Zenit Sankt Petersburg

0

AS Monaco

0

• To dopiero początek środowego wieczoru z Ligą Mistrzów. Miejmy nadzieję, że główne danie okaże się smaczniejsze, niż przystawka. Liczymy na to, że będziecie dziś z nami! Za chwilę ruszają relację LIVE z siedmiu stadionów w Europie, a na naszej stronie wkrótce pojawi się także szerszy opis spotkania w Sankt Petersburgu. Za uwagę dziękuje Wam Przemysław Drewniak.

• Mało jakości w grze ofensywnej obejrzeliśmy dziś po stronie obu zespołów. W drugiej połowie nieco lepiej zaprezentował się Zenit, który stworzył jednak zbyt mało sytuacji, by przełamać dobrze spisującą się defensywę Monaco. Po remisie w Sankt Petersburgu obie drużyny przewodzą w grupie C z czterema punktami na swoim koncie.

• KONIEC MECZU. Po bardzo przeciętnym pojedynku Zenit remisuje u siebie z AS Monaco 0:0

• Monaco wykonywało rzut wolny na wysokości pola karnego Zenita, ale dośrodkowanie było niedokładne, a strzał zza pola karnego Toulalana jeszcze gorszy...

• Zmiana na zyskanie czasu gości. Moutinho schodzi, zastępuje go Tiemuoe Bakayoko.

• Cztery minuty doliczone. W ataku cały czas gospodarze.

• Zenit zepchnął teraz gości do defensywy. Po dośrodkowaniu z lewej strony na piłkę w polu karnym nabiegał Smolnikov, ale nie zdołał oddać strzału i skuteczną interwencją popisał się Subasić.

• Za Anyukova wchodzi kolejny ulubieniec publiczności, Andrei Arshavin. Nie za późno...?

• Mało akcji ofensywnych, a więcej chaosu i fauli oglądamy w ostatnich minutach. Niewiele wskazuje na to, by któraś ze stron strzeliła decydującego gola. Ale może na zaprzeczenie naszych słów...

• Nabil Dirar rękoma powalił na murawę swojego rywala, za co słusznie obejrzał żółtą kartkę.

• Ze stałego fragmentu gry uderzał Kierżakow, ale trafił wprost w mur. Po poprawce piłka powędrowała w trybuny.

• Dużo lepiej w drugiej połowie prezentuje się Hulk, który przed chwilą popisał się efektownym dryblingiem przeprowadzonym środkiem boiska i wywalczył rzut wolny, po którym gospodarze mogą zagrozić bramce Monaco.

• Lucas Ocampos rozegrał dziś całkiem niezłe spotkanie, ale w ostatnich 10 minutach trener Monaco chce wykorzystać świeże siły, dlatego Argentyńczyka zastąpił Valere Germain.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pojedynek główkowy z dwoma rywalami efektownie wygrał Lombaerts, zdołał oddać celny strzał, ale nie zaskoczył on pewnego dziś między słupkami Subasicia.

• Doświadczony Portugalczyk na twarz przyjął atomowy strzał Kierżakowa. Wygląda jednak na to, że będzie w stanie za chwilę kontynuować grę.

• I już dał o sobie znać Kierżakow! Po dośrodkowaniu Anyukova rezerwowy gospodarzy zszedł na bliższy słupek, oddał strzał z pierwszej piłki, ale trafił wprost w Ricardo Carvalho, który teraz zwija się z bólu.

• Owacja na Stadionie Pietrowskim, bo za Rondona wchodzi na boisko ulubieniec kibiców z Sankt Petersburga, Aleksandr Kierżakow.

• Powinno być 0:1! Dynamicznie w pole karne gospodarzy wszedł Carrasco, który dwukrotnie próbował pokonać Łodygina. Pierwszy strzał wybronił rosyjski bramkarz, a poprawka otarła się o słupek!

• Aktywny w ostatnich minutach jest Fabinho, który coraz częściej pomaga swojej drużynie w akcjach ofensywnych. Przed chwilą dośrodkowanie Brazylijczyka z trudem wyłapał Łodygin.

• Pierwsza zmiana Villasa-Boasa: Igor Smolnikov zastąpił Olego Shatova.

• Po rzucie wolnym Zenit wywalczył rzut rożny, a po nim strzał na bramkę gości oddał głową Lombaerts. Belgijski stoper znajdował się bardzo blisko Subasicia, ale uderzył zbyt słabo i prosto w niego.

• Rzut wolny z 25 metrów szybko chcieli rozegrać gospodarze - po podaniu Danny'ego znakomitą szansę miał Rondon, ale sędzia przerwał grę i domagał się wykonania stałego fragmentu na gwizdek.

• Wyszli z kontrą goście, a konkretnie Dirar, który jednak nie miał pomysłu na rozegranie akcji i zbyt głęboko wrzucił piłkę w pole karne.

• Szarżował w środku pola Hulk, podał do wchodzącego w pole karne Danny'ego, ale ten w asyście rywali pogubił się i stracił piłkę.

• Coraz głębiej cofają się goście. Nawet gdy uda im się przechwycić piłkę, tak jak przed chwilą Yannickowi Carrasco, niewielu z nich kwapi się do wyższego podejścia pod pole karne Zenita.

• Ładnie podłączył się teraz pod akcję ofensywną Anyukov, dograł w pole karne do Rondona, ale ten pod naporem Raggii stracił piłkę.

• Lepiej prezentuje się Zenit po zmianie stron. Gospodarze rozgrywają swoje akcje szybciej, a defensywa Monaco nie jest już tak szczelna, jak w pierwszej połowie.

• Z rzutu wolnego strzelał Hulk, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Kontuzjowanego Berbatova, który ucierpiał przed chwilą w jednym ze starć, zmienia Yannick Ferreira Carrasco.

• Rondon, coś Ty narobił?! Hulk wykorzystał pierwszy poważny błąd obrony rywali, przedarł się do linii końcowej i zagrał przed bramkę do Rondona. Napastnik Zenita był kompletnie niepilnowany i wystarczyło mu tylko dobrze przyłożyć stopę, by umieścić piłkę w siatce. Niestety dla gospodarzy, fatalnie skiksował i zmarnował najlepszą w tym meczu okazję Zenita.

• Od początku przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak wciąż nie mogą znaleźć sposobu na przedostanie się w pole karne Monaco.

• Jesteśmy! I zaczynamy drugą połowę, od środka piłkarze Monaco.

• Mieliśmy wrażenie, że w pierwszej połowie piłkarze obu zespołów grali na włączonym trybie "eko". Może zbierali siły, by przystąpić do frontalnych ataków po zmianie stron? Z nadzieją na lepsze widowisko w drugiej połowie wrócimy za kilka minut.

• W tym meczu dzieje się bardzo dużo... ale głównie w środkowej strefie boiska. Sytuacji podbramkowych, szybkich, efektownych akcji mamy z kolei jak na lekarstwo. W pierwszej fazie przewaga należała do gości, który częściej utrzymywali się przy piłce i już w 3. minucie stworzyli sobie znakomitą okazję do strzelenia gola. Później inicjatywę przejął Zenit, ale gospodarze rozgrywali swoje akcje na tyle wolno i niedokładnie, że dobrze ustawieni w obronie goście z Księstwa nie mieli dopuścili pod swoją bramką do ani jednej groźnej okazji.

• Koniec pierwszej połowy. Zenit bezbramkowo remisuje u siebie z AS Monaco.

• No wreszcie! Ocampos strzelał z 15 metrów, zrobił to znacznie dokładniej niż wcześniej i świetną interwencją popisał się Łodygin, odbijając piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.

• Strzelał z dystansu Ocampos, ale bliżej niż bramki był ustrzelenia jednego z ochroniarzy na Stadionie Pietrowskim.

• Niebezpieczna wrzutka Dirara pomiędzy linię obrony a bramkarza kończy się rzutem rożnym dla Monaco. Stały fragment gry nie przyniósł jednak żadnego zagrożenia.

• Wychodził z kontratakiem Hulk, ale w środku pola zatrzymał go faulem Toulalan. Doświadczony pomocnik Monaco otrzymał za to żółtą kartkę.

• Shatov próbował podania piętą w pole karne do Rondona, ale ten nie zorientował się w zamiarach swojego kolegi i nie ruszył za piłką.

• Próbują nieco szybciej rozgrywać swoje akcje gospodarze. Przed chwilą w pole karne posłał piłkę z prawego skrzydła Anyukov, ale zrobił to bardzo niedokładnie i w efekcie właściwie podał ją bramkarzowi gości.

• Trzeba powiedzieć sobie wprost - pierwsze pół godziny meczu na Stadionie Pietrowskim mocno rozczarowuje. Ciekawie było jedynie na początku, Łodygin popisał się interwencją nogami po strzale Berbatova.

• Po wykonanym kornerze zza linii pola karnego uderzał Rondon, ale piłka zeszła mu z nogi i przeleciała daleko od światła bramki.

• I jakby na zaprzeczenie poniższych słów Crisctito popisał się błyskotliwym podaniem w pole karne do Danny'ego, który wywalczył jednak tylko rzut rożny.

• Nie klei się Zenitowi gra w ataku pozycyjnym. Gospodarze grają zbyt wolno i są rozmieszczeni zbyt daleko od siebie, by móc zaskoczyć dobrze ustawioną defensywę Monaco.

• I znów Hulk, który jednak pokazał teraz swoją gorszą stronę - wszedł w drybling z trzema zawodnikami gości, "zakiwał się" i stracił piłkę tuż przed polem karnym rywali.

• Aż 24 minuty musieliśmy czekać na jakąś akcję w wykonaniu Hulka. Brazylijczyk szarpnął teraz na lewej stronie, próbował strzelać, ale zblokował go jeden z defensorów Monaco.

• Przebojową akcją na lewej flance popisał się Kurzawa, ale jego dośrodkowania w pole karne nie przeciął żaden z napastników i piłka padła łupem Łodygina.

• Berbatov przejął piłkę w polu karnym, dwukrotnie starał się dograć do ustawionych przed bramką partnerów, ale jego podania za każdym razem blokowali obrońcy Zenita.

• Zwolnili teraz tempo piłkarze obu drużyn. Przy piłce utrzymuje się Monaco, ale w grze gości brakuje elementu ryzyka, przez co rozgrywa swoje akcje głównie w środku pola.

• Zenit jak na razie nie gra swojego futbolu. Rzadko utrzymuje się przy piłce, bo ma problemy z dokładnością i agresywnością gości w środku pola.

• Rzut rożny wykonywali goście, ale skutecznym piąstkowaniem popisał się Łodygin.

• Wreszcie skontrowali piłkarze Zenita, który akcję zakończył niecelnym strzałem zza pola karnego Salomon Rondon.

• I znów groźnie goście! Dośrodkowywał z rzutu wolnego Moutinho, do piłki doszedł Ocampos, ale jego uderzenie głową było niecelne.

• Jak na razie goście z Księstwa bardzo dobrym rozmieszczeniem w środku pola kasują wszelkie próby ataków Zenita. Niespodziewanie to Monaco jest w pierwszych minutach stroną przeważającą.

• Kolejne uderzenie na bramkę gospodarzy, tym razem z dystansu i niecelnie Nabil Dirar. Monaco od początku spotkania nastawione na kontrataki, ale widać, że goście zamierzają wykorzystać każdą wolną przestrzeń, jaką pozostawią im rywale.

• Blisko gola dla Monaco! Joao Moutinho zagrał w pole karne do Berbatova, a jego strzał z sześciu metrów broni Łodygin.

• I zaczynamy środę z Ligą Mistrzów! W Sankt Petersburgu rozbrzmiał pierwszy gwizdek Marka Clattenburga.

• Hymn Ligi Mistrzów zagrany, piłkarze i kibice gotowi do gry. Ci drudzy nie wypełnili Stadionu Pietrowskiego w stu procentach, ale mecz obejrzy prawie 20 tys. widzów.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę Stadionu Pietrowskiego!

• Ławka rezerwowych AS Monaco: Maarten Stekelenburg, Wallace, Elderson, Tiemoue Bakayoko, Bernardo Silva, Yannick Ferreira-Carrasco, Valere Jermain.

• Ławka rezerwowych Zenita: Wiaczesław Małafiejew, Luis Neto, Igor Smolnikov, Pavel Mogilevets, Anatolij Tymoszczuk, Andriej Arszawin, Aleksandr Kierżakow.

• Trener Leonardo Jardim stawia na taktykę 4-3-3, w którym tercet napastników tworzą Nabil Dirar, Dimitar Berbatov i Lucas Ocampos. Jak twierdzi Villas-Boas, właśnie kontrataków tej trójki obawia się przed dzisiejszym spotkaniem najbardziej.

• W składach obu drużyn, które przedstawiamy obok, nie ma niespodzianek. Zenit, tak jak w poprzednich spotkaniach, wystąpi w ustawieniu 4-2-3-1, z Salomonem Rondonem na "szpicy" i Hulkiem na prawym skrzydle. W kadrze rosyjskiej drużyny zabrakło Axela Witsela, który zmaga się z przeziębieniem.

• O znajomości trenerów, znakomitej serii Zenita na Stadionie Pietrowskim i sytuacjach kadrowych obu zespołów przeczytacie w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z pierwszego dzisiejszego meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. W Sankt Petersburgu czeka nas pojedynek dwóch dobrych znajomych, czyli portugalskich trenerów Andre Villasa Boasa i Leonardo Jardima. Czy znakomicie spisujący się na własnym stadionie Zenit wykona duży krok w kierunku awansu do 1/8 finału? Przekonajcie się razem z nami!