0

Radomiak Radom

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej soboty!

• Za tydzień w ostatniej kolejce sezonu Radomiak Radom zagra u siebie z Koroną Kielce, natomiast Arka Gdynia pojedzie do Głogowa na mecz z Chrobrym.

• Radomiak Radom ma sześć punktów przewagi nad trzecim GKS-em Tychy praktycznie zapewnił już sobie awans do PKO Ekstraklasy! Teoretycznie tyszanie mają jeszcze szansę na wyprzedzenie Radomiaka, ale musiałby się stać kataklizm, by to się stało.

• Koniec meczu w Gdyni! Radomiak Radom wygrywa z Arką 2:0 i niemal na pewno jest już w PKO Ekstraklasie!

• Radomiak był bardzo bliski zdobycia trzeciej bramki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej w polu karnym gospodarzy!

• Aż siedem minut doliczył arbiter do drugiej części spotkania.

• Szybko na placu gry zameldował się Patryk Mikita. Rezerwowy Radomiaka już otrzymał żółtą kartkę.

• Patryk Mikita pojawił się w miejsce Mateusza Radeckiego

• Dwie zmiany w szeregach Radomiaka Radom. Filipe Nascimento zastąpił Michała Kaputa

• Żółtą kartką w zespole Radomiaka Radom został ukarany Damian Jakubik.

• W zespole Arki Gdynia Mateusz Stępień pojawił się w miejsce Juliusza Letniowskiego.

• Christian Aleman dostał piłkę w polu karnym Radomiaka,a le gracz Arki uderzył tylko w poprzeczkę bramki gości!

• Druga zmiana w zespole Radomiaka Radom. Dominik Sokół pojawia się w miejsce strzelca drugiej bramki, Karola Angielskiego.

• Meik Karwot został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Michał Kaput popędził środkiem pola i został powalony tuż przed polem karnym Arki, jednak arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu wolnego.

• Po prostopadłym podaniu w okolice pole karnego Arki do piłki dopadł Karol Angielski, wpadł w "szesnastkę" gospodarzy i strzałem przy słupku podwyższył wynik w Gdyni!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Karol Angielski podwyższa wynik na 2:0 i Radomiak jest już bardzo bliski awansu do PKO Ekstraklasy!

• Juliusz Letniowski zagrał przed pole karne Radomiaka do Adama Deji, ale ten uderzył bardzo wysoko ponad bramką gości.

• Natomiast Marcus da Silva zastąpił Łukasza Wolsztyńskiego.

• W zespole Arki Gdynia Fabian Hiszpański pojawił się w miejsce Artura Siemaszko.

• Meik Karwot z rzutu wolnego uderzył onok bramki gospodarzy.

• Arkadiusz Kasperkiewicz sfaulował Karola Angielskiego blisko własnego pola karnego i goście będą mieli okazję na zdobycie bramki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Arki do strzału głową doszedł Raphael Rossi, ale jego uderzenie spokojnie wyłapał Daniel Kajzer.

• W drużynie Radomiaka Radom pierwszy wymuszona zmiana. Leandra pojawił się na murawie w miejsce kontuzjowanego Damiana Gąski.

• Damian Gąska doznał urazu po starciu z przeciwnikiem.

• Luis Valcarce popędził lewą stroną boiska, ale zawodnik Arki wybiegł z piłką poza plac gry i od bramki rozpocznie Mateusz Kochalski.

• Artur Siemaszko wpadł z piłką w pole karne Radomiaka, ale jego uderzenie trafiło tylko w słupek bramki rywali!

• Zaczynamy drugą część tego pojedynku!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Gdyni, za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania w Gdyni. Do przerwy Radomiak prowadzi z Arką 1:0.

• Do drugiej części spotkania arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Juliusz Letniowski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Arka nie może znaleźć pomysłu na sforsowanie defensywy rywala. Radomiak spokojnie gra daleko od własnej bramki i wydaje się być dużo dojrzalszą drużyną.

• Piłka powędrowała w pole karne Arki, tam żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał wybić piłki, dopadł do niej Damian Gąska i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Radomiak obejmuje prowadzenie za sprawą trafienia Damiana Gąski!

• Dawid Abramowicz popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Arki, ale tam stracił piłkę.

• Miłosz Kozak wpadł z piłką w pole karne Arki, minął rywala, ale uderzył wprost w Daniela Kajzera!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Radomiaka nie przyniosło żadnego rezultatu.

• Adam Deja został sfaulowany w środku pola i Arka będzie miała szansę na dośrodkowanie ze stojącej piłki.

• Po prostopadłym podaniu Christiana Alemana w pole karne Radomiaka pierwszy przy piłce był Mateusz Kochalski.

• Uspokoiło się nieco spotkanie w Gdyni. Oba zespoły rozgrywają piłkę częściej w środku pola, a dłużej przy piłce utrzymuje się Radomiak.

• To powinna być bramka dla Arki! Po akcji prawą stroną gospodarzy piłka powędrowało w pole karne Radomiaka wprost pod nogi Łukasza Wolsztyńskiego, ale ten z najbliższej odległości uderzył wprost w Mateusza Kochalskiego!

• Po znakomitej kombinacyjnej akcji gospodarzy do piłki doszedł Adam Deja, ale jego uderzenie znakomicie bronił Mateusz Kochalski!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Miłosz Kozak za ostry faul na przeciwniku.

• Ponownie zaatakowała Arka, jednak ponownie bez żadnego zagrożenia pod bramką gości.

• Damian Gąska zdecydował się na nieprzygotowany strzał zza pola karnego rywali, ale uderzenie okazało się bardzo niecelne.

• W odpowiedzi Christian Aleman dograł w pole karne Radomiaka, ale tam akcję gospodarzy przerwał gwizdek arbitra oznajmiający spalonego.

• Początek lepiej rozpoczął Radomiak, Dawid Abramowicz popędził lewą stroną boiska, dograł do Karola Angielskiego, ale ten sfaulował rywala w polu karnym Arki.

• Rozpoczynamy hit 33. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gdyni. Za moment początek rywalizacji!

• Jesienny, a w zasadzie już zimowy pojedynek Radomiaka Radom z Arką Gdynia zakończył się bezbramkowym remisem. Wtedy to Arka była wyżej w ligowej tabeli i to ona miała większe szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Teraz rolę nieco się odwróciły.

• Radomiak Radom w tym roku kalendarzowym jest bardziej bezkompromisowy. Drużyna z Radomia zanotowała w tym roku zaledwie dwa remisy. Od lutego Radomiak wygrał aż dziesięć spotkań i tylko w trzech musiał uznać wyższość rywali. Ostatnią porażkę Radomiak zanotował w pierwszej połowie maja w pojedynku z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

• Arka Gdynia nie przegrała od dziesięciu spotkań w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Ostatni raz w lidze rywalowi ulegli na początku kwietnia w pojedynku z GKS-em Tychy. Od tej pory Arka zanotowała sześć zwycięstw i cztery remisy. Jednak warto odnotować, że dwa ostatnie spotkania kończyły się właśnie remisami. Przed tygodniem gdynianie tylko zremisowali na wyjeździe z Koroną Kielce 3:3.

• Dzisiejszy mecz w Gdyni będzie hitem całej kolejki i pojedynkiem na szczycie ligowej tabeli. Arka Gdynia zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci pięć punktów do drugiego Radomiaka Radom. W przypadku zwycięstwa, Arka może zachować szansę na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Natomiast w przypadku zwycięstwa Radomiaka, przypieczętują oni bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia na własnym stadionie zmierzy się z Radomiakiem Radom. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Arka Gdynia - Radomiak Radom ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Tadeusz Klocek

Arka Gdynia - Radomiak ONLINE. W hicie przedostatniej kolejki Arka podejmie wicelidera z Radomia. Goście na boisko wyjdą zmobilizowani jak nigdy. Wygrana sprawi, że będą o krok od Ekstraklasy. Początek meczu w sobotę o godz. 12:40. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia - Radomiak Radom ONLINE

Piłkarze Arki Gdynia mają już tylko matematyczne szanse na bezpośredni awans. Żółto-niebiescy w poprzednich dwóch spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty i do wicelidera Radomiaka tracą już pięć "oczek".

- Sami pokrzyżowaliśmy sobie plany, bo w ostatnich meczach nie to, że zyskaliśmy dwa punkty tylko straciliśmy cztery. Dalej skupiamy się na celu, dopóki mamy chociaż 1 procent szansy na awans, dopóty wierzymy i spodziewamy się 12-stego zawodnika, czyli naszych kibiców - zaznaczył przed meczem trener Dariusz Marzec.

Radomiak broni drugiej pozycji. Nad trzecim GKS-em Tychy ma trzy punkty zapasu, ale posiada gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Wygrana w Gdyni sprawi, że podopieczni Dariusza Banasika będą o krok od powrotu do elity, w której ostatni raz rywalizowali 36 lat temu.

W Gdyni nikomu nie gra się jednak łatwo. W tym roku żółto-niebiescy przegrali u siebie jedno spotkanie. 13 marca ulegli Górnikowi Łęczna 0:2. - Doceniamy klasę tego zespołu. Arka jeszcze niedawno była w ekstraklasie. W tym roku doszła do finału Pucharu Polski. To świadczy o sile tej drużyny. Do Gdyni musimy pojechać bez obaw. Na pewno nie przestraszymy się ani nazwy, ani klasy rywala, bo w tej chwili to my jesteśmy w dużo lepszej sytuacji - podkreślił trener Dariusz Banasik.

Sobotnią konfrontację poprowadzi doświadczony arbiter Jarosław Przybył z Kluczborka.

Arka Gdynia - Radomiak Radom ONLINE

Mecz Arka Gdynia - Radomiak zaplanowano na sobotę 5 czerwca. Spotkanie na żywo pokaże Polsat Sport. W internecie transmisja w Ipla.tv. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:40 - zapraszamy!

12:40 Arka Gdynia - Radomiak Polsat Sport