Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław online. WKS nadal marzy o...

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław online. WKS nadal marzy o mistrzostwie Polski. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• 29. kolejka PKO Ekstraklasy

• Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (piątek 19.04., godz. 20:30)
    • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (niedziela 21.04, godz. 17:30)
  • Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Daniel Bielica - 4
    • Boris Sekulić - 3
    • Kryspin Szcześniak - 3
    • Rafał Janicki - 4 (Kostas Triantafyllopoulos - bez oceny)
    • Erik Janża - 4
    • Damian Rasak - 4
    • Adrian Kapralik - 4 (Sebastian Musiolik - bez oceny)
    • Szymon Czyż - 3
    • Kamil Lukoszek - 5 (Paweł Olkowski - bez oceny)
    • Lawrence Ennali - 5
    • Piotr Krawczyk - 3 (Soichiro Kozuki - 3)

• Rafał Leszczyński - 3
    • Łukasz Bejger - 3 (Piotr Samiec-Talar - 3)
    • Aleks Petkow - 3
    • Simeon Petrow - 3
    • Jehor Macenko - 2 (Patryk Janasik - bez oceny)
    • Patrick Olsen - 3 (Mateusz Żukowski - bez oceny)
    • Peter Pokorny - 2
    • Tommaso Guercio - 2 (Martin Konczkowski - 3)
    • Alen Mustafić - 3 (Petr Schwarz - 3)
    • Nahuel Leiva - 2
    • Patryk Klimala - 2
  • +5' Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonuje Śląsk Wrocław po dublecie Kamila Lukoszka!

• +3' Nahuel Leiva upomniany żółtą kartką za faul na Eriku Janżą. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra za tydzień z Legią Warszawa (niedziela 21 kwietnia, godz. 17:30).

• +3' Piotr Samiec-Talar powstrzymany na lewej stronie. Po rzucie rożnym nie ma zagrożenia pod bramką drużyny prowadzonej przez Jana Urbana.

• +2' Chóralne śpiewy kibiców Górnika. Zaczęli świętowanie zwycięstwa.

• Szymon Marciniak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Daniel Bielica paruje strzał Mateusza Żukowskiego!

• Paweł Olkowski zmienia Kamila Lukoszka, strzelca obu bramek.

• Premierowe bramki młodzieżowca w PKO Ekstraklasie Drugi gol Kamila Lukoszka

• Lawrence Ennali wrzuca wyższy bieg na lewym skrzydle i biegnie w stronę bramki Śląska! W polu karnym dokładnie podaje po ziemi do Kamila Lukoszka, który uderzeniem bez przyjęcia po raz drugi dzisiaj pokonuje Rafała Leszczyńskiego!

• DUBLET KAMILA LUKOSZKA!!!

• (Poza boiskiem) Krzysztof Kapelan - trener przygotowania motorycznego w Śląsku Wrocław - ukarany czerwoną kartką.

• ... a za Adriana Kapralika melduje się Sebastian Musiolik.

• Podwójna zmiana w Górniku: Kostas Triantafyllopoulos zastępuje Rafała Janickiego...

• Mateusz Żukowski dopada do piłki w "szesnastce" i uderza w stronę bramki! Trafia w klatkę piersiową Szymona Czyża!

• Petre Pokorny upomniany żółtą kartką za faul. To już 10. "żółtko" na jego koncie w tym sezonie.

• Za mocny przerzut na lewą stronę do Patryka Janasika. Ten mimo wślizgu nie zdążył do futbolówki.

• Peter Pokorny podaje nie w tempo do Mateusza Zukowskiego. Zabrzanie niepotrzebnie wybijają na uwolnienie. Piłka jak bumerang wraca w okolice pola karnego gospodarzy.

• ... a za Patricka Olsena melduje się Mateusz Żukowski.

• Patryk Janasik zmienia Jehora Macenkę...

• 19 371 widzów w Zabrzu na meczu Górnika ze Śląskiem Wrocław.

• Tu powinien być gol! Kryspin Szcześniak

• NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Erik Janża wrzuca z rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd Kryspin Szcześniak uderza głową tuż obok bramki! Wrzawa kibiców gospodarzy, którzy już "widzieli" piłkę w siatce, momentalnie ucichła!

• Rafał Janicki ofiarnie przyjmuje piłkę na brzuch po uderzeniu Patryka Klimali.

• Kolejne trzy "oczka" coraz bliżej

• Soichiro Kozuki zmienia Piotra Krawczyka.

• Dośrodkowanie Patricka Olsena nie dotarło do adresata.

• Joehor Macenko, po centrze Nahuela Leivy, uderza głową nad bramką.

• Patrick Olsen pada na murawę po kontakcie z Rafałem Janickim, który ruszył odważnie na wślizgu! Gwizdek sędziego, goście cieszą się z rzutu karnego, a tu... rzut wolny dla gospodarzy! Od razu przy Szymonie Marciniaku pojawiło się kilu zawodników w zielonych strojach, ale od razu ich pogonił

• Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:0

• 6 Strzały 9
    • 3 Strzały celne 2
  • ... a za Alena Mustaficia melduje się Petr Schwarz. Zatem Śląska przejdzie na grę czterema obrońcami.

• Piotr Samiec-Talar zmienia Łukasza Bejgera...

• Jehor Macenko staranował rywala. Ukrainiec wyraźnie "stara się" o żółtą kartkę.

• Był blisko! Stąd strzelał Adrian Kapralik

• ADRIAN KAPRALIK!!!

Przejmuje piłkę ok. 30 metrów od bramki i widząc daleko wysuniętego Rafała Leszczyńskiego zdecydował się na strzał! Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński zbija na rzut rożny! Gdyby Słowak lobował, to mielibyśmy kandydata do "bramki kolejki"!

• Strzał Jehora Macenki zupełnie nieudany. Daniel Bielica niezbyt spiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Simeon Petrow wślizgiem powstrzymuje rajd Lawrence'a Ennaliego, wybijając piłkę na aut. Gdyby tu się spóźnił, to albo byłaby czerwona kartka, albo niemiecki skrzydłowy miałby kapitalną okazję do podwyższenia prowadzenia!

• Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński odbija strzał Kamila Lukoszka z dystansu! Bramka zdobyta przez młodzieżowca wyraźnie go "napędziła"!

• Patryk Klimala szczęśliwie przedarł się w pole karne Górnika i uderza, ale obija SŁUPEK!

• Jehor Macenko powalił na murawę Kamila Lukoszka. Rzut wolny dla Górnika; kartki dla Ukraińca nie ma.

• Seria zostanie przedłużona?

• przerwa w grze. W starciu z Łukaszem Bejgerem ucierpiał Lawrence Ennali, który runął na murawę. Jeszcze brzuchem wylądował na piłce. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Próba kontry Górnika w postaci dalekiego zagrania do Piotra Krawczyka. Dobrze ustawiony zawodnik Śląska "przecina" podanie.

• Atak Śląska skrzydłem przynosi rzut rożny. Bahuel Leiva również słabo wrzuca. Zabrzanie radzą sobie bez problemu.

• Lawrence Ennali przedarł się lewą stroną i wrzuca po raz kolejny zdecydowanie za mocno w pole karne.

• Górnik, bez zmian personalnych, zaczyna drugą połowę!

• Martin Konczkowski wychodzi na drugą połowę w miejsce Tommaso Guercio.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Śląsk. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po pięknej akcji i strzale Kamila Lukoszka, którą można obejrzeć poniżej:

Co nas czeka po zmianie stron?

• ieszy pierwsza bramka na poziomie Ekstraklasy, ale teraz przed nami druga bardzo ciężka druga połowa i mam nadzieję, że utrzymamy to prowadzenie i uda się ten mecz po prostu wygrać.
    - Musiałbym jeszcze raz obejrzeć tę akcję na spokojnie, ale wydaje mi się, że bardzo ładna asysta Damiana Rasaka oraz moje wykończenie również [było] tak naprawdę wzorowe

- powiedział w przerwie Kamil Lukoszek, pomocnik Górnika Zabrze

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po pięknym trafieniu Kamila Lukoszka Górnik Zabrze prowadzi ze Śląskiem Wrocław (1:0).

• +2' Lawrence Ennali w roli prawoskrzydłowego huknął wysoko nad bramką.

• Szymon Marciniak dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Lawrence Ennali zapędził się za bardzo w pole karne. Tu powinien być drugi gol dla Górnika!

• Po pięknej akcji Górnika i równie pięknym trafieniu Kamila Lukoszka ręce same składają się do oklasków Lukas Podolski

• Składna akcja gospodarzy zwieńczona kapitalnym uderzeniem młodzieżowca z ok. prawego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego górnego rogu!

Piękną asystą PIĘTKĄ popisał Damian Rasak, który uruchomił Kamila Lukoszka
    .

• GÓRNIK PROWADZI! GOL KAMILA LUKOSZKA!!!

• Rafał Janicki fauluje na skrzydle rozpędzonego Alena Mustaficia, pociągajac go za koszulkę. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Bardzo złe dośrodkowanie. Piłka ledwie doleciała do pola karnego, skąd została wybita.

• Rzut wolny dla Śląska z prawej strony. Piłkę ustawia Nahuel Leiva.

• Jehor Macenko wrócił na boisko i niemal od razu fauluje Damiana Rasaka. Po krótko rozegranym rzucie wolnym na prawej stronie Szymon Czyż wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Piłkę spokojnie łapie Rafał Leszczyński.

• Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:0

• 2 Strzały 5
    • 1 Strzały celne 2
  • Piotr Krawczyk cofnął się do drugiej linii. Zgrał do Borisa Sekulicia, który dalekim - a przede wszystkim górnym - zagraniem chciał uruchomić Kamila Lukoszka. Ten zderzył się z Jehorem Macenką, który zajmuje się sztab medyczny.

• Alen Mustafić decyduje się na strzał. Celownik ma mocno rozregulowany; Daniel Bielica wznawia grę z "piątki".

• Okazje już były. Pora na konkrety

• Kamil Lukoszek zameldował się na pozycji prawoskrzydłowego. Płaskie podanie w pole karne przecina Jehor Macenko.

• Próba Lawrence'a Ennaliego

• Prosta strata Tommaso Guercio mogła skończyć się utratą gola! Lawrence Ennali przejmuje piłkę i pognał w stronę pola karnego Śląska. "Złamał" akcję do prawej nogi, odrywając się od dwóch rywali, po czym uderza płasko, ale Rafał Leszczyński broni na linii bramkowej!

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Śląska zajmuje się Łukaszem Bejgerem, który po starciu z Lawrence'em Ennalim niefortunnie upadł na bark w reklamy.

• Lawrence Ennali minął z łatwością na lewej stronie trzech rywali. Wrzuca przed bramkę, gdzie zabrakło adresata.

• Górne podanie Erika Janży na wolne pole do Piotra Krawczyka. Piłka długo wisiała w powietrzu, Simoen Petrow niespiesznie przesunął się i głową zgrał ją do boku.

• A teraz bramkarz Śląska zameldował się na 18. metrze. "Przecina" podanie kierowane do Piotra Krawczyka.

• Za mocne dogranie Damiana Rasaka w pole karne. Rafał Leszczyński spokojnie łapie.

• Nahuel Leiva trochę zakiwał się na lewej stronie. Skorzystał z tego Boris Sekulić, który jeszcze sprytnie nabił rywala. Daniel Bielica wznawia grę z "piątki".

• Strzał Kamila Lukoszka z dalszej odległości zablokowany. Po chwili Szymon Czyż, w roli lewoskrzydłowego, wykłada piłkę na środku pola karnego do Adriana Kapralika. Jego uderzenie spotkał ten sam los, co młodzieżowca.

• Erik Janża chciał prostopadłym podaniem po linii uruchomić Lawrence'a Ennaliego. Pomysł był dobry, ale kapitan Górnika włożył w to zagranie zdecydowanie za mało siły.

• Od kilku minut przewaga jest po stronie gości. Górnik jest przyczajony, czeka na błąd i możliwość przeprowadzenia kontry.

• Takie sytuacje trzeba wykorzystywać! Pudło Łukasza Bejgera

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA ŚLĄSKA!!!

Krótkie dośrodkowanie z prawego narożnika w pole bramkowego, gdzie po zgraniu na dalszy słupek Łukasz Bejger przestrzelił, posyłając piłkę z kilku metrów nad poprzeczką!

• Dogranie Alena Mustaficia nie znalazło adresata na bliższym słupku. Po chwili Peter Pokorny zdecydował się na strzał z dystansu! Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć!

• Daniel Bielica paruje strzał Nahuela Leivy Górnik - Śląsk

• Mocne uderzenie Nahuela Leivy w stronę prawego rogu, ale wyciągnięty jak struna Daniel Bielica odbija do boku!

• Rzut wolny dla wicelidera Ekstraklasy. Piłka ustawiona na 18, metrze, na wprost bramki. Może być groźnie.

• Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą ruszyli piłkarze Jacka Magiery. Dokładny przerzut na prawą stronę do Alena Mustaficia, który nie dość, że nie poradził sobie z Damianem Rasakiem, to jeszcze go faulował.

• Po chwili Damian Rasak uruchomił górnym podaniem Borisa Sekulicia. Uprzedził go jednak Aleks Petkow, który wybija na rzut rożny.

• Adrian Kapralik odebrał piłkę Nahuelowi Leivie blisko pola karnego gości. Sęk w tym, że podał niedokładnie do Piotra Krawczyka.

• Miękka wrzutka Erika Janży w "szesnastkę" na Rafała Janickiego. Ten nie sięgnął piłki, którą spokojnie łapie Rafał Leszczyński.

• Kamil Lukoszek pognał z piłką środkiem. Dał się sfaulować ok. 30 metrów od bramki gości.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Śląska!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Franciszkowi Tokarskiemu, byłego piłkarza Akademii Śląska. Miał zaledwie 14 lat...

• Kapitanami są obrońcy - Erik Janża i Łukasz Bejger. Kapitanowie w meczu Górnik - Śląsk

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Górnik wyszarpał we Wrocławiu remis (1:1). W doliczonym czasie gry Szymon Czyż wpisał się na listę strzelców, odpowiadając na trafienie Erika Exposito.

Jak będzie dzisiaj?

• Skład Śląska Wrocław

• Śląsk Wrocław rundę jesienną zakończył na 1. miejscu w tabeli, ale razem z nowym rokiem przyszła także słabsza forma. WKS powoli wraca na dobre tory za sprawą m.in. Erika Exposito, który odblokował się po wielu tygodniach bez bramki. Hiszpana jednak zabraknie w Zabrzu, gdyż przekroczył limit żółtych kartek. Ostatnia wygrana z Wartą Poznań z pewnością uskrzydliła piłkarzy i dała dodatkowego "kopa". Czy WKS powalczy jeszcze o mistrzostwo?

• Skład Górnika Zabrze

• Ostatnio Górnik Zabrze pokazał solidną formę w PKO BP Ekstraklasie. W ich ostatnich pięciu meczach ligowych odnotował trzy zwycięstwa jeden remis i jedną porażkę. Wyniki pokazują, że zespół jest w dobrej dyspozycji i w nadchodzących tygodniach może walczyć nawet o miejsce gwarantujące eliminacje do europejskich pucharów. Czy ekipa Jana Urbana zrobi niespodziankę na finiszu rozgrywek?

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Po emocjonującym meczach w Łodzi, gdzie ŁKS pokonał Radomiak (3:2) i sensacyjnej porażce Jagiellonii z Cracovią (1:3), przenosimy się do Zabrza! Już tylko 25 minut dzieli nas do starcia Górnika ze Śląskiem Wrocław.

Gospodarze chcą umocnić swoją pozycję w górnej "ósemce". Z kolei Śląsk - w przypadku wygranej - WRÓCI NA FOTEL LIDERA PKO EKSTRAKLASY. Obie drużyny mają więc o co grać.

Mecz Górnik - Śląsk poprowadzi Szymon Marciniak...

28. kolejka PKO Ekstraklasy. Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław.
1/3
przejdź do galerii

28. kolejka PKO Ekstraklasy. Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław. ©Canal+ Sport 3

Przedostatnim meczem 28. kolejki Ekstraklasy będzie starcie Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław. Obie ekipy są na fali, dlatego z pewnością czeka nas bardzo emocjonujące starcie. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Górnik - Śląsk. Początek już o godzinie 17:30.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE. Mecz 28. kolejki Ekstraklasy

Jan Urban, trener Górnika (po meczu z Zagłębiem): - To było takie spotkanie, by mieć jeszcze jakąś nadzieję w pościgu za czołówką. Aby tak się stało, musieliśmy ten mecz wygrać i zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, żebyśmy w każdym meczu mieli jeszcze jakąkolwiek szansę i to dzisiaj nam się udało. Myśląc w dalszym ciągu o dotrzymaniu kroku czołówce, to trzeba wygrać ze Śląskiem, co nie będzie łatwe. (cyt: transfery.info)

Jacek Magiera, trener Śląska: - Erik jest naszym kapitanem i tylko raz w tym roku nie wyszedł w podstawowym składzie, w spotkaniu z Widzewem. Musimy sobie bez niego poradzić, rozważamy różne warianty. Tak naprawdę mamy trzy opcje: zgrać tak, jak ostatnio z Wartą, albo tak, jak graliśmy wcześniej, albo wymyślić zupełnie coś nowego. Mam już w głowie skład na ten mecz, ale ostatnio też go miałem, a w ostatniej chwili pojawił się uraz i było trzeba sporo pozmieniać.

Transmisja z Górnik - Śląsk w TVP 2 i TVP Sport w paśmie otwartym. Komentują Maciej Iwański i Robert Podoliński. Studio od godziny 16:35 poprowadzi Jacek Kurowski. Jego gośćmi będą Marcin Żewłakow, Jakub Wawrzyniak, a reporterami Maciej Barszczak i Patryk Ganiek.

Transmisja w Canal+ na trzech kanałach: w Canal+ Premium, w Canal+ 4K oraz na Canal+ Sport 3. Komentuje duet Rafał Dębiński oraz Kamil Kosowski.

Relacja tekstowa z meczu Górnik - Śląsk w GOL24

Stream z meczu Górnik - Śląsk. W internecie obejrzymy za darmo

Gdzie obejrzeć mecz w internecie? Stream za darmo na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Zapłacić trzeba w Canal+ Online. Abonament kosztuje 39 lub 54 zł.