Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. "Wojskowi" walczą o...

Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. "Wojskowi" walczą o powrót na zwycięską drogę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Martin Remacle - 4
    • Yoav Hofmeister - 3 (Dalibor Takac - bez oceny)
    • Nono - 3 (Mariusz Fornalczyk - 4)
    • Jewgienij Szykawka - 4

• Dominik Hładun - 2
    • Radovan Pankov - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 2 (Steve Kapuadi - 3)
    • Yuri Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 3
    • Rafał Augustyniak - 3
    • Juergen Elitim - 3
    • Patryk Kun - 3 (Ryoya Morishita - 3)
    • Bartosz Kapustka - 4 (Filip Rejczyk - bez oceny)
    • Blaz Kramer - 4 (Tomas Pekhart - bez oceny)
    • Marc Gual - 4 (Maciej Rosołek - 2)
  • KONIEC SPOTKANIA! Waleczna Korona nie pozwoliła, żeby Legia wygrała. Remis 3:3!

• Fornalczyk otrzymał żółtą kartkę.

• A Koronie ciągle mało. Dąży po czwartą bramkę!

• Niewiarygodne sceny w Kielcach! Znowu Dalmau tak jak w Pucharze Polski trafił Legię.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DALMAU na 3:3!!! SZALEŃSTWO W KIELCACH.

• Trwa doliczony czas. Sędzia Marciniak dołożył sześć minut.

• Trwa prezentacja oprawy przed ultrasów Korony. W natarciu właśnie ich drużyna. Stawia na wrzutki.

• Trener Kuzera wbiegł na murawę i wyrzucił z niej butelkę.

• Szykawka przyjmuje, ale ręką. Sędzia Marciniak to widział - jest odgwizdane przewinienie.

• Remacle dostał kartkę za faul na Augustyniaku.

• Jeszcze Pekhart za Kramera.

• Rosołek niestety daje kolejne argumenty, żeby kibice Legii bili w niego jak w bęben...

• Zszedł kapitan Kapustka. Za niego Rejczyk.

• Wszołek drybluje pod linią końcową. Dogrywa, ale niecelnie.

• Niewiarygodny kocioł pod bramką Korony. Gospodarze jakoś się wybronili. Zapowiada się wspaniały ostatni kwadrans.

• Dalmau za Godinho.

• NIE MA GOLA NA 4:2! SPALONY. To Rosołek spalił akcję - obwieścił sędzia Marciniak.

• Korona wybiła piłkę z linii bramkowej, ale Kapustka przyjął, a potem uderzył pod poprzeczkę i Legia ma już cztery bramki.

• Bramka została uznana - spalonego nie odnaleziono.

• Trwa analiza VAR. Być może był spalony w tej akcji.

• Korona walczy do końca o punkty! Zmiennik Trejo idealnie dograł do Szykawki. Białorusin z bliska trafia do siatki. Czwarty gol w sezonie. Kibice skandują: Jeszcze jeden, jeszcze jeden!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Szykawka na 2:3 dla Korony.

• Meczowi przygląda się piłkarz ręczny kieleckiej drużyny, Nicolas Tournat.

kielce

• Z kolei za Kuna pojawił się Morishita.

• Rosołek za Guala.

• Godinho mocno wstrzelił, lecz nikt nie przeciął. Potem dwa strzały Korony - oba nieudane.

• Wszedł Takac za Hofmeistera.

• Jeszcze raz Gual wpadł w pole karne z piłką! Tym razem zatrzymano go w ostatniej chwili. Korona gra dziś słabo w obronie, ale teraz dobrze interweniowała.

• Znakomite zachowanie Hiszpana! Po zagraniu Elitima tyłem do bramki odwraca się z piłką, wreszcie uderza z lewej przy słupku.

• GOOOOOOOOOOOOL! Gual na 3:1 dla Legii! Goście znowu mają bezpieczną przewagę.

• Tak Korona strzeliła gola Legii:

• Kapustka wjeżdża w pole karne, oddaje strzał, ale jedyne co wywalczył to korner.

• Kun otrzymał żółtą kartkę.

• Hładun bardzo niepewnie interweniował na przedpolu! Główkuje Zator, ale niecelnie. - Kielce, Kielce! Korona - skanduje ożywiona widownia.

• Potężne zamieszanie pod bramką Legii! Jeden strzał, drugi - oba zablokowane. Korona dzielnie walczy o odwrócenie wyniku.

• Kramer sugeruje faul w okolicach szesnastki. Nic z tego. Atakuje Korona.

• Blisko Korona, bardzo blisko! Uderzał Szykawka, ale minimalnie obok prawego słupka.

• JĘK ZAWODU NA TRYBUNACH! Po odbiciu piłki od Kramera to Malarczyk minimalnie się mylił.

• Zmieniło się nastawienie Korony. Godinho wywalczył wolny. Szansa na wrzutkę, a może i wyrównującego gola.

• Wszedł też Fornalczyk i od razu miał okazję! Po ładnym wbiegnięciu w polu karnym, minięciu rywala uderzył jednak za słabo.

• Trejo zmienił Błanika.

• Gramy dalej. Grę wznowiła od środka Korona. A w niej dwie zmiany.

• Kapuadi za Jędrzejczyka.

• Koniec pierwszej połowy! Legia dobrze zaczęła, Korona skończyła. Szykuje się emocjonująca druga odsłona.

• Nie, nie. Gol został uznany! Korona złapała kontakt.

• Trwa przerwa w grze. Jędrzejczyk sugeruje, że był faulowany. Bramka zostanie cofnięta?

• Hładun krótko wprowadził piłkę do gry, Jędrzejczyk po juniorsku ją stracił, a potem Remacle trafił do siatki po ręce bramkarza Legii.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Remacle strzela kontaktowego gola dla Korony.

• Aktywny Gual znowu szuka Kramera. Forenc przerywa ich akcję.

• No i jest pierwszy celny strzał Korony. Szykawka główkował, ale bardzo czytelnie dla Hładuna.

• Elitim tyłem do bramki, odgrywa do Guala, ale ten zostaje zatrzymany.

• Korona na razie ani konkretna w ofensywie, ani solidna w obronie. Fatalny mecz.

• Gual nie miał z czego strzelić, ale strzelił. Po słabej próbie broni Forenc.

• Kramer podwoił swój dorobek ligowy. Ma cztery trafienia.

• Legia jako jedyna w tym meczu oddała jakiekolwiek strzały - w sumie trzy, po dwóch trafiła do siatki.

• Dublet Słoweńca! Dość podobna akcja do pierwszej, a przynajmniej pod względem finiszu Kramera. Znowu strzelił po długim słupku. W pole karne zagrał mu Gual.

• GOOOOOOOOOOOOL! Kramer na 2:0!!!

• legia

• Przeciągnięte dośrodkowanie Kuna. Od bramki wznowi Korona.

• Ostatnie minuty pod znakiem walki o środek pola. Sędzia Marciniak nieczęsto sięga po gwizdek - pozwala grać, kiedy się da.

• Szansa dla Korony! Po rozegraniu rzutu rożnego zabrakło dostawienia głowy przez Trojaka. Obrońca nie dał rady w polu bramkowym.

• Legia dobrze wychodzi z własnej połowy. Odnajduje się w gąszczu rywali.

• Murawa wygląda źle i jej stan ewidentnie przeszkadza w grze po ziemi.

• Godinho zatrzymany pod polem karnym Legii. Wcześniej wrzucał Briceag.

• Wzmaga się doping dla Korony. Na stadionie na pewno jest powyżej 12 tys. widzów. Szczegółową frekwencję poznamy po przerwie.

• Takiego gola Legia strzeliła Koronie:

• Wszołek centrował spod linii końcowej - nieudanie. Aut po interwencji gracza Korony.

• Trzeba przyznać, że Legia w pierwszym kwadransie narzuciła wysokie tempo.

• Kibice Legii zajęli piętro i parter. Jest ich niespełna tysiąc.

• Dobrze zapowiadała się akcja Legii po przechwyci pod własną bramką. Po podaniu Guala stratę zaliczył jednak Kun.

• Brzydkie zderzenie Jędrzejczyka z Remacle. Zawodnik Korony trafiony ręką w szyję i gardło. Kartka.

• Świetne otwarcie faworyta! Kapustka przedarł się środkiem, wypuścił Kramera, a ten z ostrego kąta pokonał Forenca.

• GOOOOOOOOOOOOL! KRAMER NA 1:0 dla LEGI!!

• To mogło być wymarzone otwarcie Legii. Po wstrzeleniu Guala to Forenc odbił piłkę, do której dopadł Kun, ale minimalnie chybił celu.

• NIE MA GOLA DLA LEGII! Co za okazja Kuna. Trafił z bliska w poprzeczkę.

• Pierwsze zagrożenie ze strony Legii. Wrzucił w pole karne Wszołek, ale obrońcy Korony dali radę i wybili piłkę.

• No to gramy w Kielcach! Od środka rozpoczęła Legia.

• Pod nieobecność Josue kapitanem Legii jest Kapustka, nie Jędrzejczyk.

• legia

• Korona w podstawowym komplecie strojów, Legia na zielono-biało. Piłkarze wyszli z tunelu.

• Aż dwanaście stopni jeszcze w Kielcach. Korona gra o wyjście ze strefy spadkowej, Legia o zbliżenie się na trzy punkty do pierwszej w tabeli Jagiellonii.

• Przepiękny zachód słońca nad Kielcami. Na trybunach pełen sektor gości.

• Kibice Korony stanęli za odwołanym przewodniczącym rady nadzorczej i prezesem klubu, a przeciw prezydentowi Kielc.

• korona

• Korona po remisie Puszczy wróciła na razie do strefy spadkowej. Ostatnio przegrała z Górnikiem 1:3.

• Jeżeli Legia wygra to zrówna się z czwartą w tabeli Pogonią. Wówczas strata do liderującej Jagiellonii stopnieje do ledwie trzech punktów. Ależ jest ciasno w czołówce tabeli!

• Ławka rezerwowych Korony: Dziekoński, Podgórski, Takac, Konstantyn, Dalmau, Trejo, Fornalczyk, Pięczek, Czyżycki.

• Ławka rezerwowych Legii: Tobiasz, Burch, Kapuadi, Morishita, Dias, Zyba, Rejczyk, Rosołek, Pekhart.

• W składzie Legii nie ma ani Tobiasza, ani Josue. Bramkarz zasiada na ławce, bo tak zadecydował trener Runjaić. Natomiast kapitana nie ma w kadrze meczowej z powodu pauzy za kartki.

• Przed Legią prawdziwy test. Jak zareaguje po odpadnięciu z Ligi Konferencji w fatalnym stylu? Czy Kielce będą dla niej przeklęte tak jak jesienią, kiedy odpadła z Pucharu Polski? To będzie gorące widowisko z pełnym stadionem i gwiżdżącym sędzią Marciniakiem.

Korona - Legia LIVE! Gospodarze odpowiedzieli na dublet Kramera

Korona - Legia LIVE! Gospodarze odpowiedzieli na dublet Kramera ©PAP/Piotr Polak

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. "Wojskowi" ostatniego meczu na Suzuki Arena w Kielcach nie będą miło wspominać. To właśnie tam odpadli z tegorocznego Pucharu Polski po dogrywce. Podopieczni Kosty Runjaicia, więc będą podwójnie zmobilizowani, aby się zrewanżować rywalom. Gdzie oglądać? Relacja LIVE od godziny 17:30 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE

Piłkarze Legii ostatnich dni nie będą mogli zaliczyć do udanych. Podopieczni Kosty Runjaicia najpierw w rozczarowujący sposób zremisowali z Puszczą Niepołomice (1:1), a potem w dramatycznym stylu odpadli z norweskim Molde (0:3) w Lidze Konferencji.

Festiwal błędów zaliczyli obrońcy stołecznego klubu na czele z bramkarzem Kacprem Tobiaszem. 21-latek zawalił z połowę goli, które padły w całym dwumeczu z Norwegami. Czy niemiecki szkoleniowiec da mu odpocząć i zresetować głowę już w niedzielnym meczu z Koroną? Wydaję się, że młodzieżowy reprezentant Polski tego potrzebuje...

Korona Kielce w tym czasie oczywiście rywalizowała tylko w PKO BP Ekstraklasie. Drużyna Kamila Kuzery udanie rozpoczęli rundę wiosenną, gdyż wygrali z ostatnim w tabeli ŁKS-em Łódź (2:1). W ostatniej kolejce jednak optymizm został stłumiony przez Górnik Zabrze. Piłkarze, którzy w piątek strajkowali przeciwko władzom klubu i braku należnych wynagrodzeń pokonali ich 3:1 po golach Sebastiana Musiolika, Adriana Kapralika oraz samobójczym trafieniu Dominicka Zatora.

Korona i Legia spotkały się na początku grudnia w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W 1/8 finału lepsza okazała się drużyna z Suzuki Arena, która cierpliwie wyczekiwała swoich momentów i w ostatniej akcji dogrywki decydujący cios zadał Martin Remacle pokonując Tobiasza. Trzeba przyznać, że w krajowym pucharze kielczanie mieli patent na stołeczny zespół. Najpierw wyeliminowali rezerwy, a potem pierwszą drużynę.

W ostatnim meczu ligowym jednak to Legia po trudnym boju przy Łazienkowskiej wyszła zwycięsko. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył bowiem Makana Baku, który obecnie znajduje się na wypożyczeniu w greckim OFI Kreta. "Wojskowi" od 74. minucie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka za dwie żółte.

Mecz Korony z Legią w 22. kolejce poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. System VAR będą obsługiwać Tomasz Musiał oraz Bartosz Heinig. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Pawła Sokolnickiego oraz Krzysztofa Nejmana.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Na pewno dzisiejsza moja postawa nie będzie taką jakiej oczekują wszyscy. Nie da się przejść obojętnie wobec tego co się wczoraj wydarzyło. Można opowiadać bajki, że jesteśmy skupieni na meczu. Korona to jest duża odpowiedzialność. Ja już kiedyś o tym mówiłem, że jesteśmy bardzo odpowiedzialni za to, co się dzieje w naszym klubie. Korona przechodziła różne drogi w historii, ale zawsze napotykała dobrych, oddanych ludzi, osoby z pasją, oddane klubowi

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa: - Na wstępie powiem, że jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem, postawą w tym meczu i odpadnięciem. Molde w pełni zasłużyło na ten awans. Niezależnie od tego dwumeczu, myślę, ze nasza przygoda w pucharach przysporzyła zarówno nam, jak i kibicom wielu wspaniałych wieczorów. Nie powinniśmy o tym zapominać, chociaż dzisiaj patrzymy na to inaczej. Towarzyszy nam ogromny ładunek emocjonalny

Nie zagrają w meczu Widzew - Górnik:

Korona: Kyryło Petrow, Jakub Łukowski (urazy)
Legia: Josue (pauza za żółte kartki), Juergen Celhaka (kontuzja)

Korona Kielce - Legia Warszawa w internecie. Stream online, live

Transmisję przeprowadzi Canal+ na swoich dwóch kanałach: w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 oraz TVP Sport. W internecie poza płatnym streamem będzie również darmowa na stronie TVP Sport. W aplikacji lub na stronie Canal+ Online stream z meczu Korona - Legia zobaczysz za 33 zł lub 54 zł - cena jest zależna od wyboru pakietu.