Legia Warszawa

1

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej dzisiejszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast Legia Warszawa na własnym stadionie podejmie Wisłę Płock.

• Koniec meczu w Białymstoku. Jagiellonia remisuje z Legią Warszawa 1:1 po dwóch rzutach karnych. Niewiele zmienia to w tabeli PKO Ekstraklasy.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu w barwach Jagiellonii. Bartosz Kwiecień zastępuje Martina Pospisila.

• Kolejne potężne uderzenie Luquinhasa, ale tym razem świetną interwencją popisał się Xavier Dziekoński!

• Dopiero pierwsza zmiana w zespole Legii. Rafael Lopes zmienia Tomasa Pekharta.

• To powinna być bramka dla Legii! Luquinhas dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii, minął przeciwnika, ale jego uderzenie trafiło tylko w poprzeczkę bramki Xaviera Dziekońskiego!

• Paweł Wszołek dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii, dograł do środka, jednak tam obrona gospodarzy spisała się bezbłędnie.

• Fragment meczu w którym to Jagiellonia przeważa, jednak gospodarze rozgrywają piłkę głównie w środku pola, z czego wiele nie wynika.

• Teraz Bartosz Kapustka zdecydował się na strzał z dystansu, ale gracz Legii uderzył ponad bramką gospodarzy.

• Filip Mladenović świetnie dośrodkował z lewej strony w pole karne Jagiellonii wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten w stuprocentowej spudłował!

• Natomiast Maciej Bortniczuk zastąpił Jakova Puljića.

• Dwie zmiany w szeregach Jagiellonii Białystok. Maciej Makuszewski zmienił Krisa Twardka

• Luquinhas także pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale ponownie świetnie piłkę wyłapał Xavier Dziekoński.

• Andre Martins oddał strzał z dalszej odległości, ale pewną interwencją popisał się Xavier Dziekoński.

• Bardzo długa akcja Jagiellonii zakończyła się wyłapaniem piłki przez Cezarego Misztę. Ostatnie minuty spotkania nie są zbyt interesujące.

• Wciąż Legia utrzymuje się przy piłce, ale gospodarze prezentują skuteczną defensywę nie dając rywalom zbliżyć się do własnego pola karnego.

• Fantastyczna parada Xaviera Dziekońskiego po uderzeniu z rzutu wolnego Filipa Mladenovića!

• Po faulu na Bartoszu Sliszu pod polem karnym Jagiellonii, zespół gości będzie miał szansę na zdobycie bramki.

• Paweł Olszewski ruszył prawą stroną boiska, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i już do niej nie zdążył.

• Filip Mladenović dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale piłka trafiła wprost w ręce Xaviera Dziekońskiego.

• Bartosz Slisz oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka po jego uderzeniu minęła słupek bramki Jagiellonii o znaczną odległość.

• Ładną dwójkową akcję przeprowadzili Paweł Wszołek i Bartosz Kapustka, jednak między nich wmieszał się Bartłomiej Wdowik i odebrał piłkę.

• Bardzo wyrównany początek tej drugiej połowy. Oba zespoły po razie próbowały zagrozić bramce rywali, jednak oba ataki zakończyły się przed polem karnym przeciwników.

• Rozpoczynamy drugą część tego spotkania!

• W przerwie Bartłomiej Wdowik zastąpił Bojana Nastića.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Za moment początek drugiej części tego meczu.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania w Białymstoku. Do przerwy Jagiellonia remisuje z Legią 1:1 po dwóch rzutach karnych.

• Paweł Wszołek z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał sfinalizować akcji.

• Do pierwszej części spotkania arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Jesus Imaz stanął przed stuprocentową okazję na zdobycie bramki po prostopadłym podaniu od jego partnera! W sytuacji sam na sam z Cezarym Misztą lepszy okazał się bramkarz Legii!

• Festiwal kartek mamy w tym spotkaniu. Ariel Borysiuk otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola. Jest to już siódma żółta kartka w tym spotkaniu.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w zespole Jagiellonii jeszcze w pierwszej połowie meczu! Za prawdopodobnie kontuzjowanego Fedora Cernycha na placu gry pojawia się Przemysław Mystokowski.

• Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Luquinhas wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego uderzenie na bramkę Dziekońskiego zostało zablokowane.

• Teraz z prawej strony w pole karne gospodarzy wszedł Paweł Wszołek, ale jego zagranie przed bramkę Jagiellonii zostało zablokowane.

• Filip Mladenović po raz kolejny świetnie dośrodkował z lewej strony w pole karne Jagiellonii, ale tam żaden z graczy Legii nie zdołał sfinalizować tej akcji.

• Filip Mladenović cudownie z lewej strony dośrodkował w pole karne Jagiellonii do Tomasa Pekharta, ale ten zupełnie niepilnowany trafił tylko w poprzeczkę bramki gospodarzy!

• Mateusz Wieteska zbyt krótko zagrał do Cezarego Miszty, ale bramkarz Legii był pierwszy przy piłce przed graczem Jagiellonii.

• Paweł Wszołek dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Jagiellonii, ale tam uderzenie Bartosza Kapustki okazało się niecelne.

• Luquinhas ruszył prawą stroną boiska, wrzucił w pole karne w kierunku Tomasa Pekharta, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

• Fedor Cernych zdecydował się na uderzenie uderzenie z dystansu, ale pewną interwencją popisał się Cezary Miszta.

• Po raz kolejny ostro faulowany Luquinhas, ale żółtą kartką został ukarany Josip Juranović za domaganie się kartki dla rywala.

• Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale tam gracze gospodarze zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Tomas Pekhart także nie myli się z jedenastu metrów!

• Błażej Augustyn ukarany żółtą kartką za faul we własnym polu karnym!

• Rzut karny dla Legii Warszawa po faulu Błażeja Augustyna na Pekharcie!

• Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Jagiellonii do Tomasa Pekharta, jednak ten nieczysto trafił w piłkę.

• Kolejny faul w środku pola, tym razem na graczy Jagiellonii i żółtą kartką został ukarany Artur Jędrzejrzyk.

• Bartosz Slisz zdecydował się na strzał zza pola karnego gospodarzy, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejny raz faulowany Luquinhas i kolejna żółta kartka dla gracza Jagiellonii. Tym razem ukarany Fedor Cernych.

• Bogdan Tiru ukarany żółtą kartką po bardzo ostrym faulu w środku pola.

• Zespół Legii jest w szoku po stracie błyskawicznej bramki i to Jagiellonia kontroluje przebieg spotkania. Zespół gości jeszcze nie opuścił własnej połowy boiska.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Jesus Imaz pewnym strzałem z rzutu karnego otwiera wynik spotkania w Białymstoku!

• Żółtą kartką ukarany został Cezary Miszta.

• Po konsultacji VAR sędzia Szymon Marciniak zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Jagiellonii!

• Po dośrodkowaniu w pole karne Legii błąd popełnił Cezary Miszta i Jagiellonia miała szansa na objęcie prowadzenia! Sytuacja została jednak niewykorzystana.

• Ostre starcie po którym upadł Fedor Cernych. Zawodnik Jagiellonii potrzebuje chwilę dla siebie.

• Zaczynamy mecz pomiędzy Jagiellonią, a Legią!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę stadionu w Białymstoku, za moment początek tego pojedynku!

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Steinbors (Br.), Bida, Bortniczuk, Kwiecień, Makuszewski, Matysik, Mystkowski, Runje, Wdowik.

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Cierzniak (Br.), Lopes, Gvilia, Kisiel, Kostorz, Sibicki, Valencia, Włodarczyk.

• Już za około kwadrans rozpocznie się pojedynek w Białymstoku, a więc warto już podać ławki rezerwowych obu zespołów.

• Oba zespoły zmierzyły się ze sobą pod koniec sierpnia zeszłego roku. Wtedy w Warszawie lepsza okazała się Jagiellonia wygrywając 2:1 po bramkach Jakova Puljića, oraz Jesusa Imaza. Honorową bramkę dla Legii zdobył oczywiście niezawodny Tomas Pekhart.

• W tym roku kalendarzowym Jagiellonia najpierw wygrała w Gdańsku z Lechią 2:0, a później takim samym rezultatem przegrała z Wisłą Kraków. Natomiast Legia w pierwszym tegorocznym meczu niespodziewanie przegrała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:1, a później wygrała u siebie pewnie za Rakowem Częstochowa 2:0. W środku tygodnia po bardzo emocjonującym meczu legioniści wyeliminowali z Pucharu Polski zespół ŁKS-u Łódź wygrywając 3:2.

• Natomiast Jagiellonia Białystok zajmuje ósmą pozycję w lidze z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. Do Legii zespół "Jagi" traci dziewięć "oczek", więc trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu będą jak na wagę złota.

• W ligowej tabeli znacznie wyżej plasuje się Legia Warszawa, jednak w ostatnich meczach jej wyniki dają wiele do życzenia. Legioniści mimo to zajmują pozycję wicelidera PKP Ekstraklasy ze stratą trzech punktów do liderującej Pogoni Szczecin. "Portowcy" wczoraj zaledwie bezbramkowo zremisowali u siebie z Piastem Gliwice.

• Witamy w niedzielne popołudnie! W chyba najciekawszym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok na własnym stadionie podejmie Legię Warszawa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

DW

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©brak

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa to zdecydowanie najciekawszy mecz w 17. kolejce PKO Ekstraklasy. Tym bardziej, że zajmujący drugie miejsce w tabeli stołeczny zespół w ostatnich latach kiepsko sobie radził na Podlasiu. Obie ekipy mają coś do udowodnienia. Jagiellonia chce pozostać w górnej ósemce, a Legia potwierdzić walkę o najwyższe cele. Czy w niedzielę (godz. 17.30, transmisja Canal+) mistrz Polski przerwie kiepską serię?

Jagiellonia - Legia ONLINE

Prawdziwe wyzwanie przed Jagiellonią Białystok. W niedzielę drużyna zagra u siebie z Legią Warszawa. - W Krakowie podjęliśmy walkę wręcz. Mieliśmy swoje okazje, Wisła też miała. Nie udało się wygrać i taka jest piłka, ale się nie załamujemy - mówi Bogdan Zając.
W tygodniu Legia grała mecz Pucharu Polski, a Jagiellonia odpoczywała. - Motorycznie nie robi to żadnej różnicy. Dla Legii była to szansa na utwierdzenie w przekonaniu, że dobrze działa. Legia posiada ogromne indywidualności. Już stanowi monolit, nie jest łatwo się do niej dobrać - twierdzi Zając.

Jagiellonia - Legia NA ŻYWO. Polskie kluby mają coraz większe problemy z utrzymaniem boisk na swoich stadionach. Płyty niektórych stadionów nie nadawały się do gry w piłkę. Tak było m.in. w Mielcu, gdzie podjęto decyzję o odwołaniu spotkania Stali z Wisłą Płock. Nieciekawie było również w Sosnowcu, gdzie w ciągu trzech dnia zagrano dwa mecze Pucharu Polski. Powszechnie wiadomo, że zimą w Białymstoku zawsze panują największe mrozy. Jak przygotowano więc płytę na stadionie Jagiellonii? W ostatnim tygodniu stycznia z płyty boiska usunięta została 46-centymetrowa warstwa śniegu. Po ostatnich opadach pozostało kilka centymetrów, by chronić trawę przed mrozem, ale do meczu i ta warstwa zniknie z płyty boiska.

– W myśl zasady wszystkie ręce na pokład robimy, co w naszej mocy, by murawa była na niedzielę przygotowana do gry. Codziennie pracuje na obiekcie po kilkanaście osób, a teraz będzie ich jeszcze więcej – mówi Adam Popławski, prezes spółki Stadion Miejski. Ostateczną decyzję podejmie przed meczem delegat z futbolowej centrali, w porozumieniu z arbitrem spotkania.

Jagiellonia - Legia STREAM. Legia Warszawa chce potwierdzić, że aspiruje o obronę mistrzowskiego tytułu. Początek roku dla legionistów nie był udany. Ci przegrali z Podbeskidziem, które wydostało się ze strefy spadkowej. Porażka drużyny Czesława Michniewicza sprawiła, że na pierwsze miejsce wskoczyła, dość niespodziewanie, Pogoń Szczecin. Portowcy zremisowali jednak w tej kolejce i tylko wygrana z Jagiellonią pozwoli Legii zrównać się z liderem. Czy uniesie ten ciężar?

Legia Warszawa dość późno dokonała transferu do klubu, w dodatku dopiero pierwszego w tym okienku. Jasur Yaxshiboyev pomyślnie przeszedł testy medyczne. To aktualny mistrz Białorusi z Szachtiorem Soligorsk. W całym sezonie zdobył 16 bramek i został wicekrólem strzelców.

Jagiellonia - Legia LIVE. - W zeszłym roku na Białorusi grałem jako napastnik. Bardzo dobrze czuję się w napadzie. Preferuję ofensywne podejście do futbolu. Poprzez YouTube wiele dowiedziałem się o Legii. Wiem, że występowaliście w Lidze Mistrzów, są tu wspaniali kibice i panuje świetna atmosfera - mówi dla legia.com Jasur Yakshibaev.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Jagiellonia: Dziekoński - Olszewski, Augustyn, Runje, Nastić - Pospisil, Romanczuk - Makuszewski, Cernych, Imaz - Puljić

Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Wszołek, Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Pekhart, Luquinhas

OSTATNIE MECZE BEZPOŚREDNIE

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2 (29.08.2020, Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0 (24.06.2020, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (22.02.2020, Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0 (13.09.2019, Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:0 (15.05.2019, Ekstraklasa)

Jagiellonia - Legia TRANSMISJA TV

Mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa rozpocznie się w niedzielę, 14 grudnia, o godz. 17:30. Transmisja w Canal+ Premium i Canal+ Sport 3 (komentarz dla osób niewidomych). Internetowy stream online dostępny jest na platformach canalplus.com i ncplusgo.pl. Możliwość obejrzenia transmisji również w player.pl.
Oglądaj mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.