• Lech Poznań był dzisiaj zdecydowanie lepszy i pokazał, że gra kilka klas rozgrywkowych wyżej. Zawisza starał się i walczył, ale niewiele mógł zrobić.

• Koniec meczu! Lech Poznań rozbija Zawiszę Bydgoszcz 4:0.

• Natomiast Alan Serwach pojawił się w miejsce Piotra Okuniewicza.

• Dwie ostatnie zmiany w Zawiszy Bydgoszcz. Hubert Jaskuła zmienił Kacpra Nowaka

• Radosław Murawski ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Zawisza próbuje jeszcze zdobyć bramkę honorową. Gospodarze walczą, ale niewiele z tego wynika. Lech dzisiaj jest zdecydowanie mocniejszy.

• ALi Gholizadeh świetnie wyłożył piłkę do Filipa Wilaka, ale ten w stuprocentowej sytuacji, fatalnie spudłował!

• Ali Gholizadeh oddał strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

• "Kolejorz" uspokoił grę, znowu rozgrywa piłkę w środku pola.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale tam gospodarze nie zdołali oddać strzału.

• Natomiast Norbert Pacławski pojawił się w miejsce Filipa Szymczaka.

• Dwie ostatnie zmiany w Lechu Poznań. Barry Douglas zmienił Eliasa Anderssona

• Szybki kontratak Lecha, ale nie zdołali oddać nawet strzału, a byli już w polu karnym gospodarzy.

• Mariusz Sławek ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmiana w Zawiszy Bydgoszcz. Sebastian Rugowski zmienił Krystiana Sanockiego.

• Znowu Filip Szymczak zagrał na linię pola karnego do Filipa Wilaka, a ten mocnym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Wilak zdobywa swoją drugą bramkę!

• Maksymilian Dziuba ukarany żółtą kartką za nierozważny faul.

• Natomiast Filip Marchwiński zastąpił Nikę Kvekveskiriego.

• Alan Czerwiński pojawił się w miejsce Joela Pereiry

• lech

• Trzy zmiany w Lechu Poznań. Debiutujący Ali Gholizadeh zmienił Kristoffera Velde

• Filip Szymczak dostał piłkę na linii pola karnego. Świetnie obrócił się z futbolówką i dograł do Filipa Wilaka, który sytuacyjnym uderzeniem podwyższył na 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Wilak zdobywa bramkę na 3:0!!!

• Natomiast Igor Sobierajski pojawił się w miejsce Macieja Kony.

• Dwie zmiany w składzie Zawiszy Bydgoszcz. Michał Sacharuk zmienił Michała Graczyka

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale Piotr Okuniewicz nie zdołał dopaść do piłki.

• Pierwszy kwadrans drugiej połowy to absolutna dominacja Lecha, ale wciąż nie okraszona kolejną bramką.

• Filip Szymczak dostał piłkę przed polem karnym Zawiszy, minął rywala i oddał mocny strzał, który świetnie wybronił Michał Oczkowski.

• Joel Pereira oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował bramkarz.

• W drugiej połowie Lech niemal cały czas utrzymuje się przy piłce. "Kolejorz" ma absolutną kontrolę nad meczem.

• To powinna być trzecia bramka dla Lecha! Kristoffer Velde dostał piłkę przed bramką Zawiszy, ale fatalnie spudłował!

• Maksymilian Dziuba wpadł w pole karne Zawiszy i oddał mocny strzał, który świetnie wybronił Michał Oczkowski.

• Piotr Okuniewicz oddał strzał głową z dalszej odległości, ale skutecznie interweniował Filip Bednarek.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu piłkarzy wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Zawisza miał momenty, ale Lech pokazał zdecydowaną wyższość i zasłużenie prowadzi różnicą dwóch bramek. Warto przypomnieć, że "Kolejorz" wielokrotnie miał dużo słabsze drugie połowy meczów, ale chyba dzisiaj Zawisza nie będzie w stanie sprawić niespodzianki.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Lech prowadzi z Zawiszą 2:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Zakotłowało się w polu karnym Zawiszy, ale arbiter odgwizdał faul gracza Lecha.

• velde

• Kristoffer Velde nie wykorzystał rzutu karnego, ale piłka ponownie trafiła do niego i tym razem nie spudłował!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kristoffer Velde podwyższa na 2:0!!!

• Rzut karny dla Lecha Poznań po faulu na Kristofferze Velde!

• Obraz gry nie ulega zmianie. Goście kontrolują przebieg meczu, a Zawisza nie ma pomysłu na przeciwstawienie się rywalom.

• Niezbyt interesujący fragment meczu. "Kolejorz" przeważa, ale niewiele z tego wynika.

• Joel Pereira zagrał w pole karne rywali do Filipa Wilaka, ale ten podał niedokładnie.

• Znakomite, prostopadłe podanie do Filipa Szymczaka, ale ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minimalnie się pomylił!

• lech

• Filip Bednarek zwlekał z wybiciem piłki. Był bliski straty, ale ostatecznie wyszedł z opresji.

• Filip Szymczak ruszył na bramkę Zawiszy, wygrał pojedynek z rywalem, wpadł w pole karne i oddał precyzyjny strzał, który znalazł drogę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Szymczak otwiera wynik meczu!!!

• Zła wrzutka z narożnika boiska, bez zagrożenia.

• Joel Pereira wrzucił w "szesnastkę" gospodarzy, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym dla Lecha.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne "Kolejorza", ale futbolówka powędrowała poza linię końcową.

• Wrzutka w pole karne Zawiszy, ale spokojnie interweniował Michał Oczkowski.

• Kristoffer Velde zagrał prostopadle do Maksymiliana Dziuby, ale ten wybiegł z piłką za pole karne i zwolnił akcję.

• Kristoffer Velde oddał strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

• Filip Szymczak dostał piłkę w polu karnym Zawiszy, ale nie był w stanie oddać strzału.

• Dużo gry w środku pola. Na razie gospodarze dzielnie stawiają czoła dużo wyżej notowanemu przeciwnikowi.

• Maciej Koziara oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała na aut.

• Lech spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Filip Szymczak chciał oddać zaskakujący strzał, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Kolejna wrzutka w "szesnastkę" Lecha, ale Korneliusz Sochań uderzył niecelnie.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne "Kolejorza" bez zagrożenia.

• Dobra wrzutka w pole karne Lecha i gospodarzy wywalczyli rzut rożny.

• Wznawiamy grę.

• Przerwa w grze z powodu wyrzuconych serpentyn przez kibiców gospodarzy.

• Zaczynamy pojedynek w Bydgoszczy!

• zawisza

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Bydgoszczy. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Zawiszy Bydgoszcz:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi, którego ostatnim prowadzonym meczem był pojedynek w FORTUNA 1. Lidze pomiędzy Chrobrym Głogów, a Motorem Lublin zakończony zwycięstwem gości 1:0.

• Po raz ostatni Zawisza Bydgoszcz grał z Lechem Poznań w sezonie 2014/15. Wtedy w Bydgoszczy gospodarze wygrali 1:0 po trafieniu Josipa Barisića, natomiast w Poznaniu zespół "Kolejorza" rozbił rywali aż 6:2. W tamtym sezonie Zawisza spadł z ligi wraz z GKS-em Bełchatów, natomiast Lech Poznań został mistrzem Polski wyprzedzając o punkt Legię Warszawa.

• Przed rokiem Lech Poznań odpadł z rozgrywek FORTUNA Pucharu Polski właśnie na etapie 1/16 finałów przegrywając u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:3. Wtedy przez długi czas utrzymywał się remis 1:1, ale w końcówce meczu John Yeboah zdobył dwie bramki dając tym samym awans wrocławianom. W sezonie 2021/22 "Kolejorz" zabrnął aż do finału, w którym na PGE Narodowym przegrał z Rakowem Częstochowa 1:3.

• Natomiast Lech Poznań to oczywiście drużyna z ligowego TOP-u, ale w ostatnich tygodniach kibice nie są zadowoleni z poczynań ich podopiecznych. Ostatnie dwa mecze "Kolejorza" to dwa remisy z Jagiellonią Białystok i Cracovią. Zwłaszcza mecz z "Pasami" nie należał do najlepszych w wykonaniu graczy z Poznania. Wcześniej Lechici wygrywali z dwoma beniaminkami i skompromitowali się w Szczecinie przegrywając z Pogonią aż 0:5. Dzisiaj wszyscy w Poznaniu mają w głowie tylko scenariusz łatwego zwycięstwa, ale "Kolejorz" nie raz pokazywał, że rozgrywki FORTUNA Pucharu Polski są dla niego niezwykle niewdzięczne.

• Powrót do gry w sezonie 2016/17 w rozgrywkach bydgoskiej B klasy. Zawisza konsekwentnie stara się wracać do poważnej piłki i obecnie występuje w rozgrywkach 3. Ligi, gdzie po czternastu kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale traci aż jedenaście punktów do liderującego Świtu Skolwin.

• W międzyczasie Zawisza okazał się lepszy także w meczu o Superpuchar wygrywając przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa 3:2. To były dwa ostatnie poważne trofea, jakie Zawisza zdobył w ostatnich latach. W tym samym sezonie zespół z Bydgoszczy spadł z PKO Ekstraklasy i popadł w ogromne problemy pozaboiskowe, czego skutkiem była upadłość klubu, co spowodowało wycofanie się z rozgrywek 1. Ligi.

• Zawisza Bydgoszcz to zespół, który jeszcze w nie tak odległych czasach spisywał się całkiem nieźle na najwyższym poziomie. Zespół z Bydgoszczy w 2014 roku sensacyjnie wygrał FORTUNA Puchar Polski pokonując w finale na PGE Narodowym po rzutach karnych Zagłębie Lubin. Dzięki temu osiągnięciu Zawisza reprezentował Polskę w eliminacjach Ligi Europy, gdzie jednak w swoim pierwszym dwumeczu przegrał 2:5 z belgijskim SV Zulte Waregem.

• Witamy serdecznie! W jednym z najciekawszych spotkań 1/16 FORTUNA Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz na własnym stadionie podejmie Lecha Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zawisza - Lech LIVE! Jest i czwarty gol. Debiutuje Ali Gholizadeh
1/5
przejdź do galerii

Zawisza - Lech LIVE! Jest i czwarty gol. Debiutuje Ali Gholizadeh ©PAP/Tytus Żmijewski

Fortuna Puchar Polski. Mecz Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań ONLINE. "Kolejorz" w ostatnich meczach nie radzi sobie najlepiej w Ekstraklasie. Lech w Pucharze Polski będzie chciał odkuć się za ostatnie słabsze wyniki. Relacja LIVE we wtorek już od godziny 21:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań ONLINE

"Kolejorz" w dwóch ostatnich meczach Ekstraklasy zaliczył wpadki. Najpierw Lech zremisował z Jagiellonią Białystok 3:3. Problem w tym, że ekipa z Poznania wygrywała już 3:0. Kilka dni później ekipa Johna van den Broma zremisowała z Cracovią 1:1, pomimo tego, że w tym starciu Lech również prowadził.

John van den Brom, trener Lecha Poznań: - Po zmianie stron Cracovia mocniej na nas ruszyła, my byliśmy bardziej cofnięci i nie bez znaczenia było to, że dla nas był to trzeci mecz w tygodniu. Dało się odczuć zmęczenie fizycznie, dodatkowo ciężka murawa do gry - tak mówili zawodnicy.

Bardzo dobrą informacją dla kibiców Lecha jest powrót do kadry zawodnika, który od kilku miesięcy był kontuzjowany. Ali Gholizadeh pojechał z "Kolejorzem" do Bydgoszczy. W irańskim piłkarzu pokłada się wielkie nadzieje. W Pucharze Polski nie wystąpi w pierwszym składzie, ale prawdopodobnie otrzyma kilka minut od holenderskiego trenera.

Lech Poznań zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Ekipa występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym i zajmuje obecnie 5. miejsce w swojej grupie. Rywal "Kolejorza" w poprzedniej rundzie Pucharu Polski pewnie wygrał ze Startem 1944 Krasnystaw 4:0.

Piotr Kołc, trener Zawiszy Bydgoszcz (dla TVP Sport): - Trzeba być odważnym. Nie możemy się schować i próbować przetrwać do 90. minuty. Musimy przeciwstawić się rywalowi także poprzez pomysł na grę, gdy będziemy przy piłce. Motywacji i serca na pewno nam nie zabraknie, ale kluczowe będzie to, jak zaprezentujemy się pod względem umiejętności piłkarskich. Sama obrona nie wystarczy. Potencjał rywali jest ogromny, ale przy rotacjach pewne rzeczy mogą się zmienić. Nawet tak klasowy przeciwnik ma jakieś słabe strony i trzeba je wykorzystać.

Mecz Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na kanale Polsat Sport. W internecie mecz dzięki aplikacji i stronie Polsat Box Go. Relacja LIVE w GOL24 we wtorek od godziny 21:00 - zapraszamy!