1 2 połowa

2 dogrywka 1 połowap.

2 dogrywka 2 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Dobra pierwsza połowa gospodarzy, ale z każdą kolejną minutą widać było, kto gra w wyższej klasie rozgrywkowej. Zasłużony awans Górnika.

• Koniec meczu! Górnik Zabrze z awansem do kolejnej rundy!

• Jedna minuta doliczona do dogrywki.

• Sebastian Musiolik ukarany kartką za niesportowe zachowanie.

• Konrad Wrzesiński z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wymuszona zmiana także w Górniku Zabrze. Damian Rasak zmienił kontuzjowanego Daniego Pacheco.

• Jeszcze jedna żółta kartka w tym meczu. Ukarany Kamil Lukoszek.

• Dani Pacheco zmaga się z urazem.

• Wymuszona zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Adrian Troć zmienił kontuzjowanego Tymoteusza Klupśa.

• Dani Pacheco ukarany żółtą kartką.

• Marek Fabry ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Paweł Olkowski dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale fatalnie spudłował w stuprocentowej sytuacji!

• Górnik częściej utrzymuje się przy piłce. Wydaje się, że zabrzanie czekają już na ostatni gwizdek, bo nie zamierzają się zbliżać do bramki rywala.

• Zaczynamy drugą część dogrywki!

• Zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Konrad Wrzesiński zmienił Dawida Ryndaka.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Górnik prowadzi z Zagłębiem 2:1.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

• Oleksij Bykow ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Paweł Olkowski dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, oddał mocny strzał, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Olkowski trafia do bramki rywala w końcówce pierwszej połowy dogrywki!!!

• Dobra wrzutka w pole karne Zagłębia, a tam Boris Sekulić uderzył niecelnie.

• Tymoteusz Klupś ruszył na bramkę Górnika, ale stracił piłkę i prawdopodobnie naciągnął mięsień.

• Dużo chaosu i gry w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi uspokoić tego meczu.

• Zagłębie rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie zbliża się do pola karnego gości.

• Kolejny faul i kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Boris Sekulić.

• Złe wykonanie rzutu rożnego, a chwilę później po taktycznym faulu, żółtą kartkę otrzymał Adrian Kapralik.

• Boris Sekulić wpadł w pole karne Zagłębia, minął rywala, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Rozpoczynamy dogrywkę!

• Koniec podstawowego czasu gry. Będziemy mieli dogrywkę!

• Paweł Olkowski powtórzył "osiągnięcie" partnera i praktycznie oddał piłkę rywalom.

• Kontratak Górnika, ale Sebastian Musiolik fatalnie zagrał w pole karne gospodarzy.

• Dominik Jończy wstrzelił piłkę z lewej strony boiska, ale skutecznie interweniował Michał Szromnik!

• Dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Po wrzucie z autu w pole karne Górnika gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Teraz nieco spokojniejszy fragment meczu. Zaskoczony Górnik stara się oddalać grę od własnego pola karnego, ale to gospodarze przeważają.

• Znakomita wrzutka z narożnika boiska trafiła do Sebastiana Boneckiego, a ten potężnym strzałem trafił w poprzeczkę!

• Kamil Bębenek dostał piłkę w "szesnastce" ekstraklasowca, oddał mocny strzał, ale Michał Szromnik skutecznie interweniował!

• Michal Siplak ruszył skrzydłem, ale wrzucił fatalnie.

• Kamil Bębenek dobrze dośrodkował z lewej strony, ale żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

• Dośrodkowanie do Pawła Olkowskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Kamil Bębenek ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia. W odpowiedzi kontratak Zagłębia, ale efekt podobny.

• Górnik wywalczył rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Sebastian Musiolik wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale poślizgnął się i stracił piłkę.

• Kamil Lukoszek oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Sebastian Bonecki ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Marek Fabry wpadł w pole karne Górnika i oddał groźny strzał, ale zawodnik Zagłębia był na spalonym.

• Natomiast Kamil Lukoszek pojawił się w miejsce Roberta Dadoka.

• Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Boris Sekulić zmienił Norberta Barczaka

• Sebastian Musiolik zdobywa bramkę, jednak wcześniej asystujący Adrian Kapralik był na spalonym!

• Adrian Kapralik ruszył lewą stroną boiska, ale jego podanie nie zostało wykorzystane przez żadnego z partnerów.

• Natomiast Kamil Bębenek zastąpił Nikodema Zielonkę.

• Marek Fabry pojawił się w miejsce Kamila Bilińskiego

• Trzy zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Tymoteusz Klupś zmienił Joela Valencię

• Nie będzie rzutu karnego. Tym razem upiekło się graczom Zagłębia.

• Arbitrzy sprawdzają potencjalny rzut karny dla Górnika!

• Adrian Kapralik wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Robert Dadok dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Norbert Barczak ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Górnik naciska coraz bardziej, ale na razie gospodarze dzielnie się bronią.

• Adrian Kapralik ruszył na bramkę Zagłębia, ale w ostatniej akcji skutecznie interweniował Oleksij Bykow!

• W odpowiedzi wrzutka w okolice pola karnego zabrzan, ale tam Nikodem Zielonka nie przyjął piłki.

• Szymon Czyż zagrał w pole karne Zagłębia, ale tam spokojnie interweniował bramkarz.

• Nikodem Zielonka ruszył na pole karne rywala, zagrał do Meika Karwota, ale ten łatwo stracił piłkę.

• Szymon Czyż zagrał w pole karne Zagłębia do Roberta Dadoka, ale ten uderzył wprost w rywala.

• Dani Pacheco świetnie dośrodkował na głowę Kryspina Szcześniaka, ale ten uderzył minimalnie niecelnie.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Dani Pacheco pojawił się w miejsce Filipe Nascimento.

• Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Paweł Olkowski zmienił Lawrencea Ennaliego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę ArcelorMittal Park. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Zagłębie remisuje z Górnikiem 1:1.

• Dobra wrzutka, ale żaden z zabrzan nie oddał strzału.

• Dominik Jończy sfaulował rywala blisko własnego pola karnego. Będzie okazja na zdobycie bramki.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Filipe Nascimento z rzutu karnego trafia tylko w słupek!!!

• Rzut karny dla Górnika po faulu Dawida Ryndaka!

• Arbiter będzie sprawdzać potencjalny rzut karny dla Górnika!

• Robert Dadok ucierpiał po jednym ze starć.

• Meik Karwot oddał strzał z dystansu, ale trafił piłką w swojego partnera.

• Sebastian Musiolik zgrał do Adriana Kapralika, ten ruszył na bramkę i z wysokości pola karnego rywali, zdobył bramkę wyrównującą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrian Kapralik doprowadza do wyrównania!!!

• W odpowiedzi świetna akcja Górnika! Robert Dadok wyłuskał piłkę przed polem karnym gospodarzy, oddał mocny strzał, ale trafił wprost w bramkarza rywali!

• Meik Karwot dośrodkował do Kamila Bilińskiego, ale ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Kostas Triantafyllopoulos sfaulował rywala w środku pola. Arbiter nie ukarał Greka drugą żółtą kartką.

• Szybka akcja gospodarzy, Marcel Ziemann zagrał z lewego skrzydła, ale żaden z partnerów nie dopadł do podania.

• Bardzo aktywny w tym meczu Nikodem Zielonka walczył po prawej stronie boiska, ale przewinił.

• Adrian Kapralik ruszył lewą stroną boiska, ale sfaulował przeciwnika.

• Kamil Biliński ruszył lewą stroną boiska, zagrał w pole karne, gdzie Nikodem Zielonka zgrał do Dawid Ryndak, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dawid Ryndak daje prowadzenie Zagłębiu Sosnowiec!!!

• Kostas Triantafyllopoulos ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Meik Karwot próbował wrzucić z głębi pola, ale piłka powędrowała poza linię końcową boiska.

• Joel Valencia dośrodkował ze stojącej piłki, ale żaden z partnerów nie oddał strzału.

• Zagłębie wywalczyło rzut wolny na połowie rywali.

• Nikodem Zielonka minął rywala w środku pola i oddał strzał z dystansu, ale piłka trafiła w jednego z rywali.

• Dużo gry w środku pola. Oba zespoły nie chcą zbytnio zaryzykować i ruszyć większą liczbą zawodników.

• Mateusz Machała ostro faulował w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Początek meczu to duża przewaga Zagłębia w środku pola, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Nikodem Zielonka dostał piłkę po lewej stronie, ale łatwo ją stracił.

• Dłuższa akcja Zagłębia, która jednak nie przyniosła żadnego zagrożenia.

• Lawrence Ennali z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Zabrzanie wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym Zagłębia. Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką.

• Od pierwszych minut widać, że piłkarzom obu drużyn murawa sprawia wiele problemów.

• Robert Dadok podał prostopadle, ale piłka trafiła wprost w ręce Grega Sorcana.

• Na początku Zagłębie próbuje narzucić swoje warunki gry i atakować rywali.

• Zaczynamy mecz w Sosnowcu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Oto pierwsze zespoły, które zameldowały się w kolejnej rundzie FORTUNA Pucharu Polski!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. W tym sezonie prowadził on mecz FORTUNA 1. Ligi z udziałem Zagłębia Sosnowiec, które przegrało na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Arbiter w końcówce meczu podyktował rzut karny dla sosnowiczan.

• Natomiast oto zestawienie Zagłębia Sosnowiec:

• Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni Zagłębie mierzyło się z Górnikiem w sezonie 2018/19. Wtedy na Stadionie Ludowym w Sosnowcu padł remis 1:1. W Zabrzu były rozgrywane dwa spotkania. Najpierw w fazie zasadniczej sezonu i Górnik wygrał 2:1, a później w grupie spadkowej, kiedy to zabrzanie rozbili u siebie Zagłębie aż 4:0. W tamtym sezonie Zagłębie wraz z Miedzią Legnica spadły z ligi.

• Poprzedni sezon FORTUNA Pucharu Polski zespół z Zabrza zakończył w 1/8 finałów niespodziewanie nie radząc sobie z drugoligowym KKS-em Kalisz. Górnik przegrał tamto spotkanie po rzutach karnych, bo w podstawowym czasie gry był remis 3:3. Natomiast Zagłębie Sosnowiec w 1/6 finałów trafiło na późniejszego triumfatora, czyli Raków Częstochowa, który wygrał 1:0 po goli dopiero w 90. minucie Władysława Koczerhina.

• Natomiast Górnik Zabrze w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie. Po przerwie reprezentacyjnej zabrzanie niespodziewanie wygrali u siebie z Rakowem Częstochowa, a przed tygodniem rozbili w Łodzi zespół ŁKS-u aż 5:0. W znakomitej formie jest Japończyk Daisuje Yokota, który w dwóch ostatnich meczach zdobył aż cztery bramki. W poprzedniej rundzie FORTUNA Pucharu Polski drużyna Górnika rozbiła na wyjeździe GKS Katowice 4:0 i dzisiaj również będzie zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

• W tym sezonie FORTUNA 1. Ligi drużyna Zagłębia Sosnowiec spisuje się podobnie jak przed rokiem. W ubiegłych rozgrywkach od początku walczyli o utrzymanie i udało się to osiągnąć tuż przed zakończeniem rozgrywek. Obecnie Zagłębie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale różnice między zespołami są naprawdę niewielkie. Gospodarze dzisiejszego spotkania w rozgrywkach ligowych wygrali tylko dwa mecze, ale za to bardzo prestiżowe. U siebie z Lechią Gdańsk i na wyjeździe z GKS-em Katowice. W poprzedniej rundzie FORTUNA Pucharu Polski sosnowiczanie wyeliminowali trzecioligowy Gryf Wejherowo.

• Tak prezentowała się wczoraj liczba kibiców, która nabyła wejściówki na mecz. Dzisiaj ta liczba zapewne jeszcze się zwiększyła!

• Spotkanie w Sosnowcu powinno być także bardzo interesujące ze względów kibicowskich. Mecze śląskich drużyn zawsze powodują gorącą atmosferę na trybunach i dzisiaj powinno być podobnie, zwłaszcza, że naprzeciw siebie staną dwie bardzo mocne społeczności kibicowskie.

• Murawa na ArcelorMittal Park wydaje się być dobrze przygotowana, ale w meczu Rakowa w ubiegły czwartek wyglądało to podobnie, a pierwsze minuty meczu zweryfikowały rzeczywistość, która okazała się brutalna.

• Ostatnio całą Polskę, a nawet i Europę obiegły informacje, jak fatalna jest murawa na nowym stadionie Zagłębia, bo przecież na tym stadionie swoje mecze w w fazie grupowej Ligi Europy rozgrywa Raków Częstochowa. Zarówno mistrzowie Polski, jak i Portugalczycy narzekali na stan owej murawy i przez te kilka dni raczej niewiele się zmieniło, więc dla obu drużyn to będzie bardzo trudny pojedynek.

• Witamy serdecznie! Z rozgrywek ligowych, czas przenieść się do emocji krajowego pucharu. W meczu 1/16 FORTUNA Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na ArcelorMittal Park z Górnikiem Zabrze, a na relację z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/5
przejdź do galerii

©Arkadiusz Gola

Fortuna Puchar Polski. Mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze ONLINE. Czas na starcia pucharowe. W 1/16 Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec na swoim stadionie podejmie Górnik Zabrze. Ekipa Jana Urbana jest rozpędzona, więc o wygraną może być ciężko. Relacja LIVE we wtorek już od godziny 18:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze ONLINE

Zagłębie na początku sezonu 1. ligi jest w fatalnej formie. Ekipa z Sosnowca zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 10 punktów w 13 meczach. Gorszy jest tylko Chrobry Głogów, który ma jedno "oczko" mniej.
Zagłębie po raz ostatni wygrało w lidze w połowie września. W 1. rundzie Fortuny Pucharu Polski drużyna z zaplecza Ekstraklasy miała szczęście, bo wylosowała Gryf Wejherowo. Wygrana 3:1 zapewniła awans do 1/16 finału.

Przeciwieństwem Zagłębia jest Górnik Zabrze, który po przeciętnym początku sezonu zaczyna nabierać wiatru w żagle. Ekipa Jana Urbana nie przegrała w lidze od trzech spotkań (dwie wygrane i jeden remis). W ostatniej kolejce Górnik rozgromił ŁKS aż 5:0. Aż cztery bramki padły w drugiej połowie.

Jan Urban, trener Górnika po meczu z ŁKS-em (5:0): - Nic nie zapowiadało takiego wyniku spotkania. Nie byłem zadowolony z tego, jak wyszliśmy na ten mecz. Krycie w środku pola było za bardzo luźne. Mieliśmy trochę szczęścia - strzeliliśmy trochę przypadkową bramkę do szatni i to pomaga, a drużynie ŁKS, która w takiej sytuacji się znajduje nie uławia zadania, wręcz powoduje, że wiara w zwycięstwo jest coraz mniejsza. W drugiej połowie byliśmy bardziej agresywni i to zaowocowało. Nie spodziewałem się takiego wyniku.

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Górnik wygrał 4:0 z GKS-em Katowice. W 1/16 finału podopieczni trenera Urbana znowu zmierzą się z lokalnym rywalem ze Śląska.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na kanale Polsat Sport. W internecie mecz dzięki aplikacji i stronie Polsat Box Go. Relacja LIVE w GOL24 we wtorek od godziny 18:00 - zapraszamy!