Zawisza Bydgoszcz 2 - 1 Olimpia Grudziądz

Zawisza Bydgoszcz

2

Olimpia Grudziądz

1

• Faul na Kocie w okolicach narożnika pola karnego - do piłki podchodzi Stefańczyk i fantastycznie dorzuca piłkę w kierunku bramki. Głową musnął ją jeszcze Dąbrowski i w ten sposób Zawisza objął prowadzenie.

• Koniec meczu! Zawisza inkasuje trzy punkty w bardzo ważnym spotkaniu!

• Żółta kartka dla Rogóża.

• Sulej wykańcza zespołową akcję swojej drużyny, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości.

• Doliczone trzy minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

• ... a za faul Maziarz.

• Również za protesty żółtą kartkę otrzymał Wróbel.

• Sulej ukarany za dyskusje z sędzią.

• Piękna kontra Zawiszy! Wójcicki wpadł w pole karne i starał się dograć do Bojasa! Napastnik był sam przed pustą bramką, jednak został uprzedzony,

• Ratajczak ukarany za przewinienie taktyczne.

• Bojas pojawia się na placu gry.

• 2:0! Wójcicki do końca naciskał obrońcę, wyłuskał mu piłkę. Potem zagrał do zupełnie nie obstawionego Ślifirczyka, który pewnie pokonał Wróbla!

• Maziarz strzelał z dystansu. Brawa należą się jedynie za decyzję.

• Paweł Kal melduje się na placu gry.

• Kryszak ze stałego fragmentu gry uderza w sam środek muru.

• Ślifirczyk otrzymuje żółtą kartę za faul na bramkarzu gości.

• Stefańczyk dośrodkowywał z wolnego. Poradziła sobie Olimpia.

• Kolejna zmiana także w ekipie gości - Domżalski zmienia Frańczaka.

• Trzecia zmiana w barwach 'Wojskowych' - Maziarz za Piętkę

• Futbolówkę strącał napastnik gości - wprost w ręce bramkarza.

• Rogóż dośrodkowuje po raz kolejny - kilka metrów nad poprzeczką bramki...

• Druga połowa stoi na niezbyt wysokim poziomie.

• Rogóż wrzuca i znów z piłką mija się Ruszkul!

• Groźne dośrodkowanie Gajdy i z piłką mija się Ruszkul. Wcześniej ładną szarżą popisał się Sulej.

• Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką grudziądzan.

• Strzał 'Ślwiki' końcówkami palców odbija Wróbel!

• Łukaszewski ukarany zółtym kartonikiem za faul na rywalu.

• Boisko opuszcza Klofik. W jego miejsce pojawia się Wójcicki.

• Uderzenie Frańczaka z linii szesnastu metrów łapie Witan.

• Dąbrowski ładnie włączył się do akcji ofensywnej. Przebiegł całe boisko lecz dograł niedokładnie.

• Obraz gry po przerwie niespecjalnie się zmienił. Nadal gra toczy się głównie w środku pola.

• Z okolic linii bocznej boiska dośrodkowywał Stefańczyk ze stałego fragmentu gry. Obrońcy wybili piłkę, a z dystansu uderzył Klofik. Pomylił się o około metr.

• Początek drugiej części meczu.

• Gajda zmienia Królaka.

• 2595 kibiców przybyło dziś by oglądać hit kolejki drugiej ligi grupy zachodniej. Liczba kibiców gości 164.

• Po upływie dwóch doliczonych minut sędzia zakończył pierwszą połowę. Prowadzi Zawisza, a na boisku dominuje przede wszystkim walka.

• Ależ szansa Okińczyca! Napastnik gospodarzy wygrał walkę o pozycję z obrońcą gości i znalazł się oko w oko z Wróblem. Bramkarz Olimpii obronił, a dobitka Klofika była niecelna!

• Rogóż z dystansu po faulu. Metr obok bramki.

• Kryszak z wolnego dośrodkowywał wprost w ręce Witana.

• Kontrowersyjna sytuacja! W polu karnym padł Ślifirczyk, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Wydaje się, że słusznie.

• Wymuszona zmiana - kontuzjowanego Galdino zmienia Łukaszewski.

• Dużo szczęścia mieli niebiesko - czarni. Z piłką minął się po wrzutce Witan, jednak przyjezdni nie zdołali tego wykorzystać.

• Prawy obrońca gospodarzy znów wykonował stały fragment gry. Tym razem efektownie wypiąstkował Wróbel.

• A na trybunach efektowna kartoniada ilustrująca datę założenia klubu z Gdańskiej - rok 1946.

• Klofik dośrodkował zbyt głęboko.

• Słabe uderzenie Ruszkula zza pola karnego bez problemów łapie golkiper Zawiszy.

• Pod bramką miejscowych było niebezpiecznie po kornerze. Ostatecznie dobrze zagrała defensywa 'Wojskowych'.

• Stefańczyk stracił piłkę w prosty sposób. Kontra gości rozegrana jednak rozegrana niedokładnie.

• W ostatnim fragmencie to goście przejęli inicjatywę.

• Z dystansu Kryszak - bardzo niecelnie.

• Klofik próbował swych sił z rzutu wolnego z większej odległości. Niezbyt dobrze.

• Piękne wejście lewą flanką Kota! Młody skrzydłowy precyzyjne dośrodkował, jednak Wojciech Okińczyc minimalnie się pomylił!

• Zdecydowanie zbyt mocno dośrodkowywał Ratajczak. Od bramki Witan.

• Dwa kornery w przeciągu minuty wykonywali niebiesko- czarni. Po drugim z nich zagotowało się pod bramką golkipera Olimpii.

• Faul na skrzydłowym gości w okolicach narożnika pola karnego. Z dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Żadna z ekip nie potrafi przejąć inicjatywy.

• Pierwsza znakomita sytuacja dla Olimpii - Ruszkul znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak obronił Witan!

• Pojedynek rozpoczynają przyjezdni.

• Sędzia z Warszawy wyprowadza już drużyny na plac gry.

• Mariusz Korzeb poprowadzi dzisiejsze spotkanie jako główny arbiter.

• Piłkarze obu ekip zeszli już z rozgrzewki. Za około 5 minut początek meczu derbowego.

• Olimpia z Zawiszą jesienią zremisowała 1:1. W zeszłym sezonie Wojskowi przegrali w Bydgoszczy z grudziądzanami 0:1.

• Rezerwowymi gospodarzy są dziś: Zapała, Imeh, Bojas, Łukaszewski, Wasikowski, Wójcicki, Maziarz. Na ławce gości zasiądą natomiast: Zarzycki, Gajda, Adamczyk, Domżalski, Pawlak, Kal, Ptaszyński.

• Witamy ze stadionu w Bydgoszczy. W lewym okienku podaliśmy już składy obu ekip.