Mecz Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE....

Mecz Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE. "Medaliki" chcą obalić twierdzę! Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [10.12.2023]

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2023-12-10 17:30

Jagiellonia Białystok

4

Raków Częstochowa

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc.

• Za tydzień w ostatniej kolejce tego roku Jagiellonia pojedzie do Krakowa na mecz z Puszczą Niepołomice, natomiast Raków Częstochowa zmierzy się u siebie z Koroną Kielce. Dodatkowo w czwartek "Medaliki" mają niezwykle ważny mecz z Atalantą Bergamo w Lidze Konferencji.

• Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

• Zlatan Alomerović - 4
    • Michal Siplak - 3
    • Mateusz Skrzypczak - 3
    • Adrian Dieguez - 4
    • Bartłomiej Wdowik - 3
    • Dominik Marczuk - 4, (Dusan Stojinović - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 4
    • Nene - 5
    • Jose Naranjo - 5
    • Jesus Imaz - 4, (Jakub Lewicki - bez oceny)
    • Afimico Pululu - 4

• Vladan Kovacević - 2
    • Stratos Svarnas - 2
    • Bogdan Racovitan - 2
    • Fran Tudor - 2
    • Deian Sorescu - 2
    • Jean Carlos Silva - 2, (Srdjan Plavsić - 3)
    • Gustav Berggren - 3
    • Władysław Koczerhin - 3, (Adnan Kovacević - 2)
    • Marcin Cebula - 2, (Ante Crnac - 3)
    • Bartosz Nowak - 2, (John Yeboah - 2)
    • Fabian Piasecki - 3, (Łukasz Zwoliński - 3)
  • Dzisiaj Jagiellonia była zdecydowanie lepsza. To wyglądało jakby Raków cofnął się o kilka lat do tyłu, zupełnie nie przypominał ułożonego w defensywie zespołu. "Jaga" ucieka grupie pościgowej i już na pewno rok zakończy minimum na drugim miejscu.

• Koniec meczu! Fantastyczny mecz w Białymstoku. Jagiellonia wygrywa z Rakowem 4:2.

• Raków wywalczył rzut wolny, ale fatalnie został rozegrany.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Afimico Pululu ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ante Crnac zagrał w pole karne Jagiellonii, tam Łukasz Zwoliński przeciął tor lotu piłki i trafił do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński zdobywa bramkę na 2:4!!!

• Natomiast Dusan Stojinović pojawił się w miejsce Dominika Marczuka.

• Dwie roszady w Jagiellonii. Jakub Lewicki zmienił Jesusa Imaza

• Bardzo złe wykonanie stałego fragmentu gry przez Raków.

• Srdjan Plavsić sfaulowany blisko pola karnego gospodarzy.

• John Yeboah stracił piłkę, a potem sfaulował rywala.

• Kolejna świetna wrzutka, ale Łukasz Zwoliński trafił tylko w słupek!

• Wrzutka do Gustava Berggrena, ale ten spudłował.

• Jose Naranjo ukarany żółtą kartką.

• Kolejna szybka akcja Jagiellonii, ale tym razem arbiter odgwizdał spalonego.

• Natomiast John Yeboah zastąpił Bartosza Nowaka.

• Srdjan Plavsić pojawił się w miejsce Jeana Carlosa Silvy

• Trzy roszady w Rakowie Częstochowa. Adnan Kovacević zmienił Władysława Koczerhina

• Gustav Berggren dostał piłkę w polu karnym "Jagi", ale nie zdołał oddać strzału.

• Kolejny kontratak Jagiellonii, Nene wpadł w pole karne rywali, ale fatalnie zagrał do Jesusa Imaza.

• Dominik Marczuk popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne i zagrał do Nene, a ten mocnym strzałem zdobył gola na 4:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nene także ma swoją drugą bramkę!!!

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Jagiellonii, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Jagiellonia raz za razem atakuje bramkę Jagiellonii. Chyba będą jeszcze bramki w Białymstoku.

• Taras Romanczuk ukarany żółtą kartką po bardzo ostrym faulu.

• Wrzutka do Jesusa Imaza, ale ten z bliskiej odległości spudłował!

• Po ofensywnej akcji Jagiellonia wywalczyła rzut rożny.

• Gustav Berggren ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Nieudane zagranie w pole karne gości.

• Rzut wolny dla Jagiellonii blisko pola karnego rywali.

• Jak tego Dominik Marczuk nie trafił! Afimico Pupulu popędził w pole karne Rakowa, wyłożył piłkę do Dominika Marczuka, a ten spudłował niemal na pustą bramkę!

• Jose Naranjo wpadł w pole karne rywali, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

• Jose Naranjo zagrał w pole karne Rakowa do Afimico Pululu, ten ograł rywala i wyłożył piłkę do Nene. Ten w łatwością wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ akcja Jagiellonii!!! Nene trafia na 3:1!!!

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Ante Crnac pojawił się w miejsce Marcina Cebuli.

• W przerwie dwie zmiany w Rakowie. Łukasz Zwoliński zastąpił Fabiana Piaseckiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Świetna pierwsza połowa w Białymstoku. Jagiellonia postawiła niezwykle trudne warunki Rakowowi i zasłużenie prowadzi. Druga połowa powinna być równie emocjonująca. Do rywalizacji wracamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Rakowem 2:1.

• Fabian Piasecki dostał piłkę w polu bramkowym "Jagi", ale znowu lepszy okazał się Zlatan Alomerović!

• Do pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Zakotłowało się przy linii bocznej. Zawodnicy obu drużyn rzuciło się sobie do gardeł.

• Końcówka pierwszej połowy. Raków naciska, ale nie potrafi znaleźć miejsca do oddania strzału.

• Zlatan Alomerović fantastycznie interweniował po strzale z dystansu Gustava Berggrena!

• Koronkowa akcja Jagiellonii, piłkę dostał Dominik Marczuk i uderzył minimalnie niecelnie.

• Fran Tudor nieudanie zagrał w pole karne gospodarzy. Łatwa strata.

• Cudowne dośrodkowanie z głębi pola do Jose Naranjo, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył dzisiaj swojego drugie gola.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jose Naranjo nie chciał asysty! On chciał gola!!!

• Jose Naranjo miał szansę na asystę, ale źle zacentrował w pole karne gości.

• Marcin Cebula zagrał na wolne pole do Fabiana Piaseckiego, jednak ten przegrał pojedynek biegowy z rywalem.

• Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, ale skutecznie interweniował Vladan Kovacević.

• Afimico Pululu runął jak długi w "szesnastce" Rakowa, ale arbiter pokazał, że będzie tylko rzut rożny.

• Groźne zagranie pod pole karne Rakowa, ale skutecznie obrońcy mistrzów Polski.

• Znakomita wrzutka na głowę Stratosa Svarnasa, ten uderzył głową, świetnie interweniował Zlatan Alomerović, ale dobitka była już skuteczna.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Stratos Svarnas doprowadza do remisu!!!

• Jean Carlos Silva popędził lewą stroną, wrzucił do Deiana Sorescu, ale ten uderzył w przeciwnika.

• Afimico Pululu ruszył do kontrataku, ale rywal pierwszy dopadł do piłki.

• Władysław Koczerhin dostał piłkę w polu karnym "Jagi", ale ją stracił.

• Afimico Pululu upadł tuż przed polem karnym Rakowa, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

• Raków stara się odpowiedzieć, ale na razie nie potrafi dostać się w pole karne gospodarzy.

• Dobre podanie w pole karne Rakowa, tam Stratos Svarnas przejął piłkę, ale zagrał pod nogi rywala. Na bramkę popędził Jose Naranjo i popisał się pięknym strzałem z dystansu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jose Naranjo tym razem prawidłowo zdobył gola!!! 1:0 dla Jagiellonii!

• Prostopadłe podanie do Afimico Pululu, ale przytomne z własnego pola karnego wyszedł Vladan Kovacević i oddalił zagrożenie.

• Jesus Imaz ponownie wrzucił w pole karne Rakowa, ale tym razem nieudanie.

• Fantastyczny kontratak Jagiellonii, Jesus Imaz zacentrował do pustej bramki dla Jose Naranjo, ten jednak zagrał piłkę ręką i arbiter musiał użyć gwizdka.

• Zła wrzutka w pole karne Jagiellonii bez zagrożenia.

• Fabian Piasecki znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, minął rywala i oddał dobry strzał. Skutecznie interweniował Zlatan Alomerović.

• Raków gra dzisiaj w nietypowym komplecie strojów.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Białymstoku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego meczu będzie międzynarodowy arbiter Krzysztof Jakubik z Siedlec. W środku tygodnia prowadził mecz Fortuna Pucharu Polski, w którym Lech wygrał na wyjeździe z Arką. W tym sezonie sędziował wygrany przez Raków 2:0 mecz z Puszczą Niepołomice. Jeszcze nie gwizdał w spotkaniu z udziałem Jagiellonii.

• Adrian Gryszkiewicz (kontuzja)
  • Natomiast Raków przed tygodniem zremisował z inną rewelacją sezonu, Śląskiem Wrocław. Medaliki w połowie listopada zaczęły meczowy maraton, który skończy się dopiero za tydzień. Dla "Medalików" to był trzeci remis z rzędu w PKO Ekstraklasie. Dzisiaj taki wynik jest bardzo możliwy patrząc na dyspozycję obu zespołów.

• Jagiellonia w tym sezonie jest mocna nie tylko na własnym stadionie. Przed tygodniem pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Wartę 2:1 poprawiając nieco morale w drużynie, bo wcześniejsze dwa mecze z udziałem "Jagi" kończyły się remisami.

• W środku tygodnia oba zespoły rozegrały swoje mecze w 1/8 Fortuna Pucharu Polski. "Jaga" bez większych problemów poradziła sobie z Wartą Poznań, natomiast Raków dopiero po dogrywce pokonał Cracovię. Dodatkowe pół godziny gry może mieć dzisiaj wpływ na poczynania graczy z Częstochowy. Dodatkowo w najbliższy czwartek Raków rozegra decydujący mecz o grę na wiosnę w europejskich pucharach.

• Jagiellonia jest rewelacją pierwszej części sezonu. Drużyna z Białegostoku nie przegrała 16 kolejnych meczów na własnym stadionie. Ostatnią porażkę poniosła w lutym tego roku z... Rakowem Częstochowa. Dzisiaj "Medaliki" liczą na powtórzenie tego wyniku, ale tym razem to zadanie będzie zdecydowanie trudniejsze. Wtedy "Jaga" walczyła o utrzymanie w lidze, a Raków był liderem tabeli i pewnie maszerował po tytuł mistrza Polski.

• Witamy serdecznie. W hicie 18. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Jagiellonia - Raków LIVE! "Medaliki" chcą obalić twierdzę!

Jagiellonia - Raków LIVE! "Medaliki" chcą obalić twierdzę! ©wojciech wojtkielewicz

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE. Gospodarze z Podlasia nie przywykli przegrywać meczów domowych. W Białymstoku ze swojego stadionu zrobili niemal oblężoną twierdzę. O zburzenie jej będzie się starać drużyna Dawida Szwargi w 18. kolejce rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 w piątek od godziny 17:30.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE

Obie drużyny w tygodniu rywalizowały w rozgrywkach krajowego pucharu. Zarówno Jagiellonia, jak i Raków wygrały swoje mecze i awansowały do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.
Dodatkowo "Medaliki" jeszcze rywalizują w europejskich pucharach. W przyszłym tygodniu będzie czekał ich "mecz o wszystko" przeciwko Atalancie Bergamo w Lidze Europy. Jednak przed tym starciem jest jeszcze 18. kolejka PKO BP Ekstraklasy z Jagiellonią, która nie przyzwyczaiła kibiców do przegrywania na swoim stadionie.

W trwających rozgrywkach podopieczni Dawida Szwargi trzeba przyznać radzą sobie dość w kratkę. Mimo zajmowania wysokiego czwartego miejsca to zdarzają się im znaczące wpadki i straty punktów z niżej notowanymi rywalami. Do tej pory drużyna spod Jasnej Góry zanotowała osiem zwycięstw, pięć remisów oraz trzy porażki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zgromadzili jak dotąd 29 punktów.

Jeśli chodzi o ekipę z województwa podlaskiego to ona radzi sobie nad wyraz dobrze w bieżącej kampanii. Adrian Siemieniec stworzył potwora do wygrywania meczów u siebie. W tym sezonie zdołała wygrać wszystkie domowe mecze ligowe, w tym starcie z Legią Warszawa.

Jagiellonia Białystok do tej pory przegrała tylko trzy razy.. Podopieczni Siemieńca polegli w delegacjach w Częstochowie, Szczecinie oraz Wrocławiu. W trwającej kampanii aktualnie zajmują drugą lokatę w ligowej tabeli. Do liderującego Śląska tracą cztery punkty. W obliczu remisu drużyny Jacka Magiery z Koroną Kielce mają szansę znacząco się do nich przybliżyć.

– Moja drużyna jest w dobrym stanie mentalnym i fizycznym. Cieszymy się z miejsca, w którym jesteśmy. Cieszymy się też, że z takiego miejsca możemy zagrać z mistrzem Polski u siebie. To będzie atrakcyjny mecz na pewno pod względem otoczki. Mam nadzieję, że również będzie się go dobrze oglądało pod względem sportowym
- mówił przed meczem z Rakowem, opiekun Jagiellonii Adrian Siemieniec.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
  • 22.07.2023 Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:0
  • 24.02.2023 Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 1:2
  • 14.08.2022 Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2
  • 18.12. 2021 Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 5:0
  • 1.08.2021 Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 3:0

Mecz Jagiellonia - Raków w 18. kolejce poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii: - Na ten mecz powinniśmy spojrzeć pod tym kątem, że starcie mistrza Polski z Jagiellonią Białystok możemy nazwać hitem kolejki. To jest rzecz, z której trzeba być dumnym, trzeba się cieszyć. Chcemy pokazać się z dobrej strony, pokazać naszą, dobrą piłkę i zagrać z Rakowem o zwycięstwo

Dawid Szwarga, trener Rakowa: - Jestem przekonany, że w Białymstoku czeka nas ciekawe spotkanie z zespołem, który jeszcze u siebie nie przegrał. Który wygrał wszystkie spotkania w domu. Zmierzymy się z drużyną, która ma bardzo jasno sprecyzowany sposób gry. Która nie zmienia swojego sposobu gry, nie adoptuje swojego sposobu gry pod przeciwnika, z którym się mierzy

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Raków:

Jagiellonia: Bojan Nastić (kontuzja)
Raków: Ben Lederman, Kamil Pestka, Adrian Gryszkiewicz, Zoran Arsenić, Giannis Papanikolaou, Ivi Lopez (kontuzje).

Mecz Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!