Arka Gdynia

3

Widzew Łódź

1

• Koniec spotkania! W hicie 4. kolejki Fortuna 1 Ligi Arka wygrała w Gdyni z Widzewem 3:1!

• Fabio Nunes przypadkowo kopnięty w polu karnym. Sytuację analizował VAR, ale nie będzie jedenastki dla Widzewa.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Wrąbel wykazał się refleksem i odbił strzał Alemana. Dobijał jeszcze Marcus, ale został zablokowany.

• Fabian Hiszpański wszedł w miejsce Karola Czubaka.

• Michał Marcjanik został napomniany żółtą kartką.

• Mateusz Michalski wszedł nakładką. Sędzia oszczędził widzewiaka, który miał już na koncie żółtą kartką.

• Stepień płasko dograł piłkę z prawej strony, a Karol Czubak z bliska wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOOL! Karol Czubak! 3:1 dla Arki.

• Szansa dla Widzewa! Długa piłka za linię obrońców Arki, ale Fabio Nunes nie trafił w bramkę.

• Fabio Nunes wszedł w miejsce Pawła Tomczyka.

• Bartosz Guzdek zastąpił Gołębiowskiego.

• Tomasz Dejewski został ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Stępień wszedł w miejsce Olafa Kobackiego.

• Olaf Kobacki zwiódł w polu karnym Gołębiowskiego i uderzył płasko po dalszym rogu. Wrąbel był bez szans.

• GOOOOOOOOL! 2:1 Dla Arki Gdynia po golu Olafa Kobackiego!

• Patryk Mucha zastąpił Tetteha.

• Karol Danielak wszedł w miejsce Letniowskiego.

• Kobacki świetnie wycofał przed pole karne do Marcusa, ale zawodnik Arki uderzył nad bramka.

• Kontra Alemana przerwana faulem. Mateusz Michalski napomniany żółtą kartką.

• Mateusz Żebrowski wszedł w miejsce Luisa Valcarce.

• Letniowski z rzutu wolnego uderzył w mur. Dobitka Gołębiowskiego minęła bramkę Arki.

• Mocny, płaski strzał Adama Dei. Piłka minęła słupek.

• Deja uderzał z rzutu wolnego. Prosto w mur.

• Kobacki podcięty tuż przed linią pola karnego. Żółta kartka dla Gołębiowskiego.

• Kobacki w pełnym biegu zgrał piłkę w kierunku Czubaka. Nie zdążył napastnik Arki.

• Początek drugiej części gry!

• Zmiana w ekipie Arki. Marcus da Silva zastąpił Michała Bednarskiego.

• 45+3 Koniec pierwszej połowy!

• 45+2 Adamczyk dograł z lewej strony na dalszy słupek. Olaf Kobacki wygrał pojedynek z Gołębiowskim i głową skierował piłkę w róg bramki Wrąbla.

• 45+2 GOOOOOOL! Olaf Kobacki daje Arce wyrównanie!

• Aleman uderzał po krótko rozegranym rzucie rożnym. Nie dał się zaskoczyć Wrąbel.

• Gołębiowski założył siatkę rywalowi i wstrzelił piłkę w pole karne. Poradziła sobie defensywa Arki.

• Aleman uderzył z dalszej odległości. Próba bardzo nieudana.

• Zakotłowało się w polu karnym Widzewa. Sędzia Myć wskazał na jedenasty metr, ale szybko wycofał się z decyzji.

• Zawodnicy Arki świetnie rozegrali rzut rożny. Strzelał Adamczyk, bliski przecięcia piłki był jeszcze Czubak.

• Valcarce pociągnął lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Aleman mijał zawodników Widzewa jak tyczki. Po klepce z Czubakiem uderzył celnie, ale Wrąbel był na posterunku.

• Żółta kartka dla Letniowskiego za faul na Adamczyku.

• Wymuszona zmiana w drużynie Widzewa. Mateusz Michalski zastąpił Kuna.

• Róg dla Arki. Niezłe dośrodkowanie, ale skutecznie w obronie interweniował Dejewski.

• Kolejna sytuacja Widzewa! Tuż zza pola karnego strzelał Tomczyk. Piłka nieznacznie minęła słupek.

• Letniowski obsłużył Tomczyka, ale napastnik Widzewa uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Po akcji Kuna nonszalancko piłkę wybił Valcarce i ta na 13. metrze trafiła pod nogi Marka Hanouska. Czech przymierzył przy słupku i dał widzewiakom prowadzenie.

• GOOOOOOOL! 1:0 dla Widzewa! Marek Hanousek!

• Tomczyk wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Trafił w boczną siatkę.

• Niebezpieczny wślizg Kasperkiewicza. Żółta kartka.

• Ciekawa akcja Widzewa! Paweł Zieliński znalazł się w sytuacji sam na sam. Był jednak na minimalnym spalonym.

• Początek spotkania!

• Spotkanie Arka Gdynia - Widzew Łódź poprowadzi Wojciech Myć z Lublina.

• Arka uzbierała cztery punkty. Żółto-niebiescy nie poradzili sobie na własnym stadionie z ogranymi przez łodzian ekipami Zagłębia (1:1) i Chrobrego (0:2). Dopiero w ostatniej kolejce w szczęśliwych okolicznościach sięgnęli po trzy punkty, strzelając na wyjeździe Stomilowi Olsztyn zwycięskiego gola już w doliczonym czasie gry.

• W rozpoczętym niedawno sezonie Widzew pokonał kolejno Sandecję, Zagłębie Sosnowiec i Chrobrego Głogów, zaliczając dodatkowo w tych spotkaniach imponujący bilans bramkowy 7-1.

• Oto wyjściowa jedenastka Widzewa Łódź:

• Arka Gdynia rozpocznie w następującym składzie:

• W Gdyni piłkarze Arki podejmą Widzew Łódź. To jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań czwartej serii gier Fortuna 1 Ligi. Początek spotkania o godzinie 20:30. Witamy w relacji LIVE!

red

Arka Gdynia - Widzew Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM. Goście mogą objąć fotel lidera ©Przemyslaw Swiderski

Arka Gdynia - Widzew Łódź ONLINE. Dziś w Gdyni piłkarze Arki podejmą Widzew. To jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań w tej serii gier Fortuna 1 Ligi. Miedź zremisowała ze Skrą Częstochowa zremisowała, a więc łodzianie mają szansą objąć pozycję lidera.

Arka - Widzew ONLINE

Działacze zarówno Arki Gdynia, jak i Widzewa Łódź, przed sezonem jasno deklarowali chęć podjęcia walki o awans do ekstraklasy. Jak na razie realizacja tego celu idzie jednak żółto-niebieskim mizernie, z kolei ich dzisiejszemu rywalowi wręcz koncertowo.
Zespół prowadzony przez Janusza Niedźwiedzia pokonał kolejno Sandecję, Zagłębie Sosnowiec i Chrobrego Głogów, zaliczając dodatkowo w tych spotkaniach imponujący bilans bramkowy 7-1.

W tym samym czasie Arka Gdynia, mając dość podobny zestaw rywali, zdobyła zaledwie cztery punkty i strzeliła dwie bramki. Żółto-niebiescy nie poradzili sobie na własnym stadionie z ogranymi przez łodzian ekipami Zagłębia i Chrobrego. Dopiero w ostatniej kolejce w szczęśliwych okolicznościach sięgnęli po trzy punkty, strzelając na wyjeździe Stomilowi Olsztyn zwycięskiego gola już w doliczonym czasie gry.

Te fakty jasno pokazują, w kim należy dziś upatrywać faworyta. Arka Gdynia po raz pierwszy zmierzy się w tym sezonie z zespołem silniejszym od niej kadrowo, organizacyjnie i finansowo, a dodatkowo – jak się wydaje – póki co lepiej przygotowanym do rozgrywek. Urok piłki nożnej polega jednak na tym, że faworyt nie zawsze wygrywa. Żółto-niebiescy, jeśli ich deklaracje dotyczące walki o awans do ekstraklasy składane były na poważnie, szczególnie w spotkaniach u siebie muszą walczyć o zwycięstwo z każdym rywalem. Z Olimpijskiej 5 dawniej przy okazji ligowych bojów wyjeżdżały pokonane nawet krajowe potęgi, jak Legia Warszawa i Lech Poznań. Najwyższy więc czas, aby nawiązać do chwil, kiedy Stadion Miejski w Gdyni nazywany był przez rywali twierdzą i przestać rozdawać punkty konkurentom na własnym terenie i na oczach swoich kibiców.

- Nie zamierzam ściemniać - zadeklarował przed startem sezonu trener Arki Gdynia, Dariusz Marzec. - Zrobimy wszystko, aby już w tym sezonie awansować do ekstraklasy. - Cel dla naszej drużyny może być tylko jeden. Jest nim powrót do krajowej elity - zapewniał także Michał Kołakowski, prezes i właściciel Arki Gdynia. Jak na razie w przypadku drużyny z Wybrzeża można mówić o lekkim falstarcie.

- Chciałbym wygrywać każdy mecz, a im trudniejsze warunki, tym musimy być bardziej dojrzali i grać jeszcze lepiej w piłkę, utrzymywać się przy piłce, żeby to przeciwnik za nią biegał - mówi trener Janusz Niedźwiedź. - Wtedy odbiera się nie tylko chęci, ale też możliwość kreowania sytuacji. Przeciwnik ma swój plan, chce wygrać.

OSTATNIE MECZE:

Arka Gdynia - Widzew Łódź 0:0 (23.05.2021, 1 Liga)
Widzew Łódź - Arka Gdynia 2:1 (29.11.2020, 1 Liga)
Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0 (21.03.2015, 1 Liga)
Arka Gdynia - Widzew łódź 1:2 (26.08.2014, 1 Liga)

Arka - Widzew TRANSMISJA i STREAM

Mecz Arka Gdynia - Widzew Łódź rozpocznie się w środę 18 sierpnia o godz. 20:30. Transmisja w Polsat Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem Ipla.tv, ale jego koszt wynosi 10 zł.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.