PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Oderwać się od peletonu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV

• Miłosz Trojak - 3
    • Jacek Podgórski - 3 (Jakub Konstantyn - 3)
    • Dawid Błanik - 3 (Mateusz Czyżycki - 3)
    • Nono - 4 (Dalibor Takac - 3)
    • Yoav Hofmeister - 4
    • Marcus Godinho - 3
    • Martin Remacle - 4
    • Jewgienij Szykawka - 3 (Adrian Dalmau - 3)

• Taras Romanczuk - 4
    • Dominik Marczuk - 3 (Tomasz Kupisz - 3)
    • Kristoffer Hansen - 4 (Jakub Lewicki - 4)
    • Jesus Imaz - 4
    • Jose Naranjo - 3 (Alan Rybak - bez oceny)
  • Koniec meczu! Korona Kielce remisuje z Jagiellonią Białystok, mimo że dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Trafienia Nono z rzutu karnego i Martina Remacle'a (centrostrzał) przedzielili Jesus Imaz oraz rezerwowy Jakub Lewicki.

• Bartłomiej Wdowik podaje płasko z lewej strony do Nene. W porę zorientowali się gospodarze.

• I rzut rożny dla Korony. Tomasz Kupisz wybija na uwolnienie.

• Żaden z piłkarzy Jagiellonii nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika z prawego narożnika boiska.

• [WIDEO[ 81. MINUTA. GOL JAKUBA LEWICKIEGO (2:2)

• Dalibor Takac w roli lewoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Radzą sobie goście, którzy po kontrze wywalczyli rzut rożny.

• Karol Arys dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Taras Romanczuk zagrywa mocno w pole karne do Jakuba Lewickiego. Ten spodziewał się zagrania do nogi.

• Rzut wolny dla Korony. Po dośrodkowaniu Ronaldo Deaconu Miłosz Trojak pada w polu karnym Jagiellonii, ale wcześniej faulował Nene.

• ... z Jakubem Lewickim, który w protokole sędziowskim - poza golem - znajdzie się również w dziale "żółta kartka".

• Dominick Zator upomniany żółtą kartką za przepychanki...

• Ostre starcie przy linii bocznej Dominicka Zatora i Jakuba Lewickiego. Po chwili doskoczyli sobie niemal do gardeł. Szybko musiał interweniować sędzia Karol Arys.

• Taras Romanczuk ustawiony bliżej prawej strony wrzuca lewą nogą w pole karne do Jakuba Lewickiego, który decyduje się na strzał bez przyjęcia! Piłka wpada do siatki mimo interwencji Xaviera Dziekońskiego!

• JAGIELLONIA ZNOWU WYRÓWNUJE! JAKUB LEWICKI!!!

• 10 859 widzów w Kielcach na meczu Korony z Jagiellonią Białystok.

• Ronaldo Deaconu zmienia Martina Remacle'a.

• Jakub Lewicki dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Zbiega z piłką do środka wzdłuż linii 16. metra, po czym uderza w środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał bramkarz Korony.

• ... a za Jose Naranjo melduje się Alan Rybak.

• Jakub Lewicki zmienia Kristoffera Hansena...

• Bartłomiej Wdowik uderza w stronę bramki! Xavier Dziekoński przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Zdaniem sędziego Karola Arysa Yoav Hofmeister faulował Tomasza Kupisza blisko linii bocznej pola karnego. Pomocnik Korony nie może pogodzić się z taką interpretacją. To może być idealna pozycja dla Bartłomieja Wdowika.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Jagiellonii, mimo że na pięciu rywali wyszli Kristoffer Hansen i Jesus Imaz. Prostopadłe podanie Norwega do Hiszpana za linią środkową było jednak bardzo niedokładne.

• TO POWINIEN BYĆ REMIS!!!

Przed własnym polem karnym pomylił się Piotr Malarczyk! Piłkę przejął Jose Naranjo, który z pola karnego uderza wysoko nad bramką!

• ... a za Jewgienija Szykawkę melduje się Adrian Dalmau.

• Dalibor Takac zmienia Nono...

• Był klasyczny "gol szatni", jest i klasyczny centrostrzał!

Martin Remacle ograł na prawej stronie rywala, i po przełożeniu piłki do lewej nogi wrzuca w pole karne! Nie sięgnął jej głową Dominick Zator i po koźle wpada do siatki tuż przy dalszym (lewym słupku)!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM MARTIN REMACLE!!!

• [WIDEO] 56. MINUTA. GOL JESUSA IMAZA (1:1)

• Jakub Konstantyn wrzuca z lewej strony w pole karne. Dobrze ustawiony Adrian Dieguez głową wybija na uwolnienie.

• Tomasz Kupisz zmienia Dominika Marczuka, który chwilę wcześniej dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Czwarty raz w dzisiejszym meczu.

• To mogło być "wejście smoka" Mateusz Czyżyckiego! Posyła piłkę płasko z pola karnego w stronę dalszego (lewego) słupka, a Jewgienij Szykawka uderza wślizgiem "tylko" w boczną siatkę!

• ... a za Jacka Podgórskiego melduje się Jakub Konstantyn.

• Mateusz Czyżycki zmienia Dawida Błanika...

• Jesus Imaz uderza teraz z dalszej odległości. Po rykoszecie piłkę spokojnie łapie Xavier Dziekoński.

• Martin Remacla miał wystarczająco dużo miejsca ok. 25 metrów od bramki! Uderza w stronę dalszego rogu i pomylił się naprawdę niewiele!

• Cześć i chwała Bohaterom! Cześć i chwała Bohaterom!

- niesie się z trybun.

• Dominick Zator wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Zlatan Alomerović niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Jeszcze sztab medyczny Jagiellonii zajmował się Jesusem Imazem, który tuż po strzale zderzył się z bramkarzem Korony. Skończyło się na strachu.

• Świetne dośrodkowanie Adriana Diegueza w pole karne! Wychodzącego z bramki Xaviera Dziekońskiego wyprzedza Jesus Imaz, który kieruje piłkę do siatki!

To czwarty gol Hiszpana w tym sezonie.

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM JESUS IMAZ!!!

• Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:0

• 5 Strzały 5
    • 3 Strzały celne 1
  • A teraz było groźnie pod drugą bramką! Kristoffer Hansen zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do Jesusa Imaza! Jego strzał z ostrego kąta w stronę bliższego rogu odbija Xavier Dziekoński!

• W odpowiedzi po rzucie wolnym uderzał Piotr Malarczyk. Zlatan Alomerović spokojnie interweniuje.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Taras Romanczuk uderza wolejem! Piłka po rykoszecie mija bramkę Korony!

• Bartłomiej Wdowik podłączył się do akcji ofensywnej. Wyraźnie przeciągnął jednak dośrodkowanie.

• Druga połowa rozpoczęta!

• [WIDEO] GOL NONO Z RZUTU KARNEGO (1:0)

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega przerwa w meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy między Koroną a Jagiellonią Białystok. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +5' Koniec pierwszej polowy. Po bramce Nono z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Korona prowadzi z Jagiellonią Białystok (1:0).

• +4' NONO NIE MYLI SIĘ Z RZUTU KARNEGO!!!

Pewne, mocne uderzenie przy lewym słupku. Zmylony Zlatan Alomerović rzucił się w stronę prawego słupka

• +3' ... z Nono, który również zostaje upomniany.

• +3' Żółtą kartką upomniany Nene za udział w przepychance z...

• +3' Żółta kartka na koncie Michala Sacka za faul w polu karnym.

• +2' Rzut karny dla Korony! Michal Sacek "wyciął" Martina Remacle'a! Będą jeszcze kartki!

• Martin Remacle, Michal Sacek i Bartłomiej Wdowik

• Doszło do przepychanki między zawodnikami po jednym ze starć. Sędzia najpierw dolicza 1 minutę, potem oddziela zawodników i... biegnie do monitora VAR!

• Centymetry... Dawid Błanik

• Nono uruchomił mocnym prostopadłym podaniem Dawida Błanika! Ten pognał lewą stroną i podaje przed bramkę, skąd do siatki piłkę kieruje zawodnik Martin Remacle! Sęk w tym, że i tutaj...był spalony!

Przeraźliwe gwizdy kibiców Korony! ich zdaniem nie było przekroczenia przepisów.

• Mocny przerzut Tarasa Romanczuka na prawo do Dominika Marczuka. Ten dzisiaj wciela się w.. Filippo Inzaghiego, grając na granicy spalonego. Tylko że do tej pory trzy razy ją przekroczył.

• Mateusz Skrzypczak faulowany przez Jacka Podgórskiego. Kartki nie ma.

• Tak blisko... Jose Naranjo

• Z kontrą wyszli teraz goście! Prawą stroną z piłką pognał Jesus Imaz, który płasko zagrywa na lewą stronę do Kristoffera Hansena. Ten w polu karnym miękko wrzuca na 6. metr, skąd głową do siatki uderza Jose Naranjo! Radość Jagiellonii nie trwała długo - Hiszpan był na minimalnym spalonym!

• Dominik Marczuk drugi raz dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Białostoczanie nie są w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Korony. Przez pół godziny dopuścili tylko do jednego strzału Kristoffera Hansena.

Środkiem ruszył odważnie, na przebój, Adrian Dieguez. Od razu na 20. metrze pojawiło się trzech rywali, z którymi poradził sobie Hiszpan.

• Korona Kielce! Korona Kielce!

- niesie się po Suzuki Arena.

• Dominik Marczuk miał odrobinę miejsca na prawej stronie. Skorzystał z możliwości dośrodkowania, ale w to zagranie włożył odrobinę za dużo siły.

• Dominick Zator niespodziewanie pojawił się na "dziewiątce". Dostaje podanie w pole karne z prawej strony i uderza na wślizgu obok wychodzącego z bramki Zlatana Alomerovicia! Kolejny raz bramkarz Jagiellonii mógł liczyć na asekurację przed swoją bramką!

• Jak będzie dzisiaj?

• Mocne zagranie na prawą stronę, gdzie szeroko ustawiony był Dominik Marczuk. Ten nie zauważył, że był na wyraźnym spalonym.

• Po krótkim rozegraniu Yoav Hofmeister wrzuca w pole karne, gdzie na piłkę czekał Zlatan Alomerović.

• Dawid Błanik wywalczył rzut rożny po rajdzie lewą stroną. W ostatniej chwili zablokował go Nene.

• Ciekawie zapowiadała się akcja zawodników Kamila Kuzery niesionych żywiołowych dopingiem. Zabrakło dokładności.

• Kolejny błąd Zlatana Alomerovicia przy wyprowadzaniu! Piłkę przejęli gospodarze, ale nie dość, że Jewgienij Szykawka fatalnie spudłował z pola karnego, to jeszcze był na spalonym.

• Dominik Marczuk napędza atak Jagiellonii podaniem do Michala Sacka. Jego dośrodkowanie pozostawiło jednak wiele do życzenia.

• Mocne dośrodkowanie z prawego narożnika na dalszy słupek. Xavier Dziekoński zdecydowanie piąstkuje.

• W odpowiedzi Miłosz Trojak wybija piłkę głową na rzut rożny po dośrodkowaniu z lewej strony. A tuż za jego plecami czyhał na piłkę Jose Naranjo.

• Adrian Dieguez w ostatniej chwili blokuje strzał Dawida Błanika z pola karnego.

• Kiedy imię Zlatan zobowiązuje do szaleństwa... Zlatan Alomerović i Jewgienij Szykawka

• CO TU ZROBIŁ ZLATAN ALOMEROVIĆ?!

Bramkarz Jagiellonii niespodziewanie pojawił się na lewej stronie boiska, ok. 25 metrów od własnej bramki! Bez problemu "objechał" doświadczonego bramkarza Jewgienij Szykawka, ale skutecznie zaasekurował go Mateusz Skrzypczak. Przejmuje piłkę wolno turlającą się w stronę bramki!

• W odpowiedzi kontrę Korony prawą flanką przeprowadził Dominick Zator. Po szybko wznowionej grze z autu wrzuca w pole karne, skąd wybijają piłkarze Adriana Siemieńca. Po dalekim wyrzucie zgranie głową na dalszy słupek, gdzie zabrakło "zamknięcia.

• Nene próbował przedrzeć się środkiem w pole karne Korony. Gospodarze bez problemu poradzili sobie z rywalem.

• Kristoffer Hansen był blisko pięknej bramki!

Norweg dostaje piłkę w okolicach lewego narożnika pola karnego. Uderza bez przyjęcia technicznie w stronę dalszego spojenia! Pomylił się nieznacznie!

• Karol Arys gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Na zwycięstwo w Kielcach Jagiellonia czeka od 30 sierpnia 2019 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Ivan Runje i Jesus Imaz. W poprzednim sezonie górą byli piłkarze Korony. Na trafienie Jesusa Imaza odpowiedzieli w końcówce Dominick Zator i Jewgienij Szykawka.

• Spotkanie Korona Kielce - Jagiellonia Białystok poprowadzi Karol Arys. Jego asystentami będą Marek Arys i Marcin Janawa, a sędzią technicznym jest za to Mateusz Janda. Za VAR odpowiadać będzie Tomasz Kwiatkowski, natomiast za AVAR – Jakub Winkler.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Jagiellonia zaś ma w tej rundzie dwie twarze. Paradoksalnie ta „domowa” jest bardziej „wyjściowa”. W 7 meczach u siebie zgarnęła komplet punktów (!), natomiast w delegacji już nie jest tak dobrze. Z 7 wyjazdów udało się przywieźć zaledwie… 8 „oczek”. Pod koniec października drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca przegrała w Szczecinie z Pogonią (1:2), co udało się odpokutować w ubiegły piątek w starciu ze Stalą Mielec (4:0).

• Skład Korony Kielce

• Wiele wskazuje na to, że Korona ustabilizowała formę. Od 5 spotkań nie zaznała porażki, zdobywając w tym czasie 9 punktów (2 zwycięstwa i 3 remisy). Łącznie kielczanie mają na koncie 15.

Sytuacja lekko skomplikowała się… w piątek, kiedy Puszcza Niepołomice pokonała na wyjeździe Wartę Poznań (2:0). „Scyzoryki”, zajmują 12. miejsce w tabeli, ale mają zaledwie 2 „oczka” przewagi nad strefą spadkową.

1/6
przejdź do galerii

©PAP/Piotr Polak

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Ostatnim sobotnim akcentem 15. kolejki PKO Ekstraklasy jest żółto-czerwone starcie. W Kielcach Korona podejmie przed własną publicznością jedną z rewelacji rozgrywek, czyli Jagiellonii Białystok. Obie liczą dzisiaj na zwycięstwo, by zapewnić sobie spokój przed zbliżającą się przerwą reprezentacyjną i rundy jesiennej. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce – Jagiellonia Białystok ONLINE

By zbliżyć się do środka tabeli zespół Kamila Kuzery musi dzisiaj zgarnąć pełną pulę. W przeciwnym razie może wraz z nadchodzącym końcem rundy niebezpiecznie zbliżyć się do „czerwonej strefy”.

Podlaski zespół jest obecnie wiceliderem z 29 punktami na koncie. Do lidera – Śląska Wrocław – traci 4 punkty. Za plecami ma Lecha Poznań z przewagą 1 punktu (jutro w hicie kolejki zagra z Legią Warszawa), a tuż za podium (26 punktów) jest Raków Częstochowa.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce - - Jesteśmy w bardzo ważnym momencie tego sezonu. Z wiadomych względów nieobecni będą Łuko i Kyrylo. Pozostali zawodnicy są do naszej dyspozycji i mamy pozytywny ból głowy, co do zestawienia
- W drużynie Jagiellonii widać pomysł, można dostrzec luz w grze. Do tego dochodzi ciągłość pracy i powtarzalność tego, co robią. Będziemy w tym meczu chcieli wyciągnąć najlepsze rzeczy, jakie mamy. Musimy wykorzystać swoje atuty, funkcjonować dobrze jako całość - zarówno w ataku, jak i obronie. Stać nas na zwycięstwo w tym meczu!

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii Białystok: - Jako drużyna czujemy się silni mentalnie od początku sezonu. Nasze wyniki z tej rundy zwiększają naszą pewność siebie. Zespół wierzy w kierunek, który wspólnie obraliśmy, więc nie skupiałbym się na ostatnich dwóch meczach ze Stalą i Resovią, ale w szerszym aspekcie. Drużyna wierzy w sens pracy, którą wykonujemy, co jest dla mnie bardzo ważnym sygnałem. Chcemy więcej i już czekamy na kolejny mecz, bo chcemy wygrywać i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania w tym sezonie

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok. Kto nie zagra?
Trener Kamil Kuzera nie postawi dzisiaj Kyryło Petrowa i Jakuba Łukowskiego, których wyeliminowała kontuzja.
Natomiast po stronie gości nie zobaczymy Bojana Nasticia oraz Jarosława Kubickiego

Ostatnie mecze bezpośrednie
15.04.2023 r. Korona Kielce – Jagiellonia Białystok:2:1 (Ekstraklasa)
02.10.2022 r. Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 4:1 (Ekstraklasa)

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 19:55 w CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3, CANAL+ 4K Ultra HD. Mecz skomentują Bartosz Gleń i Michał Trela. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

20:00 Korona Kielce - Jagiellonia Białystok CANAL+ SPORT 3