PKO Ekstraklasa. Mecz Korona - Piast ONLINE. Debiut...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona - Piast ONLINE. Debiut Vukovicia w roli trenera Piasta. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2022-10-29 15:00

Korona Kielce

1

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy za relację! Do "usłyszenia" wkrótce!

• W tabeli nic się nie zmieniło - Korona wciąż w strefie spadkowej, a Piast tuż nad nią z takim samym dorobkiem punktowym - po 13 oczek.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce – Piast Gliwice (w skali 1-6):

• Marcel Zapytowski – 3
    • Adrian Danek – 4
    • Piotr Malarczyk – 3 (46’ Grzegorz Szymusik – 3)
    • Mario Zebić – 3
    • Roberto Corral – 4
    • Adam Deja – 4
    • Jakub Łukowski – 4 (83’ Jacek Kiełb – bez oceny)
    • Oskar Sewerzyński – 3 (64’ Jacek Podgórski – 3)
    • Ronaldo Deaconu – 4 (78’ Dalibor Takac – bez oceny)
    • Dawid Błanik – 4 (64’ Marcin Szpakowski – 3)

• Michał Chrapek – 4
    • Damian Kądzior – 4 (76’ Gabriel Kirejczyk – bez oceny)
    • Jorge Felix – 3 (85’ Michał Kaput – bez oceny)
    • Kamil Wilczek – 4 (85’ Alberto Toril – bez oceny)
  • Koniec spotkania! Podział punktów, który tak naprawdę nikogo nie zadowala.

• Ależ szansa dla Korony na wygraną! Bartosz Śpiączka uderzył głową i intuicyjnie obronił Frantisek Plach!

• Marcin Szpakowski przebojem wdarł się w pole karne Piasta, ale stracił piłkę.

• Korona przy piłce. Nie kwapią się jednak gospodarze do ryzykownego ataku. Szanują remis.

• Zagramy o cztery minuty dłużej!

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny. Dobre miejsce na dośrodkowanie.

• Ależ mógł to pięknie zrobić. Gabriel Kirejczyk obsłużony podaniem od Michała Chrapka. Główka młodzieżowca jednak obroniona przez Marcela Zapytowskiego.

• Piast przy piłce. Obrońcy wymieniają piłkę.

• Vukovic wpuścił także Michała Kaputa. Zszedł Jorge Felix.

• Zszedł także autor gola na 1:1, Kamil Wilczek. W jego miejsce Alberto Toril.

• Marcin Szpakowski z obiecującym zagraniem na drugą stronę pola karnego, ale Bartosz Śpiączka na pozycji spalonej.

• Roberto Corral faulowany. Chwila przerwy w grze.

• Schodzi strzelec gola na 1:0, Jakub Łukowski. Na boisku pojawia się Jacek Kiełb.

• Marcin Szpakowski ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmiana w obozie Korony. Nie zobaczymy już Ronaldo Deaconu'a. Pojawił się w jego miejsce Dalibor Takac.

• Alexandros Katranis z asystą. Fantastyczne podanie penetrujące w pole karne i kontrująca piłka w wykonaniu Kamila Wilczka. Ależ trafił! Mamy wyrównanie!

• GOL! MAMY WYRÓWNANIE! KAMIL WILCZEK!

• Pierwsza zmiana w ekipie Piasta. Schodzi Damian Kądzior, w jego miejsce Gabriel Kirejczyk.

• 6 628 - tylu widzów zgromadziło się dziś na Suzuki Arena w Kielcach.

• Adam Deja ofiarnie interweniował. Mógł nawet posłać piłkę do własnej siatki, jednak główka obrońcy na rzut rożny. Piłka dla Piasta.

• glowa

• Ależ próba za Kamilem Wilczkiem. Główka, którą broni bramkarz gospodarzy. Efektownie wyskoczył do tej piłki napastnik Piasta.

• Grzegorz Szymusik z niezłym przechwytem. Piast jednak się nie zatrzymuje i cały czas trwa niemal oblężenie bramki Marcela Zapytowskiego.

• Jorge Felix zagroził bramce Korony. Główka Hiszpana obok słupka kielczan.

• Damian Kądzior ukarany żółtą kartką za faul w ataku.

• Ariel Mosór dobrze popracował w obronie. Wybronił piłkę i zacznie Piast z linii piątego metra.

• Zszedł również Dawid Błanik. Na boisku zameldował się Marcin Szpakowski.

• Zmiany w drużynie Korony. Schodzi Oskar Sewerzyński, w jego miejsce Jacek Podgórski.

• Arkadiusz Pyrka z groźnym uderzeniem. Piłka minęła bramkę Korony o kilkanaście centymetrów.

• Adam Danek przed niezłą szansą. Główka obrońcy jednak obok słupka Frantiska Placha.

• Korona wznowi grę z autu. Gospodarze próbują wybić z rytmu rozpędzonych zawodników Piasta.

• Kamil Wilczek przed szansą. Rozpędzają się gliwiczanie. Główka napastnika gości jednak niecelna.

• Zakotłowało się w polu karnym Korony. Ariel Mosór wstrzelił w pole karne, jednak wcześniej złapany na spalonym.

• Korona ograniczyła się tylko do obrony. Piast próbuje się przedrzeć, ale mądrze stoją piłkarze gospodarzy.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany Adrian Danek.

• Mogło być groźnie, Piast wyszedł z szybkim atakiem, ale niecelnie zagrał Tomasz Mokwa.

• Gliwiczanie cały czas przy futbolówce. Nic z tego jednak nie wynika.

• Piast zaczął nieźle drugą połowę. Przy piłce goście w poszukiwaniu okazji na wyrównanie.

• kontuzja deja

• W tej chwili z bólu zwija się piłkarz Korony, Adam Deja. Na murawę wbiegli sanitariusze.

• Chwila przerwy w grze. Leży Ariel Mosór.

• Wraz z drugą połową mamy zmianę w drużynie Korony. Zszedł Piotr Malarczyk, zastąpił go Grzegorz Szymusik.

• Zaczęliśmy drugą część meczu!

• Słyszymy gwizdek arbitra! Koniec pierwszej części meczu!

• Dogranie Michała Chrapka w pole karne, ale zbyt mocne. Później próbował Alexandros Katranis i piłka po jego wrzutce wybita przez jednego z piłkarzy Koronę na rzut rożny.

• Piast wyszedł z opresji i wymienił kilka podań na połowie Korony. Gospodarze biegają za futbolówką.

• Na murawie leży Damian Kądzior. Ucierpiał w starciu z Adamem Deją.

• Ronaldo Deaconu stoi przed piłką i za chwilę dośrodkuje w pole karne Piasta. Może być groźnie!

• corral

• Roberto Corral kapitalnie w defensywie. Wybił piłkę i zażegnał atak Arkadiusza Pyrki.

• Piast mógł wyjść z kontrą, ale nie dobiegł do piłki Arkadiusz Pyrka. Wielkie słowa uznania jednak dla Jakuba Łukowskiego, który wślizgiem wybił piłkę.

• Tomasz Mokwa z kluczową interwencją. Wybił piłkę głową po dograniu z głębi pola. Mogło być groźnie!

• Będzie stały fragment gry dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Szykuje się dalekie dogranie w pole karne gości.

• Jakub Łukowski wywalczył rzut rożny. Dobry fragment gry gospodarzy, którzy cofnęli się po strzelonej bramce. W tej chwili oni przejęli inicjatywę.

• Piotr Malarczyk przed stuprocentową sytuacją! Strzał głową z najbliższej odległości nad bramką. Dogrywał Ronaldo Deaconu.

• Garść statystyk po pół godzinie gry:

• Posiadanie piłki: 57% na korzyść Piasta
    • Sytuacje bramkowe: Również lepsi goście, 5 do 3
  • Bartosz Śpiączka próbował utrzymać piłkę w narożniku przeciwnika, jednak Ariel Mosór odebrał napastnikowi futbolówkę.

• Ciekawa akcja Piasta. W pole karne zagrywał Kamil Wilczek. Piłka wybita, natomiast we własnym polu karnym zderzyli się Roberto Corral i Marcel Zapytowski.

• Tomasz Mokwa kolejny raz niecelnie. Piłkę odzyskują gospodarze.

• Korona w ataku pozycyjnym. Nie jest to częsty widok w dzisiejszym meczu.

• Piłka dla Piasta. Fauluje Dawid Błanik.

• Damian Kądzior mógł zagrozić z rzutu wolnego. Przeciągnięte jednak dogranie i piłka dla Korony.

• Adam Deja przytomnie w defensywie i przecina zagranie Piasta w pole karne. Przed gośćmi szansa z rzutu rożnego.

• Długa akcja Piasta zakończona strzałem Damian Kądziora. Uderzenie jednak zablokowane.

• Ależ błąd Ariela Mosóra! Niecelne podanie we własnej szesnastce i prezent wykorzystany przez Jakuba Łukowskiego. Wściekły trener gliwiczan, Aleksandar Vukovic.

• GOL! KORONA WYCHODZI NA PROWADZENIE!

• felix faul

• Kolejna próba odbioru piłki w wykonaniu Jorge Felix. Tym razem rozgrywający Piasta przekroczył przepisy.

• Jorge Felix bardzo aktywnie w odbiorze. Zabrakło niewiele by wyłuskać piłkę i pomknąć na bramkę Korony.

• Uderzenie Ariela Mosóra zablokowane. W efekcie: korner dla Piasta.

• Damian Kądzior mógł zagrozić z rzutu wolnego, ale dośrodkowanie zbyt słabe i nie doleciało w pole karne Korony.

• Przerwa w grze. Siedzi na murawie Jakub Łukowski.

• Postraszyła Korona. Roberto Corral dogrywał ale spod własnej bramki wybił ofiarnie Ariel Mosór.

• Adrian Danek dośrodkował w pole karne. Jakub Czerwiński wybił piłkę głową.

• Piast dobrze gra w pressingu, gospodarze nie mogą dłużej utrzymać się przy piłce.

• Ciekawa próba Korony: zagrywał Jakub Łukowski do Bartosza Śpiączki, ale były napastnik Górnika Łęcznej nie sięgnął futbolówki głową. Zabrakło kilku centymetrów.

• Faul w ataku Arkadiusza Pyrki. Mario Zebić ucierpiał i zacznie Korona.

• Goście z Gliwic odebrali rywalom piłkę. Próba długiego zagrania na Arkadiusza Pyrkę, ale niecelnie.

• Wybrzmiał gwizdek arbitra! Zaczęła Korona Kielce.

• Adrian Danek i Jakub Czerwiński ustawieni obok sędziego. Trwa losowanie, zaraz dowiemy się kto rozpocznie mecz.

• Zawodnicy w asyście dzieci pojawiają się na murawie.

• Już za chwilę wybrzmi pierwszy gwizdek pierwszego sobotniego starcia 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Piłkarze czekają w korytarzu prowadzącym na murawę.

• Zawody poprowadzi sędzia Damian Kos z Gdańska. A z wozu VAR wspierać go będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

• Co ciekawe, oba zespoły w dotychczasowych spotkaniach uzbierały po dwanaście punktów, mając identyczny dorobek meczowy (trzy zwycięstwa, trzy remisy i osiem porażek).

• Sobotni mecz będzie dla Vukovicia dużym wydarzeniem. Do Kielc przyjechał nie tylko jako nowy szkoleniowiec Piasta, ale także jako były piłkarz Korony, w której występował przez 4 lata i tam właśnie zakończył karierę.

• Podstawowy skład Piasta Gliwice:

• Wyjściowy skład Korony Kielce:

• Ewentualna porażka Korony Kielce może sprawić, że posadę straci trener Leszek Ojrzyński. W Piaście Gliwice kilka dni temu doszło do zmiany trenera. Waldemara Fornalika zastąpił Aleksandar Vuković, były zawodnik i trener Korony Kielce. Początek spotkania o godzinie 15. Witamy w relacji LIVE!

©Szymon Starnawski

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona - Piast ONLINE. W Kielcach spotkają się dwie drużyny, które potrzebują punktów jak tlenu. Szesnasta Korona i piętnasty Piast. Mecz o tak zwane "6 punktów" będzie arcyważną konfrontacją może nawet w kontekście utrzymania. O spokojną zimę, a przede wszystkim o jak najbezpieczniejsze lokaty przed mundialem zawalczą drużyna Leszka Ojrzyńskiego z nową ekipą Aleksandara Vukovicia, który w Kielcach zadebiutuje w roli trenera Piasta. Gdzie oglądać mecz Korona - Piast na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE

Obie drużyny z pewnością nie tak wyobrażały sobie tę kampanię. Korona Kielce miała być synonimem nieprzyjemności i twardej gry, której przedsmak kibice poznali już na inaugurację. Beniaminek obiecująco rozpoczął sezon od remisu z Legią Warszawa, później nadeszła seria 3 zwycięstw w 5 spotkaniach i...
to by było na tyle, jeśli idzie o wygrywanie. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego na wygraną w Ekstraklasie czekają od 27 sierpnia. By przypomnieć sobie domową wygraną kibice w Kielcach jeszcze dalej muszą sięgnąć pamięcią - do konfrontacji ze Śląskiem Wrocław 1 sierpnia. Powiedzieć posucha to nic nie powiedzieć!

Wokół drużyny z Gliwic najgłośniej oczywiście jest o nowym trenerze, Aleksandaru Vukoviciu. Jego poprzednik, Waldemar Fornalik rozstał się z klubem po ponad 5 latach. W Gliwicach zbudował swój pomnik. Był postacią niemalże ikoniczną. Pomógł w pierwszym sezonie się utrzymać, a już w drugim wywalczył sensacyjne mistrzostwo. Te rozgrywki Piast jednak rozpoczął źle i kiepskie wyniki zmusiły władze do wpuszczenia świeżej krwi do klubu. Tym impulsem okazała się postać byłego trenera Legii, Aleksandara Vukovicia. Serb będzie miał okazję zadebiutować w bardzo ważnym meczu z Koroną.

Mecz w Kielcach będzie dla Vukovica dużym wydarzeniem, bo pojedzie tam nie tylko jako nowy szkoleniowiec Piasta, ale także jako były piłkarz Korony, w której występował przez 4 lata i tam właśnie zakończył karierę. Możemy mieć pewność, że mecz będzie zacięty, będzie arcyważny dla obu ekip, które wiedzą, że zdobyte trzy punkty dadzą dużo tlenu i pozwolą się zdystansować od strefy spadkowej. Przed meczem bowiem zarówno Korona jak i Piast mają po 12 oczek, tracąc aż pięć do drużyn, które są najbliżej przed nimi.

Sędzią w meczu Korona - Piast będzie Damian Kos, arbiter z Gdańska. Sędziami liniowymi w Kielcach będą Adam Kupsik i Dariusz Bohonos. Na sędziego technicznego wybrano Wojciecha Mycia, a za VAR odpowiadać będą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

Przewidywane składy na mecz Korona - Piast:
Korona: Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Adam Deja, Luka Zarandia, Roberto Corral Garcia - Jacek Kiełb, Jakub Łukowski, Oskar Sewerzyński, Marcin Szpakowski, Ronaldo Deaconu - Bartosz Śpiączka.
Piast: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Miguelito, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Michał Chrapek, Tom Hateley, Damian Kądzior, Jorge Felix, Gabriel Kirejczyk - Kamil Wilczek.

Nie zagrają w meczu Korona - Piast:
Korona: Sasa Balić, Miłosz Trojak (żółte kartki), Grzegorz Szymusik, Mario Zebić (urazy).
Piast: Grzegorz Tomasiewicz, Patryk Dziczek (żółte kartki), Tomas Huk, Tihomi Kostadinov, Ariel Mosór (urazy).

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona - Piast TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłączenie w kodowanym kanale Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również na stronie i w aplikacji Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Filip Surma - Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!