Arka Gdynia

1

1 2 połowa

4 karne

• Cóż to był za mecz! Świetna pierwsze połowa, w której oglądaliśmy wiele składnych i ciekawych akcji. Druga połowa trochę spokojniejsza, która także obfitowała w kilka ciekawych sytuacji. Rozstrzygnięcie musiało nastąpić w serii rzutów karnych, w której lepsza okazała się Arka! Za te dwie godziny emocji serdecznie dziękuje i życzę spokojnej nocy!

• Nad Legią krąży klątwa! 5 raz z rzędu przegrywają Superpuchar!

• Michał Kopczyński uderza bardzo źle i Arka Gdynia zdobywa Superpuchar Polski!

• Ruben Jurado prosto w środek i gol!

• Maciej Dąbrowski po rękach bramkarza ale przedłuża nadzieję Legii!

• Damian Zbozień także pewnie zdobywa gola.

• Guilherme bez żadnego problemu zamienia 11 na gola!

• Dawid Sołdecki bardzo pewnie pokonuje Malarza! 2:1 dla Arki!

• Thibault Moulin nie trafia! Pavel Steinbors broni rzut karny!

• Marcin Warcholak także zdobywa bramkę!

• Mateusz Szwoch jako pierwszy pewnie wykonuje 11!

• Kto wygra? Seria jedenastek to zawsze jest loteria! Emocje sięgają zenitu!

• Koniec! Będziemy świadkami serii rzutów karnych!

• Jeszcze Krzysztof Sobieraj ukarany żółtą kartką za faul na Sanogo.

• Michał Żebrakowski zmienia Patryka Kuna.

• Artur Jędrzejczyk ucierpiał przy jednym ze starć z rywalem i opuszcza boisko. Zmienia go Mateusz Żyro.

• Zaskakujący centrostrzał Warcholaka, ale na swoim miejscu był Arkadiusz Malarz.

• Aż o 5 minut przedłuża drugą połowę Szymon Marciniak.

• Artur Jędrzejczyk nieprzepisowo zatrzymuje świetnie zapowiadający się kontratak Arki Gdynia. Za to ukarany zostaje żółtą kartką.

• Bez większych konkretów oba zespoły. Czyżby wyczekiwali już serii rzutów karnych?

• I znowu oglądamy zmianę. Tadeusz Socha zmienia Grzegorza Piesio.

• Faul blisko pola karnego Arki Gdynia! Będzie okazja dla podopiecznych Jacka Magiery!

• Mateusz Szwoch ukarany żółtą kartką.

• Co za okazję miał Vamara Sanogo. Po dograniu Guilherme młody napastnik Legii nie trafia w piłkę! A mógł przesądzić los tego meczu!

• Dużo miejsca zrobiło się po lewej stronie boiska i Adam Hlousek próbował to wykorzystać, lecz jego dośrodkowanie ląduje w rękach golkipera gości.

• Leszek Ojrzyński przeprowadzą następna roszadę. Adama Marciniaka zmienia Michał Nalepa.

• Thibaul Mouilin bardzo bliski strzelenia drugiej bramki, ale jego strzał z powietrza lewą nogą leci kilka centymetrów obok bramki!

• Seria dośrodkowań w pole karne Arki, ale żadne z nich nie zagroziło bramce gości.

• Strzał Rubena Jurado leci obok słupka bramki strzeżonej przez Arka Malarza!

• Mecz bardzo się uspokoił. Może jednak będziemy oglądać rzuty karne? O to jest pytanie.

• Dobra akcja Sebastiana Szymańskiego. Młody zawodnik Wojskowych celnie uderzył, ale dobrze obronił Steinbors.

• I..... też zmiana w ekipie gości. Rafał Siemaszko zmieniony przez Rubena Jurado, który wraca do Polski.

• Kolejna zmiana w Legii. Kasper Hamalainen zostaje zmieniony przez Vamara Sanogo.

• Jacek Magiera decyduje się na drugą roszadę. Sebastian Szymański zmienia Dominik Nagy.

• Jest także zmiana w Arce Gdynia. Marcusa Da Silvę zmienia Dawid Sołdecki.

• Pośliznął się Michał Kopczyński próbował wykorzystać Rafał Siemaszko, ale nominowany do Odkrycia Sezonu napastnik dogrywa bardzo źle!

• Potężne uderzenie Michała Kopczyńskiego, ale świetnie broni Steinbors.

• Kolejny raz świetna próba Thibault Moulina! Tym razem jednak piłka ląduje kilkanaście centymetrów ponad bramką!

• Mateusz Szwoch medluję się na murawie! Zawodnik, który w tamtym sezonie występował w Arce zmienia Jarosława Niezgodę.

• Zmarnowana szansa Marcusa Da Silvy. Strzał Brazylijczyka zablokowany

• Grzegorz Piesio uderza sprzed pola karnego, lecz piłka ląduje na aucie bramkowym.

• Mocny i celny strzał Marcina Warcholaka pewnie broni Arakdiusz Malarz.

• Michał Pazdan brzydko fauluje i oglądamy pierwszą żółtą kartkę w meczu.

• Michał Pazdan świetnie ustawiony przerywa dobrze zapowiadającą się akcję Arki.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zdecydowanie lepszą i bardziej konkretną drużyną jest Legia Warszawa. Czy obraz zmieni się obraz tego spotkania? Zobaczymy po przerwie!

• Szymon Maricniak kończy pierwszą połowę!

• Kolejna kapitalna akcja Legionistów, źle wykończył Jarosław Niezgoda.

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Arkę, ale ostatecznie strzał zostaje zablokowany.

• Dzisiaj bardzo aktywny jest dzisiaj Dominik Nagy. Tym razem znowu zakończył swoją indywidualną akcję niecelnym strzałem.

• Bardzo niecelny strzał Dominika Nagy.

• Cudowna, iście bilardowa akcja Legii, lecz niestety dla kibiców zgromadzonych na Ł3 zakończona niecelnym strzałem Guilherme!

• Kolejna świetna akcja Legii! Tym razem Guilherme znakomicie zagrywa do Niezgody, który trafia w słupek!

• Świetna wymiana podań przez Legionistów! Piłka spada pod nogi Moulina, który uderza zewnętrzną częścią stopy wprost w okienko bramki Arki!

• GOOL! Co za bramka Thibault Moulin!

• Co się dzieje pod bramką Arki! Najpierw Steinbors świetnie broni strzał Jędrzejczyka, a później po rzucie rożnym dla Legii piłka trafia w słupek, kolejna próba strzału ale znowu znakomicie broni golkiper gości!

• Grzeogrz Piesio wygrywa biegowy pojedynek z defensorami Legii, mocno wgrywa piłkę w pole karne, która trafia w Michała Pazdana, a ten niefortunnie kieruję ją do własnej siatki!

• GOOL! Michał Pazdan wpakowuje piłkę do własnej bramki! Arka prowadzi 1:0!

• Akcje oskrzydlająca Warcholaka. Następnie próba dośrodkowania zawodnika Arki kończy się stratą posiadania.

• Dużo agresywniej i pewniej zaczęła to spotkanie Legia. Na razie nie ma to jednak przełożenia na 100% okazję.

• Po raz kolejny świetny drybling Dominika Nagy. Tym razem jednak Węgier podał źle do Hamalainena i piłka dla Arki.

• Było bardzo bardzo blisko! Po strzale głową Artura Jędrzejczyka z samej linii bramkowej piłkę wybija Warcholak! Zabrakło centymetrów!

• Błąd Michała Pazdana próbował wykorzystać Marcus Da Silva! Na szczęscie dla reprezentanta Polski, asekurował go Maciej Dąbrowski.

• Po raz kolejny świetnie drybluje Nagy, lecz po raz kolejny został powstrzymany.

• Zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu Dominika Nagy. Piłka ładuje jednak w rękach bramkarza Arki.

• Dobre dośrodkowanie, po którym Rafał Siemaszko niecelnie uderza głową.

• Rzut wolny jednak wykonany bardzo źle, wprost w ręce Malarza.

• Pierwszy groźny faul Michała Pazdana tuż przed swoim polem karnym.

• Zaczynamy! Kto zacznie lepiej sezon 2017/2018!?

• Podkreślmy, że dzisiaj mamy debiut systemu powtórek - VAR, która ma wspomagać arbitra głównego!

• Szymon Marciniak wyprowadza obie ekipy! Zaraz zaczynamy to niewątpliwie emocjonujące widowisko!

• Często mówi się że mecze o Superpuchar są lekceważone przez drużyny w nim grające. Jak widać po składach obu drużyn nikt nie będzie odpuszczał! Spora plaga kontuzji w drużynie Jacka Magiery nie przeszkodziła w tym aby skład jego drużyny wyglądała na papierze bardzo groźnie.

• Opaskę kapitana w Legii założy dzisiaj Michał Kopczyński! Piękna historia wychowanka stołecznej drużyny!

• Legia gra w tym prestiżowym spotkaniu po raz piąty z rzędu! Co ciekawe za każdym razem kończyło to się porażka Wojskowych. Czy dzisiaj będzie tak samo? Niewątpliwie to drużyna Jacka Magiery jest faworytem, ale nie od dziś wiadomo że w piłce wszystko jest możliwe.

• Skład Arki Gdynia!

• Skład Legii Warszawa!

• Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie! Już za ok. 30 minut rozpoczniemy nowy sezon piłki na naszym krajowym podwórku! Nowe rozgrywki inaugurować będzie mecz o Superpuchar Polski, a mierzyć się w nim będą zdobywca Pucharu Polski - Arka Gdynia, a także Mistrz Polski - Legia Warszawa! Na relację z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

msz, dj

Jakim składem Legia i Arka zagrają o Superpuchar?

Jakim składem Legia i Arka zagrają o Superpuchar? ©Piotr Hukalo / Polska Press

Jacek Magiera miał przed spotkaniem z Arką spory ból głowy, bo grupka jego piłkarzy jest kontuzjowana, a niektórzy nie są gotowi do gry z innych powodów. Leszek Ojrzyński mógł natomiast wykorzystać wszystkich swoich piłkarzy, i zdecydował się nie eksperymentować ze składem.

Szkoleniowiec Legii zapowiedział, że zamierza wystawić najsilniejszy skład, jakim obecnie dysponuję. Między słupkami zobaczymy więc Arkadiusza Malarza, który był pierwszym wyborem Magiery w poprzednim sezonie w każdych rozgrywkach, w tym i Ligi Mistrzów, a takie doświadczenie u bramkarza jest na wagę złota.

Jeżeli chodzi o formację obrony, to na lewej stronie wystąpi Adam Hlousek, który w ostatnim sezonie zagrał łącznie w 43 spotkaniach i był pewnym punktem w defensywie.
Na środku formacji defensywnej ujrzymy duet Dąbrowski-Pazdan, którzy przez cały poprzedni sezon, z meczu na mecz nabierali do siebie coraz większego zaufania i razem ratowali drużynę z niejednych opałów. Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić obronę Legii bez tej dwójki. Na prawej stronie wystąpi Artur Jędrzejczyk, który po przybyciu do drużyny "Legionistów", z miejsca stał się pewniakiem w pierwszym składzie i mimo paru błędów, które mogły kosztować jego zespół stratę bramki, często pokazywał umiejętności godne reprezentanta Polski.

W środku pola zobaczymy Michała Kopczyńskiego, który, jak zostało zapowiedziane przez Magierę, będzie kapitanem zespołu. Poprzedni sezon był przełomowy w jego karierze i stał się jednym w pierwszych wyborów szkoleniowca "Legionistów". Towarzyszyć mu będzie francuz Thibault Moulin i razem będą grali bardziej z tyłu i ich zadaniem będzie rozgrywanie akcji. Za plecami napastnika zagra Kasper Hamalainen. Na skrzydłach wystąpią Guilherme oraz Nagy.

W środku ataku wybiegnie Jarosław Niezgoda, przed sezonem wrócił z wypożyczenia do Ruchu Chorzów, w którym zaliczył bardzo dobry okres.

Jeżeli chodzi o zespół z Gdyni, to w bramce ujrzymy Pavelsa Steinborsa, który pod koniec ostatniego sezonu wywalczył miejsce w pierwszym składzie i nie popełniał większych błędów.

Szkoleniowiec Arki nie eksperymentował za bardzo w obronie i na jej środku ujrzymy Marcjanika i Sobieraja, którzy byli pierwszymi wyborami w składzie Leszka Ojrzyńskiego w ubiegłym sezonie. Na lewej obronie zagra Marcin Warcholak, a na prawej Damian Zbozień.

Na środku pomocy, bliżej obrońców, wystąpią Yannik Kakoko oraz Adam Marciniak, którzy grali przez większość poprzedniego sezonu i byli oni najpewniejszymi punktami w zespole Arki. Na skrzydła wybiegną Marcus Vincius oraz nowy nabytek Gdynian, 22-letni Patryk Kun, który będzie miał okazję się pokazać nowemu trenerowi. Jako ofensywny pomocnik zagra ściągnięty z Górnika Łęczna Grzegorz Piesio, który chyba jako jedyny przez cały ubiegły sezon pokazywał stałą, dobrą grę.

W napadzie większego zaskoczenia również nie ma. W tej formacji zagra Rafał Siemaszko, który był najlepszym strzelcem Arki w poprzednim sezonie. Na swoim koncie zanotował 11 trafień.

Przewidywane składy: Legia Warszawa – Arka Gdynia:

Legia Warszawa:
Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guiherme, Hamalainen, Nagy - Niezgoda.

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Marciniak, Kakoko - Vinicius, Piesio, Kun – Siemaszko