• Za uwagę dziękują: Radek Kliszewski i Krzysztof Wiosna!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Kaczmarek stawia na atak, za Cieciurę Sulej.

• Strzał Piętki odbili obrońcy gości! Było blisko!

• Leśniewski z Gevorgyanem, który w sytuacji sam na sam pokonał Wróbla!

• Zapowiada się emocjonująca końcówka meczu!

• Za kolejny faul ukarany został Martins Ekwueme.

• Z 20 metrów uderza Domżalski nad bramką Pejkova.

• Białek za Dziedzica.

• Na boisku pojawia się Rafał Piętka. Zastąpił on Zawistowskiego.

• Rzut wolny gospodarzy, zamieszanie w polu karnym z 16 metra uderza Jankowski, nad bramką Grudziądzan.

• Olimpia Grudziądz ogranicza się do kontra ataków.

• Dziecic przez długi czas holował piłkę. Oddał nawet strzał, ale ten odbił się od obrońcy Zawiszy i mieliśmy rzut rożny dla GKSu przy którym nie zagrozili bramce strzeżonej przez Bejkowa.

• Co za emocje w Bydgoszczy. Akcję z prawej strony zamknął Michał Masłowski i po krótkim rogu pokonał Wróbla.

• 3:3 MASŁOWSKI!!

• Za mocne podanie do Wójcickiego.

• Z rzutu wolnego z blisko 35 metrów uderza Kryszak, piłka w zamieszaniu w polu karnym kozłuje i wpada obok zasłoniętego Pejkova.

• Olimpia ponownie na prowadzeniu.

• Fatalnie z rzutu wolnego uderza Ekwueme.

• Przejęcie piłki przez Wójcickiego! Obrońcy Olimpii musieli go powstrzymywać faulem.

• Leśniewski wywalczył aut na wysokości pola karnego Olimpii. Chwilę później wrzutkę Ekwueme wyłapał Wróbel.

• Ależ akcja Zawiszy! Serię strzałów oddali niebiesko czarni, ale za każdym razem radzili sobie z tym obrońcy. Akcję strzałem minimalnie ponad bramkę zakończył Gevorgyan.

• Kolejny żółty kartonik, tym razem dla gości. Za faul ukarany Mariusz Kryszak.

• W środku pola fauluje Paweł Oleksy, przerywa akcję Olimpii i otrzymuję za to żółty kartonik.

• Domżalski za Grischoka

• Piękne podanie za obrońców otrzymał Wójcicki, w sytuacji sam na sam broni Wróbel, jednak przy dobitce "Vana" nie ma szans. Ponownie mamy remis w Bydgoszczy!

• REMIS!!

• Groźna kontra gości po stracie w środku pola Ekwueme, strzał Dziedzica z trudem na rzut rożny wybija Pejkov.

• Na boisku leżał przez moment Cezary Stefańczyk. Na szczęście dla Zawiszy - ze "Stefanem" jest już wszystko OK.

• Zdjęcie oprawy kibiców Zawiszy.

• Przerwana akcja Leśniewskiego przez obrońców Olimpii.

• Żółta kartką ukarany został Błażej Jankowski, za faul przerywający kontrę Olimpii.

• oraz Michał Masłowski w miejsce Strąka.

• Leśniewski za Błąda...

• Olimpia na prowadzeniu! Pogubiła się obrona Zawiszy i wykorzystał to Kłus pokonując Pejkowa.

• Żółtą kartką napomniany Frańczak.

• Rzut wolny mieli goście, jednakże nie zagrozili bramce strzeżonej przej Pejkowa.

• Przebojowej akcji próbował Błąd jednak jego rajd zakończył się na stoperach Olimpii.

• Zaczęli!

• Rzut wolny gości, piłkę na aut wybił Drzymont.

• Oba zespoły bez zmian rozpoczęły drugą połowę meczu.

• Piłkarze wracają na murawę.

• Zdjęcie sektora zajmowanego przez kibiców Olimpii.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy w derbowym spotkaniu mamy remis.

• Sędzia doliczył minutę.

• @King WKS: Na stadionie jest około 8 tysięcy widzów.

• Faul Zawiszy, będzie kolejny rzut wolny dla Olimpii.

• @aaa: za moment zamieścimy zdjęcie kibiców gości.

• Błąd strzela obok bramki.

• Przerwana kontra Zawiszy. Paul Grischok za faul na Błądzie otrzymuje żółty kartonik.

• Mamy wyrównanie.

• KARNY DLA OLIMPII

• Atakują piłkarze Olimpii, rzut wolny Kryszaka, piłkę wybija Stefańczyk.

• Dla odmiany tym razem atakowali goście, piłkę podawaną przez Dziedzica w kierunku Cieślińskiego, ze spokojem przeciął Pejkov.

• @SIWY: Tak, kibice wymieniali się już 'uprzejmościami' :)

• Rzut rożny wykonywał Zawistowski, piłka spadła na głowę Ekwueme, uderzył jednak minimalnie niecelnie.

• Sprzed pola karnego uderzył Paweł Strąk. Piłkę z największym trudem na rzut rożny wybił Wróbel! Było bardzo blisko kolejnej bramki dla Zawiszy!

• Walczenie o piłkę walczył najpierw Ekwueme a później Gevorgyan.

• Kolejna groźna sytuacja Zawiszy, piłkę przerzucił Drzymont i w sytuacji sam na sam z Wróblem znalazł się Błąd, jednak nie dokładnie lobował. Od piątki zaczną Grudziądzanie.

• Groźna akcja przyjezdnych, którzy wychodzi z kontrą. Akcję Olimpii przerwał jednak wracający pod własną bramkę Strąk.

• Rzut rożny dla Zawiszy.

• Piękna akcja Zawiszy z lewej strony boiska, Geworgian sklepał piłkę z Oleksym ten wzdłuż bramki, a tam zamykał akcję Paweł Zawistowski, strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Wróblowi.

• GOOL! 1:0

• Kolejny rzut wolny wykonywany przez Zawistowskiego, bez zagrożenia dla Olimpii.

• @ROB: Widzów jest około 8 tysięcy. Warto wspomnieć także o tym, że sporo kibiców jest jeszcze wpuszczanych na trybuny.

• Z rzutu wolnego uderzał Zawistowski jednakże trafił w mur.

• Błąd za mocno podawał do Oleksego, jednakże ten wywalczył aut, a później rzut wolny.

• Z rzutu rożnego wznawiał Kryszak, piłkę wybił Ekwueme, a ta wpadła wprost pod nogi piłkarza Olimpii, który podawał do Dziecica a ten umieścił piłkę w siatce. Bramka nie została uznana, ponieważ napastnik Olimpii znajdował się na spalonym.

• Zawisza wychodził z akcją, jednak futbolówkę źle przyjął Błąd i niebiesko-czarni stracili piłkę.

• Od pierwszego gwizdka słychać głośny doping kibiców obu ekip.

• Pierwsza groźna sytuacja gościu uderzał Cieśliński, Pejkov piąstkuje nad bramką.

• Akcję gości przerwał dość przypadkowo Jankowski.

• Oto prezent dla kibiców od Pana Osucha.

• Rzut rożny wywalczyć próbował Ekwueme, ale umiejętnie zastawiali się obrońcy Olimpii.

• Rzut wolny wykonywany przez Pawła Zawistowskiego, z kłopotami broni Michał Wróbel.

• Zawisza na niebiesko-czarno, Olimpia na zielono-biało.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczynamy spotkanie Zawiszy z Olimpią Grudziądz.

• Przed spotkaniem odbyła się uroczystość wręczenie kibicom koszulki z numerem 12. przez właściciele Zawiszy - Radosława Osucha. Odtąd żaden zawodnik nie ubierze już nigdy koszulki z tym numerem!

• @Siwy: Liczymy na dobre widowisko :)

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę.

• Trybuna "B" jest już prawie zapełniona, a przed kasami wciąż stoją duże kolejki kibiców.

• Jako, że do pojedynku został jeszcze kwadrans - zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego meczu. http://ekstraklasa.net/klub/zawisza-bydgoszcz/zawisza-olimpia-grudziadz-live-derby-na-sam-poczatek-wiosny,artykul.html?material_id=4f64db3d16f1daa944000000

• Zachęcamy do typowania wyniku tego pojedynku w komentarzach :)

• Na trybunie gości pojawili się już kibice Olimpii.

• Trwa rozgrzewka obu drużyn.

• Kibice powoli zapełniają trybuny.

• Ławka rezerwowych gości: Osiecki Daniel, Abramowicz Dawid, Staniek Marcin, Adamczyk Tomasz, Białek Jarosław, Domżalski Grzegorz, Sulej Przemysław.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Andrzej Witan, Hrymowicz Krzysztof, Leśniewski Rafał, Mąka Mateusz, Piętka Rafał, Ilków-Gołąb Michał, Masłowski Michał.

• WITAMY Z BYDGOSZCZY! Już za niecałą godzinę zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu bydgoskiego Zawiszy z Olimpią Grudziądz.