupełnie zaskoczyło Rafała Leszczyńskiego. Będą jeszcze emocje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juan Munoz zaje nadzieje gospodarzom!!!

• Spotkanie powoli dobiega nam końca. Wydaje się, że gospodarze nie będą w stanie przeciwstawić się liderowi tabeli.

• Znakomita, szybka akcja Śląska. Po wrzutce z prawej strony boiska do strzału głową doszedł Piotr Samiec-Talar. Uderzenie pomocnika wrocławian jeszcze zdołał wybronić Jasmin Burić, ale z dobitką Erika Exposito nie miał już żadnych szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Exposito podwyższa na 2:0!!!

• Roszada także w Śląsku. Daniel Łukasik zastąpił Buraka Ince.

• Groźne dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale Rafał Leszczyński pierwszy dopadł do piłki, nokautując przy tym Juana Munoza.

• Natomiast Bartłomiej Kłudka zmienił Luisa Matę.

• Tomasz Pieńko pojawił się w miejsce Kacpra Chodyny.

• Trzy roszady w Zagłębiu. Juan Munoz zastąpił Dawida Kurminowskiego

• Koronkowa akcja gospodarzy, ale dośrodkowanie w pole karne Śląska wybił Aleksander Paluszek.

• "Miedziowi" od dłuższego czasu są przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Śląsk coraz częściej konstruuje groźne akcje. Wydaje się, że zobaczymy jeszcze dzisiaj bramki w Lubinie.

• Erik Exposito zagrał do Martina Konczkowskiego, ale ten w stuprocentowej sytuacji, trafił wprost w bramkarza!

• Dobra wrzutka w pole karne Śląska do Mateusza Grzybka, ale ten uderzył niecelnie.

• Po ofensywnej akcji Zagłębie wywalczyło rzut rożny.

• Wrocławianie po zdobyciu bramki wrócili do gry sprzed przerwy. Oddali piłkę rywalom, ale ci nie potrafią tego wykorzystać.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia trafiło do Luisa Maty, ten próbując piłkę, zagrał wprost pod nogi rywala. Michał Rzuchowski mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Rzuchowski otwiera wynik meczu!!!

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Michał Rzuchowski pojawił się w miejsce Mateusza Żukowskiego.

• W przerwie dwie zmiany w Śląsku. Aleksander Paluszek zastąpił Jehora Macenkę

• Piłkarze obu zespołów wracają na plac gry. Zaraz wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Lubinie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Świetne zagranie z boku boiska w pole karne Śląska, tam do przewrotki złożył się Dawid Kurminowski, ale jego uderzenie wybronił Rafał Leszczyński!

• Derby Dolnego Śląska na razie nas nie zachwycają. Spokojny mecz, zapowiada się, że przed przerwą kibice nie zobaczą bramek.

• Następny strzał z dystansu gracza Zagłębia. Tym razem swoich sił spróbował Damian Dąbrowski, ale efekt taki sam jak wcześniej.

• Teraz Serhij Bułeca ze strzałem z dystansu, ale również spudłował.

• Marko Poletanović potężnie huknął z dystansu, ale piłka o centymetry minęła bramkę gości!

• Kacper Chodyna pokusił się o strzał z dystansu, ale spudłował.

• Fragment meczu, kiedy to Zagłębie częściej utrzymuje się przy futbolówce, jednak nie potrafią zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Obraz gry dosyć spokojny, żaden z zespołów nie chce się zbytnio otworzyć, żeby nie narazić się na kontratak.

• Mateusz Żukowski oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Jasmin Burić.

• Wrzutka ze stojącej piłki w pole karne Śląska bez zagrożenia.

• Ładna, oskrzydlająca akcja Zagłębia, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Spotkanie w Lubinie jest bardzo żywe. Raz jedni, raz drudzy szukają swoich szans na zdobycie bramki.

• Wrocławianie próbują przejąć kontrolę nad meczem. Goście od kilku minut rozgrywają piłkę w środku pola.

• Odpowiedzieć próbowało Zagłębie, ale uderzenie Marko Poletanović z bliskiej odległości trafił wprost w Rafała Leszczyńskiego.

• Erik Exposito wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Zaczynamy Derby Dolnego Śląska!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Za chwilę rozpoczniemy te wyjątkowe zawody.

• Rozjemcą tego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. W tym sezonie tylko raz sędziował mecz z udziałem Zagłębia Lubin. "Miedziowi" wygrali wtedy z Ruchem Chorzów 2:1. Jeszcze nie prowadził spotkania, w którym występowali wrocławianie. W ostatnich trzech meczach ligowych pokazał po jednej czerwonej kartce.

• Konrad Poprawa (kontuzja)
  • Natomiast Zagłębie Lubin utrzymuje się w środkowej części tabeli. Przed tygodniem zremisowali wygrany mecz na Stadionie Śląskim z Ruchem. "Miedziowi" prowadzili w tamtym spotkaniu 2:0 i wydawało się, że kontrolują spotkanie. Jednak "Niebiescy" w końcówce meczu zdobyli dwie bramki zapewniając sobie remis.

• Wydaje się jednak że obecny lider PKO Ekstraklasy przechodzi przez mały kryzys. Wrocławianie zremisowali dwa ostatnie mecze ligowe, a przed tygodniem zagrali słaby mecz z Koroną Kielce. Jacek Magiera na pewno życzy sobie, by zakończyć rok derbowym zwycięstwem i przezimować na 1. pozycji w tabeli.

• Kiedy te drużyny mierzyły swoje siły po raz pierwszy w tym sezonie, nikt nie spodziewał się, że wrocławianie rok zakończą co najmniej na drugim miejscu w tabeli. W lipcu we Wrocławiu lepiej zagrali "Miedziowi", którzy wygrali 2:1 po bramkach Dawida Kurminowskiego i Damjana Bohara. Wtedy wydawało się, że zespół z Lubina jest pozytywną niespodzianką sezonu. Jednak Śląsk z meczu na mecz rozkręcał się coraz bardziej, a teraz zaangażowany jest w walkę co najmniej o europejskie puchary.

• Witamy serdecznie! W jednym z ciekawszych meczów ostatniej tegorocznej kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z Derbów Dolnego Śląska zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zagłębie - Śląsk LIVE! Czas na derby Dolnego Śląska!

Zagłębie - Śląsk LIVE! Czas na derby Dolnego Śląska! ©pawel relikowski / polska press

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Czas na derby Dolnego Śląska. "Miedziowi" podejmą na własnym stadionie liderującą ekipę Jacka Magiery. Przewaga WKS-u jednak po ostatnim remisie z Koroną Kielce zmalała do jednego punktu nad Jagiellonią Białystok. Gdzie oglądać piątkowe, derbowe starcie? Relacja LIVE w GOL24 w piątek od godziny 20:30.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE

Podopieczni Jacka Magiery w przedświątecznej 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Będą to wielkie derby Dolnego Śląska. "Miedziowi" będą podejmować piekielnie mocnego rywala zza miedzy, który piastuje pozycję lidera. Na pocieszenie dla piłkarzy Waldemara Fornalika w ostatnich dwóch meczach gracze WKS-u dostali lekkiej zadyszki.

Dwa remisy z Koroną Kielce (0:0) oraz Rakowem Częstochowa (1:1) to idealnie obrazują. Czy drużyna prowadzona przez byłego szkoleniowca Legii Warszawa wróci na właściwą drogę? Póki co wciąż wrocławski klub zajmuje pozycję lidera najwyższej klasy rozgrywkowej z jednym punktem przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok.

- Szukamy cały czas optymalnych rozwiązań. To koniec roku, ostatni mecz. Chcemy go zakończyć zwycięstwem i po to tam jedziemy. Wiemy, że liczna grupa kibiców będzie wspierać Śląska. Jest kilka pomysłów na środek boiska. Z tego naszego trójkąta nie ma Petera i Patricka. To duże straty. Jest to szansa dla innych
- mówił Jacek Magiera na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin (cyt. wroclawskisport.pl).

Z kolei Zagłębie Lubin do meczu ostatniej kolejki przed świętami będzie przystępować po wywalczeniu w ostatnich dwóch meczach zaledwie jednego punktu. Porażka z Legią Warszawa (0:3) oraz remis z przedostatnim w tabeli Ruchem Chorzów (2:2) nie podsycyły nastrojów przed końcem rundy jesiennej w PKO Ekstraklasie.

Podopieczni Fornalika zajmują jednak wysokie siódme miejsce w tabeli. "Miedziowi" zdobyli do tej pory 25 punktów po siedmiu zwycięstwach, czterech remisach oraz siedmiu porażkach. Jak skończą tę rundę? Czy zaskoczą w derbach i po raz kolejny pokażą, że takie mecze rządzą się swoimi prawami?

Ostatnie mecze bezpośrednie:
  • 29.07.2023 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:2
  • 28.01.2023 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0:3
  • 15.07.2022 Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:0
  • 27.02.2022 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0:0
  • 29.08.2021 Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:3

Mecz Zagłębie - Śląsk w 19. kolejce poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Niemirowski oraz Michał Gajda. Za VAR z kolei odpowiadać będą Piotr Urban i Marek Arys.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin: - Nie możemy skupiać się tylko na tym, że są to derby i nie możemy dać się ponieść emocjom. Jeśli te emocje są ważniejsze niż myśl, aby dobrze grać w piłkę, to czasami źle się kończą takie spotkania. Zazwyczaj mecze derbowe, które wygrywaliśmy, gdy prowadziłem Zagłębie, Piast czy Ruch, cechowały się tym, że potrafiliśmy grać na wysokim poziomie i to przynosiło efekty. Chcemy, aby teraz też tak było (cyt. TVP 3 Wrocław)

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław: - Dla mnie mecz z Zagłębiem jest najważniejszy. Do niego się przygotowujemy. Nie zajmujemy się tym, co będzie w styczniu. Wszystko jest zaplanowane. Po konferencji jest trening, a jutro mecz. Zrobimy wszystko, żeby Śląsk wygrał derby. W sobotę będzie też trening, na którym przedstawimy plany na kolejną rundę. Dziennikarze dowiedzą się o nim na śniadaniu prasowym (cyt. wroclawskisport.pl)

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Śląsk:

Zagłębie: ----
Śląsk: Konrad Poprawa (kontuzja)

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!