2

Stomil Olsztyn

3

• KONIEC MECZU! Zawisza przegrał ze Stomilem 2:3. Dziękuję za uwagę.

• Zawisza miał jeszcze rzut wolny. Witan pobiegł w pole karne Stomilu. Wykonywał go Gevorgyan jednak żaden z zawodników Zawiszy nie oddał strzału. Chwilę później na pusta bramkę biegł zaowdnik Stomilu, jednak w porę wrócili obrońcy.

• Czerwona kartka dla Niewulisa.

• Minimalnie niecelny strzał Daniela Mąki.

• Cały czas starają się atakować Zawisanie, jednak Stomil umiejętnie się broni.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Żółtą kartką ukarany został Paweł Abbott.

• W sytuacji sam na sam z Witanem był Suchocki.

• Okazja Zawiszy i piłka po strzale ląduje na górnej siatce bramki Skiby.

• Niewulis w miejsce Lecha.

• Kun w miejsce Remisza.

• Stomil miał 100% sytuację! W pojedynku jeden na jeden fantastycznie zachował się Andrzej Witan!

• Ależ szansa Zawiszy. Po długiej wrzutce lobowany został Skiba, jednak piłka nie leciała w światło bramki.

• Tym razem oprawę prezentują kibice przyjezdnych.

• GOOOOL! Sprzed pola karnego strzelał kapitan Zawiszy - Vahan Gevorgyan. Bramkarz Stomilu był bez szans.

• Zawisza - StomilZawisza - Stomil

• Ładnie teraz lewą stroną Bydgoszczanie, jednak po raz kolejny za daleko wypuszczona piłka i wybijają goście.

• Żółta kartka dla Kaźmierowskiego.

• Piłkę z prawej strony pola karnego zagrał Jakub Wójcicki. Tam dopadł do niej jeden z zawodników Zawiszy i umieszcza piłkę w siatce. Sędzie odgwizduje jednak spalonego.

• Kontra Stomilu i strzał Suchockiego ponad bramką Witana.

• Ostalczyk w miejsce Popka.

• Strzał Daniela Maki jednak bardzo niecelny.

• Stomil skupia się praktycznie na obronie wyniku.

• Zmiana w ekipie Stomilu. Kaźmierowski w miejsce Piceluka.

• Po rzucie rożnym strzał sprzed pola karnego Stomilu. Piłka poleciała jednak minimalnie obok bramki Witana.

• Z rzutu wolnego gospodarze. Żaden z zawodników nie zamykał jednak akcji. Chwilę później bez zagrożenia po rzucie rożnym.

• Po strzale Abbotta ręką zagrywał jeden z piłkarzy Stomilu. Sędzie po raz kolejny nie używa jednak gwizdka.

• A kibice Zawiszy prezentują drugą już dziś oprawę!

• Zmiana w Zawiszy. Sebastian Ziajka w miejsce Mateja Nathera.

• Ładne zagranie na prawo do Daniela Mąki - ten oddaje strzał, który broni Piotr Skiba.

• W polu karnym faulował wprowadzony po przerwie Michał Płonka.

• Grzegorz Lech pewnie zamienia jedenastkę na bramkę.

• Rzut karny dla Stomilu!

• Zawisza - Stomil

• Kibice Zawiszy prezentują sektorówkę w barwach Zawiszy.

• Chwilę później okazja Zawiszy, jednak Paweł Abbott zagrał w pole karne, gdzie nie było nikogo, kto mógłby wykończyć akcję.

• Okazja Stomilu, jednak pomysłu na akcję kompletnie nie miał zawodnik gości.

• Ręką zagrał teraz jeden z piłkarzy Stomilu, jednak gwizdek sędziego milczy.

• Okazja Stomilu, jednak pewnie wybija Andrzej Witan.

• Zmiana w zespole Zawiszy. Płonka w miejsce Pawła Zielińskiego.

• Piłkarze Stomilu rozpoczęli drugą połowę meczu.

• Sędzia zakończył pierwszą część meczu.

• Strzał z dystansu Popka, jednak niecelny.

• Tym razem z piłką minął się obrońca Stomilu, jednak Bydgoszczanie nie wykorzystali okazji.

• Sędzie doliczył 3 minuty.

• W sektorze gości pojawili się kibice Stomilu.

• Piłkarze Zawiszy grają bardzo nerwowo i wykonują wiele niecelnych podań po który okazje mają goście.

• Strata teraz Strąka i szansa Stomilu. W bramce jednak dobrze zachował się Andrzej Witan i wyłapał piłkę.

• Gevorgyan z rzutu wolnego i wybijają Stomilowcy. Chwilę później dośrodkowanie Nawotczyńskiego i w zamieszaniu w polu karnym piłkę odnalazł Skiba.

• Rajd Strąka. Obrońca Zawiszy nie miał do kogo zagrać postanowił więc przeprowadzić indywidualną akcję. Minął dwóch piłkarzy Stomilu i odegrał do Abbotta, ten chciał mu oddać piłkę, jednak wmieszali się w to wszystko obrońcy z Olsztyna.

• Długie zagranie do Daniela Mąki, ten odegrał do Popka, który dośrodkował w pole karne Stomilu. Główkował tam jeden z Bydgoszczan - jednak niecelnie.

• Akcja Zawiszy prawą stroną boiska jednak strzał Mąki niecelny.

• Złe zachowanie bydgoskich obrońców, którzy praktycznie sprezentowali Stomilowi bramkę. Strzelcem Grzegorz Lech.

• Dośrodkowanie Stomilu i z piłką mija się Paweł Zieliński. Na szczęście dla Bydgoszczan Stomil nie wykorzystał tej pomyłki.

• W środku pola Strąk faulował Suchockiego.

• Za ciosem chcieli pójść piłkarze Zawiszy! Sprzed pola karnego uderzał Gevorgyan, jednak piłkę wyłapuje bramkarz gości - Piotr Skiba.

• Mamy wyrównanie! Ładnie w polu karnym odnalazł się z piłką Daniel Mąka, który pięknym strzałem tuż obok słupka doprowadza do wyrównania.

• Piłkarze Stomilu przecięli teraz podanie Hermesa. Stomil wyprowadzał kontrę, którą nieprzepisowo zatrzymywał Paweł Strąk - za co został ukarany żółtą kartką.

• Zespołowa akcja Zawiszy. Gevorgyan do Popka, ten wycofał do Hermesa jednak Brazylijczyk posłał długa piłke praktycznie do nikogo.

• Popek na granicy faulu przerywa akcję Stomilu. Zawodnik z Olsztyna domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie użył gwizdka.

• Dośrodkowanie z prawej strony i ładnym strzałem Paweł Kaczmarek pokonuje Andrzeja Witana.

• Kopnięty teraz został Vahan Gevorgyan, jednak walecznie powalczył o piłkę i przerwał akcję Stomilu.

• Andrzej Witan przed własnym polem karnym rozbija akcję Stomilu.

• Kiks w polu karnym Pawła Zielińskiego, jednak na szczęście dla Bydgoszczan - bez większych konsekwencji.

• Stomil z rzutu wolnego, jednak goście nie stworzyli zagrożenia pod bramką Witana.

• Ależ szansa Stomilu! Jeden z zawodników Olsztyńskiej drużyny wyszedł sam na sam z bramkarzem Zawiszy. W pojedynku tym - górą Witan, który nogami broni strzał.

• Bucholc przecina podanie Nathera do Gevorgyana.

• Dobrze teraz w polu karnym Jacek Popek, wybija piłkę.

• Ładną piłkę w pole karne Stomilu dostał Wójcicki, jednak jego strzał został zablokowany.

• Chwilę później szansa Stomilu, jednak dobrze obrońca Zawiszy wraz z Witanem.

• Z lewej strony zagrywał kapitan Zawiszy w dzisiejszym meczu - Vahan Gevorgyan. Piłkę po jego wrzutce z problemami łapie Piotr Skiba.

• Strzał z dystansu gracza Stomilu i pewnie broni Andrzej Witan.

• Po rzucie rożnym małe zamieszanie w polu karnym Zawiszy jednak z bramki wychodzi Witan i piąstkuje piłkę poza pole karne.

• Dośrodkowanie Stomilu blokuje Hermes. Stomil ma rzut rożny.

• Pierwsza próba Zawiszy prawą stroną jednak akcje przerwali obrońcy z Olsztyna. Chwilę później wrzutka gości w pole karne i dobre wybicie defensorów Zawiszy.

• Zaczęli gospodarze!

• Zawisza w tradycyjnych niebiesko-czarnych koszulkach, Stomil na biało-błękitno.

• Piłkarze Zawiszy wyszli na murawę w specjalnie przygotowanych koszulkach, wyrażając wsparcie dla Łódzkiego Klubu Sportowego.

• Piłkarze obu ekip wychodzą właśnie na boisko!

• Obie drużyny schodzą właśnie do szatni. Za około 10 minut początek meczu.

• W barwach Zawiszy zadebiutują dziś: Jacek Popek oraz Paweł Zieliński.

• Ławka rezerwowych Stomilu: Leszczyński, Niewulis, Szymonowicz, Strzelec, Glanowski, Kun, Kaźmierowski.

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Kaczmarek, Ciechanowski, Płonka, Sochań, Ziajka oraz Ostalczyk.

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Pierwszy gwizdek sędziego Mirosława Góreckiego za 20 minut.

• W ekipie Stomilu, trener Zbigniew Kaczmarek zdecydował się na dokonanie dwóch korekt.

• Skład gospodarzy dzisiejszego meczu mocno przemeblowany. W porównaniu z ostatnim meczem (z GieKSą), w wyjściowej jedenastce zostało tylko 4 zawodników!

• W ostatnim pojedynku obu ekip, Zawisza pokonał Stomil aż 5:0. Bramki dla ekipy Jurija Szatałowa strzelali wówczas: Adrian Błąd, Daniel Mąka, Rafał Leśniewski oraz dwukrotnie Tomasz Chałas. Jak będzie tym razem?

• W poprzedniej serii gier bydgoski Zawisza przegrał z GKS Katowice 0:1. Piłkarze Stomilu również schodzili z boiska jako pokonani. Na własnym stadionie przegrali bowiem z Kolejarzem Stróże 2:3.

• W ramach 24. kolejki spotkań pierwszej ligi bydgoski Zawisza podejmie na własnym stadionie ekipę Stomilu Olsztyn. Zapraszamy na relację NA ŻYWO.