Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Dwa zespoły typowane do spadku? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Śląsk Wrocław zagra derbowe spotkanie z Zagłębiem Lubin na Tarczyński Arena, natomiast mecz Korony Kielce z Rakowem Częstochowa został przełożony z inicjatywy mistrzów Polski.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Xavier Dziekoński - 3
    • Dominick Zator - 3
    • Piotr Malarczyk - 3, (Marcus Godinho - 2)
    • Miłosz Trojak - 3
    • Marius Briceag - 3
    • Dalibor Takac - 2
    • Nono - 3, (Martin Remacle - 2)
    • Kyryło Petrov - 2
    • Ronaldo Deaconu - 3, (Adrian Dalmau - 4)

• Patryk Janasik - 3
    • Dennis Jastrzembski - 4, (Marcel Zylla - 3)
    • Patrick Olsen - 2
    • Michał Rzuchowski - 3
    • Nahuel Leiva - 3, (Kenneth Zohore - bez oceny)
    • Piotr Samiec-Talar - 2, (Patryk Szwedzik - 2)
    • Erik Exposito - 3
  • Mecz się zakończył, ale właśnie trwa pożegnanie Jacka Kiełba, legendy Korony Kielce!

• Koniec meczu w Kielcach. Korona dzieli się punktami ze Śląskiem Wrocław!

• Kolejna żółta kartka, a ukarany nią Patryk Szwedzik.

• Jakub Łukowski wpadł z piłką w pole karne Korony, ale uderzył wprost w bramkarza.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Kenneth Zohore zmienił Nahuela Leivę.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska w ogromny zamieszaniu najlepiej odnalazł się Adrian Dalmau, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Wejście smoka Adriana Dalmau!!!

• Ostatnia zmiana w Koronie Kielce. Adrian Dalmau zmienił Ronaldo Deaconu.

• Druga zmiana w szeregach Śląska Wrocław. Marcel Zylla zmienił Dennisa Jastrzembskiego.

• Kolejna żółta kartka, a ukarany nią Ronaldo Deaconu.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Martin Remacle zmienił Nono.

• Patrick Olsen ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Patryk Szwedzik zmienił Piotra Samca-Talara.

• Erik Exposito zagrał w pole karne Korony, ale zrobił to niedokładnie.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniował Xavier Dziekoński.

• Żółtą kartką za faul na własnej połowie ukarany Dalibor Takac.

• Śląsk Wrocław wydaje się być coraz bardziej pewny siebie. Wrocławianie przeważają po zdobyciu bramki.

• Próba kontrataku gości, ale niedokładne prostopadłe podanie spowodowało stratę.

• Dobry początek drugiej połowy meczu. Akcje przenoszą się z jednej pod drugą bramkę.

• W odpowiedzi Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale Rafał Leszczyński pewnie interweniował.

• Piotr Samiec-Talar dostał piłkę w polu karnym Korony, wycofał do Martina Konczkowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Martin Konczkowski rozpoczynam strzelanie w Kielcach!!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie jedna zmiana w Koronie Kielce. Marcus Godinho zmienił Piotra Malarczyka.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Kielcach. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy w Kielcach. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Końcówka pierwszej połowy meczu. Żadna z drużyn nie kwapi się do huraganowych ataków.

• Dużo ostrej gry w środkowej części boiska.. Oba zespoły skupiają się, by wygrać walkę o środek pola

• Aleks Petkow ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Kolejny raz przed szansą stanął Erik Exposito, ale Hiszpan oddał strzał tylko w boczną siatkę.

• Kyryło Petrov ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Śląsk Wrocław wywalczył rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Prostopadłe podanie do Erika Exposito, ten ruszył sam na sam z bramkarzem, ale skutecznie interweniował Xavier Dziekoński! Arbiter jednak dopatrzył się spalonego.

• Nono oddał strzał z dystansu, ale Rafał Leszczyński interweniował skutecznie.

• Mocna ulewa w Kielcach. Boisko powoli zaczyna nabierać wody.

• Koronkowa akcja gości, Dennis Jastrzembski wpadł w pole karne i dograł do partnera, ale Piotr Samiec-Talar łatwo stracił piłkę.

• "Złocisto-krwiści" spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Erik Exposito oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Xavier Dziekoński.

• Jakub Łukowski oddał celny strzał, ale Rafał Leszczyński interweniował z łatwością.

• Korona Kielce częściej utrzymuje się przy piłce w pierwszych minutach meczu, ale na razie skutecznie w defensywie spisują się goście.

• W odpowiedzi Dominick Zator wrzucił w "szesnastkę" gości, ale również bez zagrożenia.

• Pierwsze zagranie w pole karne Korony, ale tam Erik Exposito nie zdołał oddać strzału.

• Rozpoczynamy starcie w Kielcach!

• korona

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Suzuki Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację w Kielcach!

• Natomiast oto zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Korony Kielce na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa.

• W poprzednim sezonie Korona Kielce wygrała na Suzuki Arena ze Śląskiem Wrocław 3:1 po dwóch trafieniach Bartosza Śpiączki i golu Jakuba Łukowskiego. Dla Śląska jedynego gola zdobył John Yeboah. Natomiast we Wrocławiu padł remis 1:1, a bramki dla obu zespołów zdobywali ponownie John Yeboah i Jakub Łukowski.

• W poprzednim sezonie oba zespoły długo broniły się o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Ostatecznie Korona Kielce zakończyła sezon na trzynastym miejscu w tabeli, natomiast Śląsk Wrocław tuż nad strefą spadkową.

• Latem w obu zespołach doszło do wielu roszad transferowych. W drużynie z Wrocławia najbardziej znaczącą stratą jest odejście Johna Yeboaha do Rakowa Częstochowa, natomiast Korona Kielce pozyskała między innymi Hiszpana Adriána Dalmau.

• Natomiast Śląsk Wrocław rozegrał dwa razy więcej meczów towarzyskich od swoich dzisiejszych rywali. Początek przygotowań wydawał się obiecujący, bo wrocławianie wygrali z Jaworznianką Jawor i KKS Kalisz oraz zremisowali z Miedzią Legnica, jednak w kolejnej fazie przygotowań odnieśli trzy kolejne porażki z GKS-em Tychy, czeską FC Opavą i niemieckim FC Erzgebirge Aue. W rezultacie Śląsk do rozgrywek przystępuje w mieszanych nastrojach, ale dzisiaj może się to zmienić.

• W przerwie między sezonami Korona Kielce rozegrała tylko trzy mecze sparingowe z niżej notowanymi zespołami. "Złocisto-krwiści" przegrali z Chrobrym Głogów 0:1, zremisowali z Motorem Lublin 1:1 i wygrali z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 3:0. Dzisiaj przyjdzie okazja na prawdziwy test kieleckiej drużyny.

• Witamy serdecznie! Na zakończenie inauguracyjnej kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arena podejmie Śląsk Wrocław. Na relację na żywo z tego wydarzenia zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Korona - Śląsk LIVE! Świetne otwarcie drugiej połowy. Mecz w ulewie
1/4
przejdź do galerii

Korona - Śląsk LIVE! Świetne otwarcie drugiej połowy. Mecz w ulewie ©PAP/Piotr Polak

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. W poprzednim sezonie z Ekstraklasy spadła Miedź, Lechia i Wisła Płock. W samej końcówce spod topora uciekł Śląsk Wrocław. Czy tym razem WKS także się utrzyma? Pierwszy krok do tego celu już dzisiaj - mecz z Koroną Kielce. Początek o godzinie 19:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE

Poprzedni sezon Korony Kielce można podzielić na dwie fazy. Runda jesienna była bardzo słaba, dlatego w listopadzie drużynę przejął Kamil Kuzera. Nowy szkoleniowiec odmienił grę beniaminka kampanii 2022/23.
Kuzera poprowadził zespół w 17 meczach. Wygrał osiem, zremisował cztery i przegrał pięć. Złocisto-Krwiści zajęli 13. miejsce. W obecnym sezonie eksperci wspominają, że Korona znowu może być zagrożona spadkiem.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Jesteśmy po okresie przygotowawczym. Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że udało nam się zrealizować wszystko w stu procentach. Chcemy się rozwijać. Musimy być pokorni. To ma być nasza świadomość. Wiemy, jaki sezon jest za nami, jaka postawa zdecydowała o udanej rundzie wiosennej. Do tego musimy dołożyć więcej pracy, takie też kroki poczyniliśmy. Mam nadzieję, że to zaprocentuje.

Transfery Korony Kielce - lato 2023. W drużynie Kamila Kuzery nie ma mowy o rewolucji. Nowym piłkarzem 17-letni diament Szymon Gałązka

Śląsk Wrocław w poprzednim sezonie był fatalny. Fani WKS-u do ostatnich meczów sezonu bali się spadku z najwyższego szczebla rozgrywkowego. Ostatecznie klub zajął 15. miejsce, czyli zakończył kampanię 2023/23 na ostatniej bezpiecznej pozycji. Wisłę Płock i Śląsk dzielił tylko jeden punkt.

Kibice obawiają się, że obecny sezon może być jeszcze gorszy. John Yeboah, czyli lider formacji ofensywnej, odszedł do Rakowa Częstochowa. Erik Expósito, czyli napastnik pierwszego składu także jest na wylocie z klubu. Czy duński napastnik Zahore i młody skrzydłowy Ince będą w stanie zastąpić dobrze znany duet?

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław: - Mamy myśleć pozytywnie, energia jest dobra. Chcemy zapomnieć o poprzednich nie najlepszych sezonach. Chcemy, aby klub znalazł się w górnej połowie tabeli. Powiedziałem w szatni zespołowi, że naszym celem.

Transfery Śląska Wrocław - lato 2023. Pięć nowych twarzy w drużynie Jacka Magiery, największa strata - John Yeboah w Rakowie

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Śląsk Wrocław:
Korona: Dawid Błanik, Bartosz Kwiecień
Śląsk: Caye Quintana, Diogo Verdaska, Victor Garcia

Korona Kielce - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Żelisław Żyżyński - Michał Trela. Relacja LIVE od godziny 19:00 w GOL24 - zapraszamy!