• Fredrik Ulvestad - 3 (Joao Gamboa - 3)
    • Wahan Biczachczjan - 2 (Luka Zahović - 3)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Ethymis Koulouris - 3
  • Koniec meczu! Górnik Zabrze dowiózł prowadzenie i wygrywa z Pogonią Szczecin przy grze w osłabieniu od 70. minuty.

• Przebitka w polu karnym Górnika i Kamil Grosicki uderza głową z 5 metrów! Daniel Bielica nie dał się pokonać!

• Kamil Lukoszek z żółtą kartką za faul...

• To była pozycja dla lewonożnego zawodnika, jakim jest na przykład Rafał Kurzawa. Jednak uderzał Kamil Grosicki... prosto w mur.

• Lukas Podolski odecphnął Adriana Przyborka i sędzia dyktuje rzut wolny tuż przed linią 16. metra.

• Linus Wahlqvist upomniany żółtą kartką. Faulował Sebastiana Musiolika.

• Zupełnie nieudany strzał Joao Gamboy. Daniel Bielica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Jarosław Przybył dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

A Boris Sekulić będzie pauzować za 4 żółte kartki. Nie zagra w przyszłą sobotę z Radomiakiem Radom (godz. 15).

• Kamil Grosicki widział daleko wysuniętego bramkarza i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie w stronę bramki! Daniel Bieica zdążył się wrócić, by sparować piłkę na rzut rożny!

• Boris Sekulić upomniany żółtą kartką za "stempel" na stopie rozpędzonego Mariusza Fornalczyka. Od razu do sędziego doskoczył tez Lukas Podolski, ale nic nie wskórał.

• Górnik przez moment będzie grać w... "dziewiątkę"! Przy wybiciu Rafał Janicki poczuł ukłucie i aż siadł na murawie. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Mariusz Fornalczyk traci piłkę po rajdzie lewą stroną, ale szybko ją odzyskał Rafał Kurzawa. Podaje on przed pole karne do Luki Zahovicia, który chciał zagrać bez przyjęcia do Kamila Grosickiego. Połapała się w tym Rafał Janicki, który wybija za linię boczną.

• [WIDEO] 70. MINUTA. CZERWONA KARTKA ERIKA JANŻY

• Po dośrodkowaniu okazję miał Rafał Kurzawa. Techniczne uderzenie mija jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

• ... ale wcześniej zmiana: Adrian Przyborek wchodzi za Leonardo Koutrisa.

• Atak Pogoni lewą stroną przynosi rzut rożny. Kamil Grosicki ustawia piłkę w narożniku...

• 10 239 widzów w Zabrzu na meczu Górnika z Pogonią.

• Robert Dadok zmienia Lawrence'a Ennaliego.

• ... a Michal Siplak wchodzi za Adriana Kapralika.

• Lukas Podolski wraca na boiska po niespełna dwóch miesiącach od meczu ze Śląskiem Wrocław (8 października). Zmienia Filipe Nascimento.

• ... a za Wahana Biczachczjana melduje się Luka Zahović.

• Joao Gamboa zmienia Fredrika Ulvestada...

• ERIK JANŻA UKARANY CZERWONĄ KARTKĄ!!!

Kapitan Górnika uderzył rywala, a następnie - jak podają komentatorzy Canal+ - za obrażenie sędziego!

• górnik

• Erik Janża upomniany żółtą kartką.

• Kamil Lukoszek zbiega z piłką ze skrzydła w pole karne. Jego strzał z ostrego kąta w stronę bliższego rogu odbija Valentin Cojocaru!

• O czym rozmawiają? Jan Urban i Lukas Podolski

• Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:0

• 9 Strzały 10
    • 3 Strzały celne 4
  • Zabrzanie ofiarnie blokują strzały rywali. Próbowali m.in. Rafał Kurzawa, Efthymis Koulouris.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Kamil Grosicki chciał zagrać płasko na środek pola karnego do niepilnowanego Efthymisa Koulourisa. W ostatniej chwili zablokował go Kryspin Szcześniak, który kieruje piłkę za linię końcową. Za tę interwencję zebrał gratulacje od kolegów z obrony.

• Mariusz Fornalczyk zmienia Alexandra Gorgona.

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Sebastiana Musiolika! Ten uderza z pola karnego obok wychodzącego z bramki na przedpole Valentina Cojocaru, ale przed linią bramkową dogonił ją Mariusz Malec!

• Liczymy na więcej w dzisiejszym meczu

• Zabrzanie wybijają piłkę w okolice lewego narożnika pola bramkowego, skąd na uderzenie z woleja zdecydował się Alexander Gorgon. Huknął wysoko nad bramką.

• A teraz Linusa Wahlqvista na prawej stronie fauluje Kamil Lukoszek. Chwilę wcześniej strzał Efthymisa Koulourisa odbija Daniel Bielica.

• Kamil Grosicki podaje z lewej strony na 15. metr do Rafała Kurzawy, który dotknięty w ramię przez Filipe Nascimento pada na murawę. Sędzia nakazuje grać dalej; po przerzucie na prawą stronę "szesnastki" Linus Wahlqvist uderza z powietrza wysoko nad bramką

• Przeciągnięte dośrodkowanie Linusa Wahlqviesta. Daniel Bielica niespiesznie ustawia piłkę na piątym metrze.

• "Portowcy" bez trudu wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniach Lawrence'a Ennaliego i Daniego Pacheco.

• Nie wyszło prawą, to goście zaatakowali lewą stroną. Kamil Grosicki czekał na możliwość dośrodkowania z narożnika boiska; wreszcie do jego centra nie znalazła adresata przed bramką Daniela Bielicy.

• Bramkarz Pogoni górą w tej sytuacji! Adrian Kapralik i Valentin CojocaruAdrian Kapralik i Valentin Cojocaru

• NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Lewą stroną pognał Kamil Lukoszek, wykorzystując wolną przestrzeń! Podaje płasko w pole karne do Adriana Kapralika, który balansem ciała zgubił rywala, ale strzał w stronę bliższego rogu odbija Valentin Cojocaru!!! Jeszcze do bloku wślizgiem rzuciło się dwóch obrońców!

• Dani Pacheco wrócił między stoperów, by przerwać akcję Alexandra Gorgona.

• Kapitan "Portowców" wrzuca w pole karne, skąd strzał Efthymisa Koulourisa spokojnie broni Daniel Bielica.

• Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Kamil Grosicki ustawia piłkę w narożniku.

• Pogoń zaczyna drugą połowę! Obaj trenerzy zostawili te same wyjściowe składy.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze. Swoją premierową bramkę na boiskach PKO Ekstraklasy strzelił Lawrence Ennali.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Ta nasza gra może nie jest super, ale musimy ją trochę poprawić, bo dużo jest prostych błędów i napędzamy zespół Górnika. Jesteśmy trochę "rozwaleni" za szeroko i łatwo nas ograć. Na pewno musimy nad tym popracować i w szatni [dostaniemy] parę wskazówek od trenera, by w drugiej połowie grać lepiej

- powiedział w przerwie meczu Mariusz Malec/

• +1' Jarosław Przybył zaprasza obie strony na przerwę. Po pierwszej połowie Górnik Zabrze prowadzi z Pogonią Szczecin (1:0) od 5. minuty po trafieniu Lawrence'a Ennaliego.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Gorąco na trybunach?

• Kamil Lukoszek wrzuca z lewej flanki w "szesnastkę", gdzie do piłki rzucił się szczupakiem Sebastian Musiolik. Ten główkuje wyraźnie obok bramki.

• Wahan Biczachczjan upomniany żółtą kartką za faul.

• Lwrence Ennali zakręcił na prawej stronie. Na "przekładankę" nie dał się nabrać Leonardo Koutris.

• Po dalekim wybiciu bramkarza Pogoni zaspała defensywa Górnika i mogło zakończyć się to utratą gola! Wychodzącego z bramki Daniela Bielicy uprzedził Leonardo Koutris, który decyduje się na lob z 14 metrów! Piłka mija jednak bramkę gospodarzy!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Daniego Pacheco. Valentin Cojocaru wznawia gę z "piątki".

• Boris Sekulić "uruchomił" na prawej stronie Lawrence'a Ennaliego. Ten wyczekał moment na zagranie w pole karne między nogami Leonardo Koutrisa, ale Sebastiana Musiolika wyprzedził Mariusz Malec.

• Górnik wykorzystuje atut własnego boiska

• 5 Strzały 5
    • 1 Strzały 2
  • Zakotłowało się pod bramką Pogoni. Do odbitej piłki dopada Boris Sekulić, który półwolejem uderza nad bramką

• Boris Sekulić podłączył się do akcji ofensywnej. Podaje prostopadle w pole karne do Sebastiana Musiolika, ale w porę przesunął się Benedikt Zech, który przejął piłkę.

• Krótkie rozegranie i dośrodkowanie Lawrence'a Ennaliego w pole karne, gdzie radzą sobie "Portowcy" Lewym skrzydłem pognał Kami Grosicki, którego dogonił... Lawrence Ennali.

• Szczecinianie wybijają piłkę poza linię końcową po dośrodkowaniu Kamila Lukoszka. Po rzucie rożnym jeszcze jeden.

• Dani Pacheco "nie ustał" starcia bark w bark z Fredrikiem Ulvestadem, który był przy piłce. Sędzia zauważył, że stopa Hiszpana była "ostemplowana".

• Będący tuż przed linią bramkową Rafał Janicki wybija piłkę po strzale z kilku metrów! Ważna interwencja zapobiegająca utratę gola!

• Kamil Grosicki pojawił się na "dziesiątce". Jego strzał został zablokowany; ostatecznie goście mają rzut rożny.

• 15. minuta. Przed "padolino" Sebastian Musiolik był na spalonym Spalony Sebastiana Musiolika

• Benedikt Zech upomniany żółtą kartką za powalenie rozpędzonego Adriana Kapralika.

To pierwsze "żółtko" Austriaka w tym sezonie.

• Kamil Grosicki "łamie" akcję ze skrzydła do środka. Pograł z Rafałem Kurzawą, który podał do Leonardo Koutrisa. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

• Prosta strata "Portowców" zapoczątkowała kontrę Górnika. Wyszli z kontrą dwóch piłkarzy Górnika na dwóch rywali. Adriana Kapralika zahaczył Linus Wahlqvist za kołem środkowym. Kartki nie ma.

• W momencie podania Sebastian Musiolik najpierw był na spalonym, a potem zaliczył klasyczne "padolino".

• Lawrene Ennali podaje płasko w pole karne do Sebastiana Musiolika, który zgubił Benedikta Zecha i pada na murawę! Co ważne, nie było tu kontaktu z Austriakiem; sędzia Jarosław Przybył czeka na komunikat z wozu VAR, gdzie jest m.in. Szymon Marciniak!

• Adrian Kapralik próbował przedrzeć się lewą stroną. Padł na murawę po starciu z Linusem Wahlqvistem, ale arbiter będący blisko tej stykowej sytuacji nie widział przewinienia.

• [WIDEO] 5. MINUTA. GOL LAWRENCE'A ENNALIEGO (1:0)

• NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Leonardo Koutris zagrywa płasko z lewej strony w "szesnastkę", skąd Efthymis Koulouris uderzeniem bez przyjęcia obija SŁUPEK! Dobitka w nieznacznej odległości mija bramkę gospodarzy!

• Rafał Kurzawa faulowany w środku pola.

• Valentin Cojocaru interweniuje poza polem karnym, uprzedzając nadbiegającego Sebastiana Musiolika. Bramkarz "Portowców" trafił w rywala, ale bez konsekwencji.

• Nie ma mowy o spalonym po podaniu Filipe Nascimento! Filipe Nascimento i Lawrence Ennali

• Idealny początek spotkania w wykonaniu zawodników Jana Urbana!

Filipe Nascimento podaje ze środka pola prostopadle do wychodzącego idealnie w tempo Lawrence'a Ennaliego! Ten znalazł się szybko z piłką w polu karnym, skąd uderza do siatki między nogami Valentina Cojocaru!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM LAWRENCE ENNALI!!!

• Daniel Bielica spokojnie broni anemiczny strzał z pola karnego.

• Kryspin Szcześniak wybija piłkę wślizgiem do bogu po płaskim wstrzeleniu Wahana Biczachczjana z prawej strony.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Górnika!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona 4 górnikom, którzy 29 listopada zginęli w kopalni w Jaworznie.

• "Dziecięca eskorta" w Barbórkowej wersji Barbórkowo w ZabrzuBarbórkowo w Zabrzu

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Górnik - Pogoń w siedemnastej kolejce poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Tomasz Marciniak. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Arkadiusza Kamila Wójcika i Piotra Podbielskiego.

• W meczach bezpośrednich w poprzednim sezonie lepiej wypadała drużyna z Zabrza. Górnik dwukrotnie pokonywał Pogoń Szczecin. Najpierw 4:1, a potem u siebie 2:1. Jak będzie tym razem?

• Skład Pogoni Szczecin

• Z kolei Pogoń Szczecin również w nie najlepszym nastroju przyjedzie do województwa śląskiego. W poprzedniej kolejce dali sobie wyrwać trzy punkty ze Stalą Mielec. Hattrickiem w tym meczu popisał się białoruski napastnik - Illia Szkurin. Poza tym meczem drużyna Jensa Gustafssona jest na fali wznoszącej. Od wysokiej wygranej z Lechem Poznań 5:0 to była dopiero pierwsza porażka szczecińskiego klubu.

• Skład Górnika Zabrze

• Górnik Zabrze, ostatnio można powiedzieć, że znajduje się kryzysie. Dwa poprzednie mecze "Górnicy" zakończyli porażkami 1:2 ze Stalą Mielec, która grała od 55. minuty jednego piłkarza mniej oraz tegorocznym beniaminkiem Puszczą Niepołomice. Drużyna Jana Urbana ostatni mecz wygrała w 14. kolejce z Cracovią (1:0).

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Grudniowy Super Piątek w PKO Ekstraklasie trwa w najlepsze! Na inaugurację 17. kolejki Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Wartę Poznań (2:1), a prezentów mikołajkowych od bramkarzy nie brakowało. Przenosimy się zatem do Zabrza, gdzie za 25 minut Górnik zmierzy się z Pogonią Szczecin. W ostatnich tygodniach obie drużyny wpadły w dołek. Dzisiaj jest idealna okazja na przełamanie.

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin poprowadzi Jarosław Przybył...

Górnik - Pogoń LIVE! Goście atakowali, z gola cieszą się gospodarze
1/4
przejdź do galerii

Górnik - Pogoń LIVE! Goście atakowali, z gola cieszą się gospodarze ©PAP, Zbigniew Meissner

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE. Podopieczni Jana Urbana w piątkowym starciu z "Portowcami" będą upatrywać swojego przełamania. "Górnicy" bowiem dwa poprzednie mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej przegrali. Teraz czeka ich trudniejsze zadanie. Ich rywalem piąta drużyna w tabeli. Gdzie oglądać? Początek w piątek już o godzinie 20:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE

Górnik Zabrze ostatnio można powiedzieć, że znajduje się kryzysie. Dwa poprzednie mecze "Górnicy" zakończyli porażkami 1:2 ze Stalą Mielec, która grała od 55. minuty jednego piłkarza mniej oraz tegorocznym beniaminkiem Puszczą Niepołomice. Drużyna Jana Urbana ostatni mecz wygrała w 14. kolejce z Cracovią (1:0).

Do tej pory drużyna z województwa śląskiego zanotowała pięć zwycięstw, cztery remisy oraz siedem porażek. W trwającym sezonie podopieczni Urbana potrafili urywać punkty drużynom z czołówki ligi. Zanotowali remisy z takimi ekipami jak chociażby Lech Poznań (1:1) czy liderujący aktualnie Śląsk Wrocław (1:1). Mało brakowało i by urwali również punkty z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej, ale ostatecznie "Wojskowi" zdołali utrzymać prowadzenie i wygrać spotkanie 2:1.

- Po tych meczach w szatni jest w...nie. Nie może być inaczej. Gdyby przed nimi ktoś mnie zapytał o ocenę rundy, powiedziałbym, że była dobra. Zdarzały się nam potknięcia, ale zaczęliśmy lepiej grać i punktować. Poziom gry utrzymaliśmy, ale przegraliśmy te spotkania po frajersku, nie byliśmy w stanie nawet ich zremisować. Takie porażki bolą najbardziej, kiedy wiesz, że zasłużyłeś na więcej. Zawaliliśmy w nich całą rundę
- skomentował Urban na konferencji prasowej przed meczem z Pogonią.

Mecz Górnik - Pogoń w siedemnastej kolejce poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Tomasz Marciniak. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Arkadiusza Kamila Wójcika i Piotra Podbielskiego.

Jan Urban, trener Górnika Zabrze: - Pogoń ma jakość, ale znamy jej słabsze punkty i postaramy się je wykorzystać. Na pewno szczecinianie mają duże ambicje, by grać w europejskich pucharach. Szkoda dwóch ostatnich porażek, czujemy wielki niedosyt. Trzeba trzymać koncentrację i chłodną głowę do końca - zauważył były gracz "Portowców"

Jens Gustafsson, trener Pogon Szczecin: - Dzień po porażce ze Stalą Mielec nie był wesoły. Był bardzo trudny. Mieliśmy w ostatnich dwóch spotkaniach 15 doskonałych okazji do zdobycia gola, a tymczasem zdobyliśmy punkt do tabeli. Nie będę mieć żadnego problemu ze zmotywowaniem zespołu przed kolejnym meczem z Górnikiem (cyt. WP SportoweFakty)

Nie zagrają w meczu Górnik - Pogoń:

Górnik: ----
Pogoń: Marcel Wędrychowski (uraz)

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!