Cracovia

2

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• Koniec meczu w Zabrzu. Cracovia zasłużenie wygrywa z Górnikiem 2:0!

• W końcówce meczu Górnik już raczej zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie rywalizować dzisiaj z Cracovią i wydaje się, że po prostu chce dograć ten mecz do końca.

• Michal Siplak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. To już siódma żółta kartka w tym spotkaniu.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza aż sześć minut!

• Ostatnia zmiana także w szeregach gospodarzy. Łukasz Wolsztyński zmienia Romana Prochazkę.

• Kolejna znakomita akcja gospodarzy na końcu której piłkę w polu karnym Cracovii dostał Jesus Jimenez! Jednak jego uderzenie powędrowało obok bramki Karola Niemczyckiego!

• W odpowiedzi po dośrodkowaniu w pole karne "Pasów" do strzału głową doszedł Przemysław Wiśniewski, a jego uderzenie trafiło tylko w poprzeczkę bramki gości!

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Dawid Szymonowicz, ale jego strzał powędrował daleko od bramki gospodarzy.

• Żółtą kartką został ukarany Alex Sobczyk.

• Ostatnia zmiana w zespole "Pasów". Ivan Fiolić zmienia Thiago.

• Kolejna szansa dla gospodarzy po tym jak zakotłowało się w polu karnym gości. Jednak Bartosz Nowak po raz kolejny popisał się bardzo niedokładnym strzałem w decydującym momencie.

• Żółtą kartką ukarany został Filip Piszczek.

• Druga zmiana także w szeregach Cracovii. Tomas Vestenicky pojawia się w miejsce Michaela Gardawskiego.

• Adam Ryczkowski ukarany żółtą kartką za faul w okolicach środka boiska.

• Bartosz Nowak uderzył z rzutu wolnego, ale pewną interwencją popisał się Karol Niemczycki.

• Natomiast Alex Sobczyk pojawił się w miejsce Piotra Krawczyka.

• Druga zmiana w zespole Górnika Zabrze. Daniel Ściślak zmienił Alasane Manneha.

• Pelle van Amersfoort ruszył z głębi pola, dograł w pole karne gospodarzy do Michala Siplaka, który z zimną krwią podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla "Pasów"!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Michal Siplak podwyższa stan meczu na 2:0!

• Michael Gardawski popędził lewą stroną boiska i dograł przed pole karne Górnika gdzie był Pelle van Amersfoort. Ten zdecydował się na szybki strzał, który okazał się jednak niecelny.

• Pierwsza zmiana w szeregach Cracovii. Filip Piszczek zastąpił Rivaldinho.

• Tiago wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy, ale Martin Chudy skutecznie interweniował.

• Stefanos Evangelou został ukarany żółtą kartką za faul pod własną bramką.

• Znakomita akcja gości z prawej strony, Pelle van Amersfoort wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego podanie w decydującym momencie zostało zablokowane.

• Zakotłowało się w polu karnym gości po ładnej akcji Górnika, ale Erik Janża oddał niecelny strzał.

• Chwilę później Rivaldinho oddał strzał na bramkę Górnika, ale tym razem piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę.

• Rivaldinho dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

• Rozpoczynamy drugą część meczu w Zabrzu!

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w Górniku Zabrze już w przerwie. Za Giannisa Masourasa na murawie pojawia się Adam Ryczkowski.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Zabrzu. Za moment początek tego spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części w Zabrzu. Do przerwy Cracovia prowadzi z Górnikiem 1:0 po dobrze wykonanym rzucie karnym.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Pelle van Amersfoort otwiera wynik tego meczu pewnie wykorzystując rzut karny!

• Rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką Giannisa Masourasa we własnym polu karnym!

• Końcówka pierwszej części meczu jest mało interesująca. Oba zespoły prowadzą grę głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy.

• Damir Sadiković ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola.

• Po fatalnej stracie obrońców Cracovii pod własnym polu karnym piłka trafiła do Bartosza Nowaka, ale ten nie trafił w piłkę i stuprocentowa okazja została zmarnowana.

• Ładna akcja Górnika w ofensywie, ale po dośrodkowaniu z lewej strony boiska skutecznie interweniowali obrońcy Cracovii.

• Milan Dimun popędził z piłką lewą stroną boiska i zagrał w pole karne gospodarzy. Podanie było jednak bardzo niedokładne.

• Nieco spadło nam tempo spotkania w ostatnich minutach. Piłkarze obu zespołów głównie rywalizują w środku pola i nie potrafią przedostać się w pole karne rywali.

• Po dośrodkowaniu na pole karne gospodarzy przed znakomitą szansą stanął Michal Siplak, jednak zawodnik Cracovii minimalnie przestrzelił!

• Michael Gardawski został ukarany żółtą kartką za zagranie ręką na własnej połowie.

• Giannis Masouras próbował oddać strzał zza pola karnego, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na pierwszym z obrońców rywali.

• Bardzo dobrze prezentuje się Cracovia w pierwszych kilkunastu minutach tego spotkania. Górnik nie potrafi stworzyć sobie okazji do oddania strzału, a widać że próbują różnych sposobów do zagrożenia bramce rywali.

• Piotr Krawczyk wpadł z piłką w pole karne gości, ale jego zagranie do Jimeneza zostało zablokowane.

• Piotr Krawczyk dośrodkował w pole karne Cracovii, jednak Jesus Jimenez nie zdołał oddać strzału na bramkę Niemczyckiego.

• W odpowiedzi Bartosz Nowak zagrał w pole karne gości, ale teraz Karol Niemczycki skutecznie interweniował.

• Thiago dośrodkował w pole karne Górnika, ale tym razem obrońcy gości skutecznie interweniowali.

• Alasana Manneh sfaulował przeciwnika w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Kolejne zagranie w pole karne Górnika i po raz kolejny piłka ląduje w rękach Martina Chudego.

• Michal Siplak dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam piłkę pewnie wyłapał Martin Chudy.

• Pierwszy gwizdek Bartosz Frankowskiego. Rozpoczynamy mecz!

• Już za chwilę początek pojedynku w Zabrzu!

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kudła (Br.), Bainović, Koj, Paluszek, Ryczkowski, Sobczyk, Ściślak, Wojtuszek, Wolsztyński.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Wilk (Br.), Diego, Fiolić, Loshaj, Lusiusz, Marquez, Pik, Piszczek, Vestenicky.

• Już za moment rozpocznie się pojedynek w Zabrzu, a więc najwyższy czas by podać rezerwowych obu drużyn.

• W przypadku zwycięstwa Górnik może zrównać się punktami z liderującą Legią Warszawa, natomiast Cracovia może się zrównać punktowo z dziewiątą Lechią Gdańsk.

• W poprzednim sezonie pojedynki obu drużyn przysporzyły sporo emocji. W Krakowie padł remis 1:1, natomiast w Zabrzu gospodarze wygrali 3:2.

• W poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 1:0, natomiast Cracovia zremisowała w derbach Krakowa z Wisłą 1:1.

• Górnik zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli ze stratą trzech punktów do liderującej Legii Warszawa. Natomiast Cracovia zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem trzynastu punktów. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku wydaje się być zespół gospodarzy.

• Witamy serdecznie w sobotni wieczór. W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie Cracovię. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

górnik cracovia transmisja

Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE. W sobotę 12 grudnia zmierzą się ze sobą drużyny o podobnej formie w tym sezonie. Problemem Cracovii są ujemne punkty, które znacznie komplikują jej sytuację w tabeli. Górnik wrócił w poprzedniej kolejce na zwycięską ścieżkę i tym samym pojawili się na tydzień w ścisłej czołówce ligi. Czy pozostaną w niej na dłużej? Sprawdź, gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze - Cracovia.

Górnik - Cracovia ONLINE

Górnik Zabrze do prowadzącej Legii Warszawa traci tylko trzy punkty. Pokonanie Cracovii da mu pozycję lidera co najmniej do meczu warszawian z Wisłą w Krakowie, który rozpocznie się zaraz po tym spotkaniu. Górnik Zabrze miewał już w tym sezonie wahania formy.
Po świetnym początku tej edycji Ekstraklasy, złapał lekką zadyszkę i w trzech meczach października stracił punkty na Zagłębiu Lubin, Wiśle Kraków i Rakowie Częstochowa. Później ekipa Marcina Brosza znów wygrała dwa mecze z rzędu, by następnie potknąć się na Śląsku Wrocław i Piaście Gliwice. Teraz - w połowie grudnia - zabrzanie znów mają na koncie dwie wygrane z rzędu. Czy obronią się sportowo i wygrają po raz trzeci?

Na przeciw Górnikowi stanie mocna w tym sezonie Cracovia. O jej sile nie świadczy jednak pozycja w tabeli, bo Pasy zostały ukarane za korupcję. Gdyby nie odjęto jej pięciu punktów, ta byłaby w górnej połowie tabeli, z niewielką stratą do Górnika. Na ogół w ostatnich spotkaniach, zespół Michała Probierza wygrywał swoje mecze, jak choćby efektownie pokonując Jagiellonię Białystok. Dopiero ostatnia kolejka była dla Pasów pechowa. Trener Probierz bowiem ma duży problem z wygrywaniem Derbów Krakowa. I tym razem - choć nie uznał wyższości rywala - na kiepskiej w tym sezonie Wiśle Kraków ugrał jedynie punkt.

- Gdyby nie to, to nasza sytuacja byłaby zupełnie inna. Jeśli wygramy dwa najbliższe mecze i zrobimy to w dobrym stylu, to na pewno uda nam się złapać oddech. Chcemy jak najszybciej opuścić grupę zespołów z dołu tabeli i zadomowić się w środku, a potem dołączyć do czołówki – mówił przed meczem Michał Probierz.

Górnik - Cracovia NA ŻYWO. W ostatnich latach bezpośrednie starcia częściej wygrywała Cracovia. Pasy w latach 2017-19 zwyciężyły trzy razy, następnie padł remis i dopiero w marcu br. Górnik przełamał się na swoim sobotnim rywalu, wygrywając 3:2.

Zarówno Górnik, jak i Cracovia mają w swoich szeregach piłkarzy, mogących samodzielnie odmienić losy meczu. Po stronie Pasów zobaczymy niezawodnego Sergiu Hancę z dwoma golami i asystami na koncie. Liczby w końcu notuje Pelle van Amersfoort, który uzbierał już trzy trafienia i dwie asysty. Nieco bardziej wyraźnego lidera ma u siebie Górnik. Jesus Jimenez idealnie wpasował się w buty po Igorze Angulo i ma już na swoim koncie osiem goli. Zaraz za nim jest Bartosz Nowak z czterema trafieniami. Cieszy również postawa Piotra Krawczyka. 25-latek wygrał ostatnio zabrzanom mecz w Płocku pięknym strzałem z dystansu.

Górnik - Cracovia TRANSMISJA I STREAM

Sędzią meczu Górnik Zabrze - Cracovia będzie Bartosz Frankowski (Toruń). Transmisję na żywo z meczu Górnik Zabrze - Cracovia przeprowadzą Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest w witrynach nC+GO, a także canalplus.com.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.