• Koniec meczu! ! ! Zawisza po 13 latach wraca do pierwszej ligii! ! !

• Tomaszewski melduje się na placu gry. Czarni rzucili wszystko na jedną kartę. Na razie biją jednak głową w mur.

• Bramkarz Zawiszy grał na czas i otrzymał żółtą kartkę.

• Sędzia dolicza 5 minut. Tymczasem Witan faulowany w polu bramkowym.

• Rejmer otrzymuje kartonik za dyskusje z sędzią.

• Stefańczyk zbyt długo zwlekał z wykonaniem rożnego przez co został ukarany żółtą kartą. Z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy gości.

• Powoli na czas zaczynają grać gospodarze. Przed chwilą skurcze łapały Maziarza, teraz Okińczyca.

• Minimalnie zbyt wysokie okazało się dośrodkowanie nigeryjskiego piłkarza niebiesko - czarnych.

• Gra toczy się na połowie Czarnych. Do końca spotkania pozostało jeszcze około 7 minut plus to co doliczy sędzia.

• Okińczyc strzelił zbyt lekko by zaskoczyć golkipera żaganian.

• Gancarczyk ustępuje miejsce Kasakiewiczowi.

• Po wolnym do piłki doszedł Sudoł, ale właściwie podał do Witana.

• 'Żółtko' dla Piętki.

• Wójcicki po dośrodkowaniu Stefańczyka główkuje w poprzeczkę!

• Indywidualna akcja Kanika kończy się dopiero w polu karnym. Rzut rożny.

• Stadion oszalał! ! ! Imeh zwiódł obrońcę i strzelił po krótkim rogu - bez szans Abramowicz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ! ! !

• Wójcicki uderzał z dystansu i pomylił się nieznacznie.

• Dośrodkowanie Piętki i rzut rożny.

• W okolicach linii bocznej faulowany był Wójcicki.

• Czarni łapią drugi oddech. Atakują, ale gospodarze grają teraz z ogromną determinacją przez co goście nie mogą wypracować sobie czystych sytuacji.

• Sudoł ukarany za przewinienie na Piętce.

• Rejmer wchodzi za Kononowicza.

• GOOOOOOOOOOOOL ! ! ! Maziarz pewnym egzekutorem 'jedenastki'.

• Karny dla Zawiszy! Faulowany w narożniku szesnastki był Imeh!

• Kilka chwil temu za grę na czas ukarany został piłkarz gości.

• Kanik zastępuje Klofika.

• Indywidualna akcja Wójcickiego w narożniku pola karnego zakończyła się uderzeniem metr nad poprzeczką.

• Kolejna nieuznana bramka! Tym razem na spalonym Okińczyc.

• Powinno być 1:1 ! ! ! W pole karne wpadł Okińczyc, dograł do Imeha, który miał przed sobą jedynie bramkarza - ten instynktownie odbił nogą uderzenie napastnika miejscowych.

• Z rzutu wolnego dogrywał Tracz, piłkę zgrał jeden z jego partnerów, ale nikt nie zamknął akcji.

• Wójcicki z około 20 metrów silnie lecz niecelnie.

• Zawisza ruszył po przerwie do zdecydowanego ataku.

• Klofik perfekcyjnie zagrał na głowę Imeha, a ten pomylił się o centymetry!

• Stefańczyk dorzucał z wolnego w pole karne gości, ale znakomicie poradził sobie bramkarz gości.

• Początek drugiej połowy.

• Pierwsza zmiana w Zawiszy - Tarnowskiego zastąpi Wójcicki.

• Koniec pierwszej połowy. Położenie piłkarzy Zawiszy fatalne, gdyż sami przegrywają, a GKS Tychy prowadzi z Czarnymi.

• Fatalna próba Piętki o około metr mija słupek bramki golkipera gości.

• Imeh ukarany żółtą kartką za strzał po gwizdku. Kontrowersyjna sytuacja, Nigeryjczyk był sam na sam, ale sędzia uniósł chorągiewkę.

• Okińczyc dograł do Tarnowskiego, który był w polu karnym. Ten zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki i ostatecznie ją stracił.

• Gospodarze biją głową w mur.

• Rzut wolny mieli niebiesko - czarni z okolicy 20 metra od bramki Abramowicza. Metr nad poprzeczką pocelował prawy defensor Zawiszy.

• Tarnowski po pięknym dryblingu wywalczył sobie pozycję strzelecką, uderzył jednak bardzo anemicznie. A przed momentem wymuszona zmiana w ekipie miejscowych - Łukaszewski opuszcza boisko z powodu kontuzji, a za niego wchodzi Galdino.

• Gospodarze marnują kolejny stały fragment gry.

• Rzut rożny dla Zawiszy.

• Piękna wymiana piłek Klofika z Okim - ten ostatni wpadł w pole karne i pomylił się minimalnie.

• Z prawego skrzydła dorzucał Filipe, idealnie na głowę Burskiego, który z bliskiej odległości pokonał Witana.

• 1:0 dla Czarnych!

• Groźnie było pod bramką przyjezdnych! Stefańczyk z prawego skrzydła dośrodkowywał znakomicie, ale Klofika na piątym metrze uprzedził obrońca.

• Słabszy fragment meczu - gra toczy się głównie w środku pola.

• Abramowicz w ostatniej chwili sprzątnął piłką sprzed nosa Nigeryjczyka.

• Ładna akcja gości, którzy wymieniali podania 'z klepki' - zabrakło ostatniego podania.

• Kapitalny strzał Imeha z woleja trafia w poprzeczkę!

• Okińczyc minął nie zdołał sięgnąć dośrodkowania 'Stefana' z prawej flanki.

• Czarni stłamszeni bronią się we własnym polu karnym - na razie nie przekłada się to jednak na stuprocentowe okazje niebiesko - czarnych.

• Piętka po indywidualnej akcji niewiele się pomylił!

• Jankowski strzelał zza pola karnego. To nie była dobra próba.

• Tłumy kibiców na Gdańskiej - około 8 - 10 tysięcy widzów!

• Z dystansu uderzał Pawela - metr nad poprzeczką.

• Pierwsze minuty to niepodzielne panowanie 'Wojskowych' na boisku.

• Nieuznana bramka Imeha! Po rzucie wolnym z własnym obrońcą zderzył się Abramowicz po czym wypuścił piłkę - dopadł do niej Imeh i skierował ją do siatki. Sędzia odgwizdał... wolnego dla gości.

• Po tym stałym fragmencie Czarnych kontrę wyprowadzili miejscowych. Zakończył ją strzał Maziarza - zablokowany.

• Pawela wywalczył korner dla Czarnych po błędzie Jankowskiego.

• Po tym stałym fragmencie gry nie oglądaliśmy zagrożenia pod bramką Czarnych. Na stadionie od początku panuje znakomita atmosfera!

• Patryk Klofik wywalczył rzut rożny.

• Mecz zaczynają gospodarze!

• Obie jedenastki są już na placu gry!

• Zapraszamy do śledzenia równolegle toczonej relacji LIVE z pojedynku GKS Tychy i Lechii Zielona Góra. Dostępna ona jest tutaj.. Przypomnijmy, jeśli GKS nie wygra w Zielonej Górze, Zawisza bez względu na swój wynik awansuje do pierwszej ligi

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki - do pierwszego gwizdka pozostało 10 minut.

• Do tej pory te drużyny w Bydgoszczy mierzyły się dwukrotnie. Za każdym razem zwyciężał Zawisza - 3:1 (Piętka, Maziarz,A. Kozłowski - Trachimowicz) przed dwoma laty i 2:0 (Sobczak, Magdziński) przed rokiem. Jesienią w Żaganiu padł wynik 2:0(Okińczyc i Ślifirczyk) dla niebiesko - czarnych.

• Arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Pan Szymon Lizak z Poznania. W tym sezonie sędzia ten prowadził dwa mecze Zawiszy (wyjazdowy z Ruchem Zdzieszowice oraz domowy z Zagłębiem Sosnowiec) oraz jeden Czarnych Żagań (wyjazdowy z Chojniczanką Chojnice) . Wszystkie te spotkania zakończyły się... remisami.

• Mimo, że do meczu pozostało jeszcze około pół godziny, na trybunach już znajduje się około 3000 widzów.

• Rezerwowymi Zawiszy będą dziś: Skowroński, Wasikowski, Galdino, Szczepan, Wójcicki, Kot, Kanik (zaskakujący jest brak Jakuba Bojasa). Natomiast na ławce Czarnych zasiądą: Buchla, Kosakiewicz, Tomaszewski, Rejmer.

• Piłkarze przebywają już na rozgrzewce.

• W lewym okienku dostępne są już wyjściowej jedenastki obu ekip. W składzie Zawiszy Macieja Kota zastępuje dziś Marcin Tarnowski. Natomiast za pauzujących za kartki Warczachowskiego i Dąbrowskiego zagrają odpowiednio Patryk Cuper oraz Marcin Łukaszewski.

• Witamy ze Stadionu Zawiszy w Bydgoszczy. Już za około 40 minut rozpocznie się spotkanie, które zadecyduje o tym, czy gospodarze awansują do pierwszej ligi. Za moment zaprezentujemy składy drużyny miejscowej oraz Czarnych Żagań.