Zagłębie Sosnowiec

0

Wisła Kraków

4

• W Sosnowcu nie było niespodzianki. Zagłębie po stracie bramki do szatni, w drugich czterdziestu pięciu minutach było tylko tłem dla Wisły Kraków. Kończymy już naszą relację ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na kolejne.

• Koniec spotkania. Wisła pewnie wygrała w Sosnowcu.

• Paweł Brożek mógł dobić jeszcze sosnowiecką drużynę, ale Łukasz Matusiak w ostatniej chwili zablokował snajpera Wisły.

• Trzy minuty doliczył Jarosław Przybył do regulaminowego czasu gry.

• Płaski strzał Patryka Fryca z prawej strony pola karnego.i Mateusz Wieczorek pewnie broni.

• Fabian Burdenski za Michała Nalepę.

• Łukasz Matusiak przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył po dalszym rogu, Miskiewicz odbił futbolówkę na rzut rożny.

• Lewą stroną popędził Domański, wrzucił piłkę w pole karnym, ale tam wyżej od zawodnika gospodarzy wyskoczył Gordan Bunoza i głową zgrał piłkę do Miśkiewicza.

• GOOOOOOOL! Po rzucie rożnym z prawego narożnika boiska Paweł Stolarski zgrał piłkę na długi słupek, był tam Paweł Brożek, który bez problemów głową skierował futbolówkę do siatki.

• Za Patryka Małeckiego na murawie pojawił się Ostoja Stjepanović.

• Hubert Malara wszedł za Huberta Tylca.

• Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków

• Małecki pomknął na bramkę Zagłębia. Defensorzy gospodarzy zamiast go zaatakować cofali się pod własne pole karne, ale niedokładnie rozegrał tą akcję skrzydłowy Wisły.

• Łukasz Grube uderzał bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wyraźnie ponad poprzeczką bramki Michała Miśkiewicza.

• Chrapek podawał do Pawła Brożka, który ominął golkipera Zagłębia, Napastnik Wisły zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i strzelał z ostrego kąta. Uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką.

• Hubert Tylec dogrywał futbolówkę do Rafała Jankowskiego, ale lepszy w starciu powietrznym okazał się obrońca Wisły Arkadiusz Głowacki.

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Małeckiego główkował Nalepa, ale obrońcy Zagłębia oddalili po chwili zagrożenie.

• Szybki rajd Pawła Stolarskiego lewą stroną boiska. Podawał do niego Fryc. Wrzutka Stolarskiego zablokowana przez Kursę.

• Za nieźle grającego Sadowskiego wchodzi Łukasz Tumicz.

• Za Sarkiego wchodzi Patryk Fryc. Dla byłego zawodnika Floty jest to debiut w Wiśle..

• Stolarski otrzymał podanie na prawej stronie od Pawła Brożka. Obrońca Wisły chciał dośrodkować, ale uczynił to tak nieporadnie, że piłka opuściła boisko.

• Żółta kartka dla Rafała Jankowskiego. Napastnik Zagłębia faulował Michała Chrapka.

• Paweł Domański wchodzi na boisko za Michała Cyganka.

• GOOOOL! Karygodnie zachowali się teraz gracze Zagłębia w obronie Michał Nalepa odebrał piłkę zawodnikowi gospodarzy, podał do będącego w polu karnym Garguły, a ten strzałem tuż przy prawym słupku pokonał Wieczorka po raz trzeci.

• Rafał Jankowski z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

• GOOOOOOL! Paweł Brożek z lewej strony idealnie wrzucił piłkę do nieobstawionego w polu karnym Garguły. Pomocnik Wisły strzelił obok interweniującego Wieczorka. 2:0 dla gości.

• Podanie około 30-metrowe Chrapka do Brożka, ale czujnie w bramce zachował się Wieczorek, który szybko doskoczył do piłki i ubiegł napastnika Wisły.

• Zagłębie rozpoczęło drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy w Sosnowcu. Wisła do przerwy prowadzi 1:0.

• Arbiter Jarosław Przybył doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

• Sarki otrzymał piłkę na dobieg na prawej stronie, ale zbyt długo zbierał się do dośrodkowania i ta opuściła boisko.

• GOOOOOL! Piłkarze Wisły szybko wymienili futbolówkę w polu karnym, Garguła zagrał do Brożka, ten od razu wystawił piłkę do Chrapka, który płaskim, precyzyjnym strzałem zaskoczył Wieczorka.

• Przebiegł z piłką dobre 30 metrów Bunoza, który podał na lewą stronę do Sarkiego ten jednak miał w polu karnego tylko Brożka i postanowił wycofać piłkę. Akcja straciła tempo i i Wisła straciła futbolówkę.

• Żółtą kartką ukarany został Sarki, który odepchnął jednego z piłkarzy Zagłębia.

• Rafał Sadowski odebrał piłkę na połowie Wisły podał do środka do Michała Cyganka, a ten po chwili zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piłkę złapał pewnie Miśkiewicz.

• Marko Jovanović leży na murawie. Serbskiemu piłkarzowi udzielana jest pomoc medyczna. Chwila przerwy w grze.

• Ataki Wisły Kraków nie ustają. Tym razem piłka zagrywana w pole karne do Patryka Małeckiego, skrzydłowego Wisły uprzedził Łukasz Grube, który wybił głową piłkę.

• Rzut wolny dla Wisły. Na bramkę uderzał Łukasz Garguła, ale trafił prosto w mur.

• Głowacki zagrywał do Emmanuela Sarkiego, ale uprzedził go wybiegający poza szesnastkę Mateusz Wieczorek.

• Niebezpiecznie było pod bramką Wisły, Rafał Jankowski przegrał jednak pojedynek biegowy z Michałem Miśkiewiczem. Wiślacki bramkarz skutecznie interweniował poza polem karnym.

• Rafał Jankowski zdecydował się na indywidualną akcję, po ograniu obrońcy Wisły iderzył po ziemi na bramkę Miśkiewicza. Strzał był anemiczny i niecelny.

• Patryk Małecki minął Huberta Tylca i uderzył lewą nogą z około 20 metrów. Piłka minęła jednak słupek bramki strzeżonej przez Wieczrka.

• Emmanuel Sarki tym razem na lewej stronie, Nigeryjczyk dośrodkował, ale czujni obrońcy Zagłębia zablokowali centrę.

• Po raz kolejny atakowało Zagłębie. Wiślacka defensywa spisał się tym razem bez zarzutów. Hubert Tylec ambitnie powalczył jeszcze i uniemożliwił Wiśle rozpoczęcie akcji.

• Łukasz Matusiak zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Potężna bomba Matusiaka trafiła w poprzeczkę!

• Po wrzucie piłki z autu na lewej stronie pola karnego dobrze znalazł się Łukasz Garguła. Uderzył na bramkę Mateusza Wieczorka, ale ten odbił futbolówkę.

• Szybka kontra Wisły. Prawą stroną popędził Sarki, dograł na środek do Garguły, ten z pierwszej piłki podał do Brożka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Wieczorkiem. Bramkarz Zagłębia skrócił kąt i nie dał się zaskoczyć napastnikowi Białej Gwiazdy

• Spokojne tempo w pierwszych minutach spotkania. Wisła zbyt dużo gra górnych piłek.

• Patryk Małecki faulował wyskakującego do górnej piłki Jovana Ninkovicia.

• Na lewej stronie szarżował Sadowski, chciał dośrodkować, ale zamiast tego wyszedł bezpośredni strzał na bramkę. Futbolówka jeszcze odbiła się od murawy tuż przed Miśkiewiczem, ale golkiper Wisły bez problemu złapał piłkę

• Fatalnie wyprowadzał piłkę z własnej połowy Gordan Bunoza. Po prostu kopnął piłkę na oślep do przodu, gdzie nie było żadnego piłkarza Wisły.

• Małecki mimo asysty trzech piłkarzy gospodarzy dokładnie podał do Brożka, ten rozciągnął akcje na prawą stronę do Sarkiego, który dośrodkował, ale Nigeryjczykowi zabrakło precyzji.

• Szybka piłka ze środka pola na prawe skrzydło do Sadowskiego, ale Paweł Stolarski szybko doskoczył do rywala i przerwał akcję gospodarzy.

• Zagłębie Sosnowiec w jednolitych czerwonych strojach, natomiast wiślacy grają dzisiaj na biało.

• Sędzia główny Jarosław Przybył z Kluczborka rozpoczął mecz. Od środka Wisła.

• Rozeszły się wszystkie wejściówki na dzisiejsze pucharowe spotkanie. Kibice szczelnie wypełnili już trybuny Stadionu Ludowego. Rozświetlone są także jupitery, mimo że jest widno i słonecznie. To konieczne, aby przeprowadzić transmisję telewizyjną w jakości HD.

• Trener Wisły Franciszek Smudy zapowiada, że jego piłkarze muszą zagrać na 100%.

- Nie znam tego zespołu, ale zarówno Kaziu Kmiecik, jak i ci, którzy grali nie tak dawno z Zagłębiem sparing, przekażą mi niezbędne informacje. Ja podchodzę do sprawy w ten sposób, że bez względu na to, z kim gramy, chcemy wygrać. Jak tylko zauważę, że ktoś lekceważy rywala, to zdejmę go z boiska.
  • Jak dobrze wiadomo dzisiejszy mecz odbędzie się bez udziału kibiców Wisły Kraków. Ta sytuacja jest spowodowana decyzją wojewody śląskiego, który postanowił zamknąć sektor gości. Właśnie na nim zawisł dzisiaj transparent "Piłka nożna dla kibiców".

• Ławka rezerwowych Wisły: Gerard Bieszczad, Patryk Fryc, Ostoja Stjepanović, Łukasz Burliga, Fabian Burdenski, Michał Szewczyk

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Mateusz Struski, Filip Kazimierczyk, Łukasz Cymański, Jakub Malara, Jan Grzesik, Paweł Domański, Łukasz Tumicz

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie zmierzy się z występującą w Ekstraklasie Wisłą Kraków w meczu 1/16 finału Pucharu Polski.