Zenit Sankt Petersburg

1

FC Porto

1

• W pierwszej połowie przewagę miało Porto, ale po przerwie to Zenit zdecydowanie dominował na boisku. Cóż z tego, skoro Rosjanie nie potrafili wykorzystać swoich dobrych sytuacji, w tym rzutu karnego, którego nie strzelił Brazylijczyk Hulk. Niemniej jednak to Zenit po czterech kolejkach jest bliżej awansu do kolejnej rundy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Zenit remisuje z Porto 1:1!

• Groźna centra Vareli i Lombaerts 'zdejmuje' piłkę z głowy Martineza.

• Helton pewnie broni uderzenie Hulka.

• Hulk faulowany około 23 metrów od bramki gości.

• Hulk przedarł się na prawe skrzydło, ale dośrodkował zbyt wysoko do Kierżakowa.

• Trzy minuty doliczone przez Toma Hagena.

• Po obejrzeniu powtórki widać wyraźnie, że Mangala przewrócił Hulka. Mieli szczęście Portugalczycy, choć arbiter bramkowy widział to jak na dłoni! W międzyczasie kartka dla Żyrianowa.

• W odpowiedzi genialnie broni Łodygin świetne uderzenie z dystansu Vareli!

• Hulk chyba był faulowany w polu karnym przez Otamendiego, sędzia nakazuje grać dalej ku wściekłości Luciano Spallettiego!

• Arszawin chciał uruchomić rozpędzonego Kierżakowa, ale od tego szybszy okazał się Danilo.

• Ansaldi z dystansu uderza minimalnie niecelnie! Helton stał jak wryty!

• Żółta kartka dla Szatowa za brzydki faul na Alexie Sandro.

• Kierżakow strzela jednak prosto w mur.

• Hulk faulowany tuż przed polem karnym gości. Będzie groźnie.

• W drugiej połowie lepiej wyglądają ataki Zenita. Szczególnie wejście Arszawina zdynamizowało akcje podopiecznych Spallettiego.

• Żyrianow melduje się na boisku w miejsce kontuzjowanego Witsela. Jak to się mówi, nosił wilk razy kilka...

• Płaski strzał Sandro zza pola karnego pewnie łapie Łodygin.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

• Witsel kapitalną sztuczką techniczną poradził sobie z Otamendim, po czym bardzo twardo został zatrzymany przez Danilo. Cierpi Belg na murawie.

• Zmiana w FC Porto. Schodzi z boiska Josue, a w jego miejsce Lica.

• Spóźniony Alex Sandro brzydko potraktował Ansaldiego i miał szczęście, że norweski arbiter nie pokazał mu drugiej żółtej kartki.

• Ależ kontra Zenita! Kierżakow z prawej strony zagrywa do środka do Szatowa, który genialnie wypuszcza piętą w pole karne Arszawina, jednak ten przegrywa pojedynek z Heltonem!

• Witsel zgrał piłkę głową do Szatowa, który z pierwszej piłki zagrał do Kierżakowa, jednak rosyjski napastnik uderza ponad bramką Heltona! Ładna akcja gospodarzy.

• Szarżował Andriej Arszawin, ale Rosjanin został zablokowany tuż przed samą szesnastką Porto przez Mangalę.

• Otamendi doszedł do centry Josue z rzutu rożnego, ale posłał piłkę ponad bramką rosyjskiego zespołu!

• Po fatalnym błędzie Faizulina świetnie z dystansu uderzył Martinez, ale jeszcze lepiej obronił to Łodygin!

• Arszawin minimalnie zbyt wysoko dośrodkował w kierunku Witsela.

• Druga zmiana w Zenicie. Arszawin za Szirokowa.

• Varela złapany na spalonym.

• Indywidualna akcja i niecelny strzał z dystansu Alexa Sandro.

• Hulk z rzutu wolnego postraszył co najwyżej ptaki latające nad stadionem.

• Wychodzący na czystą pozycję Hulk zatrzymany faulem przez Alexa Sandro. Tylko żółta kartka, ale być może to dlatego, że niedaleko był jeszcze Mangala.

• Gonzalez zablokowany w polu karnym przez Lombaertsa. Porto jest coraz groźniejsze.

• Rzut rożny dla Porto. Po dośrodkowaniu Josue niemal na drugie piętro wyskoczył Mangala, ale uderzył zbyt mało precyzyjnie, aby zaskoczyć Łodygina.

• Świetna akcja Porto. Defour do Lucho, ten uruchamia na skrzydle Varelę, któremu w najważniejszym momencie zabrakło dokładności.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Fernando, który taktycznie faulował Szatowa.

• Varela! Portugalczyk przejął dośrodkowanie Alexa Sandro, ale z kilkunastu metrów posłał piłkę nad poprzeczką!

• Helton! Helton! Helton! Brazylijski bramkarz zatrzymuje teraz Hulka!

• Rzut karny dla gospodarzy! Otamendi ręką zablokował dośrodkowanie Kierżakowa! Słuszna jedenastka!

• Szatow krótkim zwodem poradził sobie z Danilo, po czym uderzył zza pola karnego w boczną siatkę.

• Ucierpiał w jednym ze starć Hulk, ale nie ma obaw o kontynuację jego występu w tym spotkaniu.

• Helton przerywa na przedpolu kontrę gospodarzy.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy do Sankt Petersburga, gdzie niedługo rozpocznie się druga połowa spotkania.

• Goście, wobec bardzo defensywnej taktyki Zenita, mają od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę, ale co z tego, skoro po objęciu prowadzenia niemal natychmiast oddali gola rywalom w prezencie. Po przerwie ekipa Fonseki musi zdobyć bramkę, jeśli myśli o awansie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1:1.

• Prosta interwencja bramkarza gospodarzy po świecy w pole bramkowe Defoura.

• Łodygin! Bramkarz Zenita świetnie broni strzał głową Martineza po kolejnej centrze Josue! Świetny refleks!

• Prostopadłe podanie do Martineza przejmuje Łodygin.

• Składa akcja gospodarzy zakończona groźnym strzałem z dystansu Faizulina. Pewna interwencja Heltona.

• Rzut wolny dla gości, po dośrodkowaniu Gonzaleza drobny bilard w polu karnym Zenita, ale ostatecznie ekipa Spallettiego radzi sobie z wybiciem piłki.

• Teraz strzela Josue, niemalże na aut boczny...

• Kolejny niecelny strzał z daleka. Tym razem próbował Lucho Gonzalez.

• Goście długo pracowali na swojego gola, by swoje prowadzenie stracić w bardzo głupi sposób. Teraz gracze Fonseki znowu męczą się w ataku pozycyjnym. Uderzenie z dystansu Defoura na wiwat.

• Koszmarne nieporozumienie Alexa Sandro z Heltonem na którym korzysta były gracz właśnie Porto, Hulk, który zabiera piłkę i pakuje ją w pustej bramce! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Hulk!

• Kierżakow na placu gry w miejsce Portugalczyka.

• Kontuzja Danny'ego, który prosi w trudnym dla gospodarzy momencie o zmianę. Bardzo zła informacja dla Luciano Spallettiego!

• Miękka centra Danilo z prawego skrzydła i bardzo precyzyjny strzał głową Lucho Gonzaleza nie daje szans Łodyginowi! Defensywna taktyka Zenita okazała się błędna i Porto prowadzi w Rosji 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Lucho Gonzalez!

• W odpowiedzi równie potężne co niecelne uderzenie Vareli z 18 metrów.

• Mizerny strzał zza pola karnego Danny'ego. Piłka przelatuje obok bramki Porto.

• Fatalne wybicie piłki przez Łodygina, przejął ją Josue, ale nie wiedział, co zrobić przed polem karnym rywala i zaliczył stratę.

• Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego i bardzo niecelne uderzenie głową Martineza. Od bramki Łodygin.

• Była pierwsza okazja do kontry dla Porto. Zagranie piłki na prawą stronę, gdzie sporo miejsca miał Danilo, jednak ten zwolnił akcję i został zablokowany.

• Rzut wolny dla gości. Centra Josue i dobra interwencja defensywy Zenita.

• Faul Josue na Witselu i ustne ostrzeżenie od norweskiego arbitra.

• Kontra gospodarzy, kilkudziesięciometrowy sprint Hulka i wycofanie piłki do nadbiegającego Witsela, który najwidoczniej potrafi jednak tylko łamać kości, bo jego uderzenie z dystansu nie przypominało próby zawodowego piłkarza.

• Danilo z dystansu i omal nie wrzucił sobie tej piłki do bramki Łodygin! Bramkarz Zenita zdołał ją jednak złapać przed linią!

• Nic ze stałego fragmentu nie wyszło. Mecz jednak jest bardzo żywy.

• Uderzenie z dystansu Josue minimalnie niecelne, ale jeszcze był rykoszet, więc mamy rzut rożny.

• Martinez faulowany 35 metrów od bramki Zenita. Dośrodkowanie w pole karne i piłka w rękach Łodygina.

• Fatalnie wyprowadzony kontratak przez Hulka. Strata.

• Porto utrzymuje się długo przy piłce, ale jeszcze nie zbliżyło się pod pole karne rywala.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Obie drużyny już na murawie stadionu Pietrowski w Sankt Petersburgu. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Rezerwowi Porto: Fabiano, Maicon, Reyes, Lica, Ghilas, Ricardo, Agu. Poza kadrą meczową znaleźli się Bolat, Fucile, Quintero, Carlos Eduardo, Izmailov, Pereira, Kelvin oraz zawieszony za najszybciej w historii LM obejrzane dwie żółte kartki Herrera.

• Ławka Zenita: Baburin, Neto, Aniukow, Żyrianow, Kierżakow, Tymoszczuk, Arszawin. Praktycznie sami bardzo doświadczeni zawodnicy. Kto dzisiaj nie zagra w ekipie Spallettiego? Na tej liście są Małafiejew, Luković, Smolnikow, Bystrow oraz Bucharow.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Największe zaskoczenie to brak wśród gospodarzy Aleksandra Kierżakowa, który tylko na ławce rezerwowych.

• To będzie niezwykle ważny mecz w kontekście awansu do kolejnej rundy Champions League. W grupie G bowiem zdecydowanym liderem z kompletem punktów jest Atletico Madryt, natomiast Zenit i Porto bezpośrednio rywalizują o miejsce drugie. Rosjanie, którzy dwa tygodnie temu zwyciężyli w Portugalii 1:0 po trafieniu Kierżakowa, mają cztery punkty i o jedno oczko wyprzedzają swoich dzisiejszych rywali.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Zenit Sankt Petersburg podejmie ekipę FC Porto!