Zagłębie Sosnowiec 1 - 1 Chojniczanka Chojnice

1

Chojniczanka Chojnice

1

• Koniec spotkania! W Sosnowcu 1:1!

• Konrad Budek miał jeszcze stuprocentową sytuację! Niepilnowany wyskoczył do dośrodkowanie. Piłka po jego strzale minęła jednak bramkę.

• Indywidualna akcja Roberta Bartczaka. Jego strzał broni Łukasz Budziłek.

• Arbiter przedłużył spotkanie o cztery minuty!

• Okazja dla gospodarzy! Dawid Ryndak wycofał piłkę Tomasza Nowaka, a ten został zablokowany.

• Łukasz Budziłek obronił płaski strzał Jakuba Wilka.

• Telewizyjne powtórki pokazują, że Jakub Szumski przy pierwszym rzucie karnym nie naruszył przepisów. Powtórki jedenastki być nie powinno!

• GOOOOL! JAKUB BISKUP!

• Arbiter nakazuje powtórzyć rzut karny!

• Jakub Szumski wyczuł intencję strzelca! Golkiper Zagłębia broni strzał Jakuba Biskupa z jedenastu metrów.

• Rzut karny dla Chojniczanki!

• Była szansa na dobrą kontrę Zagłębia, ale podanie Sebastiana Dudka bez adresata.

• Patryk Mikita wszedł za Andrzeja Rybskiego.

• Bartłomiej Niedziela z lewej strony zszedł do środka. Strzał gracza Chojniczanki wylądował w rękawicach Jakuba Szumskiego.

• Wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie. Od bramki rozpoczął Jakub Szumski.

• Faulował Jakub Wilk. Będzie szansa dla Chojniczanki na dośrodkowanie w pole karne.

• Martin Pribula, który ma już na koncie żółtą kartkę, opuścił boisko. W jego miejsce na murawie zameldował się Robert Bartczak.

• Martin Pribula chciał minąć Jacka Podgórskiego serią zwodów, ale gracz Chojniczanki wygrał ten pojedynek.

• Chojniczanka mimo straty zawodnika nie rezygnuje ze zdobycia bramki. Zablokowany strzał Bartłomieja Niedzieli.

• Łukasz Kosakiewicz łapał za rękę Sebastiana Dudka. Sędzia pokazał mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

• W miejsce Jakuba Biskupa wszedł Bartłomiej Niedziela.

• Martin Pribula zobaczył żółty kartonik.

• Zagłębie gra teraz bez napastnika. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem jest Tomasz Nowak.

• Sebastian Dudek zastąpił kulejącego Vamarę Sanogo.

• Zagłębie Sosnowiec wychodziło z kontratakiem 4-2. Martin Pribula zdecydował się nie oddawać nikomu piłki i wykończył akcję niecelnym strzałem. Gospodarze powinni lepiej to rozegrać.

• Paweł Zawistowski opuszcza plac gry. W jego miejsce wszedł Jakub Mrozik.

• Silnie z rzutu wolnego strzelał Paweł Zawistowski. Futbolówka nieznacznie minęła bramkę Zagłębia Sosnowiec.

• Indywidualna akcja Dawida Ryndaka, który wpadł w pole karne i wymanewrował dwóch obrońców gości. Ryndak wycofał futbolówkę do Łukasza Matusiaka, który strzelił zbyt lekko. Piłka w rękawicach Łukasza Budziłka.

• Celny strzał głową na bramkę Zagłębia w wykonaniu Tomasza Mikołajczaka! Broni bezbłędny dzisiaj Jakub Szumski.

• Pierwsza zmiana w szeregach Zagłębia. Konrad Budek zmienił Wojciecha Łuczaka.

• Martin Pribula miał dużo miejsca i niepilnowanego Wojciecha Łuczaka z lewej strony, ale niepotrzebnie wdał się w drybling. Zmarnowana szansa gospodarzy.

• Kontratak Zagłębia Sosnowiec. Tomasz Nowak podaje do Vamary Sanogo, ale piłka odbija się od pięty napastnika gospodarzy.

• Na prawej stronie chciał przedrzeć się Dawid Ryndak. Dobrze zastawił piłkę Łukasz Kosakiewicz.

• Michał Markowski uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Instynktowna obrona Jakuba Szumskiego! Dwie znakomite obrony golkipera Zagłębia uratowały gospodarzy przed strata gola.

• Niepilnowany Jakub Biskup otrzymał podanie od Andrzeja Rybskiego. Zawodnik gości natychmiast uderzył z około 10 metrów na bramkę Szumskiego. Golkiper Zagłębia popisał się kapitalną interwencją!

• Druga połowa spotkania właśnie się zaczęła!

• Daniel Stefański zaprosił obie drużyny do szatni. Do przerwy Zagłębie prowadzi z Chojniczanką 1:0.

• Arbiter doliczył minutę do pierwszej części spotkania.

• Zakotłowało się pod bramką Zagłębia! Andrzej Rybski zagrał wzdłuż linii piątego metra, ale dobrze w defensywie zachowa się defensor gospodarzy.

• Arkadiusz Najemski faulował Tomasza Mikołajczaka i obejrzał żółtą kartkę.

• W odpowiedzi dwójkowa akcja Tomasza Nowaka z Martinem Pribulą. Słowak nie zorientował się jednak w sytuacji, gdy Nowak próbował odegrać mu piłkę.

• Ładna szarża Jacka Podgórskiego prawą stroną, z której jednak nic nie wyszło. Chwilę później wychowanek Chojniczanki faulował.

• Łukasz Matusik poszedł do końca i ostro wszedł w nogi Michała Markowskiego. Daniel Stefański ukarał pomocnika Zagłębia żółtą kartką.

• Michał Jakóbowski szeroko zagrywał do Łukasza Kosakiewicza. Ten wygrał pojedynek biegowy z Dawidem Ryndakiem, ale gracz Zagłębia nie odpuścił do samego końca. Od bramki rozpocznie Jakub Szumski.

• Arkadiusz Najemski faulował Pawła Zawistowskiego. Dośrodkowanie nie przeszło pierwszego zawodnika Zagłębia.

• Vamara Sanogo może kontynuować grę. Tymczasem kibice Zagłębia prezentują duże racowisko.

• Uraz kolana Vamary Sanogo. Masażyści udzielają mu teraz pomocy medycznej.

• Niewiele brakowało, a byłoby 2:0! Piłki od Tomasza Nowaka nie sięgnął Wojciech Łuczak.

• Vamara Sanogo otrzymał prostopadłe podanie od Wojciecha Łuczaka. Napastnik Zagłębia strzelił obok interweniującego Łukasza Budziłka i piłka znalazł się w siatce!

• GOOOOOOOL! VAMARA SOANOGO!

• Dawid Ryndak został ukarany żółtą kartką.

• Chojniczanka miała rzut wolny po faulu Dawida Ryndaka. Dośrodkowanie dochodzące do bramki, ale żaden z zawodników nie przeciął piłki.

• Strzelał Łukasz Matusiak. Uderzenie pomocnika gospodarzy zostało zablokowane przez defensora Chojniczanki.

• Jeszcze jedno przewinienie przyjezdnych. Kolejna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Łukasz Kosakiewicz.

• Brzydki faul Pawła Zawistowskiego! Daniel Stefański od razu pokazał mu żółtą kartkę.

• Chwilę później jeszcze jedna prostopadła piłka, tym razem do Martina Pribuli. Słowak przegrywa pojedynek sam na sam z Łukaszem Budziłkiem!

• Vamara Sanogo otrzymał prostopadłą piłkę od Tomasza Nowaka. Skuteczny wślizg obrońcy Chojniczanki uratował ją przed groźną sytuacją.

• Szarża piłkarzy Chojniczanki lewą stroną. Sytuację wyjaśnił Arkadiusz Najemski, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Tomasz Mikołajczyk podał do Andrzeja Rybskiego, który zgubił kryjącego go obrońcę i wystawił futbolówkę do niepilnowanego Jakub Biskupa. Fatalnie przestrzelił gracz Chojniczanki!

• Vamara Sanogo podawał do Martina Pribuli. Słowak strzelił po ziemi, ale Łukasz Budziłek broni bez większych problemów.

• Rafał Grzelak rozegrał futbolówkę z Pawłem Zawistowskim. Skutecznie w defensywie interweniował Jakub Wilk.

• Przewinienie gości. Faulowany jeszcze na własnej połowie był Tomasz Nowak.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie w Sosnowcu już się zaczęło!

• Arbitrem meczu będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. W tym sezonie Stefański był rozjemcą w 15. meczach LOTTO Ekstraklasy, a także jednym, rozegranym w ramach Ligi Europy. Pokazał w nich łącznie 64 żółte kartki i podyktował 4 rzuty karne. Dla arbitra z Bydgoszczy, w tym sezonie będzie to pierwszy mecz w pierwszej lidze, w którym posędziuje.

• Ławka rezerwowych Chojniczanki: Miazek, Pałys, Mrozik, Niedziela, Majtyka, Mikita, Kozłowski.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Fabisiak, Bartczak, Markowski, Dudek, Udovicić, Budek, Matić

• W tym sezonie to już drugie, ostatnie spotkanie Zagłębia z Chojniczanką. 31 lipca w Chojnicach padł remis 2:2. Dzisiaj w Sosnowcu nikt nie będzie zadowolony z remisu. Obie drużyny zapowiadają walkę o zwycięstwo. Dzięki niemu, Zagłębie zniwelowałoby swoją stratę do lidera tylko do dwóch punktów. Nie zapominajmy, że gospodarze mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie w trakcie nadchodzącego tygodnia. W 17. kolejce nie zmierzyli się z GKS-em Tychy.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym prowadząca w tabeli Chojniczanka Chojnice zmierzy się z trzecim Zagłębiem Sosnowiec.