GKS Katowice

2

GKS Tychy

2

• Gospodarze nie wykorzystali zaliczki wypracowanej w pierwszej połowie. Ambitna postawa gości, którzy zepchnęli rywala do głębokiej obrony sprawiła, że goście zdobywają przy Bukowej punkt. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i wspólnie spędzony czas!

• Urynowicz zatrzymany po lewej stronie boiska, a w chwilę później arbiter kończy spotkanie!

• Kartka dla Grzeszczyka

• Gospodarze mogli wyjść z kontrą, jednak błąd techniczny sprawił, że tyszanie przejęli piłkę

• Akcja lewą stroną Urynowicza, piłka trafia do Samca-Talara, a ten z ostrego kąta trafia w słupek!

• Goool!!! GKS Tychy doprowadza do wyrównania! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego trafia na głowę Repki, który niechybnie pokonuje swojego bramkarza!

• Goool!!! Bramka kontaktowa!!! Dośrodkowanie Grzeszczyka, Kudła broni uderzenie głową jednego z graczy gości, lecz wobec dobitki z bliska Malca jest bezradny!

• A w miejsce Figiela Jaroszek

• Podwójna zmiana w ekipie z Katowic. W miejsce Błąda Urynowicz

• Tyszanie za sprawą Mańki wywalczyli rzut rożny. Rozegrali krótko stały fragment gry, Grzeszczyk dośrodkował w pole karne, gospodarze skutecznie się bronią.

• Gospodarze wyszli z kontrą trzy na trzy, jednak Błąd zagrał źle do Talara.

• Kacper Piątek zagrał przed pole karne do Łukasza Piątka, jego strzał poszybował wysoko nad bramką

• Świetne zagranie Grzeszczyka do wbiegającego w pole karne Mańki, ten starał się zagraniem na dalszy słupek pokonać bramkarza, zabrakło centymetrów!

• Grzeszczyk zacentrował w pole karne z rzutu rożnego, piłka trafia na głowę Mańki, jego strzał z trudem sparował do boku Kudła!

• Jałocha broni strzał w środek bramki w wykonaniu Szwedzika.

• Gracze gospodarzy przejeli piłkę w środku pola, na bramkę rywala popędził m.in. Błąd, który oddał strzał na bramkę, piłka po rykoszecie wychodzi poza pole gry

• Steblecki ukarany żółtą kartką za faul taktyczny

• Nieporozumienie w szeregach gości, Szwedzik wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz fatalnie uderzył obok bramki!

• Akcja Błąda, który dośrodkował z linii końcowej boiska, piłka dotarła do Szwedzika, który uderzył ją głową, zabrakło niewiele!

• Figiel wdał się w drybling przed polem karnym, na jego szczęście został sfaulowany, wobec czego tyszanie po przejęciu piłki nie mogli kontynuować akcji.

• Tyszanie starają się narzucić własne warunki gry, lecz na razie szwankują podstawy, celność podań, a nawet przyjęcie piłki.

• A w miejsce Karulewicza Kacper Piątek.

• W miejsce Jarocha pojawia się Malec

• Trener Derbin nie czeka i dokonuje zmian, a nawet trzech: w miejsce Oskara Paprzyckiego pojawia się Jakub Piątek

• Początek drugiej części spotkania. Od gwizdka rozpoczęli gospodarze!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy gospodarze, po dwóch trafieniach Patryka Szwedzika prowadzą 2:0. Trzeba przyznać, że jest to prowadzenie zasłużone. Czekamy na drugą część spotkania.

• Dośrodkowanie Grzeszczyka w pole karne, Figiel skutecznie interweniuje głową.

• Grzeszczyk wbiegł w pole karne i po chwili się w nim przewrócił, sędzia Stefański nie podyktował jednak rzutu karnego.

• Mańka dośrodkował lewą nogą w kierunku Jarocha, gracz gości nie potrafił jednak skutecznie skierować piłki do bramki.

• Błąd tyszan w obronie, Wojciechowski urwał się prawą stroną, jego dośrodkowanie zostało jednak wybite poza pole gry. Centra Błąda z rzut rożnego, piłka wybita przez graczy z Tychów.

• Wołkowicz podał do Kargulewicza, ten starał się zagrać do Jarocha, który jednak skutecznie pilnowany przez defensorów rywala, nie był w stanie dojść do piłki.

• Akcja prawą stroną Wojciechowskiego, który starał się zagrać w pole karne, piłka otarła się o jednego z rywali i niewiele brakowało, by zaskoczyła ona Jałochę!

• Szwedzik urwał się obronie rywala, lecz jego strzał z linii pola karnego okazał się niecelny. Od bramki tyszanie.

• Wojciechowski skuteczne wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Janiaka.

• Szwedzik dobrze zagrał do wbiegającego w pole karne Kozłowskiego, ten jednak uderzył niecelnie z woleja.

• Tyszanie wywalczyli rzut rożny po akcji Mańki. Centra Grzeszczyka w kierunku Nedicia, górą obrońca zespołu z Katowic.

• Janiak starał się płasko dośrodkować w pole karne rywala, obrona gospodarzy na razie skoncentrowana, nie popełniająca błędów i skuteczna w obronie.

• Steblecki starał się zagrać do wybiegającego po prawej stronie Paprzyckiego, zagrał jednak za mocno. Od bramki Kudła.

• Długie zagranie w kierunku Kozłowskiego, który został skutecznie zatrzymany przez Szymurę pod linią końcową.

• Dużo złych zagrań, wiele strat piłki, tak w skrócie można podsumować pierwsze 20 minut meczu w wykonaniu gości, którzy na razie nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywala.

• Goooool!!! 2:0! Kozłowski przejął piłkę na środku boiska, zagrał do Błąda, ten natychmiast odegrał do pędzącego lewą stroną Szwedzika , a ten strzałem w długi róg pokonuje bramkarza!

• Składna akcja tyszan, lecz Mańka niedokładnie zagrał w pole karne. Gospodarze ruszyli z kontrą, ostatecznie wymiana kilku podań zakończyła się bardzo lekkim strzałem Figla zza pola karnego, z którym Jałocha nie miał najmniejszych problemów.

• Dośrodkowanie Błąda wybite poza pole karne przez piłkarzy z Tychów.

• Miękkie podanie do Szwedzika, który po starciu z Nediciem wywalczył rzut rożny.

• Gooool!!!! GKS Katowice obejmuje prowadzenie! Odbiór Figiela na połowie rywala, zagranie do Błąda, który zagrał do niepilnowanego w polu karnym Szwedzika, który z kilku metrów strzelił do pustej bramki!

• Wrzutka Wojciechowskiego w pole karne, spokojna interwencja głową Nedicia.

• Goście starali się przedrzeć lewą stroną boiska, Kargulewicz zatrzymany przy linii końcowej

• Pierwsze dośrodkowanie w kierunku Jarocha, gospodarze wybijają piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, Kołodziejski wybija futbolówkę na połowę rywala.

• Początek spotkania! Od środka goście!

• Arbitrem głównym spotkania jest Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na liniach pomagać mu będą Dawid Golis oraz Sławomir Kowalewski.

• Znamy wyjściowe składy, ławki rezerwowych prezentują się następująco:

GKS Katowice: Królczyk (B), Gierach, Woźniak, Sanocki, Jaroszek, Urynowicz, Rogala, Samiec-Talar, Sadowski

GKS Tychy: Odyjewski, Sołowiej, Jakub Piątek, Żytek, Pawlusiński, Malec, Kacper Piątek, Kozina, Połap

• Spotkanie jest rozgrywane w ramach 12. kolejki Fortuna I ligi. GKS Tychy przyjeżdza na Bukową jako 3. drużyna w tabeli. Katowiczanie zajmują 13. lokatę z dziesięcioma punktami na koncie. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Góraka wygrali w dramatycznych okolicznościach ze Stomilem Olsztyn 2:1, tyszanie w takim samym stosunku pokonali Odrę Opole.

• Witamy serdecznie z Katowic! Już za około 20 minut rozpocznie się derbowe starcie pomiędzy GKS-em Katowice a ich imienniczką z Tychów. Liczymy na dobre widowisko i dużo bramek!

red

GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©brak

GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE. W sobotnim meczu pomiędzy tymi drużynami w lepszym położeniu są goście. Zajmują trzecie miejsce w tabeli i mogą dołączyć do ścisłej czołówki Fortuna 1 Ligi. Wystarczy, że wygrają z bemiaminkiem i jednocześnie 12. zespołem - GKS-em Katowice. Derby przy Bukowej zapowiadają się jako jeden z najważniejszych meczów sezonu dla obu stron.

GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE

Mecz z GKS-em Tychy to jeden z najważniejszych punktów sezonu dla kibiców GKSKatowice. Zespół z Bukowej do sobotniego starcia przystąpi podbudowany wywalczonym w dramatycznych okolicznościach zwycięstwem nad Stomilem Olsztyn, natomiast goście są na fali i gonią czołową dwójkę tabeli, marząc o bezpośrednim awansem do PKO Ekstraklasy.

Spotkanie zapowiada się znakomicie, ale na stadionie przy Bukowej zasiądą tylko kibice gospodarzy.
Tyszanie ponoszą bowiem konsekwencje wydarzeń z meczu z Widzewem Łódź. Za zachowanie swoich fanów (racowisko, próba wdaria się do sektora gości, konieczność wezwania na stadion policji) klub został ukarany grzywną w wysokości 5.000 zł, wyłączeniem części trybun na mecz z Odrą Opole oraz trzymiesięcznym zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców.

Rekord frekwencji w tym sezonie na Bukowej wynosi 3.593 osoby z meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Poprzeczka nie jest więc zawieszona wysoko - czy zostanie pokonana w sobotę?

GKS Katowice - GKS Tychy TRANSMISJA

Mecz 12. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy GKS Katowice a GKS Tychy odbędzie się w sobotę, 9 października o godz. 12:40. Transmisja telewizyjna nie jest zaplanowana. Internetowy stream online dostępny jest wyłącznie na platformie polsatboxgo.pl.

Tekstowa relacja LIVE ze spotkania GKS Katowice - GKS Tychy w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.